Benny - Moje auto

Vše o vašem autě na jednom místě

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Martun »

Hardcam
To je otom, že oni vědí, že ho mít můžou a že ho tam dřív dávali a teď už ho tam nedávaj a kluci ho tam chtěj. Ono to fakt to auto jaksi rozjasní. takovej malej "blbej" doplňek a hned je to o něčem jiném.. :wink: Tak tím že zbrousí 2mm vystouplého plastu tím ABG nezničí ani nepoškodí..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od benny »

Zdar kluci
Tak jsem se vrátil z dovolené a už jsem měl doma obálku se zakoupeným ( na aukru ) znakem na volant.
Dnes jsem se do toho pustil a dělal jsem to skoro 3 hodiny se vším všudy. Air-bag jsem neodpojoval ani nevyndával ven. Jen jsem vyndal pojistku na klakson z důvodu častého zmačknutí při odstraňování znaku.
Origo vylisovaný znak jsem nakonec odbrousil frezkou a dočistil 6mm truhlářským dlátem. Poté jsem si omaloval ten ovál na papír a udělal podklad z krabičky od DVD ( ne od CD , jak tu někdo psal ) , od DVD je krabička měkčí a lépe se s ní pracuje při dobrušování do finální podoby. Znak měl na sobě takové kolíčky které jsem odřízl odlamovacím nožem , šlo to velice dobře.
Podkladová podložka přilepena lepidlem - chemoprén extrém - a znak na ní přilepen lepidlem - Loctite super atack - .
Výsledek se mi líbí ale na výdělek bych se tím nechtěl živit.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od benny »

Chtěl jsem sem dát i fotky jak jsem postupoval , fotil jsem průběžně. Ale používal jsem nový foťák a fotky mi sem nejdou dát , mají velký objem dat. Tak nevím co s tím jde dělat, ale asi nic.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Vilda »

Jojo, máš recht ... ten oválek jsem taky vystřihoval z DVD, trochu jsem to poplet s CDéčkem :oops: já se jen pamatoval, že vevnitř bylo stříbrný kolečko ..... a jak si vyřešil barvu na znaku ... ty máš volant šedohnědý a oválek z DVD je černý ?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Martun »

Ha , návrat ztraceného syna =D> tož vítaj! :lol:
Fotky si uprav v počítači a změň velikost a pak to sem už jednoduše nahraješ :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od benny »

Vilda píše:Jojo, máš recht ... ten oválek jsem taky vystřihoval z DVD, trochu jsem to poplet s CDéčkem :oops: já se jen pamatoval, že vevnitř bylo stříbrný kolečko ..... a jak si vyřešil barvu na znaku ... ty máš volant šedohnědý a oválek z DVD je černý ?
Ahoj Vildo
Barvu oválu pod znak jsem neřešil , není to skoro vůbec poznat. Uvidíš na fotkách.
Volant mám světle hnědý , nemám kombinaci - černo - šedivá - ale - světle hnědá - béžová -.
Jinak to šlo docela dobře , jen na jednom místě jsem si trochu odbrousil tak 1mm barvy mimo
ten znak ale už řeším , normální retušovací tužka to opraví , dneska pro ni jedu.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Vilda »

Tak se budu těšit na foto znaku .... doufám, že si hned vezme mustr Gandalf a začne taky tvořit :wink: jen abych si foto měl na čem prohlídnout ..... dneska mě opustil velkej počítač a na noťasu mám signál na dvě věci ... na hov..o a na nic :cry:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Gandalf »

Tak jsem čekal, kdo mě tady zmíní jako první :) Já poslední týdny jezdím Nissánkem a Accent tráví většinu času v garáži, takže jsem se k němu ještě ani nedostal. Chci zkusit to odbroušení původního znaku vrtačkou, jen jsem zvědav, jak se bude plast chovat. A počítám, že pod svrchní černou bude nějaký světlý... Ale jinak asi budu následovat Vámi uvedené postupy. Možná si počkám na Bennyho fotky.
Jenom nevím, kdy se k tomu dostanu, Vy jste všichni hrozně hrrr :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od benny »

benny píše:Zdar kluci
Tak jsem se vrátil z dovolené a už jsem měl doma obálku se zakoupeným ( na aukru ) znakem na volant.
Dnes jsem se do toho pustil a dělal jsem to skoro 3 hodiny se vším všudy. Air-bag jsem neodpojoval ani nevyndával ven. Jen jsem vyndal pojistku na klakson z důvodu častého zmačknutí při odstraňování znaku.
Origo vylisovaný znak jsem nakonec odbrousil frezkou a dočistil 6mm truhlářským dlátem. Poté jsem si omaloval ten ovál na papír a udělal podklad z krabičky od DVD ( ne od CD , jak tu někdo psal ) , od DVD je krabička měkčí a lépe se s ní pracuje při dobrušování do finální podoby. Znak měl na sobě takové kolíčky které jsem odřízl odlamovacím nožem , šlo to velice dobře.
Podkladová podložka přilepena lepidlem - chemoprén extrém - a znak na ní přilepen lepidlem - Loctite super atack - .
Výsledek se mi líbí ale na výdělek bych se tím nechtěl živit.

Tak dodávám fotky montáže znaku do volantu.
- odbroušený a dlátem začištěný origo znak
- před lepením lepidlem chemoprén extrém
- hotovo , nalepeno ...
Přílohy
26072011095.jpg
26072011095.jpg (129.6 KiB) Zobrazeno 2467 x
26072011092.jpg
26072011092.jpg (160.71 KiB) Zobrazeno 2467 x
26072011090.jpg
26072011090.jpg (167.02 KiB) Zobrazeno 2467 x
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Gandalf »

Tak to je sado-maso :shock: To jde skrz plast až dovnitř? No, tak to se mám na co těšit, srdce mi bude krvácet :?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Martun »

No výsledek jedna báseň! =D> Ale co ta díra skrz :?: :?: To jako čumí už airbag?? Si nepamatuju že by mi Vilda říkal že tam udělal díru..
MNo vzals to vskutku od podlahy! :lol: Ale výsledná fotka stojí zato! =D>
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Vilda »

Benny, dobrá práce =D> taky se mi do toho moc nechtělo, ale okousanej znak od myší, mi nedal na vybranou :-k ale výsledek určitě stojí za to .... a koukám, že ti taky trochu ujela ruka a rejpnul sis do krytu volantu :( též se mi to povedlo ...

Márty, díra byla i mě :D vždyť jsem všechny, co se do toho pouštěli varoval, že pod znakem je hned ABG .... člověk musí bejt hodně opatrnej ..... a proto se musí vyrobit oválek, který díru po znaku překryje ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od Martun »

Vilda píše: Márty, díra byla i mě :D vždyť jsem všechny, co se do toho pouštěli varoval, že pod znakem je hned ABG ....
No to jo , to jsi psal, ale nějak jsem z toho nepobral žes juknul na airbag! :mrgreen: Ještě jsem si říkal, proč tady zdůrazňuješ že je podkrytem hned airbag, když to každej ví! :-# :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od benny »

Vilda píše:Benny, dobrá práce =D> taky se mi do toho moc nechtělo, ale okousanej znak od myší, mi nedal na vybranou :-k ale výsledek určitě stojí za to .... a koukám, že ti taky trochu ujela ruka a rejpnul sis do krytu volantu :( též se mi to povedlo ...

Márty, díra byla i mě :D vždyť jsem všechny, co se do toho pouštěli varoval, že pod znakem je hned ABG .... člověk musí bejt hodně opatrnej ..... a proto se musí vyrobit oválek, který díru po znaku překryje ...


Zdarec Vildo, ruka mi ujela při dočišťování tím dlátem , lekl jsem se jak jsem zatlačil a troubil klakson . Tovíš že mi to štve , ale už s tim nic nenadělám. Dal jsem si uklidňující čtvrthodinku a pak jsem vyndal pojistku od klaksonu.
Jinak ten air - bag bude vidět vždycky , v tomhle místě je origo znak trochu v tom vylisování zeslaben. Chce to dávat pozor , opatrně buď brousit nebo odloupávat " perníček " dlátem.
Výsledek se mi osobně líbí ale jak znova říkám , živit bych se tím nechtěl.
Jinak ten znak se nechá koupit na - aukru - za 150 Kč a s dopravou za 200 Kč.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Benny - Moje auto

Příspěvek od benny »

Čau kluci
Chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně palivové nádrže.
Koukal jsem do chytré knížky k vozu a tam jsem zjistil že by se měl po 3 letech měnit ( nevím jestli to řeknu přesně ) vzduchový filtr palivové nádrže. Nevíte co to je zač a kde se nachází ? Taky by mě zajímalo kde je vlastně palivový filtr , nevíte někdo ? A taky kdy se má měnit ? Sice jdu v říjnu na 3 garančku ale to bude asi poslední , končí záruka , poté už si budu všechno dělat sám. Možná je to tu někde na nějaké diskusi ale nenašel jsem to.
Nedávno jsem si vyměnil chladící kapalinu, brzdovou kapalinu a minulý týden svíčky. Myslím , že servis u áci není tak náročný pokud nepotřebuji napíchnout diagnostiku motoru.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Moje auto“