Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od bony »

pekoz píše:Minulý týden volali ženu přes rozhlas v supermarketu že má odemčené auto. Přišla to tam nahlásit paní která měla zaparkované auto kousek vedle (podobné - viz podpis) a že se jí dálkou odemkly dvě auta. Že není ve svém zjistila po otevření dveří - bylo už šero. No na tohle mám svůj názor :-k ,ale budiž - aspoň zašla na recepci. Nic se neztratilo ale jinak teda nevím co si o tom myslet a radost z toho nemám ...... servis :hyu: samozřejmě kroutí hlavou....... jakože je to možná možné ale za posledních 10 let .........atd.
To se mi nezdá, každý ovladač má svůj plovoucí kód. Spíš bych to viděl, že žena špatně zamkla, popřípadě nechala nedovřeny dveře a potom se auto neuzamknulo.
Reklama
 

Uživatelský avatar
sosacek
Příspěvky: 8
Registrován: 05 dub 2017, 16:47
Bydliště: 51741

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od sosacek »

IX 20 1,4 500km 6,3 průměr - zatím vše ok /spokojenost/ :hyu:
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od JirN »

bony píše:To se mi nezdá, každý ovladač má svůj plovoucí kód.
Ja jsem pred par lety tankoval na benzince se sluzebnou Fabii. Kdyz jsem zpalatil a vracel, vedle tankovalo jine auto, taky nejaka skodovka. Zmackl jsem tlacitko na svem DO a otevrel Fabii. Soucasne s tim se zavrely dvere skodovce u vedlejsiho stojanu. Tam byl jen ridic, ktery v jedne ruce mel tankovaci hadici a druhou naprosto volnou, klic mel nekde v kapse kalhot, kde jej nemohl stlacit.
No, oba jsme na to koukali. Jsem zase auto (sve) zamkl - druhe nic. Jsem odemkl - druhe se zamklo. Pravda, pro zlodeje blba kombinace. Jo, kupodivu chlapek svym DO nic nedelal s mym autem :-k
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od pekoz »

Presne tak nějak se to stalo. Pani prišla (v šeru ) k bilemu autu - stejný typ, zmáčkla ovladač a po zablikání otevřela dveře a zjistila že leze do cizího bo tam byly dětské sedačky. Naštěstí měla tolik rozumu že zašla na recepci protože asi jí to zpátky zamknout nešlo. Další pokusy s ovladačema jsme neprováděli. Servis neochotně nepotvrdil ale nesnažil se to moc vyvrátit. (podle nich prý do dělá ten plovoucí kód - :^o ](*,) )
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Uživatelský avatar
popel
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 led 2016, 14:21

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od popel »

Najeto cca 20 000 km, 90% město, zbytek dálnice ... bez závad. Spotřeba 6,8 l. Nechci dělat reklamu, ale beru nový benzín od Benziny.
Subjektivně pocit z auta převážně dobrý.
ix20 1,6 Komfort 2016
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od airwaves »

Najeto nyní přes 200.000km na LPG. Vše na autě z hlavních dílů původní. Komplet podvozek i přes provoz na D1 původní. Ani jeden tlumič nevytekl, ani manžeta neprdla....Bez jakékoliv výměny čepů, tyček, ložisek kol a pod. Motor, převodovka, spojka ok. Jedeme dál! Nošovice díky =D> =D> =D> !!!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od milda h »

Není co k tomu dodat. :wink: =D>
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

airwaves: blahopřeji :D/
Sháním sice staršího Matrixe, ale když Tě sleduji (tvé příspěvky) , asi vezmu nějakou IX20 s 1.6 motorem a šoupnu do autíčka LPG. :-k
Himmel hergot #-o to je dilema, ale po zkušenosti s Euro6 koncernem to bude zřejmě výhra.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od vorlajz »

já když jsem prodával Hyundai auta, tak mi přišla ix20 jasně nejlepší volba pro mojí máti... kdybych na to měl, tak bych jí takové auto koupil hned...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od pepe pedro »

Máme to už 6rok.Minulý rok sme vymenili 1.4 za 1.6.Na 1.4 chýbali koníky,1.6je už lepšia,aj výbavou.Spotreba podla pp5,5.Po meste 6.3.Zatial spokojnost.Pohodlné autíčko :D/
Naposledy upravil(a) pepe pedro dne 03 říj 2017, 23:13, celkem upraveno 1 x.
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
citron66
Příspěvky: 8
Registrován: 21 úno 2017, 20:11

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od citron66 »

Máme jej od února, najeto 4700km, kromě otravujícího start-stop zatím bez problému. 1,4 do města je dostačující, mimo město na klidnou jízdu taky, ale výkonová rezerva, třeba na předjetí kamionu, NENÍ. S tím je třeba počítat. Jezdí s ním žena 99,9% město, k tomuto určení naprosto v pohodě. Spotřeba dle PP 6,8, skutečnost 7,2.
Jako rodinné auto, dle mýho názoru, jen pro velmi klidné řidiče. Trochu si nedovedu představit jet na dovolenou ve čtyřech a třeba s truhlou nebo 4 kolama na střeše. Ale je to jen věc názoru, když jsme jezdili Š105, 120 nebo Favoritem, taky se na dovolenou dalo jet :D
Jediný mínus je přeposilovanej posilovač řízení a odskakující zadní náprava na příčných nerovnostech. Jinak pohodový, pohodlný autíčko. (všechny auta mají "něco")
Hyundai IX20, 1.4 benzin, Trikolor
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od airwaves »

Citrone, se vším souhlas až na ty kamiony. Píšeš výkonová rezerva na předjetí kamionu není??? Já tvrdím Je. Copak když jedeš po D1 a kamiony jedou 100kmh tak je nedokáže žena předjet? Ono je potřeba se na svět podívat znovu a bez TDi předsudků a bez deformací pisálků ze SM, Auto 7 a podobných. Vím, že když jedu po okresce kde je to samá 70tka a za mnou je nadrženej obchoďák s 2,0 Tdi že najednou i přes plnou čáru a přes tu 70tku vyrazí jako raketa. Naprosto ohromující nevídaný až nepochopitelný zrychlení a rychlostí 120 kmh mizí a ty polkneš trochu sazí..... Jenže jak jsme se dozvěděli ze zahraničního tisku, tyto motory jsou mimo zákon......i jeho počínání je téměř kriminální čin. To je pro běžnej provoz naprostá abnormalita, která způsobuje pouze nebezpečné situace. A časově ten člověk nezíská vůbec nic, v dalším městě ho dojedu na prvním semaforu a před ním je dalších 5 kamionů. :D Takže prosím pokusme se na to co se děje na silnicích a kde zakalí 3-5 lidí denně díky sportovnímu prošití volantu a měkčeným plastům na palubovce podívat racionálně. Jinak chápu, že jsi myslel, že jsou silnější motory :D :D :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Olda47 »

Má sice 1.6ku,kterou jsem zvolit abych nebyl "otrokem" okolní dopravy, takže z 80-120 mám na 3ku za cca 7,5,ale stejně to nevyužívám. Nemá to totiž cenu, předjedu jeden kamión a další dva přede mnou, protisměr plný, .prostě předjíždět nemá cenu..zrovna dnes jedu do práce po 38ce a najednu za sebou vidím nozdry Mustangu GT v černý metle, tak poslušně uhnu vpravo a borec nakonec předjede se zvukem startující F16ky...po cca 10 km ho dojedu jak nervozně vyčumuje za komionem..prostě ta reszerva na předjetí mu chyběla :mrgreen:
Uživatelský avatar
citron66
Příspěvky: 8
Registrován: 21 úno 2017, 20:11

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od citron66 »

airwaves: nemyslel jsem dálnici, myslel jsem situaci, kdy potřebuješ na okresce předjet cokoliv, vzal jsem za příklad kamion, kdy podřadíš, šlápneš na plyn a jedeš. Tady u tohoto motoru mi tato možnost chybí. Určitě jsem to nepsal, abych upřednostnil a vychválil motory koncernu VW. Je to prostě "jen" 1,4 atmosféra. A to je důvod, proč jsem tento motor zvolil, protože je to obyč atmosféra, a čtyřválec.
Olda47: k tomu není co dodat, svatá pravda :D :D :D
Hyundai IX20, 1.4 benzin, Trikolor
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od pepe pedro »

Dobře to znám.Na předjíždení potřebuješ ranvej.
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Odpovědět

Zpět na „ix20“