Parkovací asistent - senzory

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od PhanTom »

není něco, kde se nemusím registrovat ??? echce se mi věřit, že všechny přihlašovací jména jsou už někým využívána.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od laufas »

Tak sme to s PhanTomem vymysleli a tady to mate: http://www.youtube.com/watch?v=RaIHhRQvkZk
:hyu:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

Dnes som bol u juznych susedov v jednom autorizovanom Hyundai servise dat si namontovat parkovacie senzory. Vyslo ma to na nieco cez 120€ aj s montazou.
Ma to 4 senzory a displej ktory prijima udaje bezdrotovo (aspon nebolo potrebne tahat kablik cez cele auto). Displej ciselne ukazuje vzdialenost od najblizsej prekazky a ma dve skupiny farebnych LED nezavisle pre lavu a pravu stranu, ktore sa postupne rozsvecuju podla vzdialenosti.

Prave ma napadlo, ze ani netusim, kde dali riadiacu jednotku senzorov. Vlastne som ju ani nehladal. Jedine co som si vsimol je, ze mi dali displej k lavemu stlpiku k celnemu sklu a ze tam dotiahli jeho napajanie (kablik s konektorom).

Opat som sa potesil ze mam tmavomodru metalizu, pretoze vobec nevadi ze snimace na narazniku nie su nalakovane.

Snimace som zbezne otestoval cuvanim proti muru :o a naraznik je stale cely :-)
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od laufas »

RadoK píše:Dnes som bol u juznych susedov v jednom autorizovanom Hyundai servise dat si namontovat parkovacie senzory. Vyslo ma to na nieco cez 120€ aj s montazou.
Ma to 4 senzory a displej ktory prijima udaje bezdrotovo (aspon nebolo potrebne tahat kablik cez cele auto). Displej ciselne ukazuje vzdialenost od najblizsej prekazky a ma dve skupiny farebnych LED nezavisle pre lavu a pravu stranu, ktore sa postupne rozsvecuju podla vzdialenosti.

Prave ma napadlo, ze ani netusim, kde dali riadiacu jednotku senzorov. Vlastne som ju ani nehladal. Jedine co som si vsimol je, ze mi dali displej k lavemu stlpiku k celnemu sklu a ze tam dotiahli jeho napajanie (kablik s konektorom).

Opat som sa potesil ze mam tmavomodru metalizu, pretoze vobec nevadi ze snimace na narazniku nie su nalakovane.

Snimace som zbezne otestoval cuvanim proti muru :o a naraznik je stale cely :-)
fotó fotó ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od PhanTom »

Tak ještě zkus couvat proti drátěnýmu plotu ( jak to bude reagovat) a projeď se myčkou s tlakovým předmytím. Jestli ti to senzory vydrží. Na předchozím pohybovadle jsem měl něco podobného, taky od autorizovaného servisu a nejdříve přestaly fungovat dva prostřední snímače (myčka), potom jsem měl problémy s tím bezdrátovým zobrazovačem, protože každou chvíli zobrazoval bludy - hold se zarušoval. Asi proto, že pro spojení s řídící jednotkou používal ISM pásmo 433 MHz a tam vysílá kde co.Proto jsem se rozhodl do Santy o variantu "drátovou" - drát nezarušíš, to je bez debat.. A pořád mi připadá lepší když je LCD spojené kablíkem přímo z jednotky, včetně napájení.Stejně k tomu bezdrátovému drát taháš, právě ten napájecí, tak co. Kdyby to byl kamión, tak neřeknu, ale při samodomo montáži je stejně nejvíce práce s instalací senzorů a přívod. k nim, než v protažení kabelu v délce cca 6 m, odzadu dopředu.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

fotó fotó ;-)
Fotky som urobit nestihol. Mam nejake video ako to funguje. Len co si najdem cas, pridam odkaz.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

PhanTom píše:Tak ještě zkus couvat proti drátěnýmu plotu ( jak to bude reagovat) a projeď se myčkou s tlakovým předmytím. Jestli ti to senzory vydrží. Na předchozím pohybovadle jsem měl něco podobného, taky od autorizovaného servisu a nejdříve přestaly fungovat dva prostřední snímače (myčka), potom jsem měl problémy s tím bezdrátovým zobrazovačem, protože každou chvíli zobrazoval bludy - hold se zarušoval. Asi proto, že pro spojení s řídící jednotkou používal ISM pásmo 433 MHz a tam vysílá kde co.Proto jsem se rozhodl do Santy o variantu "drátovou" - drát nezarušíš, to je bez debat.. A pořád mi připadá lepší když je LCD spojené kablíkem přímo z jednotky, včetně napájení.Stejně k tomu bezdrátovému drát taháš, právě ten napájecí, tak co. Kdyby to byl kamión, tak neřeknu, ale při samodomo montáži je stejně nejvíce práce s instalací senzorů a přívod. k nim, než v protažení kabelu v délce cca 6 m, odzadu dopředu.
Dnes som cuval iba proti mreziam so svislymi tycami. Tam to slo bez problemov. Plot vyskusam.

Dik za upozornenie na umyvacku, skusim "umyvacov" upozornit nech toto miesto vynechaju. To ale asi bude problem vsetkych beznych snimacov. Videl som, ze sa zvyknu predavat aj nahradne snimace. Asi vedia preco.

Pocul o problemoch so spolahlivostou prenosu udajov u bezdrotovych. Ja som ale vyber systemu neriesil. Take tam montuju, nechal som to na nich. Mne by uplne stacil nejaky model bez displeja, taky co iba pipa. Vykladat nieco na palubovku nie je velmi podla mojho gusta.
So snimacmi som zatial cuval 4x, zatial bez problemov. Vsimol som si, ze antenka displeja je nasmerovana do kufra. Mozno prave kvoli zlepseniu odrusenia sumu v eteri a spravneho signalu.

Zvykne sa nejako riesit prichytenie snimacov, napr. silikonom? Mne idu bez problemov vytiahnut von.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od PhanTom »

Já jsem ty snímače přilepil tavnou pistolí. V případě potřeby jdou "vydloubnout" ven, ale už je potřeba více úsilí. Taky jsem zjistil, že ty zajišťovací západky za moc nestojí.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

Slubene fotky.

Snimace:
Obrázek

Displej:
Obrázek

Video s ukazkou funkcnosti:
http://www.youtube.com/watch?v=C22jYzTaa1M

Rado
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od laufas »

To je aspon prispevek =D>
Diky, presne takovyto ukazky se mi hodi.
Dobra to vecicka, uz je na seznamu planovanych veci
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Laxius »

RadoK: Supis, aj video aj fotky. Juznych susedov myslis tak,ze si si to bol namontovat priamo v madarsku? U autorizovaneho Hyundai dealera alebo nejaka lokalna firma?
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

Laxius píše:RadoK: Supis, aj video aj fotky. Juznych susedov myslis tak,ze si si to bol namontovat priamo v madarsku? U autorizovaneho Hyundai dealera alebo nejaka lokalna firma?
Ano, bol som v autorizovanej Hyundai predajni so servisom. Nastastie vie manzelka po madarsky, takze mi robila tlmocnicku.
Parkovacie senzory su nejake cinske (LP 011), neocakavam, ze mi vydrzia vecne.
Predtym ako som tam siel som sa u nas pytal ako to bude so zarukou. V predajni kde som kupil auto s tym nemali problem (kedze som sa chystal k autorizovanym).
Bola moznost dat si to urobit aj vo firmach u nas ktore sa tym zaoberaju a nebolo by to ovela drahsie, ale radsej som siel 80 km dalej a mam to od Hyundai servisu. Prejazdene kilometre mi nevadia, kedze som v Madarsku natankoval plnu a usetril skoro 5 byvalych SKK na kazdy liter.
U nasich autorizovanych su ceny senzorov uplne inde, na druhej strane ale predpokladam, ze budu kvalitnejsie (to som ale optimista :-)).

V Madarsku ma lakali uz aj na 1. servisnu prehliadku. Na cenu som sa ale nepytal.
Zacina sa mi pacit volny trh a nakupy cez internet. Vcera mi dosli gumene koberce za 25€ aj s postovnym.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od PhanTom »

Koukám na to a nebýt to bezdrátové LCD tak je ho silně podobné tomu, co prodáva Hutermann. Kupodivu levné,ale funkční, akorát se mi více líbil LCD než jen LED, proto jsem nakonec montoval to co mám.
http://www.hutermann.com/price1cz.php - někde dole pod obj. číslem 870, za 650,- bez DPH funkční věc. ALe jak říkal, LCD tak večer nesvítí do očí.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Tilopacar »

A je potřeba ten lcd display , nestačí tam dát jen ty čidla a zvukovou signalizaci někde vzádu a řídit se jen podle zvuku ?
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od laufas »

Tilopacar píše:A je potřeba ten lcd display , nestačí tam dát jen ty čidla a zvukovou signalizaci někde vzádu a řídit se jen podle zvuku ?
Tak celej ten display dej nekam, kde nebude videt a budes slyset jen pipani :lol:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“