Čip

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Čip

Příspěvek od Maras »

Mexican ty to nechápeš, on si tam přeci dal bassreflexový nátrubek ,vlastně dva,takže to má hned o 30 koní víc, teď už chápeš??🤦
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Čip

Příspěvek od lumix »

Když tam ještě přihodí rychle pruhy ta to dá dalších 15 koni. No, když má dost penez na ladění 1,2 atmo, z hovna bič neupleteš … Já bych ani za svou R6 2,8 atmo neutracel peníze za chip.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Čip

Příspěvek od dibarbora »

V rýchlosti ma napadajú len dva motory kde sa dalo jednoducho prehratím SW výkonovo polepšiť... to boli 1,3MPI vo Felicii a 1,4MPI vo Fábii... v oboch prípadoch existovala podladená 40kW verzia... HW identická s výkonnejšou verziou, takže soft na 50kw urobil 50kw.... inak je to len stratený čas... autu bez turba len soft nepomôže a HW úpravy je robota pre odborníka a nie montáž bassreflexu kamsi na sanie.... :shock:
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Čip

Příspěvek od Durino »

Mexican píše: 13 úno 2024, 20:07 wait what? ze 1.0tgdi ide horsie nez 1.2 atmo (63kw)? mno. Na to sa da reagovat asi len usmevom s takym tym "pravdaze mas pravdu, draha" :-)

Stonic ma napisane u 74kw celkom ospalej verzie Euro6d 0-100 za 10.7 sekundy. I20 s 1.2 63kw motorom ma 12,7. V prospech maleho tgdi hovori aj krutiaci moment (172Nm pre Tgdi vs 121Nm pre i20 1,2 Cvvt. Hmotnost Stonic 1195kg vs 1045kg

takze stonic (ktory je v zasade vacsi, ak by som tam dal rio/novu i20 cisla su ine) je aj napriek vyssej hnotnosti (dost vacsej hmotnosti) vyrazne rychlejsi a pruznejsi. Tych 11kw dost poznat. Proste to treba vziat realisticky.

trojvalec ide krasne do otacok a zvuk je... zaujimavy. Rozhodne prijemnejsi v otackach ako 1,6tgdi ktory mam v Tucsonovi

stracat cas a peniaze tunenim malej atmosfery neprinesie ziadny meratelny narast. to uz pomoze vyhodit rezervu, nechat zenu doma a jazdit s prazdnou nadrzou :-) tam clovek usetri kila a mozno to prida nejaku tu desatinku

tu 1,2 som daval euro5. Ak by sme riesili 1,2DPI rozdiel by bol este vacsi
Nikde som nepisal, ze 1.0 T-GDI ide horsie, ako 1,2 atmosfera. Napisal som, ze ta 1,2 atmosfera ide po mojich upravach vykonovo porovnatelne s 1.0 T-GDI 74kW. Porovnaval som to s Hyundai I20 posledny model s motorom 1.0 T-GDI 74kW, ktory som mal zapozicany ako nahradne vozidlo s mojim I20 1,25 2016 original 63kW Euro 6. Takze nemas pravdu, ze tunenie malej atmosfery neprinesie ziaden meratelny narast. A to som este rozmyslal dat sportove zvody a katalyzatory, ale do toho sa mi zatial nechce, lebo je to draha zalezitost. Este uvidim. Vyhoda mojej MPI oproti 1.0 T-GDI - nepriamy vstrek, ziadne turbo, ziaden otravny zvuk (aspon pre mna).
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Čip

Příspěvek od Durino »

dibarbora píše: 13 úno 2024, 21:22 V rýchlosti ma napadajú len dva motory kde sa dalo jednoducho prehratím SW výkonovo polepšiť... to boli 1,3MPI vo Felicii a 1,4MPI vo Fábii... v oboch prípadoch existovala podladená 40kW verzia... HW identická s výkonnejšou verziou, takže soft na 50kw urobil 50kw.... inak je to len stratený čas... autu bez turba len soft nepomôže a HW úpravy je robota pre odborníka a nie montáž bassreflexu kamsi na sanie.... :shock:
Ved ja som nikde nepisal, ze je to len ciptuningom. Nie je to len o bassreflexe, spolu som urobil asi 10 uprav.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Čip

Příspěvek od dibarbora »

Durino píše: 13 úno 2024, 21:31
Nikde som nepisal, ze 1.0 T-GDI ide horsie, ako 1,2 atmosfera. Napisal som, ze ta 1,2 atmosfera ide po mojich upravach vykonovo porovnatelne s 1.0 T-GDI 74kW. Porovnaval som to s Hyundai I20 posledny model s motorom 1.0 T-GDI 74kW, ktory som mal zapozicany ako nahradne vozidlo s mojim I20 1,25 2016 original 63kW Euro 6. Takze nemas pravdu, ze tunenie malej atmosfery neprinesie ziaden meratelny narast. A to som este rozmyslal dat sportove zvody a katalyzatory, ale do toho sa mi zatial nechce, lebo je to draha zalezitost. Este uvidim. Vyhoda mojej MPI oproti 1.0 T-GDI - nepriamy vstrek, ziadne turbo, ziaden otravny zvuk (aspon pre mna).
Pokiaľ to nemáš odmerané na brzde, tak je to čisté placebo... pretože aj zvukový prejav motora robí pocitovú "dynamiku"....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Čip

Příspěvek od Durino »

dibarbora píše: 13 úno 2024, 22:02
Durino píše: 13 úno 2024, 21:31
Nikde som nepisal, ze 1.0 T-GDI ide horsie, ako 1,2 atmosfera. Napisal som, ze ta 1,2 atmosfera ide po mojich upravach vykonovo porovnatelne s 1.0 T-GDI 74kW. Porovnaval som to s Hyundai I20 posledny model s motorom 1.0 T-GDI 74kW, ktory som mal zapozicany ako nahradne vozidlo s mojim I20 1,25 2016 original 63kW Euro 6. Takze nemas pravdu, ze tunenie malej atmosfery neprinesie ziaden meratelny narast. A to som este rozmyslal dat sportove zvody a katalyzatory, ale do toho sa mi zatial nechce, lebo je to draha zalezitost. Este uvidim. Vyhoda mojej MPI oproti 1.0 T-GDI - nepriamy vstrek, ziadne turbo, ziaden otravny zvuk (aspon pre mna).
Pokiaľ to nemáš odmerané na brzde, tak je to čisté placebo... pretože aj zvukový prejav motora robí pocitovú "dynamiku"....
Nikde som nepisal o zvuku motora, ten je takmer ako original. Na brzde to odmerane nemam, ale jazdim urcitu trasu a vyskusal som na tej trase tu pozicanu I20 a podla jej reakcii som to zhodnotil, ze to ide vykonovo porovnatelne ako moje auto. To je vsetko. Viem, ako isla moja I20 neupravena, teraz je to oproti tomu "raketa", ako niekto napisal.
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Čip

Příspěvek od Hugo11 »

dibarbora píše: 13 úno 2024, 21:22 V rýchlosti ma napadajú len dva motory kde sa dalo jednoducho prehratím SW výkonovo polepšiť... to boli 1,3MPI vo Felicii a 1,4MPI vo Fábii... v oboch prípadoch existovala podladená 40kW verzia... HW identická s výkonnejšou verziou, takže soft na 50kw urobil 50kw.... inak je to len stratený čas... autu bez turba len soft nepomôže a HW úpravy je robota pre odborníka a nie montáž bassreflexu kamsi na sanie.... :shock:
Neni to pravda...
U Felicie byl HW rozdil jak u verzi 135B - 136B tak 135M - 136M. (kompresni pomer - pisty, vacka, pravdepodobne taky prumery ventilu a kanalu, ale tak do detailu to zase neznam)
U Fabie je to podobny pribeh, urcite jsou tam jine vacky, jestli i pisty a hlavy uz nevim. + pak EU2/EU4 verze

Kazdopadne, charakteristika atmosferickych benzinovych motoru se obecne ladi hlavne HW komponentama na rozdil od turbomotoru, coz je i (ve velkem zjednoduseni) duvod, proc nema SW uprava atmosferickeho benzinoveho motoru bez prisluslne HW upravy skoro zadny smysl. Samozrejme pro "dobry pocit" se da udelat (a zduvodnit) cokoliv...
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Čip

Příspěvek od Minko »

Durino píše: 13 úno 2024, 22:19
dibarbora píše: 13 úno 2024, 22:02
Durino píše: 13 úno 2024, 21:31
Nikde som nepisal, ze 1.0 T-GDI ide horsie, ako 1,2 atmosfera. Napisal som, ze ta 1,2 atmosfera ide po mojich upravach vykonovo porovnatelne s 1.0 T-GDI 74kW. Porovnaval som to s Hyundai I20 posledny model s motorom 1.0 T-GDI 74kW, ktory som mal zapozicany ako nahradne vozidlo s mojim I20 1,25 2016 original 63kW Euro 6. Takze nemas pravdu, ze tunenie malej atmosfery neprinesie ziaden meratelny narast. A to som este rozmyslal dat sportove zvody a katalyzatory, ale do toho sa mi zatial nechce, lebo je to draha zalezitost. Este uvidim. Vyhoda mojej MPI oproti 1.0 T-GDI - nepriamy vstrek, ziadne turbo, ziaden otravny zvuk (aspon pre mna).
Pokiaľ to nemáš odmerané na brzde, tak je to čisté placebo... pretože aj zvukový prejav motora robí pocitovú "dynamiku"....
Nikde som nepisal o zvuku motora, ten je takmer ako original. Na brzde to odmerane nemam, ale jazdim urcitu trasu a vyskusal som na tej trase tu pozicanu I20 a podla jej reakcii som to zhodnotil, ze to ide vykonovo porovnatelne ako moje auto. To je vsetko. Viem, ako isla moja I20 neupravena, teraz je to oproti tomu "raketa", ako niekto napisal.
Nie drotiky omotane okolo privodu paliva naozaj nie su sportovou upravou :mrgreen:

Vsetko to je len pocitove placebo. 1.0 T-GDi :hyu: som mal moznost vyskusat v sestrinej Kone a dynamika i20 1.2 63 kw sa na to fakt nechyta. A to mam dobre zabehnutu 1.2 kazdy kto sa v nej viezol bol prekvapeny ako prijemne zive je to auto. Mam na tom motore navalenych 220 tisic km, myslim si ze to uz je aky taky ukazovatel.

Ono aj jazdit musis s kazdym z tych motorov inak nakolko su turbo a atmo tie motory sa spravaju znacne odlisne.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Čip

Příspěvek od Durino »

Placebo to v ziadnom pripade nie je. Mozme porovnat tvoje a moje. :wink: Na 100% mam vykonnejsie auto, ako ty (pokial ho nemas upravovane). Jazdit s turbomotormi viem, mam take sluzobne auto (diesel). Dokopy mam najazdene cca 500tis km na atmo aj turbomotore, takze uz viem co-to zhodnotit. Vyskusal som, co ta pozicana I20 dokaze. Preto hovorim, ze to jazdi porovnatelne vykonovo.
Presne, ako pise Hugo11 - atmo motor treba upravovat HW komponentami. Spolu so SW upravou to prinieslo vynikajuce vysledky. Najlepsie na tom je, ze v podstate som len doladil original komponenty + doplnil par veci. Smiat sa na mojich upravach mozes, ja sa smejem na semaforoch. :wink:
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Čip

Příspěvek od Boryš »

Tak starý a stále věřící na pohádky...
A smát se můžeš komu chceš, stejně tě dojedou na dalším semaforu, závodníku. A nemusí tomu šlapat na krk a vytvářet víry v nádrži.
Jo vlastně ty sosáš vesmírnou energii ze všudypřítomného éteru. Takže spotřeba benzínu 00nic.
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Čip

Příspěvek od Durino »

Dakujem za konstruktivny komentar. :roll:
Uživatelský avatar
msifa
**
Příspěvky: 168
Registrován: 21 říj 2014, 09:03

Re: Čip

Příspěvek od msifa »

Durino:
Když se člověk podívá na vaše příspěvky na první stránce tohoto vlákna a na vaše poslední příspěvky, tak si v nich hodně protiřečíte.
Hyundai i30WG, 1,6 MPI, Trikolor + komfort, satin amber
Renault Grand Modus 1,2 TCE
Škoda Octavia IV 2.0 TDI DSG (pracovní stroj)
ex-auta
Renault Espace 2.0 16V
Toyota Corolla 1,4 XLI
Citroen BX 1,4 TGE
Fiat Ritmo 2.0 - Abarth
Škoda 1100 MB
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Čip

Příspěvek od Minko »

Durino píše: 14 úno 2024, 08:52 Placebo to v ziadnom pripade nie je. Mozme porovnat tvoje a moje. :wink: Na 100% mam vykonnejsie auto, ako ty (pokial ho nemas upravovane). Jazdit s turbomotormi viem, mam take sluzobne auto (diesel). Dokopy mam najazdene cca 500tis km na atmo aj turbomotore, takze uz viem co-to zhodnotit. Vyskusal som, co ta pozicana I20 dokaze. Preto hovorim, ze to jazdi porovnatelne vykonovo.
Presne, ako pise Hugo11 - atmo motor treba upravovat HW komponentami. Spolu so SW upravou to prinieslo vynikajuce vysledky. Najlepsie na tom je, ze v podstate som len doladil original komponenty + doplnil par veci. Smiat sa na mojich upravach mozes, ja sa smejem na semaforoch. :wink:
tieto bájky môže tak nahrať akurát tak na CD pre deti s uspávankami :mrgreen: Keby bola pravda čo píšeš, myslíš že by študovanejšie a fundovanejšie hlavy od teba na to neprišli? ale prišli, no nerobia to tak asi prečo.

Tiež mám najazdené od roku 2008 na rôznych motoroch kopec:

1.6. 85 kw CRDi koncern :hyu: /kia- 340 tisíc km
1.2 MPi 63 kw :hyu: 220 tisíc km
1.0 TCe (niečo ako 1.0 T-GDi) aktuálne 47xx km.

Rôzne služobné autá s rôznymi motormi od 1.2TSi cez 1.9 TDi po hybridy ani nerátam.

Čo motor to iné správanie takže neporovnávať turbodiesel s turbobenzínom.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Čip

Příspěvek od Birdr »

Kdo si hraje, nezlobí. 🤗

Přináší mu to dobrý pocit? Evidentně ano.
Škodi tím někomu, něčemu? Evidentně ne.
Platí to za svý peníze? Zřejmě ano.
Je to jeho auto, jeho peníze, jeho spokojenost.

Tak potom nechápu, proč vás to, některé, tak vytáčí. 😱
Že nesdílí vaši představu? Nechce, nemusí, je to jeho věc. 💪
Odpovědět

Zpět na „i20 Úpravy (tuning)“