Zástěrky , Lapače nečistot

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od TheFirstman »

Také jsem o tom přemýšlel, nejlépe nějaká gumová zástěrka, kterou si můžu zastřihnout na požadovaný tvar a rozměr. Otázkou je, jak to bude vypadat. Tak až to vymyslíš, tak dej vědět :-)
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od Pjotr1 »

já taky zvažoval jak ochránit prahy a vyšlo mi jako nejlepší natřít je Dinitrolem.
Zrovna i30 má prahy tvarovaný tak že ty části kam odlétají kamínky nejsou z bočního pohledu vůbec vidět a lze je jednoduše natřít štětcem. Aplikace je jednoduchá a cena levnější než zástěrky a troufnu si tvrdit že funkčnost je stejná a esteticky je to lepší. Dinitrol mám 2 roky na podběhu a zatím žádné porušení, tak na prahu to bude taky v pohodě. Ti kdo uvažují o zástěrkách tak toto ještě zvažte, ale je to na vás.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od TheFirstman »

Ano to je take moznost, Dinitrol je fajn. Ja si nechaval vystrikavat Dinitrolem komplet podvozek a dutiny od jedne firmy.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 367
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od mozecek »

nakonec jsem se rozhodl že půjdu do univerzálních grayston rally zástěrek 3mm co si ustřihnu dle libosti akorát, dodává se v páru a po rozstřižení by měla vyjít na celé auto

1) v zadním podběhu bude potřeba přidat jeden šroub .. to asi půjde přes takovou tu plechovou matici ve tvaru svorky, ale zajímalo by mě jak je to řešeno u těch originálních .. je za podběhem tlustý plast kam se může šroub sám zakousnout?

2) jaký tvar .. určitě je udělám delší než origo, ale zase z toho nechci mít psí uši, laboroval s tím už někdo z vás?
je jasné že musí pokrýt prostor za kolem a směrem do středu motoru i trošku víc pro zatáčení,
asi bude fajn, když bude překrývat okraj auta a krýt plech co nekryje podběh, tj, překryv min 1 milimetr - tj varianta b) dle obrázku
origo řešení 2 cm přes nebo kolik mi přijde jako zbytečný úlet

montáž bude před podběh, takže a plechu se ani nedotknou což považuju za velkou výhodu
zasterky.png
zasterky.png (12.47 KiB) Zobrazeno 317 x
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od Pjotr1 »

Já se teda po zralé úvaze rozhodl zástěrky nedávat, ale fandím ti. Je potřeba si ujasnit co máš za cíl. Zda jen ochránit prahy od kamínků (neřešil bych zatočení kola) nebo i omezit zablácení dveří (to si myslím že zástěrky moc nepomohou).
Je potřeba to průběžně zkoušet. Když je uděláš moc dlouhý, tak při přejezdu nerovností (třeba výjezd na obrubník) je můžeš urvat. Když je uděláš moc široký tak budou hlučet na dálnici. A když moc úzký tak bude nižší účinnost.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od TheFirstman »

Ahoj, jen chci doplnit informaci, kde jsem psal, jak mám omlácené prahy viz odkaz
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... hy#p636958

Tak jen, že tento stav je s originálníma předeníma zástěrkama.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od Pjotr1 »

Hmmm, tak asi nejkompletnější se k tomu vyjádřit je Bagrid, ale on má oplastované prahy, tak jemu oprýskání stejně nehrozí.
Jak jsem koukal na tvůj obrázek, tak jestli "C" jsou origo, tak si moc nedovedu představit že tam dáš něco většího, to bude jak pěst na oko.
Spíš bych zkusil na prahy nalepit nějakou auto fólii. Vím že se to běžně na spodek prahů nelepí, ale když to vydrží na přední kapotě, tak snad i spodek prahu by měla ochránit. Další možnost je to něčím dodatečně natřít. To co není bez ohnutí viditelné bych natřel Dinitrolem.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od TheFirstman »

Přesně tak jsem to udělal. Maskovací páskou jsem si udělal rovinu, ktrerá není viditelná bez ohnutí a nastříkal Dinitrolem.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Zástěrky , Lapače nečistot

Příspěvek od TheFirstman »

A ještě jen malé doporučení těm, kteří mají originální lapače nečistot. Doporučuji ze spodu vyvrtat další odtokové dirky. Jsou tam dost malinké a velmi rychle se ucpou.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“