Octavia Tour nebo i30cw

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od pietro32i »

lada 71 píše:Kurva tak ten šrot prodej, zůstaň v práci každej den o 2 hodinky dýl, nastřádej si do kasičky a pak upaluj k nejbližšímu prodejci Škoda a kup si Škodovku. Pak se zaregistruj na Škoda fóru a všem tam vyprávěj, jak jsi teď s autem náramně spokojenej, že jezdíš jen na pravidelný prohlídky a výměny oleje a jakej šrot jsi vlastnil, než sis koupil konečně kvalitní auto za rozumnou cenu.
Ale tak zase mohol mať smolu na naozaj vadný kus. To isté sa samozrejme môže stať aj pri inej značke, to je bez debaty. Toto je moje prvé úplne nové auto a som tiež (zatiaľ len) trochu sklamaný. Ešte zopár návštev v servise a začnem si s prijímacími technikmi už aj tykať :? Zatiaľ to beriem tak, že za tie peniaze, čo som ušetril pri kúpe v porovnaní s inými značkami, mi to ešte stojí, hlavne keď nemám väčší problém s uplatňovaním reklamácií. Ak to však bude trvalý jav, tak to :evil:
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Skyline »

A co vsechno jsi uz reklamoval? S cim vsim jsi byl v servise?
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od xxenak »

Skyline píše:A co vsechno jsi uz reklamoval? S cim vsim jsi byl v servise?
1x vibrácie motora, 1x problém zasekavaúcej spinacej skrinky a automaticky nefunkčné diaľkové, 5 x s prachovkami (4 x lepili, nakoniec menili), 2 krát s tesnením na okach (menili), 1 x nefunkčná klíma(chladenie), 1x výmena žiarovky. Nehovorím o tom, že auto mi stále rezonuje na nieoľkých miestách v pravo aj vľavo, vrzga mi aj sedačka spolujazdca. Od zasekávajúcich pásov mám už 3 diery v nosníkoch a v zime mi auto búcha a vôbec netlmí.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Skyline »

Prachovky jsou prkotina s tim bych don servisu ani nejel a radeji bych si to zalepil doma, tolik casu nemam abych s tim jezdil do servisu, prkotina. Ostatni nastve ale nic tak hrozneho to neni. Mne starsi mozna koroze, ale vyresim nastrikem a castejsi kontrolou. Otcova Toyota Yaris ma podbehy tak mizerne nastrikany ze I30 je proti tomu krasa a naprosta dokonalost. Ty dalsi veci nastvou ale zas az hrozne to neni, mi tuhle auto prestalo jet uplne a az jsem se vyzuril jsem zjistil ze to bylo pojistkou....
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od pietro32i »

Ty si to možno vieš opraviť a máš na to čas, tak to nie je pre teba vážna chyba. Ja by som tú chybu až tak nezľahčoval. Kladiem si otázku, načo tie prachovky alebo dorazy tlmičov, tam vlastne sú? Musia mať predsa nejakú funkciu. Už z názvu prachovky mi vyplýva, že majú zrejme niečo (tlmič, jeho hydrauliku?) chrániť pre prachom a nečistotami. Ak sa uvoľní, neplní svoju funckiu, to znamená prach a všetok bordel má voľný prístup tam, kde nemá byť. Keď na to prídeš včas, a zalepíš si to, tak ok, možno sa nič nedeje. Ale keď na to prídeš až časom? Medzitým sa ti tam dostane množstvo sajrajtu, v servise to zalepia a fertig - myslíš si, že fasa, je po probléme. Keď však po dvoch, troch rokoch odíde tlmič a odmietnu ti ho v rámci záruky vymeniť, pretože je v kategórii dielov, ktoré podliehajú prirodzenému opotrebovaniu, tak si ho budeš musieť zaplatiť - záruka, nezáruka. Sorry, že som sa tak rozohnil, ale už ma serú také reči, že to nič nie je, to si sám zalepíš... Kurva, na to som si kupoval nové auto, aby som pod ním ležal, kontroloval a lepil to, čo nedrží? Alebo behal s ním do servisu X-krát a tam ma chlálolili, že to nič nie je, to len "nepodstatné" prachovky, už je to spravené?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
atomion
*
Příspěvky: 98
Registrován: 18 úno 2011, 20:06
Bydliště: Cheb<->Ova

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od atomion »

Ten pán má pravdu ... naprostou ... a otevřeně řečenou =D>
Hyundai i30 1.4 Patriot - Cashmere Brown - k prohlédnutí
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od lada 71 »

pietro32i píše:Kurva, na to som si kupoval nové auto, aby som pod ním ležal, kontroloval a lepil to, čo nedrží?
Naprostý souhlas. I já, když jsem se rozhodoval, jestli koupit fungl nágl nový auto, nebo nějakou dvou letou jetinu, tak jsem se nakonec rozhodl pro nové auto za vyšší cenu, mimo jiné i právě pro to, abych pod tím nemusel každej vejkend ležet a zasírat se volovinama. A jsem pro, aby s novým autem v záruce, každej jezdil do servisů třeba i s volovinama, páč jistě zpětná odezva ze servisů na technické oddělení, by měla mít za důsledek, že pokud se něco sere víc, tak by se tato vada měla postupně ve výrobě odstranit. Buď výměnou dodavatele vadného dílu ve větším měřítku, nebo změnou a přísnější kontrolou ve výrobním procesu na lince. Ani servisáci by jistě neměli radost, kdyby každý den, celé dopoledne, dělali třeba na 5-ti autech prachovky tlumičů, nebo kdyby jim tam stálo 5 aut a každý si stěžoval na kvalitu laku po 1 roce užívání vozu. Jsem ochoten si s autem hrát při mytí, voskování, nebo při dodatečné montáži nějakých doplňků, ale nehodlám ležet v montérkách pod autem, za které jsem vysázel na dřevo 400 kulí.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Skyline »

Jo, mate pravdu, ale mne se nechce ani nemam cas jet se spadlou prachovkou do servisu, prilepit 4ks prachovek je pro mne max pul hodiny prace jet do servisu je celkem cca 1 hodina cesty a odstaveni auta a cekani. Jasne se zasadnejsi veci/poruchou tam pojedu, ale zarovku, pojistku ci olej v motoru si pokud to zvladnu radeji vymenim sam zaruka nezaruka, je to rychlejsi, vetsinou. Obzvlasz olej necham klidne vykapat i hodinu tak at ho tam zustane co nejmene, v servisu to neresi.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od standas »

Tak já už si vozím zadek v nové cw30 i diesel 66 kw a škodovkářům se jen směju. Původně jsem měl strach ze síly, ale když dám tempomat při 139 km/h tak to po d1 dá každej kopec bez zpomalení. Vnitřní pohodlí auta je na rozdíl od škody někde uplně jinde. Škodovka je dobrá jako firmní auto, ale koupit si za svý....může jen pako. Hnusný, tvrdý sedačky, lepší výbava je předražená. 8)
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od airwaves »

lada 71 píše:
xxenak píše: Ja vlastním I30 jeden a pol roka a asi tak 10 krát v servise a nehovorím o veciach ktoré stále by potrebovali odstrániť.
Kurva tak ten šrot prodej, zůstaň v práci každej den o 2 hodinky dýl, nastřádej si do kasičky a pak upaluj k nejbližšímu prodejci Škoda a kup si Škodovku. Pak se zaregistruj na Škoda fóru a všem tam vyprávěj, jak jsi teď s autem náramně spokojenej, že jezdíš jen na pravidelný prohlídky a výměny oleje a jakej šrot jsi vlastnil, než sis koupil konečně kvalitní auto za rozumnou cenu.
Ještě bych si dovolil doplnit...... a nezapomeň si k oktavii tur z kazachstanu předplatit svět motorů :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od vlado1979 »

xxenak bol v servie s prachovkami. Nie raz, ale rovno 4-krát. To sú veci. Pokiaľ používa mozog a nemá v detskej izbe nalepené plagáty octavie tour, tak uzná, že je to prkotina. Či chce chodiť do servisu kvôli motoru TSI ? Za tie prachy nemá i30 konkurenciu a už vôbec nie pri ponuke smart pack s vyhrievanými sedadlami, parkovacími senzorni či automatickou klimatizáciou.

Iste, opakujem sa z iných topicov. Ale to je jedno, mne to nevadí. Je tu xxx majiteľov i30, ktorí si ho kúpili kvôli cene, a netreba očakávajú jazdné vlastnosti focusu, interiér audi a pod. ??? Chce to sebareflexiu a ujasniť si priority.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Skyline »

standas píše:Tak já už si vozím zadek v nové cw30 i diesel 66 kw a škodovkářům se jen směju. Původně jsem měl strach ze síly, ale když dám tempomat při 139 km/h tak to po d1 dá každej kopec bez zpomalení. Vnitřní pohodlí auta je na rozdíl od škody někde uplně jinde. Škodovka je dobrá jako firmní auto, ale koupit si za svý....může jen pako. Hnusný, tvrdý sedačky, lepší výbava je předražená. 8)
Tak nějak mi z toho vyplívá, že bys raději OII, ale neměl jsi na ni. Vnitřní pohodlí I30 oproti OII určitě není úplně jinde, OII má výhodu v měkčím podvozku (zsae je ale uhopanější, tak trochu proporce autobusu), což konstatuje i moje 6leté dítě, to když jedeme setejnou cestu pokaždé v jiném autě, tak říká že OII tak neskáče jak I30. Já kdybych mohl tak si z každýho vezmu to co mi přijde fajn a tím nemyslím u OII ani motor TDI ani kufr! ale třeba např. nižší posed za volantem, díru ve dveřích na PET láhev, xenony a to je asi to nejpodstatnější pro mne.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

Octavie Tour nema xenony!!!
A dira ve dverich na PET lahve je. Sice na 0,5 litru, ale ja osobne mam rad piti vychlazeny, ne trikrat prehratou dvoulitrovku, kterou bych za beznou dobu jizd stejne nevypil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Skyline »

To vlastně nemá. Ale já jezdím běžně trasy 300-400km v kuse a když si tam dám ráno 1,5 pet z ledniced, tak ji mam po ruce a za 3 hodiny mám obvykle 1l pryč, jinak mám auto skoro vždy v garaži, takže za tento výmysl jednoznačně palec nahoru. 0,5l bylo prop mne vždy málo, do Fabie I se do kaslíku u spolujezdce taky vlezla 1,5l do I30 ani nevím.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

Do predchudce i30 se mi dvoulitrovka do kastliku vesla, ale nebyl klimatizovany. U i30 jsem nezkousel. Kdyz vezu nejakou vetsi lahev, tak je to termoska s kafem a tu mam umyslne taky malou - nejakou 0,7l.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“