klepanie/buchanie v kufri

Hyundai Tucson (ne Tuscon) 2. generace 2015 - 2020 (TLE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
DodoTUCSON
*
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2016, 07:25
Bydliště: Presov, Slovensko

klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od DodoTUCSON »

zdar, nemal niekto problema zistil pricinu, klepania resp. takeho plastoveho buchania pri prejazde nerovnosti?
robi mi to odkedy mam auto, ale neprisiel som na pricinu, tak ak nezistim asi budem musiet ist do servisu...
KIA Sportage 1.6T-Gdi 4x4 AT GTline red power
Hyundai Tucson 1.6Gdi STYLE white power
Peugeot 407 sw 1.6Hdi 80kW silver power
Daewoo Nexia 1.5i green - no power :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
veriga
*
Příspěvky: 41
Registrován: 20 srp 2016, 23:41
Bydliště: Prešov

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od veriga »

Neviem ako u Tucsona, ale u i20ky su na to mechanické gumky, ktoré sa dajú ľahko nastaviť.

Obrázek

Mne to pri mojom aute nepomohlo a tak mi to v Hyundai cele dali dole, dotiahli šrubky. Vraj sa občas stane, že niekto to nedotiahne a preto ti to potom takto vydáva zvuk.
Hyundai i20 GB 2016 1,25 Benzín+LPG
Hyundai Accent 2009 1,4 Benzín+LPG
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od CEVETE »

U Tusíka jsou také šroubovací gumové dorazy
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
DodoTUCSON
*
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2016, 07:25
Bydliště: Presov, Slovensko

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od DodoTUCSON »

no musim skusit... uvidime co to bude.. mam pocit ze to je ten tapacir na kufri... alebo nieco dnu v nom..
KIA Sportage 1.6T-Gdi 4x4 AT GTline red power
Hyundai Tucson 1.6Gdi STYLE white power
Peugeot 407 sw 1.6Hdi 80kW silver power
Daewoo Nexia 1.5i green - no power :D
Uživatelský avatar
veriga
*
Příspěvky: 41
Registrován: 20 srp 2016, 23:41
Bydliště: Prešov

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od veriga »

Otázka, robí ti to aj pri menšej rýchlosti? a pri pohybe auta hore a dole medzi predom a zadom alebo zľava do prava a naopak?
U mňa to bola totiž tá druhá možnosť.

Kedže si z rovnakého mesta ako ja, tak pravdepodobne aj auto máš odkiaľ ja. Stačí si dohodnúť termín u hlavného servisáka a auto donesieš ráno do garáže, večer si ho vezmeš. Trvá to kratšie, ale nechávajú prv plasty zmäknúť, pretože zima im neprospieva a pukajú západky.
Hyundai i20 GB 2016 1,25 Benzín+LPG
Hyundai Accent 2009 1,4 Benzín+LPG
DodoTUCSON
*
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2016, 07:25
Bydliště: Presov, Slovensko

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od DodoTUCSON »

@veriga POMOHLO nastavenie tymi skrutkami, ze ma to hned nenapadlo ☺️ dakujem za tip...
KIA Sportage 1.6T-Gdi 4x4 AT GTline red power
Hyundai Tucson 1.6Gdi STYLE white power
Peugeot 407 sw 1.6Hdi 80kW silver power
Daewoo Nexia 1.5i green - no power :D
Uživatelský avatar
veriga
*
Příspěvky: 41
Registrován: 20 srp 2016, 23:41
Bydliště: Prešov

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od veriga »

DodoTUCSON píše:@veriga POMOHLO nastavenie tymi skrutkami, ze ma to hned nenapadlo ☺️ dakujem za tip...
Tak som rád, že som ti mohol pomôcť a uštril som ti čas behaním tam. ;)
Hyundai i20 GB 2016 1,25 Benzín+LPG
Hyundai Accent 2009 1,4 Benzín+LPG
Uživatelský avatar
Jabloňa
*
Příspěvky: 50
Registrován: 03 kvě 2016, 00:47

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od Jabloňa »

mě něco na nerovnostech klepe v PP dveřích, obávám se, že bude uvnitř něco uvolněného nebo nedotáhnutého
Hyundai Tucson 1.7 CRDi
ex BMW 323i Cabrio
ex Ford Focus 1.6i 16V
ex BMW 320i Cabrio
ex Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia
ex Mazda 323F 1.6i 16V
ex Seat Ibiza 1.4
ex Opel Astra GL 1.6 Si
ex Fiat Ritmo 75 CL i.e.
ex Fiat 131 Supermirafiori 1400 TC
Uživatelský avatar
Erik-Hyundai
*
Příspěvky: 36
Registrován: 10 pro 2016, 08:26

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od Erik-Hyundai »

Ja som dnes ako idiot hodinu otvaral a zatvaral dvere vsetky, lebo neprijemny zvuk vydavalo auto vonku- hnusna rezonacia. Najprv som bol presvedceny ze to je zadny naraznik s podblatnikmi zadnymi, ktore maju volu, ze az tancuju v ruke, potom som si myslel ze su to zadne svetla, lebo aj tie maju volu hybu sa 1-2 mm hore dole, ale neskor som zistil ze ten zvuk vychadza od zadnej casti od kufra, ked je kufor zdvihnuty, nerobilo to, ked ho zavriem tak sa to prejavuje. Je to nieco podobne, ako ked plast z evidencneho cisla bucha o kapotu. Tam problem nie je, gumicky mam dobre nastavene v kufri, nakoniec sa mi zda, ze ten zvuk ide uplne zospodu, je tam nad vyfukom hlinikovy plech, ale ten je dobre dotianuty, takze netusim, ale kazde zatvorenie kufra alebo mierne buchnutie dvermi je pocut spolu s rezonaciou. Skuste sa zamerat a dajte vediet pri zatvarani dveri a hlavne zatvarani kufra, ci nepocujete podobne plechove rezonacie.

Ja ked zistim, co to je dam vediet, ale nechce sa mi moc lezat pod autom. Vsade bordel, kamienky, humus od zimy...
Hyundai Tucson-Style 2016-súčasnosť
Hyundai IX 20 - Style 2010-súčasnosť

História vozidiel:
Peugeot 508 sw 2015-2016
Renault Megane II combi 2008-2010
Suzuki Ignis 2004-2008
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od CEVETE »

Mám to samé ale jen někdy. Jak otevřu a potom zavřu některé zadní dveře tak to zachrastí ale připadá mi, že jen jednou po zastavení. Pokud to zkouším znovu tak už to většinou neudělá. Je to takový plechový zvuk jako když jsem kdysi zavíral Š 120 a nebo jak píšeš uvolněná SPZ. Ve středu jsem objednaný na nějaké opravičky a tohle budou hledat také, tak si dámě vědět.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
Uživatelský avatar
Erik-Hyundai
*
Příspěvky: 36
Registrován: 10 pro 2016, 08:26

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od Erik-Hyundai »

Presne tak Cevete a zabudol som napisat to, co si spomenul ty, dela to jen nekdy. Dnes rano bolo vsetko s autom o.k., ziadne zvuky. Fakt som zvedavy, kde je problem, daj prosim potom vediet. Dakujem.
Hyundai Tucson-Style 2016-súčasnosť
Hyundai IX 20 - Style 2010-súčasnosť

História vozidiel:
Peugeot 508 sw 2015-2016
Renault Megane II combi 2008-2010
Suzuki Ignis 2004-2008
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od CEVETE »

Tak auto je v servisu. Nic pro ně není závada ale prý to prohlédnou. Řekl jsem jim, že auto stojí ceníkově 780k tak ať mi neříkají co je závada a co ne. Potom napíšu.
Ale už jsem přišel na ten kovový zvuk. Je to jen tehdy, pokud se zavírají dveře a ty druhé jsou pootevřené. Pokud jedny zavřu a potom zavírám druhé tak se to neprojeví. Několikrát vyzkoušeno. Buď se změní tuhost karoserie nebo je to díky tomu, že není přetlak při zavírání dveří když jsou otevřené oboje dveře. Tak snad si s tím poradí. Asi to bude víko kufru v pantech nebo v zámku.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
CEVETE
**
Příspěvky: 144
Registrován: 01 lis 2016, 22:24
Bydliště: Zdice

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od CEVETE »

Tak postřehy a dojmy ze servisu. Katastrofa, trochu rozepíšu požadavky:
- mezi 850-1000 ot. je slyšet uvnitř auta klepání, je to jako nevystředěný díl a o něco škrtá, je to znát i v podlaze
odpověď: je to normální u jiného auta jsme to slyšeli v menší míře také, není to závada

- stěrače setřou pouze vodu, špína a sůl se pouze rozmazává a okamžitě zasychá. Setře se to v místě ostřiku a jeho rozsah ke žalostný. Při rychlosti nad 100km je nepoužitelný, kapalina vystříkne tak max. na 20 cm okna
odpověď: nejste první, nevíme co s tím musí řešit výrobce

- při rychlosti nad 100km se lehce klepe volant a auto začne zatáčet pomalu vpravo
odpověď: vyvážili jsme vám kola
....nikde na špinavých kolech nevidím ani šmouh, volant stále kmitá a auto zatáčí vpravo

Takže zítra budu obvolávat jiné servisy a jdu napsat na Hyundai, že auto je v zimě nebezpečné a nepoužitelné z důvodu stěračů....

Ještě jsem zapomněl, nechal jsem si vyměnit olej. J e to opět nalité více jak 1cm nad horní rysku.
Proč: oni to neměří, ani nenastartují auto, ale nalejou tam tolik co výrobce uvádí !

To Erik-Hyundai

tak pod nárazníkem někde jsou větrací klapky. Když se otevřou a zavřou jedny dveře, tak se klapky přetlakem v kabině přimáčknou a je ticho. Pokud jsou otevřené ještě jiné dveře nebo okna - prostě nevznikne v kabině přetlak tak se klapky zaklepou a to je ten blbej zvuk. Já jsem přišel na to, kdy se to děje, oni zjistili co to dělá a vyřešit prý to nelze. Klapky by asi musely dosedat do nějaké prachovky ale není prý co tam nalepit a ani kam.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 104kW DCT, STYLE 11.2016
Hyundai IX20 1.4
Škoda Octavia II Combi 2.0 TDi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
+ různé EX
Uživatelský avatar
Erik-Hyundai
*
Příspěvky: 36
Registrován: 10 pro 2016, 08:26

Re: klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od Erik-Hyundai »

Diky moc Cevete. S ostrekovačmi mám aj ja problém a už dávnejšie som si ich išiel naštelovať a zistil som, že štelovať nejdú a je pravda, že sú úplne na hovno lebo mi striekaju ani nie výšky polovice okna, úplná slabota. Čo sa týka ostatných vecí zatiaľ mám pokoj, dnes nejaké zvuky išli z kufra, ale dosť to pripisujem tej zime a tuhosti. Čo sa týka servisov, mám skúsenosti z predchádzajúcim Hyundaiom IX20, keď sa nevrátilo auto opravené, tak niekde odraté alebo doškrkané na mieste, kde niečo menili a nevedeli,ako to otvorit, tak šrobovák bol najlepší kamarát na plast. Do servisu chodím naozaj len preto, že je auto v záruke, inak by ma tam nikdy nikto nevidel... S tucsonom pôjdem iba na update navigácie a bežnú prehliadku,id emi len o to, aby som mal doklad, že som tam bol, keby sa niečo pokazilo v záruke, ale čo sa týka výmeny oleja a filtrov, to nezverím žiadnemu servisu, lebo im jednoducho neverím a tie bežné veci, ktoré sa stále robia v servisoch, že vymontujem olejovy filter a necham na policke oddtiecť, utriem handrou a zajtra namontujem na iné auto alebo vypustím polovicu oleja a len pol nalejem a ostatné neminuté predám, neverím, že sa to nerobí aj v Hyundai. Aspoň v nemenovanom meste v Mercedesi, kde mám známeho automechanika to je úplne bežná vec. de mám potom istotu, že mi to neurobia aj v Hyundai. Ja keď pôjdem na prvú prehliadku nebudem mať ani 10 000 km... Mám strach, že pri 10 000 km mi niekto vypustí všetok olej a naleje novy [-X ](*,)
Hyundai Tucson-Style 2016-súčasnosť
Hyundai IX 20 - Style 2010-súčasnosť

História vozidiel:
Peugeot 508 sw 2015-2016
Renault Megane II combi 2008-2010
Suzuki Ignis 2004-2008
Uživatelský avatar
martax
*
Příspěvky: 78
Registrován: 26 čer 2016, 15:19

klepanie/buchanie v kufri

Příspěvek od martax »

CEVETE: začínáš mě děsit, přesně takového přístupu jsem se obával,doufám že to byla výjimka, vím že se to tady moc nehodí, ale jezdím na servis do Opavy s druhým autem a až na jeden kiks spokojenost, ale není to Hyundai :-) tam pojedu na první servis v létě.Když jsem to koupil tak mi pískalo kolo hned druhý den,tak jsem jel hned do servisu, mechanik to chtěl projet tak jsem mu řekl že stačí když to zvedne a zatočí kolem, bez řečí to zvedl a byla vadná destička,vyloupl s ní šponu a bylo to,objednal hned na obě kola nové, pak je vyměnili, to byla ta pozitivní zkušenost v Hyundai, druhá byla horší když jsem umýval tak jsem si všiml že na zadním nárazníku jsou takové tečky a ty nejdou dolů, bylo to v létě,mám černou barvu, přijedu tam ukazuji to prijimacimu technikovi,ten to vidí někde odskočil, mezi tím přišel vedoucí autosalonu tak jsem si postěžoval, že ta černá je až příliš háklivá, teď se otočím a servisák to na tom slunku dře jak prase, tak jsem na něj zařval co dělá že to celé odřel, a on mi s ledovým klidem odpoví že to je na ježdění ať to tak neprožívám,že už je to čisté,to je moje druhá zkušenost.
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition 8/2016
Škoda Octavia 2 1,8 TSI 12/2008
Odpovědět

Zpět na „Tucson II“