Parkovací asistent - senzory

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Markus »

Ja by som original senzory neodporucal na 100%. Neviem ci sa daju zohnat a domontovat lepsie - nezistoval som to, ale tie co su original - mam predne aj zadne - tak pipaju trosku "chaosne". Predne senzory niekedy pipaju bezne pocas jazdy (mozno narazy vetra? nechapem to) - co moze pri jazde rusit. Zadne ani neviem ci su az tak spolahlive - stale sa radsej velmi dobre pozeram do spatakov, lebo z toho pipania na zadnych proste nezisits velmi dobre ako daleko si od prekazky - malo by tam byt viac stupnov frekvencie pipania. Pocul som senzory na volve a je to ina kava.
Okrem toho - pipanie je prilis intenzivne a je to vysoky ton - uprednostil by som iny zvuk a treba si dat pipatko umiestnit na nejake kryte miesto - nie priamo to kabiny, lebo clovek ohluchne :wink: Takze asi tak.
Reklama
 

merlin0205
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2009, 21:44

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od merlin0205 »

No ja mylsel , ze original na tom budou nejlepe. Nekde jsem cetl, ze intzita pipani se da nastavit. Predni senzory by mely byt napojeny na tachograf a kdyz pojedes rychleji nez 10 km/hod , tak by se mely vypnout. Nebo se pry da dokoupit nejake tlacitko. Chtel bych se te tedy zeptat jak jë to s tou frekvenci pipani pri priblit¨zovaní k prekazce? Ta frekvence se nezinetzivnuje, kdyz se blizis k prekazce? A az jsi treba 20cm od prekazky tak ton je staly? Diky H.
Luo
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2009, 23:33
Bydliště: Prostějov

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Luo »

Ahoj Hyundajaci...stal jsem se v únoru šťastným majitelem 1,4 i30 Comfort....zatím naprostá spokojenost. Chci jen reagovat na ty parkovací senzory.Auto jsem koupil bez nich a po pár dnech a manželčinym naléhání jsem je nechal namontovat. Poohlížel jsem se po nějakých neznačkových a scháněl info o možnosti samomontáže. Z několika zdrojů jsem se dozvěděl, že to není dobrý nápad..jak levnější tak samomontáž.Po instalaci neznačkových a samomontáži se prakticky stráci záruka na elektro..samozřejmě to záleží na daném servisu, ale byl už i případ kdy přestal fungovat stěrač a servis to neuznal jen proto že tam byl podle nich neodborný zásach do elektroinstalace. Ve Zlíně zadní 4kusy namontují za 6.890,-. V Olomouci chtěli 8.400,-. Jinak senzory fungují perfektně. S přibližující se překážkou se mění frekvence pipání a blikání až po stálý nepřerušovaný tón a stálé svícení kontrolky na pípáku.Je pravda, že i když je hlasitost snížena na minimum je ještě dost hlasitá, ale není to nějak brutální.Berou i boční překážky tak, že spokojenost. Hyundai zdar a I30 obzvlášť.
merlin0205
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2009, 21:44

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od merlin0205 »

Uz jsem byl skoro rozhodnut koupit nejaky "neoriginaly". V prispevku pred tebou ty orig. dost pohanil. Tak snad se treba ted dodavaji nejakou vylepsenou verzi. :-) No to je docela velky cenovy rozdil mezi OL a ZL. Jsem Z OL, ale ta sleva za ten benzin stoji :-)
Diky za info!
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od matysekul »

Ještě je jedna rozumná varianta.Pořídit si senzory od Jablotronu a nechat si je namontovat.O záruku bys neměl přijít,spousta dealerů je montuje jako neoriginál příslušenství.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Hardcam »

Mam jedny parkovacicidla pro Hyundai, jsou to zadni cidla s displayem. Jsou lakovatelne. Cena v obchode 4400Kc, ja je prodavam za 3000Kc. Kdybs mel zajem, dopisu vic info.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od jandaxx »

Je potřeba vědět, že ty originál senzory od :hyu: , nejsou vůbec od :hyu: . Je to od firmy META SYSTEM. Ta dodává :hyu: , Mitsu a i dalším parkovací sady, vyhřívání sedadel, tempomaty atd. Hyundai to má jako schválené příslušenství, ale v žádném případě to není výrobek :hyu: Takže si klidně nechte namontovat i jiné - třeba ty od Jablotronu. Bude to fungovat stejně. A rozhodně kvůli tomu nelze zrušit záruku. To by totiž reklamovaná závada musela mít příčinnou souvislost s tou neodbornou montáží. Pouze dělají bububu, aby měl prodejce kšeft.
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od PhanTom »

Já pořídíl a nainstaloval na SF toto
http://www.9000.cz/zbozi/795-couvaci-se ... ent-bs-400
a jsem spokojeny. Prace cca 4 hodiny, narazník jsem nesundaval, ale senzory jsem přece jen posichroval lepidlem z tavné pistole. Je to i s LCD - za ty peníze nemám co řešit.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Laxius »

PhanTom, ta cena je naozaj lakava. Pozeral som stranku a pise, ze LCD zobrazuje presnu prekazku. Nemozes hodit foto ako to v praxi funguje? Dakujem!
A este ma napada otazka. Ten LCD display je aj s kablom, alebo komunikuje s riadiacou jednotkou cez nejaky radiovy signal? Mna dost odradzaju veci z ktrych trcia kable v interiery :?
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od PhanTom »

LCD je spojené s řídící jednotkou kabelem. Já mám LCD uprostřed okna nahoře nad zrcátkem. Vodiče jsem vedl podél horního tapicírunku (střešní) k pravému sloupku. Dál je kabel vedený horní částí,kolem oken dozadu, potom sloupkem dolů do zavazadlového prostoru. Vlastní jednotku jsem šrouboval pomocí přiložených šroubů vlevo, kde jsem vytáhnul i napájení pro jednotku ze světla zpátečky.
LCD zobrazuje vzdálenost na modře podsvíceném LCD (ta modrá mi moc nesedí, ale budiž) a to tak že od 2m zobrazuje vzdálenost číslem a tečkami, od 1.5 m to i pípá. Zároveň zobrazuje piktogram čidla, které je aktivní. Musím konstatovat, že hned první den jsem díky tomu asistentu nesejmul při couvání přenosnou značku, která prostě při otáčení na silnici nebyla vidět. Jinak citlivost je výborná, parkuji na parkovišti na místě, kde couvám k plotu a chytí to bezpečně i ten plot. V momentě, kdy to začně pískat trvale a ukáže nulu, je za autem koule na plotě ( myslím od tažného :D ).
CO chceš nafotit ?? Abych toho nefotil zbytečně moc.
IMHO, jinak pokud jsi někde z Levic, jak máš z profilu, tak tam jezdím ke klientovi (bývalé PMZ - bitůnok.)
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Laxius »

Cau, diky moc za popis, skvele si to opisal. Fotku som myslel toho LCD displeya, ze ako ukazuje realne prekazku. Ale ak ukazuje aktivne cidlo, dokazem si to predstavit. A som priamo z Levic, viem kde ma Paksi bitunok :) Ak si chodil aj do Zbrojnik, tak tam som dvoril kedysi jednej :) Ale som zial cez tyzden v BA a v Leviciach som len tak raz-dva krat do mesiaca na vikend...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od PhanTom »

Tak jsem ti zkusil vyfotit ten LCD, ale je to bida. Je to focene telefonem a podle toho to tak i vypada - hold je to rozmaznute :( V podobne "kvalitě" mám i natočené MP4 jak to vypadá při couvání.
Přílohy
Fotografie LCD park. asistent
Fotografie LCD park. asistent
LCD.JPG (12.58 KiB) Zobrazeno 1863 x
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od laufas »

tak to nahod
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od PhanTom »

Jo, ale má to 1,5 MB tak kam s tím, když je povolených max. 256k ???
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od zello »

PhanTom píše:Jo, ale má to 1,5 MB tak kam s tím, když je povolených max. 256k ???
To je jedno. trebars aj na youtube a sem das potom uz len link.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“