1. servisní - garanční - prohlídka

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanční prohlídky

Příspěvek od Mexican »

cichajda píše:No stímto bych asi nesouhlasil, jednou máš dodržovat během 5 let garančky a tak musíš dodržovat jejich pravidla a servisy...to je jako kdybys šel do hospody a vzal si svoje pivko...Podle mne je to blbost a bohužel musíš platit, je pravda že na tomdle oni škubou hodně, tak snad se tam snima domluvíme, ale do té doby ještě hodně času!!!
ty si tych zarucnych prehliadok moc neabsolvoval, hmm? platit za olej o 100% viac samozrejme mozes. Nik ti v tom nebrani. Ja si metaforicky poklepem na celo a vsetko pojde dalej tak ako doteraz

BTW ked ti v servise na garancke povedia ze ucet je 4300kc, das im este 15% navyse dysko? lebo ak nie, tak to iste zrejme ako ist na pifko nebude 8) beru peniaze za pracu. a to im musi stacit. Ak nie, treba sa pozriet po niecom inom. A sadnut ku compu a objednat olej z netu je praca na 5 minut. Tak sa setria peniaze. Ak ich mas dost, divim sa ze jazdis :hyu: a nie nieco premiovejsieho
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Garanční prohlídky

Příspěvek od amaize »

plný souhlas se Zdeňkem a Mexičanem, vše se dá domluvit a pokud to tvůj servis nechce jdi raději o dům dál
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
cichajda
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2011, 22:11

Re: Garanční prohlídky

Příspěvek od cichajda »

no jo o dům dál, ale jak to mám udělat když je jen jeden Hyundai servis u nás ve městě...jezdit někam do háje???Nebo mám jet do jakýhokoliv servisu a padne mi zaruka???!!!!
Uživatelský avatar
ilja
*
Příspěvky: 32
Registrován: 12 kvě 2011, 20:09
Bydliště: Senec

Re: Garanční prohlídky

Příspěvek od ilja »

Na garancku chod do znackoveho servisu, ale urcite si dones vlastny olej, ako pisali chalani predomnou, s tym problem nebyva.
So svojim byvalym ufom mam tiez take skusenosti - garancka po 40tis (olej a filtre) - tramtadada - 350eur! Z toho skoro polovica bol olej. Pritom to nebol ziadny hitech, ale klasicky bezny kastrol 5w40 (tusim synteticky). Ked som sa postazoval kolegovi, ktory mal tiez hondu, potukal si po cele, ze preco som si nedoniesol vlastny olej. Co kriza stiahla z cien aut, vykompenzovali si nasi podnikatelia na inom.
ix20 1.6 Style, Honda Civic 8g 1.8
EX: Honda Civic 8g Type S
EX: Toyota Corolla E10 1.3
EX: Renault 5 1.4
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od airwaves »

Absolvoval jsem 1. garančku v autoservisu :hyu: v Bohušovicích nad Ohří. Vše proběhlo OK, mohu jen doporučit. Olej jsem si dělal v 15 ti. tisících (LPG) takže cena cca 2300,- . Autíčko umyté včetně koberečků a futer dveří jako nové. Příjemné prostředí, fajn lidé a výborná káva!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od koudý »

hmm.. tak se v tom teda nevyznám... tady píšou, že je všechno - i garanční prohlídka - zdarma...

http://www.hyundai.cz/data/files/file_140_GENERAL.pdf
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Mexican »

koudý píše:hmm.. tak se v tom teda nevyznám... tady píšou, že je všechno - i garanční prohlídka - zdarma...

http://www.hyundai.cz/data/files/file_140_GENERAL.pdf
kondicna prehliadka nie je garancka prehliadka.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od koudý »

Mexican píše:
koudý píše:hmm.. tak se v tom teda nevyznám... tady píšou, že je všechno - i garanční prohlídka - zdarma...

http://www.hyundai.cz/data/files/file_140_GENERAL.pdf
kondicna prehliadka nie je garancka prehliadka.
.. máš pravdu.. nemumím číst. ](*,)
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od koubek10 »

Dobrý den.
Prosím Vás co obsahuje první prohlídka auta po (20t Km nebo 1roce)?
a hlavně kolik vše stojí?
je první kontrole zahrnuto i kontrola Spojky řažení motoru atd.
když zistí že mám spojdu spalenou nebo rozbitou kolik stojí nová spojka?

Tady jsem četl že auto i vyčistí koberce umyjí za kolik?
Děkuji vše předem za odpovědi.
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od iggyno »

koubek10...ja bych to videl tak,ze kazdy servis to moze mat cenovo trochu inak...lepsie je kontaktovat priamo ich a poslat si cenovu ponuku...ja napr. som dostal tam kde som kupil auto i zlavu na niektore veci a podobne.

Edit 31.12.

Kua dostal som nie zlavu,ale cenovu ponuku so zlavou...na garančke som ešte nebol ](*,)
Naposledy upravil(a) iggyno dne 31 pro 2011, 23:37, celkem upraveno 1 x.
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Přesně tak. Byl jsem na 4 garancích (ve 3 servisech) a v každém si účtovali a měnili něco jiného a dokonce něco nevyměnili vůbec :D ](*,)
Takže buď jezdit do 1 servisu a nebo si pamatovat co se měnilo a co ne :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Mexican »

to co ma obsahovat je napisane v manuale k vozdidlu - odrzba a opravy

co sa tyka cien, vychadza sa z hodinovej sadzby a casovej dotacie okonov. Tu dostanes na zakazkovom liste pri objednavani sa do servisu. V neposlednom rade su tu este nahradne diely, ktore sa menia atam ma servis viacmenej volnu ruku. O aranckach je na fore popisane skutocne vela
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Erik-TT »

Mne prišla pred vianocami domov obsielka z Hyundaiu s prelepkami,ktoré sa nalepujú do garančnej knižky, kde je okrem iného napísané, že : Vozidlo Hyundai môže byť servisované v ktoromkoľvek servise inom, ako je Hyundai s tým, že je potrebné do vozidla používať len odporúčané oleje a filtre a súčiastky.
V krátkosti teda, garančnú prehliadku asi absolvujem u kamaráta, kde to bude zadarmo a ktorý ako súkromník má značkový servis, / nie však Hyundai / olej dám taký,ako odporúča výrobca taktiež spolu aj s filtrami. Do servisu Hyundai pôjdem len pri poruchách a závadách ! Razítko o kontrole v knižke bude a vozíme sa ďalej s minimálne o 50 % nižšími nákladmi na garančnú prehliadku, ako by bolo v originálnom servise Hyundai. To je môj názor a postup, akým sa budem asi, netvrdím určite, ale asi uberať !

A inak ešte jedna vec, mimo garančky,aký máte názor na servisy, ktoré servisujú alebo kedysi servisovali Vaše autá? Myslím tým, ak máte Hyundai,tak Hyundai servis, ak ste mali Škodu, tak Škoda servis a pod.
Totižto: Vzhľadom so skúsenosťami, ktoré mám so značkovými servismi ja a ich nenormálne neodborným prístupom a nevzťahom k autám, či už Škoda, Renault alebo už aj 2x Hyundai môj, kde je ochota veľmi dobrá pomôcť-v prípade Hyundaiu, prístup tiež, oprava závad okamžitá bez riešenia, či to je moja chyba alebo nie, ale Bohužiaľ odbornosť technikov a prístup k vozidlu, kedy niečo robia a poškodia,doškrkajú iné veci na vozidle je katastrofálna. / ku príkladu môj Hyundai-oprava palubovky-od šrobováka 1 cm od páčenia zdeformovaná palubovka. Oprava zámku dverí-umelohmotné krytky na kufri dobité od kladiva, pritom to sú krytky, ktoré sa vysunú a pod nimi je plech, ktorý sa zbúchava s kladivom a tak sa prispôsobuje lícovanie kufru /. Takže toľko moje skúsenosti, predtým s Renaultom, teraz s Hyundaiom. Maximálny nevzťah zamestnancov v servise k autám, ku ktorým sa chovajú ako ku kusu hnoja ! Je to tiež ich reklama a práve preto sa ani nečudujem, ak niekto bežne servisuje svoje auto aj 100 km od svojho bydliska, kde je uplne iný prístup k vozidlám !
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od rudolf.tomka »

@ erik-TT . plne s tebou súhlasím, žiaľ asi mnoho "mechanikov" si do autorizovaných servisov zobralo aj zlozvyky [-( zo svojích bývalých servisov [-X
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mikimiki »

zajímalo by mě, jestli se může zákazník zůčastnit celé garanční prohlídky osobně. pokud máte vlastní zkušenost dejte vědět. jenom ráno přistavit auto a odpoledne si ho vyzvednout s tučnou fakturou se mi moc nechce. důvěřuj, ale prověřuj :-k !!!
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“