Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Martun píše: No člověče co vy to máte v Praze za garáže? :shock: Kam lidi dávají větší auta.. ? :mrgreen:
Hele to je pěkná cena ale ne?
Předpokládám že je to někdo známý z práce ne?
Tohle jsou garáže stavěné za komančů .... na tehdejší značky vozů, jako Škoda 100 - 120, Žigul, Wartburg, Polský Fiat 125 a další. Tyhle auta byly mnohem menší a kratší, než jsou současné vozy. Proto bych potřeboval něco menšího a vychází mi nejlépe právě Fabie nebo i20ka ..... ale spíš to druhé, protože jsem zapřísáhlý nepřítel škodovek :?

Když jsem tam zaparkoval Ácu, bylo to o prsa malé asijské ženy :D a že bych postavil mašinu vedle něj, to ani náhodou :?

Nade mnou parkuje v garáži Ford Mondeo combi a to tím stylem, že je garáž otevřená a nejde zavřít .... protože asi tak 40 cm čumák auta trčí ven. Sice mu na auto nesvítí slunce a neprší na něj, ale důvod vlastnit tuhle garáž se jaksi vytrácí ....

Kupec je kluk z naší hospody ... úplně se do Accenta zaláskoval =P~ protože vypadá jako když vyjel z linky ..... ale jak jsem psal, ještě pořád nejsem rozhodnutý [-X celé by to vyšlo na hromadu peněz a garáž je dost daleko od domova ( cca 25 minut pěšky a do kopce ) :( Mám to tak 50 na 50 ..... Áca sice stojí venku, ale u baráku a na mašinu mám garáž pronajatou.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od rokolo »

Před 3 týdny jsem viděl na D1 nového Accenta....úplně jiné auto, ale u nás neprodejné. Tohle mělo ukrajinskou značku.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Hardcam »

Mex: me vyhodili pred tydnem s Coltem taky za 44%, zavada byla pouze v samostavu, nicmene jsem pro jistotu udelal i prasatka a druhy den jsem tam naklusal. 0 zavad celkove a pohoda :)
Btw, sundali mi znamku, takze auto po prvnim pokusu nemohlo na silnici.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od mikodim »

Niekde na piesku alebo štrku treba pred STK vyskusat brzdy - a potom pozriete ci je rovnaka brzdna draha a vyhnete sa opkakovanej STK :D/
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

mikodim píše:Niekde na piesku alebo štrku treba pred STK vyskusat brzdy - a potom pozriete ci je rovnaka brzdna draha a vyhnete sa opkakovanej STK :D/
a i toto nemusi ukazat ze to je v poradku,porad tam mas ABS + rozdeleni brzd.ucinku na jednotliva kola,pokud bys to chtel delat timto zpusobem musel bys odpojit elektro obvody od ABS+EBD,tady je spis na miste pravidelne kontrolovat stav brzd ped zimou a po zime , promazavat plovouci cepy aby nekde nebylo neco prituhle jak se rika,samozrejme mazat se spravnym mazacim tukem ktery je na to urceny a taky obcas vytahnout pistek z kopyta a zkontrolovat stav prachove manzety a pracovni gumky,nekdy prachovky po 6 letech maji dvojnasobnou velikost oproti novym
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od 69pavel »

Mexican píše:mna teraz vyhodili z STK (3 po 8 rochoch) - rozdiel v brzdeni zadnej brzdy 44% (povolene je 30), takze s Accentom zostanem dalsich 30 dni do opravnej STK :-) .. a buduci rok sa s nim chystam do Bulharska + znova Turecko, tentokrat Istambul a najma Izmit (rodiste auta vratane exkurzie do fabriky) - pocitam teda ze tam bude 250 000+ km a myslim ze viac ako 40-50 000km nedostanem. Ale tesi ma kolko dostal Zdenek a aku ponuku ma Vilda, to ste vyhandlovali slusne :-)
a je to skutecne destickama (oblozenim)?? nemas nahodou zaneseny krouzek na ABS a cidlo snima nesmysly,taky to muze delat prituhly plovouci cep ci prituhly pistek v kopyte a pak je rozdil na svete
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

mam normalne novu znamku na 30 dni, nemal som moc cas riesit = boli sme na balatone, 700km pohoda. Brzdi to aj nalozene krasne (do strany netaha ani nahodou, tak ako pise Pavel rozdelovac brzdneho ucinku pracuje pekne) - uzivatelsky nepoznatelne. Brzdy som rozbrzdoval ako vzdy pred STK ale nepomohlo to. Chcel som sa k tomu dostat ale nedokazem povolit brzdic (je zapeceny) - doksy vyzeraju pekne, tie som vycistil, vytiahol aj piestiky (jeden bol dost zatuhly) - brzdovy valcek siel zatlacit svorkou, rukou ani nahodou. Kedze vsak nedokazem dat dole brzdic, nemozem dat dole kotuc a pozriet na rucku. Takze to musi do servisu na vycistenie brzd.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Martun píše:Vilda
Nazdáár chlape!:-)
už je to druhé téma kdes to naznačil... po čempak pošilháváš..? :wink:
Přesunul jsem to do pokecu, aby jsme tam neplevelili vlákno .....

Tak pošilhávám po něčem menším, protože si chci koupit garáž a byl bych rád, kdyby se do ní vešla jak motorka, tak auto.

Zatím mám v hledáčku novou Corsu a od frantíků Clio. Obě značky už jsem měl a vcelku spokojenost =D>

Jediné, co mi bude hodně chybět, je Acentíkův motor :cry: lepší agregát jsem v autě ještě neměl :!: Po něm mi bude teskno a v novém autě budu hodně dlouho nadávat .... hlavně při předjíždění :? Neznám nic horšího, nežli přejít od výkonného motoru k nevýkonnému .... ale žádný oturbený motůrek ze stěračů ( 1.2 TSI ) nechci.

No uvidíme :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Tak v Corse tolik možností nemáš - první rozumný motor je 1.4 atmosféra 90k, pak 1.4 softturbo 100k (s tou jsem se projel a moc pěkné svezení pro pohodáře) nebo 1.4 turbo se 150k, to už je žihadýlko o kus dražší. Pokud tedy odmítáš minimotůrek 1.0 turbo. No a diesel je pro takové autíčko myslím zbytečná investice.
Clio je pěkné zvenčí, ale při jízdě mne moc nepřesvědčilo. No, zase tolik jsem s tím nenajel.
Navíc bych si nikdy nedovolil poučovat takového řidiče, jako jsi Ty :) Jen sděluji zkušenosti.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

Kamarat ma Clio 1,2 tce (teda turbo), cca rok a najazdil asi 18000km, podla jeho slov verlmi slusne a bezproblemove auto. Najdalej s tym boli s manzelkou v Madride, takze nebude to len mestske poskakovadlo
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vilda píše: Jediné, co mi bude hodně chybět, je Acentíkův motor :cry: lepší agregát jsem v autě ještě neměl :!: Po něm mi bude teskno a v novém autě budu hodně dlouho nadávat .... hlavně při předjíždění :? Neznám nic horšího, nežli přejít od výkonného motoru k nevýkonnému ....
:wink:
Vildo, přesně jak říkáš... 1.6 TDI u octavie je jeden z nejlenivějších motorů, co jsem jezdil. Rád vzpomínám na ácu. U něho se nemuselo uřazovat, prostě jsem šlápnul a jelo to, u octy musím uřadit a potom....dlouho nic....a pak trošku jede :lol: Už jsem si na to zvykl, ale pořád mě vrtá myšlenka to nechat načipovat... Měl jsem koupit 2.0 TDI ](*,)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Martun »

ZdeněkSvoboda píše:
Vildo, přesně jak říkáš... 1.6 TDI u octavie je jeden z nejlenivějších motorů, co jsem jezdil. Rád vzpomínám na ácu. U něho se nemuselo uřazovat, prostě jsem šlápnul a jelo to, u octy musím uřadit a potom....dlouho nic....a pak trošku jede :lol: Už jsem si na to zvykl, ale pořád mě vrtá myšlenka to nechat načipovat... Měl jsem koupit 2.0 TDI ](*,)
Zdendo prdlajs! 8-[ :mrgreen:
měl jsi koupit 3.3! :lol:
Tam šlápneš.. tu vteřinku počkáš jak podřadí a držíš volant oběma rukama a vyrazíš kupředu! O:) :mrgreen: žádný "dlouho nic" .... :lol:

accent byl v tomto boží!!!! Ale pánové , toto je jaksi boží na druhou :D to mě baví furt...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

ZdeněkSvoboda píše: Měl jsem koupit 2.0 TDI ](*,)
Tak dvou litr už by měl být znát .... ale člověk si říká, měl jsem 1.5ku a jela dobře, tohle je 1.6ka, ta pojede ještě líp :D/ a vono prd :roll:

Mladší dcera měla Oktávku 1.4 TSI a ta teda jela jako střelená :shock: a když jsem otevřel kapotu, krčil se tam motůrek jak golfový míček.

Nicméně tohle už jsem zažil před pár lety, když jsem si pohrával s myšlenkou, že bych Accentíka vyměnil za novou i30ku.

Ano, i30ka byla o pár levelů výš, co se týkalo vzhledu a vnitřku vozu .... ale motoricky ani náhodou [-X i když to byl stejný motor jako jsem měl v Ácovi a dokonce měl o 12 kW víc, neměl zdaleka takový koule, jako agregát v Ácovi.

To samé byl i Ceed s 1.6 GDi ..... proto jsem tehdy od výměny vozu ustoupil.

Dneska sehnat dobrou benzinovou atmosféru bude problém :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od MICHAL77 »

JJ, dnes ty motory stojí za starou bačkoru, vše je udušené aby to mělo euro, ať s tím jdou do pryč, čím víc to přidusím, tím víc tomu pak šlapu pokrku a tím víc škodlivin a větší spotřeba. Nebo to chápu špatně???
.........
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

nesmies tomu slapat na krk, to je proti europskym hodnotam :lol:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“