Coupe neštartuje

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Coupe neštartuje

Příspěvek od Romanko999 »

Ahojte kamarati, tak som tu znova a znova prosím o radu. Mam taky problem. včera večer som z prace zašiel domov bez problemov...Odparkoval som auto, rano som chcel ist do roboty ale uz nechcelo naštartovat, pekne točilo točilo ale nechcelo to naštartovat, tak som poprosil kamoša nech ma potiahne za autom, ani na rozltačenie to nešlo naskočiť....neviete mi poradiť v čom môže byť zrada? este sa mi stala podivuhodna vec pred Mes. ked som auto chcel naštartovať a tiež mi nešlo ale po dlkšom točeni štarterom naskočil....ako by som mohol postupne príst na závadu čo by som mal ako prve skontrolovať? Ráno som si všimol, že mi zastali smerovky a svietili a čas som mal VYNULOVANY ako keby sa rest. riadiaca jednotka alebo čo....
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od Romanko999 »

Ešte ma tak napadlo môže to mať niečo spoločne s ALARMOM + centralom? minule ked mi to spravilo keď som zatvaral auto tak mi coupe dlho píplo a dneska tie smerovky?? môže to byť niečo stym? ja som do tohto uplny amater:D
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od Romanko999 »

Prepačte, že som to nedal do jednej Otazky ale postupne ma napadajú veci čo to môže byť, môže to byť imobilizer? používam fialovi klučik - stalo sa niekomu že odišiel imobilizer v klúči?
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od vipe »

Jinej klíč asi nemáš abys to vyzkoušel a vyloučil klíč? Imobilizér to může klidně bejt točit tě nechá, ale nenastartuješ pač blokuje řídící jednotku a ta zase další věci.
Ještě můžeš vyzkoušet pojistky vyndat a nandat zda neni nějaká zaoxidovaná ale pochybuju.
Do servisu na test a pak se můžeš rozhodnout zda si to opravíš sám nebo to necháš v servisu.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od Romanko999 »

KEdže som v praci a auto nemám pri sebe poslal som kamoša s náhradním klučom :) a ide to. Ešte sa chcem opýtať mam tu dáky pliečok s čislami - je to ten kod na základe ktorého mi vystavia nový klúč ak by som stratil?
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od DEDe »

Romanko999 píše:KEdže som v praci a auto nemám pri sebe poslal som kamoša s náhradním klučom :) a ide to. Ešte sa chcem opýtať mam tu dáky pliečok s čislami - je to ten kod na základe ktorého mi vystavia nový klúč ak by som stratil?
jo tohle dela imobilizer taky mi na jednom klici nefunguje tocis a proste to nechytne. Jak rikas ten plisek s cislem je kod pro udelani noveho klice. Uz sem se informoval na COUPE GK klic spraveni aby fungoval vcetne imobilizeru 1000 Kč.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od Romanko999 »

Ďakujem Dede tak to nie je take hrozne, naštastie mám ešte jeden náhradny ak sa mi pokazi tak si to pojdem dať spraviť....:) auto normalne štartuje ale záhada je tá že štartuje aj na starom kluči stale:D dneska rano ho normalne natočilo aj na starom kluči
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od mirpie »

romane, taky jsi mohl říct, že na druhej klíč ti to chytá, to je jasně imobilizér
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od Romanko999 »

mirpie píše:romane, taky jsi mohl říct, že na druhej klíč ti to chytá, to je jasně imobilizér
Ahoj no ale mne to rano nechcelo naskočiť na stare kluče, ale večer to záhadne už na stare kluče chcelo naštartovať....to mi nejde do hlavy
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od mirpie »

no kdyby to nebyl imobilzér, pak možná čidlo teploty. A kdyby to záhadně na několikátý pokus chytlo a chcíplo za jízdy, pak snímač klikového hřídele.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od DEDe »

nevim jak mas klic delanej jestli mas i dalkovy ovladani jestli ti tam neblbne jen kontakt treba a nejde to jen nekdy no uvidis jestli to pujde ted porad nebo ne :) Jestli nemas alarm a dalkovy otevirani tak ten klic treba ani tak drahej nebude jak u GK.

me u druhyho klice nefungoval imobilizer co sem to uz koupil. (to byl taky dobrej sok sem koupil auto odjel domu a pak si vzal druhej klic a neslo nastartovat uz sem si rikal kurna co sem to kupil 10km a auto v prdeli :) no a pak po delsim zkoumani a 3 telefonatech sem na to prisel ze je to klic a kamen ze srdce spadl :)
tak sem ho nepouzival a prestalo jit i otevirani a alarm protoze prej kdyz se to necha dyl se slabou baterkou a nepouziva se musi se prej prehrat soft znovu u klice aby sel.
1000Kc chteli za zprovozneni imobilizeru a prehrati aby i otviral. Ale u nasich klicu sem zjistil ze jak se meni baterka jednoduse se tam vytahne jeden kontakt a pak to blbe otevira pokud by se nekdo divil proc blbne ovladac a musi se zmacknout u GK tak je to tim jednim kontaktem pod baterkou.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od Tringi »

Romanko999 píše:
mirpie píše:romane, taky jsi mohl říct, že na druhej klíč ti to chytá, to je jasně imobilizér
Ahoj no ale mne to rano nechcelo naskočiť na stare kluče, ale večer to záhadne už na stare kluče chcelo naštartovať....to mi nejde do hlavy
A neměl jsi v kapse ten druhý klíč? Imobilizér ho možná detekoval a proto dovolil nastartovat. Funguje to na principu RFID.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Coupe neštartuje

Příspěvek od DEDe »

Tringi píše:
Romanko999 píše:
mirpie píše:romane, taky jsi mohl říct, že na druhej klíč ti to chytá, to je jasně imobilizér
Ahoj no ale mne to rano nechcelo naskočiť na stare kluče, ale večer to záhadne už na stare kluče chcelo naštartovať....to mi nejde do hlavy
A neměl jsi v kapse ten druhý klíč? Imobilizér ho možná detekoval a proto dovolil nastartovat. Funguje to na principu RFID.
to sem ja zkousel a neslo to :) kdyz das oba privesky bliz neveme si to ten funkcni ale hadaj se a nenasrartujes i tak :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Odpovědět

Zpět na „COUPE“