Automatická převodovka u Santa Fe

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Fab30
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 črc 2014, 13:45

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od Fab30 »

Zdravim Vas. Chcem sa spytat, ci aj vy mate taky problem, niekedy auto zacne tahat super, ako keby prilepilo spojku, a niekedy auto len kuci a toci do vysokych otacok a podradi o dva stupne. Citim ze motor silu ma
Reklama
 

smileboy
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 říj 2015, 15:47

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od smileboy »

Zdravim. Aby sme dospeli k jednoznacnej odpovedi. V SantaFe sa filter v prevodovke meni alebo nemeni? A ak meni tak kedy. Tiez ma znepokojil prispevok o znefunkcneni prevodoky kvoli filtru a nieje to lacna zalezistost potom. Filter sa meni vzdy a vsade tiez som toho nazoru...takze ako je rieseni v Santa Fe ? Ked ho netreba menit...alebo treba ale je lepsie nemenit kvoli zlemu pristupu? o vsetko treba rozpbrat. Pretze niektore servisy ponukaju aj vymenu filtra za cca 100 eur aj s pracou a tesnenim (len filter) s olejom cca 300 eur ale aj take servisy co tvrdia ze pri tejto prevpdpvke sa filter nemeni! Tak co?
Hyundai Sata Fe II, 2.2 CRDi 114 kw, r.v. 2009, AUTOMAT 5st, naj. 75 tis
zdenyš
Příspěvky: 8
Registrován: 12 lis 2015, 21:31

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od zdenyš »

Ahoj všichni
Jsem šťastným majitelem (asi týden) Santa fe 2,2 CRDI 114Kw automat 2007 a mám dotaz, k čemu slouží relé v motorovém prostoru s označením ATM. Toto relé tam totiž chybí (ikdyž jsou tam konektory). Auto normálně funguje, ale stále si nejsu jist, zda funguje 4x4 (nemám zatím kde vyzkoušet). Byla udělána diagnostika a tam taktéž bez závad. Když se zmáčkne pohon 4x4, tak na palubce se to rozsvítí, ale zda to něco udělá, tak to nevím. Prošel jsem všechny fóra a nikde jsem nenalezl kčemu je.
Díky moc za jakékoliv info.
denniscz
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2016, 20:02

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od denniscz »

Ahoj Santa Fe-ťáci :D Má problémy s automatickou převodovkou u modelu 2,2 crdi, 114 Kw, 4x4, 2006! Diagnostika mi našla chybu - P0700, alias závada na systému TCS. Můžete mi poradit nějakého profíka, který se zabývá, opravou, nebo repasí aut. převodovek v Západočeském Kraji, poblíž Plzně!
Děkuju za tip
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od ErosKE »

Servuste Santaci,
Mam taku laicku otazku...menic na SF II s 5st. Automatom je uzamknuty alebo odomknuty???
Len porovnavam so SF III. 6st. Automatom..."ak však pridáte, namiesto podradenia sa štvorvalec poriadne nadýchne a cez uzamknutý menič začne zrýchľova..."(vynatok z clanku testu SF).
Diky za info
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
denniscz
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2016, 20:02

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od denniscz »

Ahoj lidi, můžete mi někdo poradit, mám Santíka 2006 2,2 CRDi, 110 Kw, 4x4, mám problémy s převodovkou, tedy repase může vyjít až na 70000, tak zvažuji koupi jiné novější převodovky. Můžete mi prosím poradit jaký typ převodovky je do mého Santíka, nebo je jedno co je to za motor a zálež jen na modelu! Děkuji moc za info
Uživatelský avatar
ErosKE
**
Příspěvky: 278
Registrován: 23 bře 2012, 19:57
Bydliště: Košice, SK

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od ErosKE »

denniscz píše:Ahoj lidi, můžete mi někdo poradit, mám Santíka 2006 2,2 CRDi, 110 Kw, 4x4, mám problémy s převodovkou, tedy repase může vyjít až na 70000, tak zvažuji koupi jiné novější převodovky. Můžete mi prosím poradit jaký typ převodovky je do mého Santíka, nebo je jedno co je to za motor a zálež jen na modelu! Děkuji moc za info
Ahoj, tak vyzera ze mas prevodovku presne tu istu, co ja, t.j. 5st. Automat od Mitshubishi A5HF1.
http://www.aupetshop.cz/f5a51a5hf1-kat-18465/
VW Touareg 2015 PREMIUM 4MOTION 193KW/262k 3.0 V6 TDi (2024 - 130.000km)
Hyundai SantaFe 2006 2.2 CRDi 110kW/150k 4WD 5st.AT GLS/VGT (2024 - 300.000km)
denniscz
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2016, 20:02

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od denniscz »

Díky za odpověď, jo jo určitě to bude A5HF1! Zjistil jsem podle videí na youtube, že označení bude pravděpodobně vyraženo na spodku převodovky, někde kousek od vypouštěcího šroubu, ale nemůžu se tam dostat, musím buď zhubnout :D nebo použít hever, abych to drobet zvedl! nemáte s tím někdo zkušenosti??? abych to nezvedal na parkovišti zbytečně! Díky moc
Další označení převodovky je někde nahoře, ale tam už vůbec nevidím!!
Gabriel159
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2016, 09:54
Bydliště: Slovensko

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od Gabriel159 »

Ahojte,
pisem takto nestihnem si precitat cely forum. kamarat ma santa fe 2006 2.2.crdi automat. sli na dovolenku a stali v kolone. od tej doby mu auto robi to ze ked zaradi do D ci R a stoji na brzde auto vlastne motor mu zdechne :-) inak pocas jazdy normalne radi hore dole. len ak zastavi a stoji na tej brzde tak to vyypne motor.
je pred cestou domov z chorvatska a len by chcel vediet ci to zvladne. Auto ma 195.000 km :-)
diky za info ak ma niekto
Gabriel159
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2016, 09:54
Bydliště: Slovensko

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od Gabriel159 »

dodatek k mojmu prispevku este, auto doslo domov.avsak sme zbadali jednu zaujimavu vec. pokial je auto nastartovane zaradene P a sliapnem na brzdu tak na kontrolke svieti kontrolka BRAKE ako ked zatlacime "rucnu"
Števo
Příspěvky: 4
Registrován: 02 kvě 2017, 13:48

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od Števo »

Dobrý, chcel by som sa opýtať či máte s niečím takým skúsenosť.? Mám automat Santa fe 2007 a robí mi problém padanie otáčok cca na 500 keď mám zaradené D a stojím na semafóre a auto začne vybrovat. A keď to preradim do P tak vystúpia otacky skoro k 1000. Ináč v pohode preradzuje rychlosti. Bol mi meneny olej a v servise zase tlačia iba na výmenu automatu. Ďakujem za radu
Santa Jenda
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2017, 16:37

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od Santa Jenda »

Ahoj, auto mi dlouhodobě neslo do vysokých otáček. Dnes mi z ničeho nic vyletěly do červeného a auto přestalo jet. Olej v automatu vyměněn cca 1 měsíc zpět. Automat neprokluzoval, necukal radil krásné hladce, bez jakéhokoliv varování přestal řadit. Sekvencí zařádim 1stup. Ale auto se ani nehne, přitom olej je stále krásně červený - voňavý. Ale světe div se, od Te doby motor vytočim do červeného.

Nebo někdo nápad co s tím? Nezdá se mi že automat by odešel jen tak bez varování, olej krásně voněl. ...

Jedna se o santa fe 2.7 benzin

Moc Vam dekuji
Dzin01
Příspěvky: 6
Registrován: 16 bře 2018, 13:49

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od Dzin01 »

Ahoj.
Plánujem výmenu oleja +filtra v automatickej prevodovke. Ako je to s tým filtrom pre 6 stupňový automat, je zabudovaný vo vnútri prevodovky alebo sa dá vymeniť bez rozoberania prevodovky?
Hľadal som v tejto téme info pre AT6 prevodovku a nenašiel... alebo nepochopil... :-)

Vďaka.

Peter.
Hyundai SantaFe II 4x4 2.2CRDi 145kw, automat 6, r.v.2011
Jaroslav66
Příspěvky: 2
Registrován: 21 črc 2018, 09:25

Re: Automatická převodovka u Santa Fe

Příspěvek od Jaroslav66 »

Ahoj Santa 2002 automat neřadí je tam pořád 3-ka ani ruční,
nejde ukazatel rychlosti a řazení se nezobrazuje na palubovce
Prosím o radu
Jarda
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“