Tahne doprava pod plynem...

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Goril
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2017, 20:26

Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Goril »

Ahoj, mam 3 mesice stareho Tuscona 1.7 Crdi 85 KW, s kterym jsem najezdil 5 tisic km. Ve 3 tisicich jsem prezul na zimni Hankooky a asi po tisici km jsem si vsiml, ze auto pod plynem trosku tahne doprava, tedy pri mirnejsi akceleraci. Kdyz se prida razantne, zejmena v nizsich rychlostech na 2. a 3. stupen, tak je tah do prave strany zretelnejsi. Na aute se prohazela kola, rovnomerne dofoukla a auto dela porad to same. V Hyundaii vse zkontrolovali, geometrie ok, ramena ok, utazene srouby, proste nikde zadnej problem. Teto zalezitosti jsem si vsiml az po nejake dobe po prezuti, ale delat to mohlo jiz drive. Nemate nekdo podobny problem?

Ps: a jeste nejaky plasty v kufru na nerovnostech drncej jedna basen....

Diky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Obecně - každá předokolka tahá za volant. Čím větší krouťák motor má, tím je to výraznější. Moje ix35 při prudkém přidání plynu taky chce zatočit doprava :D .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Goril
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2017, 20:26

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Goril »

Diky za odpoved, trosku jsi me uklidnil:). Ten motor, co mas v ix35, je stejny jako v novem Tusconovi? Jinak, abych auto jenom nehanil: jede se v nem krasne, libi se mi pocit robustnosti a bezpeci (to mi chybelo u nove 3kove Octavky 1.2 TSI, kterou jsem taky mel a v ni mel clovek pocit, ze sedi v papundeklu), lidi, kteri ohrnovali nad Hyundaiem nos, se po projetii vsichni divili, jake je v Tusconovi svezeni. Motor je sice rozvazny, ale me pripada dostatecny, po dalnici 130-160 tempomat a az na opravdu prudke kopce uplne v pohode, podle me to staci. Spotreba s velkym podilem mesta a sviznou jizdou mimo 7 l, coz mi na relativne tezke a velke auto pripada slusny. Akorat mam nakonec velky podil mesta, tak bych mozna zpetne volil benzin 1.6 v turbu, mam trosku obavy ze zaneseni DPF, ale snad by to zaruka vyresila, nevim, jak k tomu pristupuji.....
Uživatelský avatar
Jabloňa
*
Příspěvky: 50
Registrován: 03 kvě 2016, 00:47

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Jabloňa »

když jsem auto kupoval, tak jsem se ptal, zda je záruka na všechno (samozrejme krom beznych věci, které se cas od casu meni) a specialne na DPF, bylo mi receno ze ano. tak jsem zvedav :-)
Hyundai Tucson 1.7 CRDi
ex BMW 323i Cabrio
ex Ford Focus 1.6i 16V
ex BMW 320i Cabrio
ex Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia
ex Mazda 323F 1.6i 16V
ex Seat Ibiza 1.4
ex Opel Astra GL 1.6 Si
ex Fiat Ritmo 75 CL i.e.
ex Fiat 131 Supermirafiori 1400 TC
lanzendorfer
**
Příspěvky: 115
Registrován: 30 dub 2016, 12:52
Bydliště: Český Těšín

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od lanzendorfer »

a volant máš jak výškově nastavený??
HYUNDAI TUCSON 1.7 CRDi 85kW 8/2016 Czech Edition
HYUNDAI ACCENT 1.4i 71KW LPG 8/2008


Ford Focus 1.6 TDCi 80kW 11/2005 (prodáno)
Škoda Fabia 1.4i 50kW 8/2001 (prodáno)
DodoTUCSON
*
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2016, 07:25
Bydliště: Presov, Slovensko

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od DodoTUCSON »

Goril píše:Ahoj, mam 3 mesice stareho Tuscona 1.7 Crdi 85 KW, s kterym jsem najezdil 5 tisic km. Ve 3 tisicich jsem prezul na zimni Hankooky a asi po tisici km jsem si vsiml, ze auto pod plynem trosku tahne doprava, tedy pri mirnejsi akceleraci. Kdyz se prida razantne, zejmena v nizsich rychlostech na 2. a 3. stupen, tak je tah do prave strany zretelnejsi. Na aute se prohazela kola, rovnomerne dofoukla a auto dela porad to same. V Hyundaii vse zkontrolovali, geometrie ok, ramena ok, utazene srouby, proste nikde zadnej problem. Teto zalezitosti jsem si vsiml az po nejake dobe po prezuti, ale delat to mohlo jiz drive. Nemate nekdo podobny problem?

Ps: a jeste nejaky plasty v kufru na nerovnostech drncej jedna basen....

Diky

tie plasty skus pozriet: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=188&t=32510

mne to pomohlo...
KIA Sportage 1.6T-Gdi 4x4 AT GTline red power
Hyundai Tucson 1.6Gdi STYLE white power
Peugeot 407 sw 1.6Hdi 80kW silver power
Daewoo Nexia 1.5i green - no power :D
Goril
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2017, 20:26

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Goril »

lanzendorfer píše:a volant máš jak výškově nastavený??
+- střed, ale změna polohy volantu na to nemá vliv....
Goril
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2017, 20:26

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Goril »

DodoTUCSON píše:
Goril píše:Ahoj, mam 3 mesice stareho Tuscona 1.7 Crdi 85 KW, s kterym jsem najezdil 5 tisic km. Ve 3 tisicich jsem prezul na zimni Hankooky a asi po tisici km jsem si vsiml, ze auto pod plynem trosku tahne doprava, tedy pri mirnejsi akceleraci. Kdyz se prida razantne, zejmena v nizsich rychlostech na 2. a 3. stupen, tak je tah do prave strany zretelnejsi. Na aute se prohazela kola, rovnomerne dofoukla a auto dela porad to same. V Hyundaii vse zkontrolovali, geometrie ok, ramena ok, utazene srouby, proste nikde zadnej problem. Teto zalezitosti jsem si vsiml az po nejake dobe po prezuti, ale delat to mohlo jiz drive. Nemate nekdo podobny problem?

Ps: a jeste nejaky plasty v kufru na nerovnostech drncej jedna basen....

Diky

tie plasty skus pozriet: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=188&t=32510

mne to pomohlo...
díky za radu....
Borland
Příspěvky: 5
Registrován: 03 kvě 2016, 20:02

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Borland »

Ja som zatiaľ šoféroval 3 Tucsonov, vždy v inej motorizácii, ale každý jeden mi zatáčal doprava. Najskôr som šoféroval Tucsona na autosalóne, tam som zatáčanie prisudzoval stavu skušobného vozidla neriešil som. Lenže potom som šoféroval ďalšie dva zo showroomu, kde jeden z nich bol úplne nový. Náhoda? Začínam si myslieť, že ide o konštrukčnú vadu. Veď aspoň jeden z nich mohol zatáčať doľava :)
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od CEVETE »

Mám to samé.
Již u oktávky mi servis řekl, že každé auto které je v tahu tak mírně zatáčí na stranu kde je delší poloosa. Ale u Tusíka je to více znát, tak jsem to reklamoval a prý jsou to gumy. Tak jsem je prohodil a je to stejné. Počkám až dám letní a uvidíme.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
Goril
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2017, 20:26

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Goril »

Tak jsem s tim byl jeste u Domanskyho ve Stodulkach a tam mi rekli, ze geometrie je trosku rozhozena, tak to hned srovnali, ale vysledek bohuzel nulovy, puvodni stav pretrvava bohuzel i nadale. Ono v tom tahu teda jeste budiz, ale ve vyssich rychlostech to auto po pusteni volantu jede uplne za roh, volant se ma samozrejme drzet, vim, ale ja to proste citim, i kdyz jedu rovne s uchopenym volantem po dalnici, jak se to tlaci doprava. Zit se s tim da, ale me osobne to u takoveho auta, za takovou cenu, proste stve, ale to mi asi neni nic platny....:)
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od milan74ma »

no ja neviem ale moj netaha na stranu vobec a to ani pri zahule v sportovom rezime
ale ked som kupil auto tak ako nove triaslo do volantu a vsetky na autosalone tiez - dal som prevazit v nezavislom pneuservise na svoje naklady a trasenie uplne zmizlo. Odvtedy uz 30tkm uplne v pohode. Okrem piskania brzd za studena.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
patte
*
Příspěvky: 32
Registrován: 12 srp 2017, 20:01

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od patte »

milan74ma píše:no ja neviem ale moj netaha na stranu vobec a to ani pri zahule v sportovom rezime
ale ked som kupil auto tak ako nove triaslo do volantu a vsetky na autosalone tiez - dal som prevazit v nezavislom pneuservise na svoje naklady a trasenie uplne zmizlo. Odvtedy uz 30tkm uplne v pohode. Okrem piskania brzd za studena.
ahoj..takže myslíš,že je to špatně vyváženýma kolama?Občas se mi to taky třese a zatáčení do prava jsem si všiml pri posledni jizdě..a to mám naježdene jen 750km
Uživatelský avatar
milan74ma
***
Příspěvky: 536
Registrován: 09 dub 2016, 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od milan74ma »

No ja ked som prebral auto - robilo mi to. Po prevazeni - OK, ale dal som si "optimalizovat" gumy. Proste ich posuvali tak aby bolo na nich co najmenej zavazia. Vyhrali sa s tym a uplne v pohode odvtedy.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136 kW 4WD AT / PREMIUM / Micron Grey / 04/2016
Hyus
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 pro 2014, 18:00

Re: Tahne doprava pod plynem...

Příspěvek od Hyus »

Ahojte pred 3mesiacmi som kupil Tucsona
mam rovnaky problem od zaciatku ako tu rozoberáte
spravil som prevazenie gum stale mi to taha doprava
po mesiaci sa mi na pravom prednom kolese spravila "jamka so slabou bublinou"
nakolko som to zbadal vecer a hned rano sme isli trasu 600km aj s dietatom bal som sa na danej pneu ist po dialnici
vecer som obvolaval vsetky pneu predajne v BA az som nasiel kde mali len rovnaky rozmer ale inu znacku
utekal som do servisu kde mi prezuli vyvazili doslova sa vyhrali s novymi pneumatikami a nic auto stale taha doprava

isiel som na geometriu tam mi dal papier ze mam vsetko OK a cudoval sa najskor ze novucke auto a uz na geometrii
vysvetlil som mu problem tak sa snazil nastavit hodnoty skoro na 0
nepomohlo stale taha doprava

na prednych kolesach som mal uz 3pneu a stale nic ....
obavam sa ze sa nevyhnem servisu len urcite si ho tam chlapci nechaju niekolko dni ....

viete mi poradit co by som mohol este skusit ?
aj kamienky po kazdej jazde som z drazok prednych pneu daval prec ...

musim mat zapnuty LKAS nech mam pocit ze to tahanie robi pocitac ....
najhorsie je ze clovek ide po dialnici z Budapesti do Miskolcu rovinka jak svina a vy nemozete drzat volant 1 rukou a prstom lebo za 3sec ste v jarku ...

skusim vsetko co mi este poradite ak nic tak to vidim len na servis ....
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Podvozek a řízení“