Octavia Tour nebo i30cw

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od standas »

Skyline píše:
standas píše:Tak já už si vozím zadek v nové cw30 i diesel 66 kw a škodovkářům se jen směju. Původně jsem měl strach ze síly, ale když dám tempomat při 139 km/h tak to po d1 dá každej kopec bez zpomalení. Vnitřní pohodlí auta je na rozdíl od škody někde uplně jinde. Škodovka je dobrá jako firmní auto, ale koupit si za svý....může jen pako. Hnusný, tvrdý sedačky, lepší výbava je předražená. 8)
Tak nějak mi z toho vyplívá, že bys raději OII, ale neměl jsi na ni. Vnitřní pohodlí I30 oproti OII určitě není úplně jinde, OII má výhodu v měkčím podvozku (zsae je ale uhopanější, tak trochu proporce autobusu), což konstatuje i moje 6leté dítě, to když jedeme setejnou cestu pokaždé v jiném autě, tak říká že OII tak neskáče jak I30. Já kdybych mohl tak si z každýho vezmu to co mi přijde fajn a tím nemyslím u OII ani motor TDI ani kufr! ale třeba např. nižší posed za volantem, díru ve dveřích na PET láhev, xenony a to je asi to nejpodstatnější pro mne.
Vyplívá ti to z toho blbě. OII bych nechtěl ani náhodou a nepopírám, že v tom hrajou roli i peníze. Po zkušenosti s Hyundaí bych si za ta peníze raději koupil hyundai santafe a měl bych za ty samý peníze auto o 2 třídy výš než je OII.
Např. nižší posed za volantem považuji za jednoznačné mínus (např. že pokaždé po vylezení z auta máte zmuchlanou košili na břiše).
Kluci ze škodovky se asi zbláznili, za takový peníze za který nabízí škodovky čechům jen lituji ty, kteří si na ně uspořili z vlastního.
Škodovky jsou použitelný jen jako firemní auta, který se daj odepsat a při krádeži (jakože jsou nejkradenější) dostanu alespoň nějaký peníze od pojišťovny.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od airwaves »

ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Mexican »

relevancia odkazu k tejto teme? i30 na tom bude uplne rovnako, mozno aj horsie. Test mal ukazat, ze pretazovat vozidlo a najma davat tazke veci vysoko je nebezpecne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Skyline »

Octavia me oprtoti I30 nevyhodu v dlohem zadním previsu, proto kdyz jedu s nalozenou Octavii snazim se davat nejtezsi veci hned za tadni sedadla a lehci na "konec" kufru. Nedavno jsem jel s dost nalozenou Octavii ctyri velci chlapi a plnej kufr veci na vylet do hor a bylo to znat, obcas jsem mel co delat.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od mnkk »

Hardcam píše:Jen k Octavii reknu jedno plus, prisel jsem na to vcera uplnou nahodou pri hrani si s Climatronicem. Kazdy auto z koncernu VW s climatronicem umi po kombinaci nekolika tlacitek ukazat 60 udaju o vozidle - napriklad climatronic umi ukazat digitalne skutecnou rychlost auta, teplotu nasavanyho vzduchu, skutecna teplota interieru, ruzne teploty u cidel v motoru, umi nastavit dalsi 3 funkce steracu, jak dlouho bezi motor, voltaz na baterce + stav altnernatoru a dalsich 50 docela fajn cisel, ktery jinak nemate moznost zjistit. A mimo jine trvale prepnou na Farenheity. Kamarad co dela u VW o tom vubec nevedel a rekl bych, ze spousta majitelu to taky nevi. Pokud by nekdo neveril, dokazu s fotem.

Aká je ta kombinácia tlačítek ak to nie je tajné....???
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Laxius »

Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od standas »

tak kvůli tomuhle zaplatit o 100 000 víc ...nevim nevim


...a co se týče škodovek, dost mě dostává,.... to jsem ještě přemýšlelel o roomsteru a snažil se získat nějaké informace, tak jsem se snažil přihlásit na škodovácký fórum.
A to mě dost rozsekalo, protože se na něj nedá zaregistrovat a po xtém pokusu o zaregistrování se tam nějak dostanete, přihlásíte tak max 1x a poté vám admini zruší účet, protože slouží jen jako reklamní nosič a admini nestojí o názory.
Podotýkám, že se mi v té době roomster docela líbil anenapsal jsem tam o škodovkách nic špatného, jen mě zajímaly názory majitelů.
No, ale prej si škoda našla velký odbytiště v číně, tak tam vydělaj balík a na čechy se můžou zvysoka vysrat. akorát nahrávaj cenama zlodějům, pro který jsou škodovky velice zajímavý.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

Laxius: existuje sice PDFko, kde to je lip popsany, ale tohle taky postaci :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od boal »

Octavii Combi tour jsem mel a to urcite radeji i30cw skoro ve všem je lepší. Ted jsem dostal sluzebku Octu II Combi 4X4 1.6 CR TDI 6.rychl. Muzu tak trochu srovnavat obe auta mame od nova. i30cw 1.4cvvt Comfort 5rychl. ma najeto 20000km a OII 7000km. Spotreba je skoro stejna ackoli jedno je diesel a druhe benzin i zivost a odezva na plyn je podobna byt jsou to uplne jine motory. Je fakt ze sluzebakem jezdim v prumeru asi o 15km/h rychleji. Spotreba i30 je kolem 7l a OII kolem 6.7l jen rozdil je v tom ze OII neni zavisla na tom jak jedete ryhle nebo pomalu porad to v prumeru zere stejne no proste diesel. At vam rika kdo chce co chce OII je ve vsem az na dve veci lepsi. i30 ma o mnoho lepsi sedacky a mnohem vic mista vzadu. Jinak je horsi a hlucneji na dalnici a pri 130km/h je to asi jako pri 150km/h v OII. Mam zvyseny podvozek pro spatne cesty takze je OII mnohem pohodlnejsi akorat se trochu naklani, ale na nasich silnicich je super. Napriklad kuze na volantu v OII je o tridu jinde nez kuze na volantu i30 staci sahnout a hned vite tak je to v aute na nekolika mistech. Jinak vzhled neni co resit u vnitr je mnohem hezci i30 i z venku je napaditejsi. Kdyz zahejbate prednim naraznikem u OII tak s nim nehente zkuste si to u i30 ten je jako z papiru a tak je to na mnoho mistech auta nekde se usetrit musi ze. Na duhou stranu to je na mistech ne uplne nejdulezitejsich jako treba stahoani okenek pulzni u OII jen spinac u i30 to ale nikomu nevadi ze? Kvalita displeju je take OII o generaci jinde nepouziva podsvicene, ale aktivne svitici. V OII mam i navigaci a presto se vic libi i30 i pres to strasne podsviceni a normalni LED displej. Zaverem, je vsak podotknou ze ac jsem byl kriticky a rozpoutam urcite mnoho nepokojenych mailu jak je OII horsi atd. Tvrdim ze v jizdnich vlastnotech, zdolavanim pricnych a i jinych prekazek, odhlucneni atd. je Octavia lepsi. Treba do Chorvatska jsem vzal radeji OII na delsi trasy je lepsi jen jsem proklinal ty sedacky me teda nesedej, ale jinak diky nizke hlucnosti je cesta lepe zvladutelna. Octavia je pocitove proti i30 jako tank. i30 je na silnici takove hribatko. Bohuzel kdyz kouknete na cenovku porovnaval jsem Octavii co byla 2x drazssi nez i30cw a to me stalo kolem 320kKc. Kdybych mel kupovat za svoje zase bych sel do i30 nebo neceho jineho nez Skoda a to hlavne kvuli cene, Urcite je lepsi mit i30 a k tomu v bance 320000Kc nez jednu OII. Muzete jet treba na cestu kolem sveta nebo jinam je to dost penez ktere si stoji za to uzit a ne je vrazit do auta. Auto slouzi k presunu z A do B. Nebo treba za to koupit pekneho veterana a delat si tak radost tohle uz staci napr. na Porshe 911 veterana a ten vam udela radost z jizdy jake v zadnem novem aute nepoznate.
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od standas »

no a ještě k tomu porovnáváš Hnujvykedaje benziňáka s 5ti a O2 dýzla s šesti. Kdybys tu Oktávku porovnával s H. dýzlem co má taky 6. tak si myslím, že by sis na tu cestu do Chorvatska vzal Hnujvykidaje.
já pořád nechápu ten koncern Škoda, proč tady ty auťáky prodávaj dráž než v jinejch zemích.
Asi chtěj aby jsme si kupovali Hnujvykydaje a jiný cizí značky :shock:
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od walach »

Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od vlado1979 »

Odporúčal som i30, ale zmenil som názor. Aj stará O2 je na tom oveľa lepšie. Z kóreji chcem maximálne ryžu. Tour =D>
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

:lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Skyline »

I30 mi celkově nesedla a jelikož se naskytla příležitost měním, Rok starou I30 s 13.000km 1,4i menim (prodávám) za tri roky starou OII 1,9tdi se 170.000km pro mnohé blázen, ale za ty prachy.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od walach »

Vlado,Vlado ten odkaz jsem tam dal pro to,že ho třeba někdo nečetl a pro zábavu.Začínáš být trošku trapný ,chováš se jako zhrzená milenka,když nedostala co chtěla.Netvrdím ,že je třicítka nejlepší na světě ale poslouchat tady tvoje výlevy zklamání je už tak trochu k smíchu :roll: .
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“