dilema - i20 alebo ford fiesta?

Moderátoři: amaize, Moderátoři

wilson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2009, 14:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od wilson »

Netvrdím,že je i20 nejlepší.A Ty prosím netvrď,že je Fusion nejlepší,protože je nejprodávanější. To je přeci taky pěkná hovadina.
to tu nik netvrdi. len ludia vyberaju auto v prvom rade podla vyuzitia. cest vynimkam. a v neposlednom rade pozeraju na cenu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Mexican »

Hardcam ak mala priatelka 9 litrov /100 pri 140km denne s fiestou, bud je to na poriadne vela hodin v autoskole alebo na vymenu motora. S fiestou2006 s 1,25l motorom mame odjazdenych 34 000km, spotreba ratana v exceli od zaciatku, mesto (okresne) 60%, mimomesto 40%, ziadne dialnice, spotreba 6,3 litra, vacinou pri dvoch osobach, vela tras do 15-20 km.. takze sry, ale tych 9 litrov je snad uz posledny argument ktory ta napadol.. BTW tabulku mozem preposlat

s tou 1,4 u forda nemam skusenosti, ale na druhej strane co som tak pozeral spritmonitor, tak od fiest, ez Fusiony az po Focusy ( a ze tych km tam dobre cez 3 miliony ), sptreba nijak hrozna nie je. V ziadnom pripade nie 9 litrov (a to su fiesty, fusiony v Nemecku vysovene mestske auta, a je tam trochu ina mestska premavka ako u nas)

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... power_e=59

Toz to je mojich 5 centov do diskuzie a nehnevajte sa ze nemam nazor vcsiny, dik 8)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
wilson
*
Příspěvky: 12
Registrován: 13 pro 2009, 14:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od wilson »

Tak to by jsi měl jít na nějaké jiné stránky, třeba Dtest. Přijdeš na stránky lidí, kteří by za :hyu: i dýchali a chceš po nich, aby hanili svoji značku
ja som sem prisiel s umyslom poradit ohladom hyundai i20 od ludi, co maju skusenost s tymto automobilom.. este raz pisem, ja som sem neprisiel kritizovat ani forda ani hyundai ani ziadnu inu znacku.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: jasne, ona jeden den jela s Elantrou za 4.2 a druhy den s Fiestou za 9, s Getzem jezdi za 5-5,3 a ma se vratit do autoskoly...proste to zralo 9, muzes se veset na hlavu, kricet, klecet, ale proste zralo...mela najeto 50tkm. Kecy o tezky noze a nevyjezdenym ridici si muzes strcit za klobouk, kdyz s ostanimi vozy jezdi za min nez ja.

Odkazy na Spritmonitor mi posilat nemusis, kdyz jsme resili spotrebu Fiesty, koukal jsem tam porad.

Staci se podivat co jsem psal v dubnu na prvni strance a nebo tady, aby sis mohl nechat plky o tomn, ze jsem si ted neco vymyslel: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=15

a tady

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=25&t=10949

Odjizdim na dovolenou, takze se nemusis obtezovat mi odepisovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Mexican »

Hardcam ale, ale... ja som nepisal nic o tom ze si nieco vymyslas. Ja som pisal ze tych 9 litrov / 100 pri 140km denne (co iste obnasa okresky) je bud na hodiny v autoskole alebo na vymenu motora. Myslim, ze si vo veku kedy si nemusis vymyslat aby si zaujal. Ten link som tam dal z dovodu, ze 3 000 000 (tri miliony km) je uz referencna hodnota skutocne solidna

Ono je niekedy skutocne tazke uznat, ze za vyber stoja aj ine auta nez ktorymi jazdime. A radikalizovanie nazorov v prospech tej svojej znacky tu uz zacina byt viac nez markantne. To si zacinam mysliet, ze ten kolega co hlada radu sem prisiel zbytocne, pretoze stacilo ak by si uvedomil ze tu mu nik nic ine ako :hyu: neporadi. Co je trochu skoda, ale budiz
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Tringi »

Chlape (myslím tím původního tazatele), přečti si poslední příspěvek od Amalfiho. Docela prudil, ze začátku, že jo? :-) Ale je lepší znát všechny nedostatky nebo mít nejistostu co nebude úplně OK? Já Amalfiho několikrát potkal, a ačkoliv je dle mého názoru jasné, že na svém autě zná sebemenší chybičky (v rámci možností, přece jen není motorový inženýr, ale trochu puntičkář to bude), pak má své auto velice rád a jezdí. A jezdí velice rád, i20 ho baví a splňuje vše co od takového auta mohl očekávat ...co víc očekáváš od auta ty? Porovnej účelnost, design, motor, zábavnost, cenu ...a také určitou neexkluzivitu značky, která ti zajistí menší zájem zlodějů ...a lepší guláš vlastností, podle mě, prostě nenajdeš.
Přesto, ať se rozhodneš pro jakoukoliv značku, ať ti to jezdí, bez poruchy, ale hlavně bez nehody! :wink:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Amalfi »

Tringi pochopil. Wilson jchtel jen nestranna fakta. Vyber si udela nakonec stejne on sam, protoze kazdy dava kriteriim vyberu jinou vahu pri rozhodovani. Kdo jak auto bude vyuzivat, jak casto, jake trasy, kolik mu je let, jake ma zname, kteri maji na nej vliv, jakou ma povahu atd ... to vse ma vliv na vyber auta, motoru, vybavy, schopnosti srovnat si ceny a rozhodnout se. Ja se rozhodl pro nektere iracionalne pro motor 1.6 CVVT a s nim jsem koupil male auto :D a nejvyssi vybavu (protoze to jinak neslo) ... ale ja se rozhodoval na zaklade svych kriterii. Amaize se rozhodoval podle svych kriterii stejne jako Tringi a Matysekul a dalsi ... proto mame kazdy jine auto. Nechapu proc tedy se rozepisujete o tom jake auto si ma ten clovek koupit kdyz chtel jen fakta od majitelu a vas nazor je mu fuk, rozhodne se stejne sam.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
robbert
Příspěvky: 4
Registrován: 15 pro 2009, 20:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od robbert »

Hardcam píše: robbert: zapiras se :mrgreen:
Bože bože bože, je problém se registrovat jakkoli? O no je úplně jedno kdo jsem či nejsem.
Říkám, že jsem někdo kdo nejsem nebo naopak že nejsem kdo jsem? Tohle prostě komentovat nebudu.

A jestli myslíš, že jsi naštval mě, tak to se pleteš. Já se nikoho nezastávám. Jenom mě trošku přijde zvláštní, že někteří tady jen a jen vychvalují a ostatní shazují.
Nikdo tedy ani žádné auto není bez chyb. Neřekl jsem, že Hyundai je špatné auto. Sám jsem kdysi chvíli měl Accenta.

Ale přijde mi trošku dětinské reagovat ve stylu, že já mám no nejlepší a všichni ostatní (kteří nemají to co já) mají horší. Ono to tak může být, že ty sis vybral pro sebe to nejlepší a pro tebe to opravdu to nejlepší je, ale pro jiného může být nejlěpší něco jiného.

Objektivně vzato mě přijde, že H má lepší motor, je vybaven ESP (což je velká výhoda a u Fusiona s motorem 1,4 bohužel nejde).
Fusion je zase větší (pokud se pořizuje do města, tak je vyšší posez výhodou) a za stejné peníze lépe vybavenější.

Co se týká bezpečnosti H má 5 hvězdiček Fusion jen 4 (byl myslím testován v roce 2003)

Co se designu týče, každému se líbí něco jiného. Někdo má rád vdolky jiný zase holky. Někomu se líbí H někomu F. A díky za to, že se nedělají unifikovaná auta.

Co se spolehlivosti týče tak ve stáří 1 až 3 roky je Fusion 3 Getz (jako srovnatelné auto) 56, u stáří 4-5 let F 11 H 14, takže srovnatelné. (zdroj zde: http://www.kurzy.cz/tuv-testy-spolehliv ... mit=Zobraz)

A poslední věc, prodejní statistiky neříkají, které auto je nejlepší, a ani já jsem to nenapsal, ale ukazují, jak na to které auto reagují zákazníci a lze si logicky odvodit, že i 6 let starý Fusion má co nabídnout, když je 3 na trhu. Nic víc nic míň jsem nechtěl říct.

Takže každému vyhovuje něco jiného a pokud tady přijde člověk, který žádá o pomoc, tak nechce slyšet, že XY je nejlepší, ale chce slyšet, co Vám na autě vyhovuje a co se naopak nelíbí či přímo vadí.
Uživatelský avatar
Rubbs
**
Příspěvky: 111
Registrován: 20 říj 2009, 20:40
Bydliště: Hodonín

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Rubbs »

robbert: Souhlas (a to platí – bohužel – i o jeho prvním příspěvku). Jen doplním, že pěti hvězd Hyundai dosáhl i při nové metodice Euro NCAP. http://www.euroncap.com/results/hyundai/i20/359.aspx
Hyundai i20 1.4i 74kW Style, Ice Blue, od 21.12.2009, najeto 42000 km
robbert
Příspěvky: 4
Registrován: 15 pro 2009, 20:54

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od robbert »

JJ máš pravdu s tou metodikou.

Nicméně nová metodika je trošku zavádějící. Myslím, že těch změn nebylo tolik a třeba fakt, že kvůli absenci ESP nemůže auto dostat 5 hvězd není až tak důležitý. Myslím, že ty testy by se měly ještě více zpřísnit, tohle není narážka na H, ale myslím to obecně, že dneska už 90% aut má 5 hvězd, takže ta vypovídací schopnost je podle mě menší než byla kdysi. Pamatuju jaké tpo bylo halo, když (myslím, ale nejsem si 100% jistý) získala Laguna poprvé 5 hvězdiček. Dneska je spíše překvapení, když jich auto 5 nezíská...
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od Vilda »

Můj tatík má Ford Fusiona 1.4i šest let a co vím, tak za celou dobu na něm měl dvě závady ..... rádio namotávalo pásek při přehrávání kazety a letos mu odešla baterie, toť vše. To, že mají benzínové verze od Forda větší spotřebu, je všeobecně známá věc a nikdo mi to nevymluví !! S 80 koníky pod kapotou, Fusion není žádný sprinter a když potřebujete výkon, musíte hodně přišlápnout plyn. pedál ... Sám jsem s tátovým Fordíkem najel spoustu kiláků a dostat se pod osm litrů, je téměř nemožný. Kromě spotřeby, jsem na něm našel ještě jeden neduch .... je labilní při bočním větru, potkat na okresce v protisměru kamion, je docela zážitek :? Jinak se Fusion řídí docela dobře, je z něj výborný výhled a hlavně jako rybáři oceňujeme vyšší podvozek. Sjetí ze silnice někam k vodě, pro něj nepředstavuje žádný problém .... to, co zvládne v lehkém terénu, by můj Accent nepřežil :? V roce 2006 Fusion prodělal určitou modernizaci a co vím od kolegů a známých, co ho vlastní, tak to bylo spíš k horšímu .... docela brzo začínají reznout, teče do kabiny a při jízdě s kopce na pátý převodový stupeň bez plynu, se ozývají podivné pazvuky z převodovky. Závěrem, můj osobní názor .... Fusion není špatný auto, ale v naftě .... v benzínu 1.4 nebo 1.6 bych ho nebral ani náhodou ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od amaize »

to se to pěkně rozjelo, po přečtení posledních příspěvků jsem se zasmál, a určitě je tu více čtenářů s úsměvem na rtech, asi proto :
jeden se ptá co si mám koupit to nebo ovo, pak druhý říká jen to protože to má to a tamto .... a tak bych mohl pokračovat , zaznělo tu ale i pár rozumných rad, co chce po majitelích :hyu: , když to druhé nebo druhá auta ani neviděli a je tu i polopravda , že jsme patrioti a budem chválit nebo aspoň zvýhodňovat ty svoje auta, ale nikdo z Vás tu nevezme to že dotyčný to chtěl a tak to koupil jen pro sebe a rodinu(třeba io milenku)
myslím že tady tyto diskuse stejně nikomu nic nepřinesou,jen tu lidem ukazujem jak máme různé typy motorizací a i diskutujících :lol:,
hodnotíte auta a to bez urážky jen podle sebe a z doslechu nebo článků-těch pár testů redaktorů neberte v úvahu, v čem je rozdíl ujet 500 km a nebo 5000 a více ,přikláním se k tomu druhému
myslím že Wilson tady napsal nějaké rozdíly mezi i20 a fusionem , že se tak nějak rozhoduje, co by kúpil,tak já v jeho kůži po přečtení toho všeho zavrhuji fordy a hjundaje a jdu pro Daciu, to sem se zatím nedočetl že by měla tolik problémů :mrgreen:
to tady už fakt není diskuse a on tady pak chudák jen píše že se ptal jen a asi jeho samotného to mrzí co tady vyvolal #-o
a ještě jednu věc je vás tu docela spousta kteří okamžitě píšou aniž by vůbec to téma ty příspěky přečetli - o tom pak jsou i ty odpovědi

a Wilson mě fakt nasereš jak si koupiš něco jiného než :hyu: i20 1,25 , jinde na fóru se asi tak nepobavíš

pojďte do mě,stejně uteču
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od alarm »

Keby si kúpil kolobežku :mrgreen: mal by klud.
Moc čitate a hodnotíte podla hviezdičiek.
Zo zásady nešoférujem cudzie autá-kým nie je moje je cudzie.(aj v predajni)
Accenta som kupoval tak, že som prišiel do predajne a manželka povedala-túto farbu, tu je 100 000 záloha, o týždeň som si ho prišiel vziať.
i-čko som kupoval sám-túto farbu, tieto disky, vybaviť policajtov.
Žiadne predvádzačky, vozenie sa , jednoducho som ho chcel od tedy , ako som ho videl na obrázku. Žiadne recenzie novinárov o lacných plastoch a podobné bláboly.
Auto treba kupovať srdcom- mám ho rád, a ono má rado mňa :mrgreen: len tak pradie keď mu stupím na krk a vytočím obrátky. :D/
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od amaize »

to alarm : chybí ti tam poslední věta
a pokial ho budem mat tak ho budem chvalit az sa budu hory zelenat :mrgreen:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: dilema - i20 alebo ford fiesta?

Příspěvek od alarm »

To je samozrejme, :mrgreen: a keď nájdem pod stromčekom model i30 , dám si ho na podstavec, koberček na zem a...... večerné modlidby.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“