Nový budoucí majitel Atose

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Příspěvek od Jurajc »

Ahojte
Za chvilu to bude skoro rok co mame naseho Atoska. U nas je to po zigulaku, skodovke 105s tretie auto. Musim povedat, ze ako sa pise je velmi dobre na kratke vzdialenosti, ale da sa s nim ist na dlhsie trasy. Ja jazdievam niekedy dlhsie trasy na roznych znackach aut , ale bolenie nohy som nezaznamenal na nasom aute. Je to asi len zvyk. Teraz, ked sme preckali zimu teda miernu tuto co bude nasledovat budem zhanat disky aby sme mohli obut zimne gumy. Potom to mozem prezut aj v obyvaku ;)

Prajem vsetkym vela stastnych km.
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Reklama
 

atík
*
Příspěvky: 32
Registrován: 26 bře 2008, 19:44

Příspěvek od atík »

Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s čistotou motoru. Mám svůj nový motor docela dost zacákaný . Dole totiž není krycí plech takže vlastně spoustu marastu jde nahoru až na kryt motoru ( samozřejmě zevnitř ). Máte stejné zkušenosti?
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Příspěvek od Jurajc »

Ops takuto otazku som necakal musim sa teda pozriet pod kapotu a potom napisem. :D No nasa babina tohto naseho milacka pucuje z nutra a prehana ho na umyvarku dost casto. Pod kapotu motora som dlhsie nepozeral.
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Uživatelský avatar
gogo
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 bře 2008, 11:15

Příspěvek od gogo »

Tak už je rudý trhač asfaltu doma... Jakmile to rozdejcháme a trochu se povozíme, napíšu nějaký dojmy... Zdar všem atosákům
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, rok výroby 2013
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW, rok výroby 2008 (prodán v květnu 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, rok výroby 2005 (prodán v květnu 2011)
atík
*
Příspěvky: 32
Registrován: 26 bře 2008, 19:44

Příspěvek od atík »

pro gogo

Moc prosím mrkni do motoru jestli máš nějaký krycí plech pod motorem, nebo jako já nic. Máme oba úplně nové Atíky takže by měly být stejní. zajímalo by mě to pokud možno dřív než se půjdu zeptat do servisu. Díky
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Příspěvek od Jurajc »

Bol som ti to pozriet ziaden plech tam nie je a motor mam cisty a to uz rok na nom behame a aj teraz v zime sme atoska prehanali. Jasne, ze nie je ako ked sme ho dostali, ale ziadne znecistenie sa u nas v nasom nekona.

PS: GOGO mas sa naco tesit vazne je to trhac asfaltu :D
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
atík
*
Příspěvky: 32
Registrován: 26 bře 2008, 19:44

Příspěvek od atík »

tak dík za informaci, já ho nemám vyloženě pod nánosy bláta, ale přeci jen to není to pravé ořechové, ale jsem rád, že už vím, že se jedná o konstrukci. Měl jsem obavy jestli při mé smůle ho tam nezapoměli dát. Jinak jsem teď po 1000km měřil spotřebu a pohybuje se kolem 5,7. Kdyby ještě malinko klesla bylo by to super. Výrobce ale udává 5,5 takže to se to asi už moc nezmění. Je to spotřeba, kdy jsem jezdil jak po dálnici, tak ve městě, tak po klasických silnicích
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Příspěvek od Jurajc »

Ahoj urcite pojdes zo spotrebou dole jazdime na nom dvaja ja a babina. Da sa povedat, ze po najazdeni cca 15000km uvidis, ze budes zo spotrebou urcite nizsie to nam povedali v servise. U nas je stav teraz cca 6000km niekde som to tu pisal ze na dlhiu trasu kolko sme mali spotrebu neviem teraz presne musel by som sa pozriet tu na fore kolko som to napisal.
tak som to nasiel je to tu

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... c&start=30
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Uživatelský avatar
gogo
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 bře 2008, 11:15

Příspěvek od gogo »

Tak to je on, bohužel mi manželka zakázala fotit přímo v autosalonu, abychom nevypadali jako pitomci, a než jsem se k tomu dostal, tak už se stmívalo... Obrázek
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, rok výroby 2013
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW, rok výroby 2008 (prodán v květnu 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, rok výroby 2005 (prodán v květnu 2011)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Gogo-pěkný.Myslíš,že ti ho manželka půjčí? :lol: Teď ji doma asi málo uvidíš. :wink: Přeji šťastné statisíce km.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Jurajc
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 kvě 2007, 23:42
Bydliště: Bojnice

Příspěvek od Jurajc »

A toto je zase nas drobcek pocas roku pribudlo automaticke zapinanie svetiel , defendlock, zadne dvere a kufor folie, potahy a autoradio.

Obrázek
Hyundai Atos Prime, r.v. V/2007
Renault Clio Grandtour r.v. XII/2009
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

gogo píše:Tak to je on, bohužel mi manželka zakázala fotit přímo v autosalonu, abychom nevypadali jako pitomci, a než jsem se k tomu dostal, tak už se stmívalo... Obrázek
Moc pěkná barva
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
gogo
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 bře 2008, 11:15

Příspěvek od gogo »

Borek píše:Gogo-pěkný.Myslíš,že ti ho manželka půjčí? :lol: Teď ji doma asi málo uvidíš. :wink: Přeji šťastné statisíce km.
Možná půjčí, zatím si pořád nějak nemůže zvyknout na záběr spojky, takže poskakuje. Včera vtvrdila, že raději bude jezdit Loganem, na kterýho je zvyklá. Nezlobil bych se - mně Atos padl ihned do ruky a jede se mi v něm dobře...
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, rok výroby 2013
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW, rok výroby 2008 (prodán v květnu 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, rok výroby 2005 (prodán v květnu 2011)
Uživatelský avatar
gogo
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 bře 2008, 11:15

Příspěvek od gogo »

Rudolf píše:
gogo píše:Tak to je on, bohužel mi manželka zakázala fotit přímo v autosalonu, abychom nevypadali jako pitomci, a než jsem se k tomu dostal, tak už se stmívalo... Obrázek
Moc pěkná barva
Mám vážnou obavu, že se u nás v rodině potvrdila domněnka, že ženskou na autě zajímá jenom barva - protože jakmile Atose v této barvě uviděla na salonu, tak bylo v minutě jasno, že to je přesně a jedině to auto, po kterém celý život toužila. A všechny Pandy, Sparky, Twinga a Picanta hodila přes palubu. Pravda - neprotestoval jsem: 1) objektivně i subjektivně je Atos nejprostornější, 2) v té výbavě vyjde nejlevněji.
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, rok výroby 2013
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW, rok výroby 2008 (prodán v květnu 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, rok výroby 2005 (prodán v květnu 2011)
Uživatelský avatar
gogo
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 bře 2008, 11:15

Příspěvek od gogo »

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych se taky trochu projel a "Bóbika" trochu prolezl. Zde první dojmy - moje i manželčiny:

PLUSY
1) pohodlný posez řidiče jde najít poměrně snadno, aniž by to omezovalo děti za námi - i já sám si za sebe sednu, ale nemám před koleny ani centimetr místa; celkově ale good - na tuto velikost auta a cenovou kategorii
2) dílenské zpracování se mi zdá dobré, všechno slušně slícované, nic nedrnčí
3) nasedání a výhled perfektní, včetně obřích zpětných zrcátek
4) má to docela slušnej odpich - překvapivě ochotně to jde za plynem (v rychlostech do 100 km/hod.)
5) maximálku jsem zatím zkoušel 130 tacho a pocitově to sedělo dobře, posilovač není přepálenej, takže se to nemuselo korigovat+ pravda: nefoukalo, to by asi bylo horší, ale na to jsem koneckonců zvyklej z Logana.
6) ve dne to není vidět, ale večer a v noci se mi hrozně líbí barva podsvícení přístrojovky

MÍNUSY:
1) zdá se nám, že to moc nebrzdí, resp. musí se poměrně dost šlápnout na pedál, aby to brzdilo (že by se to ještě hodlalo usadit?)
2) zvuková signalizace zapnutého blinkru by mohla být hlasitější...
3) plete se nám otvírání kufru a nádrže z místa řidiče

Je to ryze subjektivní hodnocení, nejsem žádnej automobilovej odborník. Nový auta jsem - pominu-li nějaké párminutové zkušební jízdy - řídil všeho všudy 2, a to Logana a Atose. Navíc asi na auta nemám příliš vysoký požadavky - mně stačí, aby bylo nový či zánovní, abych se o to nemusel moc starat, a aby se mi v něm dobře sedělo a dobře se mi řídilo.
Pokračování zase někdy příště, až mi manželka Bóbika zase někdy půjčí.

P.S.: Uvítám Vaše názory či rady na nástup a charakter brzd...

Zdar!
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, rok výroby 2013
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW, rok výroby 2008 (prodán v květnu 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, rok výroby 2005 (prodán v květnu 2011)
Odpovědět

Zpět na „ATOS“