problem s pohonom 4x4

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mouse
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018, 11:01

problem s pohonom 4x4

Příspěvek od mouse »

Viete prosím niekto poradiť , mám ix55 a teraz som zistil, že nie je funkčný pohon 4x4. Na snehu, ako má pridať aj zadnú nápravu, sa rozsvieti kontrolka chyby pohonu 4x4, vypnem a znovu naštartujem, kontrolka prestane svietiť , ako náhle však opäť na snehu alebo klzkom povrchu prudšie pridám a má zapojiť aj zadnú nápravu opäť sa kontrolka rozsvieti a prešmykuje len predná náprava. ESP a ABS fungujú bezproblémov. Kontroloval som aj konektor na zadnom diferenciali, ktorý by mal na starosti spúštanie pohonu 4x4 a je ako nový bez poškodenia, nejaká cievka ktorá tam je by mala byť tiež ok. Aj keď zapnem 4wdlock tiež sa nič nezmení. Diagnostika vypísala nejakú neznámu chybu pohonu 4x4 len keď ta chybová kontrolka svietila, ako som opäť vyapol a naštartoval chyba žiadna nebola. Ďakujem za akúkoĺvek skúsenosť.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od Richard555 »

Ahoj, jakou diagnostiku jsi na závadu používal ? :hyu: GDS? nebo nějakou alternativní? Pro správné načtení chyby je nejlepší origo GDS a hlavně někoho kdo ví co a co a jak dělá.
Pokud se to takhle chová nemusí být nutně chyba jen v pohonu 4x4 ale jsou propojeny systémy 4x4, ABS a ESP dokonce i ASR tak ty chyby mohou vzniknout i tam. Těch čidel je tam hafo. Před zadním diferákem je el.mag. spínaná spojka co ten zadek připojuje dle potřeby. Jde ti tam šťáva? Ta cívka která spojku ovládá by měla mít nějaký odpor naměříš tam nějaký odpor v tom konektoru na diferáku když odpojíš kabel? Pokud je tam nekonečno cívka je spálená - nevodivá , pokud naměříš 0 je tam někde zkrat. Dle mě by tam pár ohmů mělo být.
Mám pocit, že kontrolka 4x4 pokud navolíš 4wd lock svítí, pokud nenavolíš měl by být zadek v pohotovosti a připojovat se dle potřeby. Když jsem se nedávno rozjížděl do kopce na ledu při prokluzu mě poblikávala kontrolka ESP....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
mouse
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018, 11:01

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od mouse »

Ahoj, cievku mi merali a že je ok, diagnostika nie je origo, ale nechcelo sa mi ist to origo servisu, keďže odbornosť tam je veľmi zlá. ESP bliká aj mne keď sa auto dostane do šmyku a je aj plne funkčné aj ABS bez problémov reaguje, testovali sa aj čidlá cez tú diagnostiku a všetko ok. Keď zatlačím 4wd lock , zasvieti mi kontrolka 4wd lock a nič iné, avšak ako sa prudšie rozbehnem na klzkom povrchu a mal by sa zopnúť aj pohon 4x4 tak sa rozsvieti kontrolka chyby 4x4 to je tá kontrolka vedľa kontrolky 4wd lock oranžová, a rozsvieti sa vždy aj keď mám aj nemám pustený 4wd lock. A prešmykuje len predok ani náznak že by chceli pomôcť aj zadné kolesá. Po vypnutí a opätovnom naštartovaní kontrolka poruchy už nesvieti a všetko sa tvári ok. Viem, že pred kúpou tam predchádzajúci majiteľ menil diferencial, ale všetko ide ako má , nič nebúcha, nehrkoce, nevibruje. Bol som aj na teste bŕzd na tých valcoch a tiež sa tam nepridal zadok ako by sa mal a hneď sa rozsvietila tá chyba 4x4
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od Richard555 »

Asi tam bude nějaká jednotka - řídící jednotka a ta bude vadná proto nepřipne ten zadek a hodí chybu - může jí nějaký signál chybět nebo přebejvat..... neoriginální diag. sice může nasměrovat, ale takový to upřesnění, to pojmenování závady je lepší u :hyu: GDS než s nějakým Hicomem
Nejsem profík, ale jen se snažím pochopit jak věci fungují..... už jsem tu psal že se mi jednou v dešti rozsvitily kontrolky ABS ESP a 4x4 a asi po 2měsících jsem byl na origo diag. a ptal jsem se na to.... prý nějaký nejasný signál od pravého zadního sensoru. Od té doby to neudělalo, tak to neřeším. po nastartování vše Ok. Nicméně mě nepoměli sdělit že čidlo stojí přes 6 tis. a ještě práce..... Na Ebay stojí čidlo asi 30 dolarů ;-)
U takhle složitých aut bývá někdy příčinou poruchy např. ABS baterka na odchodu - je tam větší pokles napětí než je zdrávo a chyba je na světě...
Až budeš vědět příčinu, určitě se ozvi čím to bylo.... různé jednotky i ABS opravují např. zde : sice píšou hlavně BMW a Mercedes, ale bývají velmi podobný..... tak se jich zeptej, jsou šikovný.....
HiFiLAND - Skvrnanska 4, Pilsen, 30100, Czech republic
e-mail: elektromaniak@volny.cz
phone: +420 608 323 211
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
mouse
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018, 11:01

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od mouse »

Asi bude najlepšie to dať najskôr na origo diagnostiku, tá zrejme ozaj povie viac. Skúšal som sem napísať, či niekto nemal podobný problém. Dakujem za radu.
Daliknot
Příspěvky: 2
Registrován: 17 dub 2018, 10:10

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od Daliknot »

Ahoj Mouse, mám úplně stejný problém s 4x4 jako jsi popsal.
Chtěl jsem poprosit o info kde byl problém a jak se celý problém povedlo odstranit.
Děkuji za odpověd.
mouse
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018, 11:01

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od mouse »

Ahoj, bohužiaľ som chybu zatiaľ neodstránil, ani neviem, kde je problém, som objednaný jednému, ževraj odborníkovi, tak uvidím a určite dám vedieť, keď niečo zistím
petrkrulis
Příspěvky: 1
Registrován: 19 srp 2018, 09:34

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od petrkrulis »

zdravim vas,mam uplne ten samy problem, povedlo se vam ho nekde vyresit?moc diky za zpravu,petr
Corrado
*
Příspěvky: 64
Registrován: 02 bře 2013, 19:37

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od Corrado »

Zdravím všechny. co tady čtu, tak u těchto aut odchází spojení s hlavním kardanem v rozvodovce. Dobré by bylo zjistit, třeba zvednutím celého auta a spuštěním motoru s rychlostí na D, jestli se točí kardan, jestli ne, je dobré se podívat na youtube, na některé opravy, třeba tady. https://www.youtube.com/watch?v=-pCrj_WhzYA
Hyundai IX55 3,0 crdi 6V AWD - prodáno
Hyundai i30 blue 1,6 mywifecar
Hyundai Santa Fe III, 2,2 Crdi, black
marcelbouma
Příspěvky: 2
Registrován: 21 led 2017, 00:16

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od marcelbouma »

Ahoj, objevil se mi uplne ten samej problem s pripojenim zadni napravy, jak je zde popsano. Podarilo se nekomu zjistit pricinu, dekuji za odpoved.
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od JETY »

Ahojte,

Menili ste niekto už HARDY spojku? V servise mi povedali, že je na výmenu. Pozeral som potom pod auto a je vidno na niektorých miestach praskliny.
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od JETY »

Hardy spojka + predné a zadné uloženie dif vymenené. Preventívne aby som si neodpalil pohon 4x4. Moja uz bola popraskana + predne silent ulozenie dif boli uz popraskane.
mavartin
*
Příspěvky: 25
Registrován: 18 bře 2019, 02:15
Bydliště: bratislava

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od mavartin »

Kde si to daval menit a kolko ta to cele stalo?
JETY
*
Příspěvky: 89
Registrován: 12 lis 2019, 08:51

Re: problem s pohonom 4x4

Příspěvek od JETY »

Pri 275 000 km, original v hyundai AUTOPOLA v BA. Cena komplet za diely + praca 450 euro
Odpovědět

Zpět na „iX55“