Nějaká závada :-)

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nějaká závada :-)

Příspěvek od mirpie »

je. Já ho jednou zapomněl připojit na Renault 19 16V (měnil jsem alternátor, ale abych se k němu dostal, musel jsem vyndat chladič, tedy vypustit vodu, sundat airbox a zavazel mimo jiné i kabel od snímače natočení klapky, tam to bylo našlapaný všechno na sobě, velkej motor, malý auto) no a jak jsem to vyměnil, složil, tohle jsem nezapojil. Auto jelo, ale děsně škubalo, pri puštění plynu - brzdění motorem. Semtam si to pustilo na vstřiky palivo (aby ne, když jednotka nevěděla, v jaké pozici je klapka). Už jsem chtěl vyměnit půlku elektronický části motoru (svíce, kabely, jednotku,....) než jsem si všimnul, že mi tam visí nezapojenej konektor od klapky. Takže ten nadělá paseku dobrou, pokud nefunguje, ale jako možný tip jsem toto uvedl již někde výše. Samo to může být i něco jiného. Ten snímač je taky jen potenciometr, co mění hodnoty s natočením - vem si multimetr, najdi si hodnoty a proměř ho.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
myky22
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 dub 2010, 18:46
Bydliště: Mimoň a okolí :-)

Re: Nějaká závada :-)

Příspěvek od myky22 »

mirpie píše:je. Já ho jednou zapomněl připojit na Renault 19 16V (měnil jsem alternátor, ale abych se k němu dostal, musel jsem vyndat chladič, tedy vypustit vodu, sundat airbox a zavazel mimo jiné i kabel od snímače natočení klapky, tam to bylo našlapaný všechno na sobě, velkej motor, malý auto) no a jak jsem to vyměnil, složil, tohle jsem nezapojil. Auto jelo, ale děsně škubalo, pri puštění plynu - brzdění motorem. Semtam si to pustilo na vstřiky palivo (aby ne, když jednotka nevěděla, v jaké pozici je klapka). Už jsem chtěl vyměnit půlku elektronický části motoru (svíce, kabely, jednotku,....) než jsem si všimnul, že mi tam visí nezapojenej konektor od klapky. Takže ten nadělá paseku dobrou, pokud nefunguje, ale jako možný tip jsem toto uvedl již někde výše. Samo to může být i něco jiného. Ten snímač je taky jen potenciometr, co mění hodnoty s natočením - vem si multimetr, najdi si hodnoty a proměř ho.

Víš jak.
Nejsem elektrikář a do elektriky se nějak extra nehrabu, pokud vyloženě nemusím. Takže fakt nevim, kde mám ty hodnoty najít, jaké hodnoty se měří a na jakém kabelu(respektive pozici na klapce)

Ale jinak díky za rady.

Jo mám doma elektroměr, kterej má víc fcí, ale kterou tam mám nacvakat?
Takže párek zdárek Mirek



Hyundai Lantra J2 1,6 16v 66kW 1996
z 66kW upraveno na 84kW :-) Díky za rady
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nějaká závada :-)

Příspěvek od mirpie »

odpojíš konektor klapky, má tuším tři piny a měříš odpor. Odpor se mění s natočením klapky
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
myky22
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 dub 2010, 18:46
Bydliště: Mimoň a okolí :-)

Re: Nějaká závada :-)

Příspěvek od myky22 »

Takže asi takto.

Dneska jsem se v tom vrtal a náhle mě napadlo, že odpojím klapku a zkusím to projet. A změna? Žádná.
Takže mi hned bylo jasné, že je špatně něco na klapce.
Rozpojil jsem konektor klapky a zjistil, že je tam volnejší spojení.
Tak jsem přihnul prostřední pin nahoru a krajní opačným směrem, aby to drželo pevněji.
A hle.
Ono to funguje :D/
Sice to občas škubne, ale ještě jsem neresetoval jednotku, takže počítám, že se to srovná.
Takže jsem do toho nacpal prachy "zbytečně", ale zase na druhou stranu mám spoustu věcí měněných a tím pádem příště bude hledání snadnější.
Tak bych moc rád poděkoval všem, kteří se podíleli se mnou na tomto příběhu :-D
Vážně, díky moc!!
Takže párek zdárek Mirek



Hyundai Lantra J2 1,6 16v 66kW 1996
z 66kW upraveno na 84kW :-) Díky za rady
Odpovědět

Zpět na „Benzín“