I 40 - automatická převodovka

Moderátor: Moderátoři

romdaromda
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2023, 22:38

Re: I 40 - automatická převodovka

Příspěvek od romdaromda »

Zdravím všechny. Tak po prostudování všech komentářů k DCT 7st. spíše nechat olej vyměnit. Akorát nerozumím někdo píše suché spojky tak proč je tam tolik oleje? Doporučil by někdo spolehlivý servis Praha 8 nebo Praha východ. Díky.
Reklama
 

srnec111
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2023, 16:28

Re: I 40 - automatická převodovka

Příspěvek od srnec111 »

Ahoj všem mám i40 r 2013, automat. Při zařazení zpátečky se na displeji objeví R ale dioda u radičky ne. Na P také nesvítí (nevím zda má či ne) Rozdělával jste již někdo skrz kontrolu led signalizace? Dik za rady a tip na ci dát pozor.
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: I 40 - automatická převodovka

Příspěvek od Beri »

Chyba bude v samotném modulu LED signalizace. Asi po třech letech provozu jsem měl podobný problém - vyměněno v rámci záruky. Osobně jsem to rozebraný neměl, ale mohlo by to jít snadno opravit. Otázka je, jestli se do té "krabičky" dá lehnce dostat.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
srnec111
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2023, 16:28

Re: I 40 - automatická převodovka

Příspěvek od srnec111 »

Tady na fóru jsem našel postup jak rozdělat plasty. Jak bude chvilka tak to rozdělám a uvidím. Rovnou to podlepím abych zabránil vrzání, které tam dle fóra bývá. Má tedy svitit i kontrolka u P?
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: I 40 - automatická převodovka

Příspěvek od Beri »

Ano, všechny polohy mají svojí LED diodu.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
srnec111
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2023, 16:28

Re: I 40 - automatická převodovka

Příspěvek od srnec111 »

Ahoj tak plasty jsem dodělal (aspoň částečně) a zjistil jsem že je špatný kontakt buď ve svorkovnici nebo deska a svorkovnice. Rád bych to rozdělal úplně, ale nevim jak sundat řadící páku abych ten celý plast mohl vzit mimo auto rozdělat popřípadě přepájet svorkovnici, kde bude zřejmě studeňak. Můžete mi prosim poradit. Zatim jsem to nikde nenašel. Starší příspěvky od Robka popisují demontáž panelu ale o hlavici rodičky ani slovo. Diky moc za pomoc
srnec111
Příspěvky: 9
Registrován: 30 lis 2023, 16:28

Re: I 40 - automatická převodovka

Příspěvek od srnec111 »

Tak nakonec jsem manžetu sundal. Po demontáži jsem zjistil, že je upadený jeden švab uprostřed obou nefunkčních diod (P+R). Naštěstí jsem ho našel. Snad po napájení bude vše už fungovat
Odpovědět

Zpět na „i40 Motor a převodovka“