Jaký typ převodového oleje do atose?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
stefacek
Příspěvky: 3
Registrován: 08 kvě 2012, 11:28

Jaký typ převodového oleje do atose?

Příspěvek od stefacek »

Zdravím chci se zeptat jaký olej mám nalít do atose r.v. 2001, výkon motoru 43?4KW objem 1.0, zajímá mě množství kolik tam toho padne a specifikace oeleje děkuji moc za radu.
Reklama
 

kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: Jaký typ převodového oleje do atose?

Příspěvek od kritik »

Převodový olej není problém.Mechanická převodovka na př.Castrol manual TAF-X 75W/90.Do mechanické převodovky 2,45 litrů,do automatu 5,2 litru , ale měl jsem problém s barvou oleje po ujetí 10. 000 km.Byl skoro černý a po dotazu na Hyundai mi sdělili,abych jim olej poslal na rozbor,ale prý je to u syntetických olejů normální.Když jsem u škodovek používal převodové oleje,byly vždy zbarvené do hnědožluta a byly průhledné.Preventivně jsem olej vyměnil,ale pak už nekontroloval.Interval pro výměnu je asi 90 000km tak jsem zvědavý,jakou bude mít barvu.Tak jsem se dnes podíval na olej,který jsem po ujetí 10.000 km uschoval.Na dně nádoby s 2 litry oleje byla na dně usazenina asi 5 mm.Jak je to možné?Pravděpodobně mi při přípravě auta v servisu nalili starý olej,nebo v továrně nevypláchli při výrobě převodovku.Udělal jsem dobře,že jsem olej po zjištění zabarvení vyměnil.Při kontrole oleje v převodovce po ujetí 50.000 km má olej normální žlutohnědou barvu a je průhledný.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“