Denní svícení

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Denní svícení

Příspěvek od pivis »

Díky za pochvalu,jsem rád že se vám líbí,měl jsem taky strach z toho zakřivení,že bude moc velké ale zkusil jsem to.
Gandalfe taky jsem se lekl množství drátků vedoucí od relátka,ale na krabici zezadu je krásný popis zapojení v češtině takže nebyl žádný problém.
Pod nárazník se vejdou super tak neváhej.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vilda »

Pivis, jsou pěkný .... normálně jsi mě taky nalomil :-k líbí se mi jak jsou zaoblený a nevyčuhujou ven z nárazníku. Asi je objednám, ale se zapojením počkám radši na Martuna .... až náhodou pojede okolo :wink: kluk jeden šikovná-elektrikářská :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Martun »

Vilda
:lol: Dík :lol:
Ale pivis píše že je to triviální ne? :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Denní svícení

Příspěvek od pivis »

Vildo jsem s tebou to zvládneš :lol: .Největší problém jsem měl při zapojení na kabel parkovaček,mé sloní ruce jaksi překážely a nemohly se vejít tam kam měly,ale nakonec se úspěch dostavil :D/
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Vilda: Pojď do toho, člověk s takovými zkušenostmi kolem auta... Já se toho rozhodně nebojím a už mám objednáno :)
Hlavně se mi líbí, jak krásně to tam sedne a montáž bez sundávání nárazníku je taky příjemný bonus. I když ty jsi na rozdíl od nás "přední mlhovkář", ale to by nemělo být na závadu, ten prostor je tam identický :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Denní svícení

Příspěvek od Vilda »

Chlapci, já bych Vám to neradil [-X už se mi kdysi povedlo zapálit 1203ku #-o a kdykoliv jsem měl opravit něco na elektrice, tak mě mistr hnal přes celej dvůr a řval na mě " Nešahej na to, ty elektrikářskej dřeváku " !!! a někdy i sprostěji :lol:

I když mám Ácu pojištěnýho, tak 1.6ku bych asi nesehnal :cry: a jinou kubatůru bych nerozdejchal ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Denní svícení

Příspěvek od rokolo »

U Pivise se mi to líbí, když nemá mlhovky, ale když má auto mlhovky, tak je tam těch světel na mne moc. Proč neudělat s mlhovek denní světla a zárověň i mlhovky. Ostatně některá nová auta to tak myslím využívají.......... #-o
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Pavel_KK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2011, 11:55

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od Pavel_KK »

Nové poznatky ohledně automatického rozsvěcení hl. světel:
Byla to výbava na přání, a po domluvě jsem si to nechal vypnout. Jde to, a výsledek mě "odboural" :
Mechanik v autorizovaném servisu někde pod palubkou našel světle šedou krabičku cca 30x30x30 mm která to auto rozsvěcení
obstarává. Ve schématech co jsem našel o ní nebylo ani vzdechu.
A tahle krabička má na straně vypínač ON/OFF. Pokud ho dáte na OFF, tak auto přestane svítit samo. Pokud ho dáte na ON tak samosvícení pracuje.
Tak mi jí stáhnul do vnitřní pojistkové schránky a dal na OFF. Půlhodinka od převzetí do předání auta a cena necelá pětistovka. Může se to zdát hodně,
ale když si uvědomím že jsem ani netušil že mám hledat právě tuhle věc....

Pro moderátory: pokud se vám to zdá jako OT klidně to přesuňte kam uznáte za vhodné.Dík.
Accent 2007 , 1.4i , True Blue - prodáno
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od cert »

Fajn TIP, díky - mrknu, jestli tam mám stejnej aparát.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Martun »

:arrow: přesunuto.. i ostatní konverzace z mlhovek, která se týkala deního svícení, byť hlavními světly...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Včera odpoledne jsem měl trochu času, tak jsem alespoň nainstaloval reflektory do nárazníku a rozvedl jejich kabeláž. Řídící modul a finální zapojení jsem musel nechat na příště, snad za týden. Na rozdíl od popisu "pivise" jsem šrouby k držáku reflektoru přitáhl samojistnou matkou. A upřímně řečeno s tím dotahováním matek zevnitř nárazníku jsem si celkem pohrál, až jsem si trochu podřel ruku, protože moc místa tam není. Původně jsem měl nachystané i tam samojistné matice, ale když jsem zjistil, jak se k nim klíčem špatně dostanu, dal jsem tam jen obyč. matku s pružnou podložkou a z každé strany plastu ještě velkoplošnou podložku. Ale těleso světla je lehké, takže nějaké velké síly tam nečekám. Výsledkem je, že je mám malinko vysunuté oproti fotkám "pivise", ale stále jsou vnějším okrajem zapuštěné do profilu nárazníku. Fakt se mi líbí, jak tenhle zakřivený typ v nárazníku Accenta pěkně vypadá :)
Na foto mi už nezbyl čas, ale stejně už tady obdobné jsou, tak až to příště komplet dokončím, když tak to bliknu :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Denní svícení

Příspěvek od zolda »

Gandalf, já měl zevnitř nárazníku na matku místa dost, musíš si pod auto lehnout :lol: . V tomhle teplém počasí to už je pohoda ... :P. Hele a je Ti jasné, že veškeré namontované osvětlení na vozidle musí být funkční ... ne až za týden =D> . Tak nic, hlavně to stihni do srazu :!: :D/
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Denní svícení

Příspěvek od pivis »

Gandalfe,když si pod auto lehneš máš tam tolik místa,že se tam vešly v pohodě i moje sloní ruce.Pod šrouby jsem dal také větší podložku,ale světla jsou lehká uchycení tímto způsobem bohatě stačí.Původní držák jsem zkoušel,ale světla se mi pak nevešly do mezery,proto jsem vyrobil nový a s tím je to super-světla nikde nevystupují nad nárazník /viz foto/.Fotky určitě nahoď.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Tak mám asi jiný auto :lol: protože jsem pod autem pěkně ležel (naštěstí bylo krásně teplo). Ke šroubkům v nárazníku blíže k okraji vozidla jsem se dostal absolutně v pohodě, ale k těm blíž k chladiči jsem si pěkně zalamoval zápěstí :?
Ale jinak v pohodě, teď jen to finální zapojení. Musím zkouknout fotky ohledně toho kontaktu v pojistkové skříni motoru nebo to možná pro jistotu ještě proměřím zkoušečkou...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Včera dokončeno zapojení DRL :D/
Nečekal jsem, že to půjde tak pěkně, snad jediná piplačka byla obnažit napájecí drátek k obrysovce a pak ho zase rozumně zaizolovat. Zapojení kontaktu od spínací skříňky jsem udělal dle Pivise. On se v té skříňce nabízí ještě jeden kontakt, jak to má ve fotonávodech uživatel "krp"...
Jinak celkem pohoda, dnes jsem si ani neodřel ruce a Vilda by to zvládl levou zadní :lol: Zatím vše funguje, jak má, svítí celkem výrazně, i když na fotkách to tak úplně nevypadá.
Přikládám pár orientačních fotek. Jsou bohužel z mého horšího mobilního foťáku, ale jiný jsem u sebe v tu chvíli neměl :wink:

Zhasnuto:
DRL1.jpg
DRL1.jpg (86.76 KiB) Zobrazeno 1987 x
Rozsvíceno:
DRL2.jpg
DRL2.jpg (70.33 KiB) Zobrazeno 1987 x
Detail:
DRL3.jpg
DRL3.jpg (117.82 KiB) Zobrazeno 1987 x
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“