Scoupe rezonator

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Njn já mam jak už sem řikal svody--->vlnovec--->rezonator-------------->koncovej tlumič ale jakej vliv to má na spotřebu to se uvidí až budu mít motor oukej :-d Každopádně doufám že neni to co mi zvyšuje spotřebu vejfuk pač se ho zbavovat nechci už pro ten zvouček :wink:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

No to tě asi zklamu Yurii ten vífuk každopádně přidá na spotřebě, ale také i odbrzdí motor, takže máš na výběr o něco lepší výkon, ale větší spotřeba, nebo tlumiče a bez takového zvuku, ale existuje i třetí varianta a to, že tam dáš tlumiče a ten koncoví dáš laděný ono mám pocit, že to co tam máš je tak na dvoulitra je dost velký, takže o něco menší s dalšími tlumiči by dal zvuk i když ne takový a spotřeba by byla nižší, ale na rovinu i když každého trápí peníze, až dáš do pořádku motor tak ti spotřeba spadne a zvuk se zlepší, takže to potom už podle mě řešit nebudeš :D
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Obcas mi ten tlumic pripada spis jako na sestilitr nebo na Bell JetRanger :-d
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

NO když když to krom výbrusu necháš převrtat tak bys ho ani nemusel měnit to by bylo něco Scoupe 6.0 GT, ale to bys tam musel dát ty turba dvě a pořádný T4 :lol: to bych ti pak s Nissanem asi nestačil o 200kg lehčí a o 200kW výkonější :twisted:
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Vladislav Bureš píše:NO když když to krom výbrusu necháš převrtat tak bys ho ani nemusel měnit to by bylo něco Scoupe 6.0 GT, ale to bys tam musel dát ty turba dvě a pořádný T4 :lol: to bych ti pak s Nissanem asi nestačil o 200kg lehčí a o 200kW výkonější :twisted:
Tjn a ale to by chtelo udelat si specialn i blok motoru z h hlinikovyho kvadru o rozmerech pocitam tak 0,7x0,5x1,5 metru :lol: Ale ted vazne :)
Urcite by z zoho motoru sla udelat minimalne 1.6 ka otazka je na kolik by mne tahle sranda vysla (novy pisty a vlastne skoro vsechno co se v tom motoru hejbe) mozna ze palice by zustala stejna) a jak by to rozdejchala ECU :) Ale tech 12 koniku mi tedka bohate staci, beztak odpocivaj a cekaj na doktora.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Myslím si že při převrtání na 1,6 by se nemusela měnit klikovka ani ojnice teda pokud tam nebudeš chtít razantně zvyšovat plnící tlak. A pokud máš ojnice vytahané tak tě jiné neminou a alespoň u nissana mám pocit, že sjou kovaný levnější jak origo. A musel by jsi měnit písty ty mé kované přišli na něco přez 21000,- takže mám pocit, že se zůstane na 1,5 jen s výbrusem zase tolika to nestojí a udělá to moc. A když ten jeden válec je v takovém stavu tak asi nic jiného nezbude no uvidí se co na tebe vyleze po sundání hlavy.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
TINO-Scoupe
**
Příspěvky: 134
Registrován: 14 led 2008, 20:20

Příspěvek od TINO-Scoupe »

Robil som cele vyfukove potrubie s kamošom na Opel Astra, miesto 50 mm - 60mm priemer katalizator sme vyhodili miesto stredoveho tlmica isiel rezonator a na koniec sportovy vyfuk KN turbo(chromovy) + miesto vzduch. filtra hruska. To sa nedalo porovnat ako to afto islo lepsie, a zvuk presne jak honda, ten rezonator spravil ten zvuk skôr razantny ostrejsi, dunelo to iba na voľnobeh
Hyundai Scoupe 1,5 12V turbo 85kw/116Hp
Just start working on IT.
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Ještě aby ne, ten rezonátor dělá divy ona malá turbulence v potrubí a v kombinaci s koncovkou a sáním to je paráda. I když u turba bych neviděl význam rezonátoru už proto že musíš dodržet směr rotace spalin co udělá turbo a průchozí roura (je rozdíl v nerezu a černotě, nerez zní lépe je tvrdší) jen s koncovím tlumičem dostačuje, když ti nevadí hlučnost, ale stání s nastartovaným morotem na sídlišti ve večerních hodinách není nejlepší nápad, už jsem byl párkrát vypovezen jinam :lol:
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
antec
*
Příspěvky: 95
Registrován: 25 čer 2006, 13:45
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antec »

sorry chlapy ale musim reagovat na vase hadani zkrz rezonator kterej sem mel na aute cca rok a to svody vlnovec rezonator misto katu misto str.tlumice trubku a ladak na konci.zadnej zvuk to neprida spotreba je stejna spis nepatrne nižši,lepsi tah od spodu a to je vse!! (DOPORUCUJU)
bavite se jak dve holky o prvnim šukání :lol:
lantra rv.98 1,6 16v DOHC
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

myslím že když zaměníš rezonátor místo kaťáka tak to bude změna zvuku. Jde o to že to napodáhá výplachu plynů které jinak přichází do tlumiče a jíným zbůsobem (jinak se víří) a tím při dopadu na jednotlivé příčky nebudemeli mluvit o průchozím tlumiči změní zvuk otázkou je jak razantně a samozřejmě závisí to na jednotlivých motorech rezonátorech a tlumičích jaký bude výsledek. to je jako když pískáš na stéblo trávy záleží z jaké strany foukáš a podle toho ti to píská.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Takže přesně jako to první šukání :-D Všichni to zažili a hned sou nejchytřejší ;) :-)
Nevím no jestli je mi ten rezonátor k něčemu dobrej...
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
TINO-Scoupe
**
Příspěvky: 134
Registrován: 14 led 2008, 20:20

Příspěvek od TINO-Scoupe »

Yurii píše:Takže přesně jako to první šukání :-D Všichni to zažili a hned sou nejchytřejší ;) :-)
Nevím no jestli je mi ten rezonátor k něčemu dobrej...
:D :D tak nahod rezonator a budes "nejchytřejší " aj bez šukania :D :D
Hyundai Scoupe 1,5 12V turbo 85kw/116Hp
Just start working on IT.
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

Staci vyhodit kat a dat trubku:D a naky pekny koncovy tlumicek! ikdyz jeste nevim jak to bude brumlat me se uvidi. :idea:
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Odpovědět

Zpět na „Tuning“