Dovolená

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Felotron píše:Tomikp: Zarve, ale z druhyho konce :lol:
:lol:
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Felotron píše:black: Myslis tohle? 8)
Obrázek
Ty v..le,to je jak pi..da s nějakejma braberušema na povrchu :lol: :lol:
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Nevim čim to je, ale čim víc na to koukám, tim víc si řikám že bych si to nedal :D
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Tomikp píše:Nevim čim to je, ale čim víc na to koukám, tim víc si řikám že bych si to nedal :D
Stejne by to nestalo za to... :wink:
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Vždyť vy máte filcky :o a co bys chtěl za dvě kila :) Krevety??? :shock: :lol: :lol: Asi tak nějak! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

ivan píše:Vždyť vy máte filcky :o a co bys chtěl za dvě kila :) Krevety??? :shock: :lol: :lol: Asi tak nějak! :wink:
Kdyz myslis... ;)
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

No fuuj zrovna du večeřet, musim si zakrejt oči. Juj mam hambáč, ale zarostlý chlupy v něm nejsou, to sem rači zkontroloval :lol:
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych napsal několik vět z cesty na dovolenou do Italského Rimini (cca 930km). Dal jsem to jsem na toto vlákno, protože nové jsme kvůli tomu zakládat nechtěl. Tak že, odjezd ze Strakonic 10.8.2007 ve 22.00hod. Osádka vozu: já, moje drahá polovička a naše dvě děti. První zážitek: pokus o natankování na OMV ve Strakonicích, přijedu k benzínce a co nevidím okolo stojanů a uvnitř pobíhají zakuklenci se sapíkama, všude panceřové vozy a po zemi se válí několik spoutanejch postaviček (po návratu jsem se dozvěděl, že to byla akce URNy proti drogovým dealerům). Dopouštím se prvního dopravního přestupku odjíždím příjezdem k benzince a přes plnou čáru a dva pruhy pryč. Tankuji u Benziny. Dále pak příjezd na hranice do Dolního Dvořiště (cca 100km) dotankování 6,5 litru). Dále pak cesta přes rakouské vesnice (m.j. všude proti Temelínské cedule) Linz až k Salzburgu, zde vyspání asi tak 4 hoďky a jede se dál směr Villach - Tarvizio. Cesta přes tunely O.K. poplatek za průjezd Tauern autobahn 9,5 Eura. Tankuji v Rakousku těsně před hranicema za 30 euro a mám zase plnou. Přes hranice s Itálií až za Udine vše O.K. Největší fronta (8km, dle nápisů na obřích displejích nad dálnicí) nastala před italským platidlem, popojíždělo to, no krokem. Poplatek za dálnici Alpe - Adriatika 11 Euro. První zádrhel nastal když jsem minul sjezd na SuperStrada Adriatika u Benátek (měl jsem zrovna vyplej hlas u navigace a jsou tam dva a nějak divně značený (resp. téměř podobně), tak jsem se vydal, že to vemu přes Padovu (dálnice Padova - Bologna - Ancona), leč ti pitomci italský nebo nějakej sabotér, před Padovou otočil směrovej ukazatel, mě se to nezdálo a navigaci už jsem vypnul jelikož tahle dálnice vede až k Rimini (trefí tam i slepej, teda kromě mne, o tom až později) a odbočil jsem no v půlce sjezdu mi bylo jasný, že to vede někam do pr...., tak povídám těch dvě stě metrů couvnu, protože kdež pak se asi pak nechá sjet a vrátit zpět. No povím Vám ono se to v Itálii taky nesmí couvat po dálnici stejně jako u nás, byť se jedná jen o sjezd (to je divný :lol: :shock: ). No jen jsem se vrátil zpět do odbočovacího pruhu, světe div se, kde se vzal tu se vzal policajt s autíčkem a modrým majáčkem a pokynul mi komenzí blíž (no říkám si a je to v pr, přičmoudlíci taliánský to snad hlídaj satelitem nebo kamerama či co). No spínal ruce, oči k nebesům, mama mia taky sem tam nějaká padla, zíral jsem na něj a dělal blbýho :D :roll: . Po chvilce povídá ať jedu a odfrčel pryč. Sláva eura zachráněný, jsem na dálnici a jede se dál. Dálnice na Bolognu se taky platí, ale je dost rozmydlená, tak že dodržovat povolenou 130tku je o podvozek, držel jsem to tak 90 - 110, no samo ty idioti italský troubí jak zběsilý. No tak dál asi tak po 90km se mi ta cesta už zajídala, byl jsem někde u Ferrary, povídám střihneme to přes Ferraru na Ravenu a pak do Riminy. Přenastavil jsem navigaci, na sjezdu zaplati 5,5 Eura a jedeme (a to jsem neměl dělat). Ti pitomci (a tímto se omlouvám všem našim udržovatelům silnic) tzv. okresky neudržujou vůbec, když jsou výmoly dá se cedule jak daleko a omezí se rychlost na 50km a je to (jeť si blbe padesátkou třeba i 20km) no místní v otlučenejch popelnicích poskakujou devadesát a samo troubí jak o život, co je to tam za vola, kterej dodržuje rychlost :lol: . Tak jsme se proplížili do Rimini až do ulice k hotelu v cca 19.00 dne 11.8.2007 v nádrži zůstala půlka (nebejt toho zakufrování tak bych asi dojel zpět do Rakouska na benzín co jsem tam natankoval). Přesně na večeři, no byla bohatá m.j. saláty a opékané grilovací klobásky a steak. V místě jsem už pak nejezdil, jelikož kdo jednou opustí parkovací místo, už nezaparkuje, i do delfinária jsme šli cca 5km pěšky, navigaci pro jistotu s sebou našla to na metr přesně i křižovatky a názvy ulic, m.j. představení v delfináriu nic moc v délce cca 25minut a vstupné 11euro dospělý, dítě do 10let 8euro a dítě do 1m zadara. Lepší ty eura prochlastat. Provoz na silnicích=totální chaos (jak ta Itálie může být v unii, to nevím), přechody pro chodce používají i cyklisté, tak že se kličkuje a uskakuje ostošest, nějaká přednost ze strany řidičů chodci, zapomeňte na to, rozhlídnout se a běžet :shock:. Tak je to spravne, tak to ma byť. Jinak semafory tam jsou to jo, ale když skočí ze zelené červená klidně projede i šest aut, než někoho napadne že by mohl zastavit jelikož mají ti druzí zelenou a celkem by i chtěli jet. Stále se troubí, kouří na motorkách, čtyřkolkách a jiných samohybech, které velevážený uředník pustil na silnici i travička občas zavoněla od puberťáčků na čtyřkolkách, do toho duní music z aut, který se mísí s hlaholem z pizerií a krámků. Samostatnou kapitolou je jízda v jízdních pruzích, zasadně je nutno jezdit uprostřed svého jízdního pruhu, jeho pravou část využívají kličkující motorkáři a cyklisté a levou taktéž motorkáři, tak že neustále hrozí uražení bočních zrdcátek. Motorkáři též používají Váš jízdní pruh k jízdě v protisměru, stalo se mi, že jeli proti mě i když pruhy dělila dvojitá čára souvislá a to jsem pak teprve koukal jak z jara :shock: :lol: . Cesta zpět: odjezd 18.8.2007 po snídani v 9.30 hod. Z Rimini do Raveny (den před odjezdem jsem nastavil navigaci, využívám přímořské magistrály Superstrada Adriatica, jelikož v TV hlásili, že v Bologni je dálnice ucpaná přílivem a odlivem rekreantů) cca 40km se to vleklo než se to rozjelo na spojovačky na dálnici Bologna - Padova. Tankuji za Ravenou u Agipu za 30euro. Tu superstradu vřele doporučuji povolená rychlost 100km, někde sníženo na 80 a okolo letovisek 50, ale jede se v poho až k Benátkám byla poloprázdná a je zadara a celkem i v lepším stavu než dálnice do Bologni. Zpáteční polatek za dálnici v Itálii zase 11euro. Cesta do rakous v poho až k Tauernskejm tunelům, tam začalo peklo(dotankoval jsem u Villachu za 20euro pro jistotu, jezdím na to ještě teď doma v Čechách). Přijel jsem tam asi tak mezi 16 - 17tou hodinou, odhaduji asi v první čtvrtině všech aut která tam popojížděla a stála. Rakušáci se jali přes týden opravovati dálnici a i tunely, v provozu byli dva pruhy na dálnici, před tunelama svedeno do jednoho, semafor k tomu a jelo se jen tunelama směr Itálie (jeden pruh nahoru a jeden dolu), nebyl problém stát i 30minut, tak se vyply motory, vystoupilo z aut a klídek(podle mne jak jsem se díval na tu kolonu za mnou, to pak muselo stát až do Itálie :shock: , no děs a hrůza. 12km jsem jel cca 5hodin, předsevzetí, že po příjezdu vyrazím na pivko (navigace spočítala při odjezdu z Itálie příjezd cca v 22.00 hod domů) rychle bralo za své. Mítné se samo vybíralo, tak že další zdržení, no a až do Salzburgu byl celkem slušnej provoz, než se oddělili skopčáci na Mnichov.Následovali dvě hoďky spánku za Salzburgem (teda u mně jen pokus o spánek, jel jsem na tři energy nápoje, oči jak Hurvínek :lol: a nezabral jsem, vřele doporučuji mikrospánek nehrozí). Cesta potom v poho až domů a příjezd ve 3.30hod v neděli ráno 19.8.2007 do Strakonic. Hurá, sláva jsme zase v civilizované Evropě, která pivem, vínem a hojností oplívá (jak se říká: Pivo, víno, děvče hezké, to jsou dary země české). Pokud by někdo potřeboval nějaké info o cenách apod. Jsem k dispozici a SZtkem nebo i jinak rád sdělím. Toť tak v kostce asi tak vše, doufám, že Vám to kamarádi a kamarádky nebude zde vadit, když je to tak dlouhé a adminovi to nebude zabírat moc místa na webu :shock: :lol: :lol: :lol: . P.S. výše (na foto) uvedené pochutiny jsem tam v tomto provedení nazaznamenal :shock: :lol: :D :lol: :oops:
Naposledy upravil(a) macháček dne 23 srp 2007, 10:30, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

hh tak to je psycho fajně sem se zasmal.... :lol: :lol: :lol:
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Obrázek
....Machaček je vidět,že si ten doktorát nedostal jen pro nic za nic :wink:
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Machacek, ze ty jsi to psal nakonec za Svandrlika ... :lol: :lol: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Tomu říkám stresová dovolená se vším všudy :shock:
To když už jsi tankoval ještě ve Strakonicích a viděl jsi tam plantážníky v kuklách :shock: :lol: :lol: ,tak to si už určitě věděl,že ta dovolená asi nebude žádný med co???? :lol: :lol:
Moc pěkně napsané ,nemáš ještě nějakou historku? :o
Moc hezky se to čte :lol: :lol: Až jsem si ucikol :shock: :oops: :lol: :lol: smíchy :lol: :lol:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Jo až na konci sem si všimnul, že to psal Macháček :D
Dobrý chlape.. s tou Itálií to je pravda.. známej se nedávno odtam vrátil a vyprávěl úplně stejně :D A ještě že prej když pustil chodce, tak on se k němu div nemodlil :D A měl taky dobrej zážitek, když přejížděl křižovatku a auto před nim najednou zastavilo.. protože si řidič chtěl pokecat s řidičem v autě protijedoucím :D A Ostatní samozřejmě troubili jak zběsilí :D
No tak sis to bezvavadně užil a nakonec si zjistil, že u nás je stejně nejlíp.. český holky jsou prostě nejkrásnější, český pivo nejlepší.. a jídlo.. jakbysmet :D
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

No ještě pár historek by se našlo, komédia začala hned po příjezdu do Rimini ohledně ubytování, nebyl tam totiž českej delegát, tak že rázem ze mě byl kovanej ital.No a ti italští ekšperti neznaji ch, tak podle nich jsem byl signore Mak, což se neshodovalo s mím poukazem z cestovky (nedokážu si představit příjmení Macháček, to bych podle nich byl signore Makáček a to bych opravdu asi nepřežil :lol: . No i na pláži bylo veselo, jenom tak pro info na pláži se platilo a já jsem dal za pronájem slunečníku a dvou lehátek na šest dní 75 euro, což byla taková ta střední cesta, stálo to tam i víc zejména jak říkal Vittorio (nájemce pláže) ve first line (co nejblíž moři) jsem koukal taky 105 euro. Grátis jsou tam pouze dvě pláže a to číslo 1 a poslední (číslo nevím), my jsme měli č. 134 a vzdálenost na jedničku byla cca 6km (až za tím slavným delfináriem). nechci tu s tím otravovat, to by byl zase referát, je to ale mazec. No a plně souhlasím s MartasZem, děti chtěli k moři měli to, já poznal že největší cvoci na silnicích nejezdí u nás, ale v cizině (ten jejich bodovej systém by mne opravdu zajímal) a příští dovolená bude opravdu domácí (je to tu u nás v Čechách a na Moravě nejkrásnější, popř. u bratrů na slovači.
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

macháček píše:No ještě pár historek by se našlo, komédia začala hned po příjezdu do Rimini ohledně ubytování, nebyl tam totiž českej delegát, tak že rázem ze mě byl kovanej ital.No a ti italští ekšperti neznaji ch, tak podle nich jsem byl signore Mak, což se neshodovalo s mím poukazem z cestovky (nedokážu si představit příjmení Macháček, to bych podle nich byl signore Makáček a to bych opravdu asi nepřežil :lol: . No i na pláži bylo veselo, jenom tak pro info na pláži se platilo a já jsem dal za pronájem slunečníku a dvou lehátek na šest dní 75 euro, což byla taková ta střední cesta, stálo to tam i víc zejména jak říkal Vittorio (nájemce pláže) ve first line (co nejblíž moři) jsem koukal taky 105 euro. Grátis jsou tam pouze dvě pláže a to číslo 1 a poslední (číslo nevím), my jsme měli č. 134 a vzdálenost na jedničku byla cca 6km (až za tím slavným delfináriem). nechci tu s tím otravovat, to by byl zase referát, je to ale mazec. No a plně souhlasím s MartasZem, děti chtěli k moři měli to, já poznal že největší cvoci na silnicích nejezdí u nás, ale v cizině (ten jejich bodovej systém by mne opravdu zajímal) a příští dovolená bude opravdu domácí (je to tu u nás v Čechách a na Moravě nejkrásnější, popř. u bratrů na slovači.
Tož hurá na Moravu ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“