Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaje
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 čer 2011, 21:27

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od kaje »

Je to normální???
Při odemykání předních dveří klíčkem u řidiče (ne dálkovým ovládáním) a jejich následném otevření se mi spustí alarm. Můžete někdo vyzkoušet, zda je to standardní nebo mám chybný software. Připadá mi to podivné. Poprvé se mi to stalo ve velice nevhodnou chvíli a připadal jsem si jako trotl.
HYUNDAI ix20 1,6 Style Sienna Orange
Reklama
 

josef13
Příspěvky: 5
Registrován: 26 úno 2011, 23:05

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od josef13 »

ano,je to nutné vypnout dálkovým ovl.
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od PetrUL »

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda nemáte někdo podobnou zkušenost s autorádiem. Mám nové auto od pátku (5 dní) a když pustím rádio při vypnutém motoru tak mi to napíše toto:


Obrázek



Na autě mi dealer montoval doplňky a stálo u něj asi týden. Lepil mi fólie na okna a tak si myslím, že nechal otevřený dveře a stropní lampička s lampičkou v kufru vybily za těch pár dní dost autobaterii.

Znamená to, že mám slabou (skoro vybitou) baterku nebo to může znamenat jen upozornění, že by se mohla autobaterie při ponechání zapnutého autorádia vybít? Máte s tím už někdo zkušenost?

Díky za radu.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od iggyno »

ukaze to aj mne,ked sa zapnem radio pri vypnutom motore,ale po chvile to zmyzne...podla mna iba upozornenie. Baterka je nova, tak skoro sa nevymláti...
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od PetrUL »

iggyno píše:ukaze to aj mne,ked sa zapnem radio pri vypnutom motore,ale po chvile to zmyzne...podla mna iba upozornenie. Baterka je nova, tak skoro sa nevymláti...

Super, díky tak to asi bude normální. Já měl strach, že budu muset hned nabíjet baterku. Nemám nabíječku a musel bych to nějak řešit.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od Mexican »

ono staci prelozit z anglictiny " bateria sa vybija" .. paradoxne je to najlepie ako baterku udrziavat v kondicii, pomale & konstatne vybijanie pred ocakavanou dlhsou trasou. Ak robi clovek len priskoky po meste, ta diadok dva "nastartujte motor" je namieste aby nedoslo k vybitiu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od PetrUL »

Mexican píše:ono staci prelozit z anglictiny " bateria sa vybija" .. paradoxne je to najlepie ako baterku udrziavat v kondicii, pomale & konstatne vybijanie pred ocakavanou dlhsou trasou. Ak robi clovek len priskoky po meste, ta diadok dva "nastartujte motor" je namieste aby nedoslo k vybitiu
Díky, ale nepotřeboval jsem lekci angličtiny :wink: Přeložit si to dokážu také, ale nikdy jsem se s tímhle v autě nesetkal a proto nevím zda to je běžná hláška a nebo známka, že je baterie už vybitá. Auto mám jen 5 dní a proto jsem nechápal proč je už vybitá baterie! Spousta z Vás má ix20 už déle než já, a tak jsem rád za každou radu od zkušenejch "mazáků". :D
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od iggyno »

To je v poho...vela veci sme si tu povedali a vela veci clovek zisti nahodne :)
1,6 AT
40500km
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od pepe pedro »

tak to to som si nevšimol-nápis-rádio máme pustené stále.Nevypíname ho na palubke,vypne sa samé pri vybratí klúča a zapína sa opačne,bez upozornenia :lol: inak fachčí ako má.Fugnguje samostané pridávanie hlasitosti podla rýchlosti,atd.Tak ako má. :hyu: je 1!
Sledujem diskusiu-odskakovanie zad.nápravy.Raz sa nám to stalo.Velká diera,vačšia rýchlost v zatáčke.Inak pohoda.Som zvedavý sa z toho vykluje.Ale,že by ma to nejak extra trápilo [-X Pripadá mi to ako "Hon na čarodejnice"
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od frantaservis »

cichajda píše:IX20 jsme si půjčili na sobotní dopoledne, projeli jsme půl města a musím říct že nás dostalo na tolik, že jsme si ho objednali, tak se těšíme.řekli nám že do konce června bude hotové.Dali jsme motor 1.4 a comfort plus man.klima a střešní okno.Máte někdo střešní okno ve výbavě, jaké máte zkušenosti???Díky
ahoj,střešní okno je skvělé,za jízdy je klidně možno ho mít přizvednuté a hluk je minimální. Celé to funguje bezvadně,když necháš okno přizvednuté,není auto na sluníčku tak rozpálené a,když náhle zaprší nemusíš k autu letět,nenaprší dovnitř ani trochu. Sklo je determální,na hlavu to nepálí,ani v poledním slunci i bez rolet. To okno je jako z auta mnohem vyšší třídy,doporučuji. Navíc jsou v tomto provedení boční lampičky místu centrální pro,kterou není samozřejmě místo a ty mi připadají praktičtější,neoslňují řidiče. Jejich vadou je jen to,že samy nezhasnou a je nutno hlídat,aby je třeba děti nerozsvítily.Po zamknutí auta,ale po určité době zhasnou a vybití baterie nehrozí. Okno je opravdu moc příjemné.
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od frantaservis »

[quote="ZdeněkSvoboda"]Ahoj, dneska jsem si auto byl převzít a hnedka ho prohnal...cca 70 km a musím říct, že jsem měl smíšené pocity :-k :lol:

Motor 1,4 cvvt, 1500 km, v comfortu, šedá metalíza.

K motoru: mám zajetou 1,5 Crdi 81kW u accenta, takže srovnávat 1,4 cvvt 66kW asi nemůžu...je to lemra líná :lol: , ale nechci na něj nadávat, pro běžný provoz stačí a není ještě pořádně zajetý, dá to ale celkem práci to rozdejchat na tu 100/110 :D Pochvalu u mě má za odhlučnění, kolikrát mám problémy s řazením, jak je tichounký a na křižovatkách není slyšet vůbec.

Auto se oproti accentu celkem "houpe"...ix20 je ovšem větší (vyšší) a byl jsem na to i upozorněn prodejcem.

ŘJ hlídá motor,abys ho neuhnal hned v záběhu,počkej tak do 8000 km,motor ztichne a jede jak z praku. Fiaty mají do 6000 km. omezen plnící tlak a nejedou,zákazník se to při převzetí vozu dozví s tím,že se nemusí nijak hlídat a motor zajíždět. ŘJ to hlídá za něj a po tuto dobu také nelze měřit spotřebu. Myslím,že Hyundai to má taky tak,je to obvyklé řešení. Jen nám to nikdo neřekl,možná to ani nevědí. Co se týká reakce řízení je to takhle....Auto na pohyb volantu reaguje nejdříve náklonem a teprve pak zatočí. Největší vliv na reakci a přesnost řízení má zadní náprava a ta jak víme je špatná. Sleduj toto téma, úprava nápravy to řeší skvěle,auto reaguje okamžitě,řízení je přesné a bouchání od zadní nápravy zmizí stejně jako odskakování. Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od frantaservis »

PetrUL píše:
Mexican píše:ono staci prelozit z anglictiny " bateria sa vybija" .. paradoxne je to najlepie ako baterku udrziavat v kondicii, pomale & konstatne vybijanie pred ocakavanou dlhsou trasou. Ak robi clovek len priskoky po meste, ta diadok dva "nastartujte motor" je namieste aby nedoslo k vybitiu
Díky, ale nepotřeboval jsem lekci angličtiny :wink: Přeložit si to dokážu také, ale nikdy jsem se s tímhle v autě nesetkal a proto nevím zda to je běžná hláška a nebo známka, že je baterie už vybitá. Auto mám jen 5 dní a proto jsem nechápal proč je už vybitá baterie! Spousta z Vás má ix20 už déle než já, a tak jsem rád za každou radu od zkušenejch "mazáků". :D
Špatně to chápeš,píše to,že se provozem tohoto zařízení baterie vybíjí,že tedy nemůžeš hrát věčně. Při velmi slabé baterii se rádio a tuším,že také autozásuvky vůbec nepřipojí. Franta
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od airwaves »

ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od iggyno »

ked tak by sem niekto mohol postnut ten clanok...
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od airwaves »

Naskenované to mám ale 2x 2,3 MB kam s tím??? Tentokrát musím novináře ze SM moc pochválit. Všechno co napsali je pravda!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „ix20“