Někdo z Náchoda.

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Někdo z Náchoda.

Příspěvek od petr.s »

Potřeboval bych s něčím pomoci v Náchodě, pokud by zde byl někdo ochotný. Je to taková hloupost, ale pomohlo by mi to. Jedná se o osobní prohlídku zboží u jednoho prodejce. Není to nic tajného, takže potřebuji více méně a to doslova očuchat gumové koberce do mého auta. Jelikož už jedny na slepo koupené doma mám a oni jsou tak převoněné, že se to v autě nedá, tak bych nerad měl doma druhou sadu. Bohužel to je zboží, které ještě skoro nikde není abych šel do krámu a vyzkoušel a dodavatelé, od kterých beru díly nemají nic. Já vím, je to taková srandovní věc, ale brzy začne hnusné počasí a látkové koberce nejsou to pravé. Celkem mě to překvapilo a nikdy jsem to neřešil, koupil jsem gumy, dal je do auta a jezdil, tyhle jsem tam dal, ujel jsem 4 km a musel jsem je vyhodit, to se nedalo. Kdyby alespoň smrděli, ale to oni ne. Nevím co tam přidávají do té gumy. Jo, zapomněl bych, byly od českého výrobce Rigum. Super zpracovaný, fakt hezký, ale pro mě nepoužitelný. A hlavně, vůně nového auta byla v čudu a to fakt nechci. ](*,) Když tak SZ. Děkuji.
P. S.: klidně můžete přispět i sem se svojí zkušeností, ale asi budu s tímto problémem jediný, musím mít vždycky něco extra... ](*,)
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Někdo z Náchoda.

Příspěvek od Chasnik »

Půjdu na to od lesa. "Látkové koberce nejsou to pravé (do zimy)" máš z vlastní zkušenosti? Já mám textilní autokoberce už na třetím autě a přes původní záměr je na zimu přehodit za gumové jsem je v autě nechal celoročně. V zimě fungují v pohodě, nijak se nerozpadají ani nepropouští případnou vlhkost, kterou si tam člověk může natahat na podrážkách (podklad je nepropustný).
Životnost gumových a textilních koberců je obdobná, u každého se mi okolo 60 tkm prošoupe místo pod pravou patou.
Přikládám aktuální foto koberce, který teď používám, má za sebou necelý rok služby a 45 tkm. Toho bordelu na něm si nevšímej, prostě jsem to teď vytáhl z auta a blicknul na mobil. Povrchově poškozený není, pouze na lemu středové výztužné vložky je vidět, že opravdu v místě pravé paty se opotřebovává nejvíc.
Obrázek

Koberce beru od vopi.cz, kupoval jsem je už 4x a nikdy nic nesmrdělo. Můžeš si vybrat barvu lemování podle auta (na předchozím bílém ceedníku jsem měl bílý chemlon, pěkně to ladilo k autu, tady je decentní modrá lemovka, jaká se používá na sedačkách a volantu ve výbavě Weekend) a cenově je to podobné, možná i levnější než gumovky. Na cedníka jsem bral nejlevnější podkladovou látku a včetně poštového to bylo lehce přes 400 na celé auto, teď mám silnější podklad - uvidíme, jestli se to pozná na výdrži :wink: - a za ten jsem dával cca 600 - 650, opět včetně DPH a poštovného.

Rigum dělá pohledově pěkné gumáky, ale podle mě ty textilní vypadají v interiéru lépe, a to ještě víc, pokud se ti podaří je barevně sladit s lakem auta nebo doplňky v interiéru, ať už barvou povrchu (malý výběr) nebo lemováním.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Někdo z Náchoda.

Příspěvek od petr.s »

Jestli jsou nebo nejsou dobré, je samozřejmě věc názoru. Ale dle mého už jen to, že látkový koberec se nacucá vodou a pak se drží v autě celou dobu vlhko je prokazatelná nevýhoda a to pro mě jako argument na gumové koberce bohatě stačí. Ty můžu kdykoliv vylít a otřít a mám sucho. Takže vlastně ano, mám to osobně vyzkoušené. Samozřejmě látkový vypadá lépe a luxusněji oproti gumě, ale já dávám v tomto případě přednost praktické stránce.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Někdo z Náchoda.

Příspěvek od Chasnik »

Pokud jde o zadržování vlhkosti, tak prokazatelně jediný problém s vlhkostí v autě a mlžení zevnitř byl v mých autech při použití gumových koberců. Ta mřížka na struktuře povrchu zadrží víc vody než ten tzv. "látkový". On ten textilní koberec není žádná bavlna nebo froté, ale syntetický nenasákavý matroš.
Svoje auta používám primárně pro práci a praktická stránka je u mě vždy převažující. Případný vzledový bonus má při rozhodování minimální váhu.
Guma je prostě guma a pokud ti smrdí gumový koberec, tak ten další bude smrdět taky. Chtěl jsem vyvrátit tvoji mylnou představu o "látkovém" koberci jako kusu nasákavého hadru, který bude zadržovat vodu, nedejbože smrdět plísní a podporovat korozi podlahy zevnitř. Vzhledem k použitému materiálu je to nesmysl.

Každopádně je to tvoje volba, nejsem prodejce ani jednoho typu a jenom jsem chtěl pomoct. Šlus.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Někdo z Náchoda.

Příspěvek od petr.s »

Nechceš mi snad tvrdit, že látkový koberec do sebe nenasaje vodu? Kam se tedy ta voda ztratí? Na gumě snad ta voda zůstane na povrchu a dá se poměrně lehce odstranit. Ale možná je moje zkušenost špatná. Nicméně, pokud Ti látkové koberce v zimě vyhovují a máš to vyzkoušené, tak je to v pohodě. Ale zpět k problému, jak jsem psal, doposud se mi to nestalo, že by gumové koberce jakkoliv smrděli nebo byly cítit, tohle je poprvé a myslím, že dosti neobvyklé, proto mě to celkem překvapilo.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Někdo z Náchoda.

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Zajimave :-k
Jedine guma (teda alespon ja) naneses snih a neporadek, rano prijdu do auta, voda je zmrzla (jak jinak v zime), vyklepnu led, guma sucha , zpet do auta a odjizdim... Mam oba druhy a ty "latkove" co jsem v roce 2010 dostal zdarma k i30 davam uz jen na dovolenou k mori ( prijemne na bosou nohu) ani uz na cele leto ne.
Zima a nebo deti? Jedine guma....
At se dari.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Někdo z Náchoda.

Příspěvek od Chasnik »

Celou tu diskusi považuji za zbytečnou, když jseš o té gumě tak přesvědčený, ale když už jsi to nakousl, tak problém je v tom, že ten pojem "látkový" evokuje cosi nasákavého jako např. froté ručník nebo flanelový hadr. Ty autokoberce jsou ale vyráběny z polypropylenu, což je syntetické vlákno (lehce vzdáleně, hoď do vody smotaný silonový vlasec a až ho vytáhneš, kolik vody na něm bude?), které vodu neabsorbuje.
A kde se ta voda ztratí? Nejsem fyzik a do té doby, než jsem to nevyzkoušel sám, tak jsem to mu fakt nevěřil. Voda se mi víc držela na těch gumových. Na většině gumových koberců (viděl jsem i pár kusů s hladší strukturou) jsou pravidelné čtvercové komůrky, vlastně takové malé vaničky, kde se voda zadržuje při relativně vysoké hladině. Voda se odpařuje z povrchu a tedy poměr povrchu a objemu je v tomto momentě nevýhodný a během jízdy je odpar přinesené vody snížený a proto PO konci jízdy tam více vody zůstane.

V tom "textilním" koberci se voda více rozprostře, nevytváří ty "rybníčky", poměr objemu a povrchu je z hlediska odparu příznivější. Během jízdy se odpaří více vody, která se větráním, příp. za pomoci zapnuté klimatizace, dostane přirozeně z auta ven právě výměnou vzduchu.

Problém totiž není v té vodě, která se dostane do vozu před začátkem jízdy, ale v té zbytkové, která tam zůstane po konci jízdy. A čím více jí tam zůstane, tím víc problémů může nadělat. Ta způsobí, že je v zimě auto orosené nebo zamrzlé zevnitř, což je dost nepříjemné.

Rozdíl může být také v délce jízdy. Já dojíždím 80 km do práce, takže pokud si na podrážkách přitáhnu sníh nebo břečku do auta, tak během té více než hodinové jízdy dostanu odparem významnou část pryč. A s gumákama jsem míval problémy s namrzlým vnitřkem. Pokud někdo jezdí kratší trasy, tak mu možná nepomůže ani ten polypropylenový (rozuměj "textilní") koberec. Potom nastupuje procedura, kterou popsal RR - vytáhnout koberce a vyklepat je jako zásobník ledu v mrazničce. Moje záda by tuto činnost po ránu v zimě skutečně milovala :)

Každopádně, toto ber jako "pokec u piva", když už jses zeptal, kam se ta voda ztratí. Zrazovat tě od gumáků nebudu, pokud jseš o nich přesvědčený.
A jestli je tady někdo z Náchoda nebo okolí, ať ty koberce očuchá, třeba budeš spokojený.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Někdo z Náchoda.

Příspěvek od petr.s »

Přečetl jsem si jen první větu Tvého příspěvku, jelikož se mi to nechce číst a jen Tě opravím, Tvé příspěvky jsou zbytečné, jelikož tak otázka nestála, jestli guma nebo látka. Prosil jsem o pomoc s nákupem určitého zboží v Náchodě. Kdybych chtěl rozpoutat diskusi o tom zda guma nebo látka, zeptal bych se. Ale i tak díky za osvětu, že látkový koberec se nenasaje vodou a tudíž z něj nejde vlhkost do celého auta, asi máš nějakou kosmickou látku a nanotechnologii, gratuluji. =D>
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Odpovědět

Zpět na „Pokec“