Zadné svetlá zatekanie

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Coldwind
*
Příspěvky: 94
Registrován: 17 pro 2014, 21:13
Bydliště: Praha

Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od Coldwind »

Ahojte.
Pred 2 mesiacmi som kúpil jazdený Hi30 2012 81kW CRDi a už vtedy som si všimol že ľavé zadné svetlo je zvnútra hodne orosené - a je orosené teplo, zima, deň noc, sucho dážď. Je jasné že nejak sa do neho dostáva vlhkosť. Neviete čo s tým ? Mali ste už takýto problém ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od alarm »

Svetlo nie je hermeticky uzavreté. (vymieňajú sa žiarovky).
Skontroluj, či máš dobre nasadené pätice na žiarovkách voči svetlu.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Niki
*
Příspěvky: 90
Registrován: 09 pro 2014, 19:29

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od Niki »

5.12 jsem koupil novou I30 kombi a po cestě domů od prodejce cca 190 km jsem na druhý den zjistil zarosený přední levý světlomet, V pondělí reklamace světlo demontovali vysušili a znovu namontovali údajně technický postup daný Hyundai motor. Teď čekám na znovu zamlžení a výměnu světlometu.
Je I30 1,4 T-GDI kom. Ara Blue Style
I 30 II 1,6 GDI kom. New Fleet Satin Amber
I 30 II 1,6 CVVT komfort Hazel Brown
Ford Foc 1,8 Titanium LPG
Ford Foc 1,6 Trend
Ford Foc 1,8 Tdci Ghia Futura
Škoda Fabia 1,4
Škoda Felicie 1,3 Glx
Škoda Favorit
Uživatelský avatar
jouda22
*
Příspěvky: 88
Registrován: 09 zář 2014, 19:20

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od jouda22 »

niki: četl jsi manuál? tam je dočasné zamlžení popsáno a je to údajně normální jev. Já na to u minulého auta taky nebyl zvyklý a když se mi to stalo u i30, tak jsem koukal. Ale do půl dne to bylo pryč. Je tam někde v tom světlometu zezadu otvor, kudy ta vlhkost unikne. Co jsem vysledoval, tak se to stává, když třeba přijedu v noci, světla jsou nahřáté, ale venku je zima. tak se to tam vysráží, tak to popisuje i manuál. Takže to neřeším, pokud to samozřejmě nebude zamlžené několik dní v kuse.
Hyundai i30 II 1.6 CVVT 88kW-Parking, bílá
http://www.spritmonitor.de/en/detail/649608.html
Niki
*
Příspěvky: 90
Registrován: 09 pro 2014, 19:29

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od Niki »

Přesně tak několik dni asi z 3/5 zamlženo technik aut. servisu řekl, že to není běžné. Každopádně čekám na srážky a na opětovné zamlžení kdy mi vymění světlomet.
Je I30 1,4 T-GDI kom. Ara Blue Style
I 30 II 1,6 GDI kom. New Fleet Satin Amber
I 30 II 1,6 CVVT komfort Hazel Brown
Ford Foc 1,8 Titanium LPG
Ford Foc 1,6 Trend
Ford Foc 1,8 Tdci Ghia Futura
Škoda Fabia 1,4
Škoda Felicie 1,3 Glx
Škoda Favorit
Coldwind
*
Příspěvky: 94
Registrován: 17 pro 2014, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od Coldwind »

No ja to mam zamzene uz 3 mesiace v kuse aj ked este bolo teplo. Ostatne svetla su v pohode takze to rozhodne nemoze byt normalne. Len ma zaujima ci ma nebudu chiect s tym v servise nejak ojebat.
Niki
*
Příspěvky: 90
Registrován: 09 pro 2014, 19:29

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od Niki »

Rozhodně reklamovat pokud nezjisti např prasklinu od kaminku určitě nebudou dělat problem technik mi potvrdil, že se s tim relativně často setkavaji u zadnich lamp.
Je I30 1,4 T-GDI kom. Ara Blue Style
I 30 II 1,6 GDI kom. New Fleet Satin Amber
I 30 II 1,6 CVVT komfort Hazel Brown
Ford Foc 1,8 Titanium LPG
Ford Foc 1,6 Trend
Ford Foc 1,8 Tdci Ghia Futura
Škoda Fabia 1,4
Škoda Felicie 1,3 Glx
Škoda Favorit
Uživatelský avatar
don.fernando
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2014, 15:49
Bydliště: Chodsko

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od don.fernando »

Zdravím, mě se to stalo už taky. Velký slejvák a orosené oba přední světlomety, po pár minutách to bylo pryč. :shock:
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od jendafo »

Coldwind píše:Ahojte.
Pred 2 mesiacmi som kúpil jazdený Hi30 2012 81kW CRDi a už vtedy som si všimol že ľavé zadné svetlo je zvnútra hodne orosené - a je orosené teplo, zima, deň noc, sucho dážď. Je jasné že nejak sa do neho dostáva vlhkosť. Neviete čo s tým ? Mali ste už takýto problém ?
Na i30 se mi to ještě nestalo,ale na Primeře se mi rosilo přední světlo až tak moc,že v něm byla hladinka vody a ta natekla do regulátoru napětí xenonů(nebo co to je),kterej byl zespodu na krytu světla a ten
shořel...novej se samotnej neprodával,celý světlo v Nissanu 30 000Kč :shock: Vrakárna to jistila.
Světlo jsem vyndal a vyvrtal do krytu zespod asi 5 direk,aby voda odtékala a byl klid.Pak se to mírně rosilo,jen při velké vlhkosti.
Pokud to rosení samo zmizí,tak to bude normální.Když ne,tak do servisu.
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od Andy182 »

Ahojte,

no u predných svetiel je rosenie normálne ... na odrosenie slúžia membrány, viď obrázok http://www.mc-pet.it/images/dinamico/Ni ... mish-1.jpg (môžu mať aj inú farbu - rôzne priepustnosti sú farebne odlíšené), prípadne rôzne "labyrinty" ... svetla sa však musia odrosiť do istého času (každý OEM to má inak definované) ... svetlá podliehajú prísnemu testovaniu, takže by to malo byť zabezpečené. Ak sú stále zarosené, niečo nie je v poriadku s ventilačným systémom. Po novom však automobilky vyžadujú "anti-fog coating", ktorý úplne zabráni roseniu (napr. nová astra 2015-2016 to už bude mať). Je to špeci lak z vnútornej strany svetelného krytu.

Druhá vec sú zadné svetlá ... keď zatekajú, znamená to že zvar je netesný / socket žiarovky nesprávne nasadený a netesný ... keď sa zráža voda, tak to môže byť nedostatočný ventilačný systém (ale to by bol globálny problém modelu) ... niekde je teda zrejme netesné
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
MiraCZ
*
Příspěvky: 16
Registrován: 26 kvě 2013, 14:23

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od MiraCZ »

Dočasné zamlžení je ok, rosení už ok není ](*,) , pokud je to déle jak dva dny - neváhejte otravovat [-X [-X [-X servis s reklamací (hlavně pěkně detailně nafotit), mě se vyloženě světlo rosilo, reklamoval jsem a celý světlomet vyměnili (byl to servis v Kroměříži - bohužel tam už není autorizovaný, nějak se nedohodli s vedením Hyun.).

Šéf v servisu mi řekl, že ostatní servisy dělají drahoty z důvodu hodně papírování a idiotského proplácení s centrálou...
Coldwind
*
Příspěvky: 94
Registrován: 17 pro 2014, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Zadné svetlá zatekanie

Příspěvek od Coldwind »

Svetlo vymenili v rámci zaruky bez diskusie za nové
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“