Koupit nebo nekoupit ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od frawd »

A kolko chcu navyse za ten 6 st. automat pre 1.6?
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Reklama
 

Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od icu »

Tak upřímně - dát dnes v ČR 390 000 Kč za ix20 s 1.6i a automatem, když i30cw s 1.6GDI s DCT a automatickou klimou je ceníkově za 430 000 Kč (tedy zhruba o 10% víc), to mi nepřijde jako dobrý nápad. Je asi možné, že na tu ix20 dostaneš větší slevu, ale osobně bych spíš šel do "sestřičky" Vengy, když už bych musel mít takto postavené auto. (Přišlo mi ale rozumnější těch 10 % navíc dát a koupit i30cw).
Navíc (jestli se nepletu), ix20 vychází z i20 předchozí generace (tedy 2008) a z mého pohledu tedy přesluhuje o kus déle, než současná řada i30, která je vlastně jen 4 roky staré auto.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od frawd »

Ja by som práve tých 10% naviac nedal za lepší podvozok, ale za horší vnútorný priestor.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od icu »

Budiž, každý máme jiné preference, na tom není nic špatného ;)

Také jsem proto psal, že než ix20, tak bych vzal Kiu Vengu. Ta mi dnes vychází daleko lépe (alespoň v českých cenících a s aut. klimatizací, bez které auto už nechci).
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od JoDo »

No nevím. Před třemi roky, když jsem ix20 kupoval, mi to vyšlo technicky (až na maličkosti) stejné. KIA ale byla dražší. Někdo musí zaplatit tu o dva roky delší záruku. :mrgreen: Ale co si koupíš je čistě tvoje věc. Ostatní to můžou akorát komentovat.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od skrabi »

ahojte
za mna super auto, i ked ..... vzdy sa najdu nejake musky. Momentalne kratko po 5 rokoch pouzivania, najazdene cca 65000 km.
Pred par dnami mi skoncila zaruka, snazil som sa v zarucnom obdobi dat odstranit vsetko zle co bolo mozne ..
najprv - po roku olupujuci sa volant, nastastie mi ho dal servis precalunit v externej firme, doteraz vyzera ako novy :-) Pozadoval som perforovanu kozu a modre obsitie, ale nesuhlasili :P No ale tesim sa z niecoho, co by mala byt samozrejmost. Hlavica radiacej paky sa osupala a tiez som mal popukanu kozenku - manzetu radiacej paky. vymenene na zaruku, pred jej koncom :-) hlavica zatial ok - uvidime dokedy, manzeta je uz opat trosku popukana ( po cca 4 mesiacoch, ale vlastne bola hned po par dnoch ) . Menili mi zadne brzdice, bolo to nejake zahryznute a lavy zadok som trosku prehrial. Praskanie pristrojovky som riesil po svojom vlozenim 3 kusov tvrdsych kuskov gumy medzi pristrojovku a celne sklo - po okrajoch a v strede. Pomohlo. Vizulane ziadna katastrofa. Unikla mi chladiaca kvapalina, menili mi tesnenie pod hlavou, trosku trable, na asi tretikrat som si konecne auto vyzdvihol zo servisu pojazdne OK, jazdi. uz dalsich 10000 km od vymeny, i ked , nieco sa udialo a citim, ze pred opravou jazdilo lepsie. Ide o to, ze od opravy mierne cuka, nie vzdy, niekto by si to mozno ani nevsimol, ale obcas to citim. V tomto pripade by som nechcel hanit auto, ale odbornu zdatnost mechanikov v danom servise. Dalsia vycitka by smerovala k podvozku. i ked neviem ci by to mala byt vycitka, ide o to, ze auto je konstruovane tak ako je, kratke previsy, takze nemoze plavat ako nejake kombi s tazkou ritou. za mna dobre, nic strasne, len obcas mierne uskakane.
Na druhej strane :
Zvonku male, zvnutra velkeeee. Vzadu miesta dost - zena si sadne medzi deti, jedno v detskej sedacke, druhe vo vajci, manzelka nie je ziadny chrustik 50 kilovy ale 200 km da a este si aj pospi :-).
zadna posuvna lavica a naklapajuce sa operadla - parada. ked su vzadu male deti a nepotrebuju extra priestor na nohy, tak kufor je obrovsky ! Ja osobne si za seba v pohode sadnem aj ked mam zadne sedaky posunute max vpred. Meriam cca 179 cm. Ked som prerabal dom, tak to auto povozilo co bolo treba, tiez znami sa snazili do Mazdy 626 pred obchodakom natlacit skatulu s detskym domcekom do zahrady, nedalo sa. Tak som sa ponukol, ze im to odveziem. Neveriaco pozerali na moje auto, ale skatulu som po sklopeni operadiel iba vsunul a islo sa :o . Dalsia vec - vyhlad. Tym ze sa sedi hore, clovek ma perfektny vyhlad z auta. Az na A stlpik - na ten si treba pri vysokom posede davat pozor, lahko schova ine auto.
1.4 staci, ale obcas si situacia ziada pritvrdit a 1.4 hra mrtveho brouka, treba z 5 radit do 3, zo 4 tiez do 3, v niektorych pripadoch davam 2 :-) .... 1.6 by mala posluzit lepsie.
Spotrebu mam podla tankovania 6.9 l, takze ziadna katastrofa.
Ak by som opat kupoval auto a poziadavky by som mal rovnake ako v minulosti, nemal by som problem ist opat do IX20 vzhladom na cenu a to, co dokaze ( hlavne priestorovo ) ponuknut.
Tolko zhrnutie odo mna, zelam vela stastnych kilometrov.
Uživatelský avatar
birko2
*
Příspěvky: 22
Registrován: 27 říj 2015, 21:55
Bydliště: Poprad

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od birko2 »

Tolko zhrnutie odo mna, zelam vela stastnych kilometrov.[/quote]

Plne súhlasím,mám ix20 v oktobri bude 1rok,najazdene okolo 9800 km zatial nebanujem a som velmi spokojný,zbytočne sa tu rozpisovať,každý má svoj názor a môj je,že znova by som ho kúpil....
ix20 2015 od 16.7.2018 LPG 1.4 66kw style,predtým fábia combi 1.4 50kw LPG,felícia 1.3 40kw LPG,škoda 120...
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Vlado D »

skrabi píše:ahojte
za mna super auto, i ked ..... vzdy sa najdu nejake musky. Momentalne kratko po 5 rokoch pouzivania, najazdene cca 65000 km.
Pred par dnami mi skoncila zaruka, snazil som sa v zarucnom obdobi dat odstranit vsetko zle co bolo mozne ..
najprv - po roku olupujuci sa volant, nastastie mi ho dal servis precalunit v externej firme, doteraz vyzera ako novy :-) Pozadoval som perforovanu kozu a modre obsitie, ale nesuhlasili :P No ale tesim sa z niecoho, co by mala byt samozrejmost. Hlavica radiacej paky sa osupala a tiez som mal popukanu kozenku - manzetu radiacej paky. vymenene na zaruku, pred jej koncom :-) hlavica zatial ok - uvidime dokedy, manzeta je uz opat trosku popukana ( po cca 4 mesiacoch, ale vlastne bola hned po par dnoch ) . Menili mi zadne brzdice, bolo to nejake zahryznute a lavy zadok som trosku prehrial. Praskanie pristrojovky som riesil po svojom vlozenim 3 kusov tvrdsych kuskov gumy medzi pristrojovku a celne sklo - po okrajoch a v strede. Pomohlo. Vizulane ziadna katastrofa. Unikla mi chladiaca kvapalina, menili mi tesnenie pod hlavou, trosku trable, na asi tretikrat som si konecne auto vyzdvihol zo servisu pojazdne OK, jazdi. uz dalsich 10000 km od vymeny, i ked , nieco sa udialo a citim, ze pred opravou jazdilo lepsie. Ide o to, ze od opravy mierne cuka, nie vzdy, niekto by si to mozno ani nevsimol, ale obcas to citim. V tomto pripade by som nechcel hanit auto, ale odbornu zdatnost mechanikov v danom servise. Dalsia vycitka by smerovala k podvozku. i ked neviem ci by to mala byt vycitka, ide o to, ze auto je konstruovane tak ako je, kratke previsy, takze nemoze plavat ako nejake kombi s tazkou ritou. za mna dobre, nic strasne, len obcas mierne uskakane.
Na druhej strane :
Zvonku male, zvnutra velkeeee. Vzadu miesta dost - zena si sadne medzi deti, jedno v detskej sedacke, druhe vo vajci, manzelka nie je ziadny chrustik 50 kilovy ale 200 km da a este si aj pospi :-).
zadna posuvna lavica a naklapajuce sa operadla - parada. ked su vzadu male deti a nepotrebuju extra priestor na nohy, tak kufor je obrovsky ! Ja osobne si za seba v pohode sadnem aj ked mam zadne sedaky posunute max vpred. Meriam cca 179 cm. Ked som prerabal dom, tak to auto povozilo co bolo treba, tiez znami sa snazili do Mazdy 626 pred obchodakom natlacit skatulu s detskym domcekom do zahrady, nedalo sa. Tak som sa ponukol, ze im to odveziem. Neveriaco pozerali na moje auto, ale skatulu som po sklopeni operadiel iba vsunul a islo sa :o . Dalsia vec - vyhlad. Tym ze sa sedi hore, clovek ma perfektny vyhlad z auta. Az na A stlpik - na ten si treba pri vysokom posede davat pozor, lahko schova ine auto.
1.4 staci, ale obcas si situacia ziada pritvrdit a 1.4 hra mrtveho brouka, treba z 5 radit do 3, zo 4 tiez do 3, v niektorych pripadoch davam 2 :-) .... 1.6 by mala posluzit lepsie.
Spotrebu mam podla tankovania 6.9 l, takze ziadna katastrofa.
Ak by som opat kupoval auto a poziadavky by som mal rovnake ako v minulosti, nemal by som problem ist opat do IX20 vzhladom na cenu a to, co dokaze ( hlavne priestorovo ) ponuknut.
Tolko zhrnutie odo mna, zelam vela stastnych kilometrov.
Súhlasím s týmto hodnotením. I keď ja som za 2+ roky najazdil iba niečo vyše 16 kkm (mám možnosť na Slovensku používať služobné auto pre súkromné účely, pričom platím de facto iba spotrebovaný benzín). Doposiaľ som asi aj pre málo najazdených km neriešil žiadny z opísaných technických problémov.

Pokiaľ človek nie je finančný magnát, ktorý si môže dovoliť do rodiny off road na cesty po teréne, limuzínu na diaľnice a menšie auto do mesta, tak je vždy nútený pri výbere auta ku kompromisu. Spolu s manželkou sme sa po zvážení viacerých okolností rozhodli pre kompromis s názvom Kia Venga, ale nakoniec kúpili ix20. Koho zaujíma ako ku tomu došlo, ako aj podrobnejšie hodnotenie auta, môže sa dozvedieť viac v mojej recenzii na:

http://www.cars.cz/autorecenze/auta/Hyu ... 95684.html
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od skrabi »

Vlado D - super recenzia.
Male doplnenie, co sa tyka ziaroviek denneho svietenia a vlastne vsetkych ostatnych, za 5 rokov pouzivania som nebol nuteny menit ani jednu, takze palec hore. Mam osobnu pracovnu skusenost s francuzmi a tam sa to ( podla mojej skusenosti ) menilo neustale -
307, C4 ... LED je moderne, pekne, malo zeru, ale videl som uz aj auta s nefunkcnym LED dennym svietenim na jednej strane, naozaj neviem ako sa to potom riesi a uprimne - som rad ze mi to nehrozi :)
Tiez som nespomenul co mi v aute chyba. Vratit cas, tak by som urcite dokupil tempomat a radio s BT, vo firemnych autach mame a je to dost navykove.
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Olda47 »

Moje recenze je zde:
http://www.cars.cz/autorecenze/auta/Hyu ... 19339.html

Stále mi prostě vychází že za tyhle prachy nelz sehnat nic lepšího, prosto uvnitř odpovídá O3 'až na kufr) a 125 šemíků za 300k také snad nikdo nenabízí: Ano, spotřebe aj cca o 1 litr vyšší než u moderních TSI, ale rozíl mezi nejlevnější O3 je 60k a to se vyrovná až za 200tkm...
Mám najeto 36000km, ročně najedu cca 25000 a zatím absoutně nic, ani ta žárovka.

Kdo si snad myslí, že koupil špatně, může si přečíst např. toto:
http://forum.skodahome.cz/topic/125248- ... u/?page=17
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Vlado D »

Ďakujem za Skrabimu za pochvalu a pozdravujem Oldu, ktorý napísal veľmi výstižnú recenziu. Čítal som ju už dávnejšie a som rád, že obaja recenzenti ix20 (Olda + moja maličkosť) na WEBe cars.cz pochádzajú z rovnakého hniezda :D

Čo sa týka mojej výhrady k použitiu žiaroviek namiesto LED - keď som písal recenziu tak som nevedel, že použité žiarovky sú špeciálne s dlhou životnosťou (čomu zodpovedá aj ich cena). Svojho času som na túto tému diskutoval na príslušnom vlákne tuším s mmv.

Takže čo sa týka LED: "Odvolávam čo som nariadil a nariaďujem čo som odvolal".

Ale čo sa týka chýbajúcej 6 - ky v prevodovke, tak na tom trvám. Galileo by povedal "A predsa mi chýba!". :cry:
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od airwaves »

Auto je to fajn postavený a koupil bych si ho znovu. Ale..... musel by se změnit přístup vedení k servisům. To co jsem zažil jak u ix20 tak i u i30 při řešení reklamací spojených s LPG v servisech na Vysočině Vám nepřeji nikomu. Za mě momentálně Hyundai kvůli kvalitě servisní sítě už NIKDY! Ale všechno se může změnit, stačí pár odchodů manažerů ..... třeba. Ti chlapi v servisech za to nemohou, to jsou jen oběti bank a lhářů z :hyu: .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od vorlajz »

Olda47 píše: Kdo si snad myslí, že koupil špatně, může si přečíst např. toto:
http://forum.skodahome.cz/topic/125248- ... u/?page=17
musím říct, že po 27 tis. km mi zatím v mojí i30 nic nedrnčí... :D/

s pazvuky jsem měl problémy už v O II... a teď v té služební taky... ale neřeším to, začal jsem si pouštět rádio... :D
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od pepe pedro »

mám ponuku koupit IX20 .1.6 Komfort,rok výroby 2016 za 350000kč.Zámek spátečky zadara+plastová vana do kufru.Mám 1.4.tak by se nejaké kobylky navíc hodili.Taky zajímavá výbava.Navíc v manuálu se 1.6 už nebudou dělat.Chci se zeptat na Váš názor-Víc hlav ,víc rozumu :D
Něchtejí spustit z ceny.Jestli se to vyplatí.
Děkuji za názory
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od vorlajz »

za tyhle peníze máš i30 kombi 1.6 GDI 99 kW ve výbavě Weekend Design (akční ceník - paket Festival)...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „ix20“