audio

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
margi96
*
Příspěvky: 35
Registrován: 25 lis 2015, 20:18
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: audio

Příspěvek od margi96 »

Fotku radia z accenta nemám, cakal som ale viac od toho kenwoodu, a naviac ovladat dotykove radio za jazdy ne niekedy nic moc, tak som si kupil tlacitkový 2 din kenwood a max. spokojnost...
Accent 1.5 Crdi 2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: audio

Příspěvek od kyrmon »

Já naštěstí od toho svého nečekám nic 8) některé ovládací prvky má klasický tlačítkové, tak jsem na něj zvědavej :wink:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: audio

Příspěvek od kyrmon »

Tak a rádio je usazené, jedná se o typ 7018B a na nějakou recenzi je ještě moc brzo :wink: ještě mi zbývá natáhnout couvací kameru a budu spokojenej :-k
radio.jpg
radio.jpg (255.25 KiB) Zobrazeno 3063 x
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: audio

Příspěvek od mario74 »

ma to Navi ?
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: audio

Příspěvek od kyrmon »

Bohužel nemá ani RDS, ale měl by jít přes nějaký čínský soft zrcadlit mobil přes kabel.. Ale ještě jsem nezkoušel..
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od Mexican »

takze dakujem Kyrmonovi ze mi sposobil financne narocny koniec roku 2019 :twisted:

vsetko to zacalo tym, ze DIN1 radio Pioneer po 12 rokoch a 330 000km svojou hmotnostou zlomilo ramcek. Zistil som, ze v Auto Balvin sa neobtazovali pouzit ramcek na montaz priamo do konstrukcie palubky a nechali to cele na tom panele. Normalny clovek by si kupil novy ramcek. Bohuzial ako moze zena hovori, ja nie som normalny clovek

pisal som Kyrmonovi co a ako. A ako vidiet vyssie, ma to a pekne to vyzera. Zacal som teda zhavit linky na Aliexpress a voila

-> zobral som Android (9.1) system, pretoze ked uz zvysojem rapidne cenu auta, tak dramaticky. Bezi mi tam moj Sygic (kupena licencia svet), mapy cz (offline, stiahnute, pristroj ma 16GB pamate. mam tam zatial nainstalovany Torque, ktory pekne spolupracuje s ELM327 a tak dodava celkom vela dat o aute (mohlo by byt viac) - co bola celkom vyva bolo spojenie. mal som to spojene naprasa cez nejake dva konektory, vsetko som to vystrihal a pospajal celkom funkcnymi cinskymi konektormi tiez z alika - cenovo som sa zo zlavou dostal na 1109 kc (radio a konektory), doprava z polskeho skladu takze bez doplatku DPH. bavi ma ten klasicky android - skusal som tam VLC, chrom a podobne. Proste odpada napr do kempu vozit notas, pretoze prehram HBO-GO v rezime autokino (chachacha)

-> 2 DIN ramcek - to bola trochu vyzva. Origo stoji 2500kc. Nasiel som bohuzial len strieborny, trochu som musel kuchat ten povodny ale podarilo sa. Z ciny bol za 800 kc, bohuzial ho odchytili svedomiti ceski colnici a tak som doplacal DPH a 200kc manipulaciu pre postu. Ale sprocesovali to rychlo (asi 4 dni)


hra to subjektivne velmi - VELMI pekne. Citlivost na GPS (anetnu som ukryl k pristrojovke) super, kvalita radia mozno aj lepsia nez pri Pioneere. RDS neviem ci to ma, neriesim. Na ceste je este ramcek okolo radia, pretoze po bokoch mam cca 0,5cm nutene vetranie. Co mi ale uz teraz chyba je policka, to som fakt vyuzival dost.. trpko som zaplakal ale... mam auto z 21. storocia a som nadseny !
Přílohy
Capture.JPG
Capture.JPG (80.37 KiB) Zobrazeno 2592 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: audio

Příspěvek od kyrmon »

1109,- za rádio s androidem? :shock: Že bych udělal znovu výměnu :-k Můžu požádat odkaz? :mrgreen:

PS: recenzi 7018B už mám rozepsanou, jen si musím vzpomenout a hodit ji sem
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od Mexican »

kyrmon: kupoval som to odtialto - http://s.click.aliexpress.com/e/_d6yf53d .. teraz maju v cine myslim do 10.1 vypredaje, takze treba hladat. ja som to dohnal nejakymi kuponmi a zlavou mojej banky (U-setrete) - ked som to objednaval, mal som tam 1 promo, 1 store a jeden aliexpress kupon :-D
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: audio

Příspěvek od kyrmon »

Díky ti ;) prozkoumám večer doma, protože na mobilu vidím jen fotky stejného systému jak mám já v 7018B.. nebo ten android tam máš až přes to zrcadlení?
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od Mexican »

nenene.. ten HW je asi podobny. Ty mas ak som to vsetko spravne pochopil Windows CE. Ten 7018B je len HW zaklad, mne tam bezi mi uplne normalny adnroid 9.1 (funkcne podobny ako na tablete, ma to ocesanych par veci) - nad Androidom este bezi akysi frontend pre automotive ktory riadi napajanie, hlavnu obrazovku, nastavenie repro atd. Mirroring nevyuzijem, pretoze vlastne vsetko co po systeme potrebujem je priamo v tom androide. A co nie je, naistaujem cez google play

moentalnu rychlost a odozvu systemu by som prirovnal k vykonu Samsung S4Mini, ktory pouzivam ako navigacny telefon na moto. Da sa s tym fungovat, ale nejake hry a narocnejsie modelacie to uz nedava
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: audio

Příspěvek od kyrmon »

Tak to jsi mě opravdu nahlodal :-k počkám měsíc na další postřehy a pak se rozhodnu ;) (do té doby vydám výše zmíněnou recenzi na 7018)
Zajímat mě budou hlavně teda pozorovací úhly a podsvícení ve dne i v noci ;)

Každopádně gratuluji k nové hračce =D>
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: audio

Příspěvek od rokolo »

http://s.click.aliexpress.com/e/_dTTGxL5

mexican: v létě jsem si také udělal radost (viz odkaz) a také za to může Kyrmon :wink: Mne to ale vyšlo mnohem dráž. Šel jsem do té K3 kvůli zvuku. Můj model se už nenabízí, ale v podstatě je to stejné jako uváděná K3 v odkazu. S Kyrmonem jsme to řešili v soukromé diskuzi a u některých věcí jsem se pěkně zapotil. Jinak taktéž velká spokojenost =D>
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: audio

Příspěvek od kyrmon »

Mě zase navnadil Jarik65 ;)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od Mexican »

chcel by som sem teda napisat par rychlych zazitkov z noveho radia

je to neuveritelny technologicky skok u accenta. A tym nemyslim, ze Sygic (instalovany normalne z google play, mam zakupenu licenciu svet) funguje vyborne. Myslim to celkovo. Za tu tisicku je to parada

plusy
- Sygic a Mapy cz funguju skvele, rychlo, bez padania/ sekania. pri zapnutom Torque, hrajucej mp3 a hlasovych pokynoch to ale uz cukalo do reprakov.
- zvuk radia je skutocne dobry, subjektivne vyrazne lepsi ako u 12 rocneho Pioneeru
- aplikacia Torque (zakupena verzia PRO, asi 5 rokov dozadu) sposobuje ze mam poruke dost slusne info o teplote chladiacej zmesy, aktualnom style jazdenia, tlaku turba. nasiel som aj jednu chybu P2112 - Throttle actuator control system - stuck/closed. Ked mam nahodeny torque s tymi budikmi, pripadam si ako v Corolle Hybrid :-P
- FM radio hra celkom fajn. teda hra velmi cisto. Subjektivne lepsie ako Pioneer, ten mal tendenciu chrcat. V tuneli toto radio vydrzi dlhsie hrat (antena je rovnaka)
- rozumne velka kapacita interneho uloziska. Odinstaloval som akusi cisnko-piratsku kopiu IGO a manualne zmazal mapy a mam k dispozicii 13GB miesta. Co vidim bezproblemovo na solidny balik map pre sygic a hudbu. Pocitam, ze mapy europy ktoam jazdime zoberu max 4GB, takze zvysok ostane na filmy (a serialy) v campingu a hudbu

minusy
-nedaju sa ulozit nazvy radiovych stanic
-radio nema odlozeny start, tz pri startovani sa prebudza 2x
- som presvedzeny ze sposlu s ELM327 OBDII konektorom vysavaju bateriu, otestujem to a dam vediet. CO moze byt problem pri dlhodobom stani
- dosah WIFI je bieda. Ked stojim pred domom, tak domacu siet napriek tomu ze je slusne silna nechytim. Musim si vytvorit v mobile tethering. Nastastie mam 5GB dat mesacne a mapy stahujem postupne
- podsvietenie mi zatial sposobuje trochu vrasky. Sygic sa sice prepina do nocneho modu, zvysok nie. Takze treba manualne nastavovat, co je sice par sekund ale ked zabudnete v noci zvysit jas a druhy den idete za slnecneho poludnia, je to trochu o tipovani
- handsfree - funguje super co sa tyka ovladania, zvuk parada.. problem je udajne velky hluk v mikrofone na druhej strane linky, takze nepouzitelne za jazdy. Co je skoda
- obrazovka nie je uplne v zornom poli. To je oproti navi v mobile trochu horsie a teraz sa pristihujem ze viac pozeram dole. To sa snad spravi a nikoho neprehliadnem

som trochu nesvoj z toho, ze som sa do ziariadenia prihlasil svojim hlavnym google uctom, pretoze neviem ako je ten android zabezpeceny. Ale skusim to trochu potunit. Ma to vyhodu nevyhody ze ak bloknem natvrdo wifi (pac ju nepotrebujem) mal by to ostat blackbox
Přílohy
Capture.JPG
Capture.JPG (94.13 KiB) Zobrazeno 2518 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: audio

Příspěvek od Mexican »

doplnenie, OBDII bluetooth konektor a android radio skutocne vybijajju autobateriu v necinnosti, stav baterie overeny merakom:

9.1 o 17:30 --> 12,80V
10.1 o 10:00 --> 12,62
11.1 o 11:00 --> 12,42

podozrenie mam viac na ten OBD konektor, skusim ho vytiahnut. odber prudu v necinnosti nejak neviem momentalne zmerat, skuim inak
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“