VIF

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: VIF

Příspěvek od petzl62 »

copper5252 píše:to slabostka: ano taky mně zaraží že některá baleni pachnou po čpavku/amoniaku a něktrá ne ! jem že ja nechal super aditiv benzin otestovat čpavek/amoniak tam je :( tak že neopovída bezpečnostnim listu a technickému !

Tak to jsi fakt borec,takže se závěry testu(předpokládám,že je máš písemně-včetně zakoupené šarže a dokladu o nákupu) nás zcela jistě seznámíš a s vyjednáváním s výrobcem a ostatními institucemi taky.
Jinak jsou to zase jenom výkřiky do tmy a mlácení prázdné slámy :evil: :-k
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Reklama
 

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

to petzl62: nemám nic pisemně nekradu ! testy ofiko jsou drahé ! jen jsem si nechal otestovat jestli čpavek /amoniak je nebo neni nic víc ! pokud se ti to nelibí tak si laskavě zapalt svoje oficialní testy !
jaké jednání z výrobce ? jak už jsem psal posla jsem několik emailu a nic ! jediná jeho odpověd byla at specifikuji o jaký výrobek se mi jedna o ty doby "výrobce" neraguje !

tohele byla jedina rakce "výrobce"
Dobrý den,
sdělte mi, prosím, o jaký přípravek se jedná a o datum plnění. Budu moci se přesně vyjádřit.
Nebo mě kontaktujte na uvedeném telefonu a celou záležitost vyřešíme.
S pozdravem

Ing. M. Železný


nebudu nic řešít po telefonu jedině písemně !



to Miroslav 62 : kdybys raději napsal něco k tematu a ne jen rýpal !
ale pro mně za mně at vlakna klidně sloučí mně je to fuk
Naposledy upravil(a) copper5252 dne 10 pro 2018, 16:32, celkem upraveno 1 x.
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: VIF

Příspěvek od rudolf.tomka »

nikdy som nepoužíval do auta žiadne aditíva do benzínu , ani oleja . Tohto roku som sa rozhodol vyskúšať vďaka recenziám a priaznivej akciovej cene VIF benzín / 06/2017 / . Spotreboval som celé 500ml balenie , spotreba sa nejako výrazne neznížila , motor má pravidelný chod / 107 000 km / , a odstránenie zakarbonovania , nie som schopný zistiť svojimi možnosťami :-k . Kúpil som ďalšie "nové" balenie 02/2018 , ktoré má rovnaký zápach a farbu , ale je trošku riedšie / vraj upravená receptúra na priamovstreky / nevonia za amoniakom/ čpavkom / a VIF DIESEL som nečuchal :-k . Keďže sa uvádza , že by tento prípravok mal aj funkciu čistenia , musí obsahovať nejakú zložku / výrobca píše Směs polymerního aminu, polyethernu, estery vysokovroucích aromatických a alifatický rozpouštědel. / . Dúfam , že nedošlo pri výrobe novej šarže k technologickej chybe alebo výmene balenia VIF BENZÍN A DIESEL, čo by mohlo spôsobiť nežiadúce účinky ](*,)
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

to rudolf.tomka: abych řekl pravdu taky si nejsem jisty učinky super aditv benzin na nové motory řekl bych že připravek má spiše preventivní "charakter" jak už jsem tu psal zapach čpavku/amoniaku pozoruji u baleni kupovaných v zaří u dřívějších baleni jsou čpavkovy zapach nepozoroval resp mám doma i baleni kupované před prazdninama a zapach po potroleji , nevím jestli si četl všechny příspěvky (plně chápu že po mně číst je horor :roll: )

dokud "výrobce" nezačně komunikovat tak opravdu neni jisté nic ! a podle všeho nekomunikoval ani v minulosti a ani tedka ](*,)
Naposledy upravil(a) copper5252 dne 10 pro 2018, 16:35, celkem upraveno 1 x.
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: VIF

Příspěvek od tempest »

Budeš to dále řešit, např. s ČOI, popř. s životním prostředím? Podávat podnět k prošetření?
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: VIF

Příspěvek od shawt »

....a podle všeho nekomunikoval ani v minulosti a ani tedka
Tak podle me je tedy vse v poradku :mrgreen:
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od Mexican »

copper5252 zmaz telefonne cislo toho borca , porusujes GDPR. Suhlas ti na to urcite nedal
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

nevím co to je za sprosté slovo GDPR :) jinak tohle číslo je na kontaktu na výrobce "vif" tak že asi nic neporušuji ale smazal jsem ho
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: VIF

Příspěvek od only_one »

Copere uplně netuším co přesně řešíš, ale v bezpečnostním listu je jasně uvedeno že výrobek obsahuje polymerní amin což je dle chemii pro střední školu sloučenina organické chemie odvozená od amoniaku.

Kupodivu Verva 100 je aditivovaná vifem a ty samé sloučeniny jsou uváděny i u tohoto prémiového benzínu zcela oficiálně.
A zcela by mě zajímalo, co ti na konkrétní sloučenině aminů konkrétně vadí ve vztahu k funkci motoru a z čeho tady vytváříš neuvěřitelné konspirační teorie, když jsou veškeré látky v soupisu bezpečnostního listu uvedeny a léta aplikovány s jasně danými pozitivními výsledky.

Z mého pohledu tady děláš vlny, zcela bez nějakého podkladu a zcela zbytečně a to jen proto, že konkrétně tobě neodepíše výrobce na nejasné dotazy. A mimo jiné, kdybys jim zavolal, tak budeš mluvit s chemicky poměrně schopnými lidmi a proto ti taky bylo umožněno zavolání a tvoje dotazy by byly poměrně rychle zodpovězeny, ale to bys nějaké fundované dotazy musel mít.

Jenže ty jsi nenecháš odborně funkčně nic vysvětlit, protože jen ta tvoje pravda je jediná a možná a budeš tu plácat na fóru jakési doměnky a rozpytvávat to pořád dokola.

Podle předchozích diskuzí ty auta měníš poměrně často a ve tvém případě je nějaké aditivum zcela bezpředmětné a možná i dík tomu, jakým způsobem se k těm autům chováš a co o technice spalovacích motoru (ne)víš. Takže bys mohl ušetřit peníze, pro tebe asi špatné aditiva od VIFU vůbec nekupovat, hnout se jim obloukem, a ušetřil bys i spousta času, kdyby si to neřešil na diskuzním foru :-D

Takže nám prosím sděl a pokud možno buď konkrétní s ohledem na bezpečnostní list VIFU, co je problém a proč to je problém, protože mám pocit, že nám to tu opravdu velmi uniká.
A já se ti pokusím u kamarádů chemiků z Litvínovské petrochemie zajistit fundovanou odpověď, ale pouze za předpokladu, že tvůj dotaz bude odborný a podložený a smysluplný. To že dvě lahvičky mají pocitově jinou vůni je v organické chemii skutečně argument se kterým se s tebou nikdo odborně bavit nebude, už proto, že mají různou šarži a výrobce udává rozpětí objemové u látek. Takže skutečně nemusí dvě lahvičky stejné být a pořád to nebude špatně
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

to only_one : kolik ti "výrobce " super aditiv benzin zaplatil ? za tenhle vyplod !

jak už jsem napsal xyz krát (sakra už čtěte přispěvky !! ) jde o to že super aditiv benzin vyrobeny v zaří smrdí po čpavku/amoniaku ale baleni super aditiv benzin vyrobeno cca před prazdninama smrdí po potroleji ! tohle řeším !!!!!! pokud na tom neco nechápeš tak už nevím ](*,)

jak pišeš : výrobek obsahuje polymerní amin , ano i to rozbor ukazal ! ale jak už jsem psal ukazal i čpavek /amoniak !
ani nevíš na co jsem se výrobce ptal ! i když jsem to tu psal a hned tvrdíš že mé dotazy byly nekompetentní !

jak už jsem psal xyz krát mně je fuk co jiní dělaji nebo lijou do auta až si každý dělá co chce !
osobně jsem připravek super aditiv benzin vyřadil z používaní a duvody jsem už několikrát jasně napsal ! že se tady stale nalezaji lidi co nejsou schopni samostatného nazoru nebo lidi co bezmezně věří reklamně nebo podobně za to ja nemužu !

pro mně je celá zaležítost uzavřena dokud někdo nepřijde z nečím novým :) !

pokud máš možnost nechat vyrobek otestovat tedy super aditiv benzin :) tak by to bylo fajn , jen že proč mám dojem z tvojeho příspěvku že najk moc "vif" chraniš :)))
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: VIF

Příspěvek od only_one »

No s tebou je jakákoliv diskuze zcela zbytečná. Prakticky v jakémkoliv tématu. Věcně se bavit nechceš a jediný co tu dokolečka točíš je nějaká rozdílná pocitová vůně výrobku což by bylo rozhodující tak možná u aviváže, ale jaksi to ztrácí smysl u aditiva do paliva vyrobené organickou chemií celou skupin různých aromatických látek a i dle BL s variabilní objemovou směsí těchto látek, které může mít za následek jiné "pocitové vnímání dané šarže". Výrobci nezavoláš, protože by tě asi docela rychle uzemnil a rozložil už na základech organické chemie a to pravděpodobně by tam zvládla i recepční co zvedá telefony na ústředně... a konkrétní řádný dotaz, co můžeme řešit nemáš, nebo spíš nechceš. Tobě by nepomohla ani skutečná zkouška rozboru :-D, kterou bys pravděpdobně zpochybnil, když by vyšla shodná s bezpečnostním listem. Co konkrétně máš proti samotnému NH3 mi taky uplně jasné v součinnosti se spalovacím motorem není a test s pozitivním výsledkem, když výrobek obsahuje přiznané sloučeniny aminu mi taky zcela uniká :-D a to VIF je jeden z mála výrobců, který má bezpečnostní list velmi podrobný a relativně dost konkrétní. Ostatní mají látky skryté pod čísleným kodem receptury a nemáš šanci to rozklíčovat. A neboj se, nejsem nijak propojený s výrobcem ani jinak s tímto průmyslem, ale tyhle plácalisty jako jsi ty, je nutné trvale usměrňovat a ukazovat, že diskuze s nimi jsou zcela nerelevantní a zbytečně vyvolávají paniku.

Takže za mě jedině dobře, když budeš tyhle výrobky nekupovat, ale ideálně by bylo, kdybys o tom přestal šířit nějaké nepodložené konspirace postavené na základě toho, že ti výrobce neuspokojil tvoje ego mailem a nabídl ti, že si s tebou o tom může odborně popovídat po telefonu a zcela ho chápu, protože zcela jistě na to odpovídat mailem by byla drahocená ztráta času .

Takže buďto nemáš důvěru k výárobku, pak ho neřeš, ale nepomlouvej, pokud na to nemáš nějaké reálné podklady kromě "pocitu"
Nebo můžeš ukázat svoje podstatně lepší chemické znalosti, znalosti funkce spalovacích motorů a jejich závislých vlivů, kdy budeš schopen překonat recepturu vifu a více jak desetiletí zkušeností a testů téhle české firmy nebo jakékoliv jiné firmy :-D

Do té doby tady zbytečně trollíš
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od Mexican »

konecne sa ozval niekto kto chemii rozumie (only_one). takze to je s ccoprerom tak ako vo vlakne o motorizaciach u i20 kde som cital veci a nazory nad ktorymi dtale krutim hlavou
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
bianco.sabbioso
*
Příspěvky: 57
Registrován: 24 říj 2017, 06:19

Re: VIF

Příspěvek od bianco.sabbioso »

Teda chlapi ja bych se kupra zastal :D nedržte to tady tak podkrkem křečovitě. Ať diskuze plyne. Cítí čpavek zeptal se a není spokojen s vysvětlením. Další ho necítí spokojen je ok. Vždyť nemusí vif v každým příspěvku zvítězit ne? :D
i30 WG 1,6CRDI 81kW White
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: VIF

Příspěvek od rudolf.tomka »

stále čakám na seriozne vyjadrenie niekoho, kto kúpil šaržu 10_11/2018 VIF benzín, a vyjadril sa jednoznačne , či jeho produkt vykazuje inú vôňu / napr. po amoniaku / , ako predchádzajúce balenia :-k ĎAKUJEM :wink:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: VIF

Příspěvek od pekoz »

Už jsem to tu psal ale pro připomenutí:
Kupoval jsem VIF Super Benzín Aditiv 500ml, plechovka, 26.10.2018.
Poprvé, před tím jsem ho nepoužíval i když jsem o něm věděl.
Proto nevím jak se projevovalo původní provedení.
Datum na víčku je bohužel rozmazané, nálepka neporušená.
Smrdí po čpavku tak že nejde přičichnout blíže k otevřené plechovce. Barva namodralá.
(Ten smrad dobře znám. V práci používáme technologii SNCR (čpavková voda) na redukci oxidu dusíku (teplárenský kotel).) Je to agresivní , nebezpečné svinstvo.
Samozřejmě pokud bych se tady nedočetl že to dříve nebylo tak bych se asi dost divil.
Zastavil jsem další aplikaci přípravku doku nezjistím co to má za účel. (a případné vedlejší efekty)
P.S.
Obávám se že tady to ale nebude ...a nemůže zato jenom pan měděný.. jemně řečeno
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“