Prahy, zadní nákladová hrana, ofuky

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
rodolezel
*
Příspěvky: 69
Registrován: 22 úno 2014, 11:12

Prahy, zadní nákladová hrana, ofuky

Příspěvek od rodolezel »

Zdravím pánové,
Několik postřehů a zároveň žádost o radu. O tom, že páté dveře se neskutečně špiní, je ten samý problém i s prahy. V případě zašpinění, se ta špína dostane nějak spodkem pod dveře a prahy jsou téměř dokonale zaflákané. Dá se třomu nějak zabránit, nemáte někdo nějakou vychytávku? Další dotaz směřuje ke zkušenostem ochrany hrany nákladového prostoru a ofuky oken. Nějaké zkušenosti, postřehy? Díky.
Rumcajs - i30 MY 2014, 1.6 CVVT, sleek silver, paket parking
Reklama
 

Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: Prahy, zadní nákladová hrana, ofuky

Příspěvek od drastys »

Já zvažuju, že nechám namontit přední zástěrky, možná že by to pomohlo i na ty prahy, že by se změnilo prouděni vzduchu a tím pádem i nečistot ... na nakladovou hranu existuje plast přímo od Hyundai(černý i transparentní), ale Já volím jinou variantu, nechám to polepit transparentní folii abych to ochránil před poškrábaním(pokud jsi měl na myslí toto :-) )
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re: Prahy, zadní nákladová hrana, ofuky

Příspěvek od Jura2 »

Mám i30 1,4 2013, 3000km, přední zástěrky mám prahy stejně špinavé, možná míň, ale doporučuji, ofuky též, menší průvan i hluk při otevřeném okně tak 7cm :lol:
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Prahy, zadní nákladová hrana, ofuky

Příspěvek od jjenda »

Zdravím
Mám s ofuky pár poznatků .
Ofuky mám na Thalii II a jsem s nimi maximálně spokojený. U předchozích aut jsem vždy potřeboval v deštivém počasí na parkovišti větrat, protože se uvnitř zapařovaly skla. Při pootevřeném okně do auta pršelo. Také jízda s pootevřeným oknem nebyla pohodlná, protože okno hvízdalo a zafukovalo. Známe to asi každý jaké to je když si otevře okno řidič i spolujezdec zároveň.
Tak tedy větrání s ofuky za jízdy super, proti střešnímu oknu, ze kterého mi nafoukalo za krk a zatuhla mi krční páteř. Proto jsem si pořídil ofuky už do Thálky od nova. Teda samá pozitiva.
Nyní u nové I30 jsem ale ofuky odmítl, protože všechny výše zmíněné potíže řeší klima, kromě těch zapařených oken za deště na parkovišti, ale klima si s tím poradí ihned při nastartování. Kromě toho má I 30 tak silný A sloupek, že si nedovedu představit, že bych tam měl ve výhledu ještě ofuk byť je průhledný, ale přiznejme si , výhled se přeci jen malinko zhoršuje a pokaždé není čas ho před jízdou čistit. Tolik moje postřehy proč ano a proč ne.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“