Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat????

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Slecnasju
*
Příspěvky: 15
Registrován: 30 srp 2012, 09:27

Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat????

Příspěvek od Slecnasju »

07/2012 som kupila nove vozidlo znacky Hyundai. koncom 08/2012 mi vyhodilo prvy krat kontrolu o "chybe motora", nasledovala navsteva servisu, kde auto bolo napojene na diagnostiku a pan povedal "ze autu nic nie je lebo diagnostika je cista"... vravim OK, vsetko ok, a 8.2/2013 sa situacia opakovala - opat servis a servis vystavil potvrdenie, ze autu nic nie je. Ked sa situacia opakovala - som narobila bordel v servise 12.2.2013 ze opat svieti kontrolka obcas a ze auto straca opakovane na rychlosti pri radeni z jednotky do dvojky - tie iste problemy - ako kazdy raz. Zobrali auto do servisu na pozorovanie . prizvukovala som - ze auto sa tak chova hlavne za studena minimalne po osmich hodinach statia, alebo po noci. Pretoze oni stale trvdili, ze auto je ok. Ked som volala v ten den - ze teda co nove - tak bez toho aby pockali osem hodin, alebo do rana, tak v ten den, ako som ho doniesla - ho cele rozobrali a vraj "tomu autu, co nic nebolo" zhodili hlavu motora a tyzden som nan cakala "lebo vraj zmenia tesnenia pod hlavou, nejake sroby a nejake filtre"... po tyzdni mi auto dali - ze TUTOFKA ... dali mi ho tot 15.5.2013 - dnes auto OPAT vykazuju obdobny problem len s tym rozdielom - ze nesvieti kontrolka, ale pri radeni 2 a 3 opat padaju otacky a skace.
Otazka - dva krat mam zaznam zo servisu, prvy krat mi nedali nic. Bolo tam uz ale tri krat - pri com teda dva krat mam zaznam, teraz tam pojde dalsi krat - CHCEM ODSTUPIT OD ZMLUVY KUPNEJ A VRATIT IM AUTO. NEPOTREBUJEM VOZIDLO, co je viacej v servise ako na CESTE... ako mam postupovat???????? Da sa to vobec???? Predpokladam, ze nove auto mi nedaju.... ale ja ani taketo kazove vozidlo nechcem. Prosim porad co mam robit, alebo na koho sa mam obratit.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Hardcam »

Vzal bych to odzadu - ze jedes do Hyundai servisu neni zaruka temer niceho a neznamena to automaticky spickove odvedenou praci a odstraneni chyby. Zkusila navstivit jeste jinej servis?
A z pravniho hlediska je to tusim 3x stejne zavada a pak muzes odstoupit. Situaci by ti ulehcilo, kdybys za nejakych 200E mela pojistku u DASu a nechala se zastupovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Slecnasju
*
Příspěvky: 15
Registrován: 30 srp 2012, 09:27

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Slecnasju »

Bola som v dvoch servisoch - ale mam nove auto a potrebujem ho k praci - nemam cas s nim lietat po servisoch ked potrebujem aby bolo na ceste. Preto som desat rocne auto vymenila za nove. Ano servis navstevit treba ale nie stale s tou istou chybou a s vysvetleniem "auto je ok". A povedali to dva servisy - len tento druhy ho "teda opravil" i ked ako sa vyjadril nic mu nebolo.
Opytam sa hlupo - DAS je co ?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od alarm »

na Bratislavu DAS mám priamo kontakt na "zastupiča", ale neviem ,od kiaľ si....mám tam obe vozidlá poistené
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Hardcam »

Nevim, jaky produkt mate na SVK.
Ja jsem kdysi mel zakladni pojisteni pravni ochrany a to se vztahovalo pouze na me, kdyz ridim svoje auto. Jenze jsem pred rokem a pul mel pruser v Nemecku s autem, ktery mi nepatrilo (problem byl s autem, ne se mnou) a proto jsem musel prejit na Rodinu MAX, jenze pozor, pokud je auto napsany na ICO, cili k vykonu podnikani, tak na pripadny spory s jeho reklamaci musite mit podnikatelskou pojistku, ta rocne stoji 20500,- (v moji konfiguraci, lze ji mit i za min, i za vic, zalezi na kryti).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Rybář »

To je škoda, že není z Prahy. V Butovicích by ji určitě pomohli :mrgreen: Smůla na kus :?
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od caruser »

Slecnasju

Niekde na fóre tu bol odkaz na video, zákazník mal rovnaký problém s novou i20kou, bola o tom reportáž vo verejnoprávnej televízii. Skúsim nájsť to video.

V ktorých servisoch ste riešili tieto reklamácie?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Slecnasju
*
Příspěvky: 15
Registrován: 30 srp 2012, 09:27

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Slecnasju »

A ako dopadol zakaznik?
Alteria zilina dva krat, trencin raz.
gmpm
*
Příspěvky: 39
Registrován: 13 črc 2012, 16:12

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od gmpm »

Tak to ti nezavidim, ja byl prvni den hnedle v servisu ... vadna klapka u privodu paliva (vic nevim, pro me je to cerna krabicka). Nastesti to na diagnostice nasli, vymenili a od tej doby dobry. U nas to ma hyundai v nabidce pojisteni, ze auto muzes za urcitych podminek vratit nebo pri totalce vyplacej prachy.
Hyundai i20 1,2 63kW LPG
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od suah »

(Minimalne) tretia tema o tom istom probleme? Evidentne sa to tyka viacerych uzivatelov, riesi sa to napriklad tu:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=139&t=25350
Nerobil by som si iluzie, ze Hyundai bude vracat peniaze. Tento sposob riesenia problemov nemaju automobilky vobec radi a jeden precedens by mohol spustit poriadnu lavinu pripadov s obrovskou financnou stratou. Ja osobne poznam len jeden pripad, ked sa cloveku podarilo vratit auto vyrobcovi - ale chyba tam bola ocividnejsia a aj tak bolo o tom rozhodnute az na sude. Celkom sa to vlieklo. Drzim palce..
Co sa tyka tohto problemu, co uz bolo na aute vyskusane? Aspon natankovanie benzinu na inej pumpe?
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od Espero »

Bude to asi velmi těžké, ale možnost tu je. Muselo by jít o závadu, která se opakuje a minimálně 2x byla prokazatelně opravována neúspěšně a současně brání auto řádně užívat, takže potřetí při prokazatelně stejné závadě lze požádat o odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Hyundai to samozřejmě odmítne a pak Ti nezbude nic jiného než se obrátit na soud. To bude znamenat podložit žalobu znaleckým posudkem dokladujícím pravdivost existence závady a její povahy a vlivu na řádné užívání. (Žádný strach, ten posudek bude muset Hjundai nakonec taky zaplatit.) Povede to ale třeba k tomu, že auto nebudeš moci než se soud ukončí používat. "Malé" závady lze úspěšně odstranit i při několika opravách.

Uvedu příklad: Měl jsem Daewoo, kde se začal na půlce auta loupat lak už po asi 3 týdnech provozu. Dovozce Avia závadu neuznal, tak jsem nechal udělat znalecký posudek, který definoval příčinu a znovu jsem reklamoval. Požadoval jsem výměnu vozu. Dovozce uznal závadu na základě znaleckého posudku, vůz ale nevyměnil, nechal ho celý přelakovat. Hádání o to trvalo asi 2 měsíce, pak pro vůz přijeli domů, naložili ho na valník a asi za týden znovu na valníku přivezli s novým lakem. Ten posudek pak šel do Koreje po překladu do angličtiny, prý z důvodů úpravy procesu lakování na lince ve fabrice.

Nebo: U Dacie se zaseklo seřizování opěradla šoférského sedadla, napoprvé rozhodli vyměnit jenom nějaké vymezovací kroužky u mechanismu ovládání, což nepomohlo, proto napodruhé se rozhodli vyměnit kompletní kovovou konstrukci sedadla (potah nechali). Oprava napodruhé úspěšná, výměnu (sedadla) jsem nárokovat nemohl.

Nebo: u Hjundaje mi po zakoupení nové baterky akumulátor tekl dnem, bez problémů ho vyměnili za jiný, ten zase ale tekl boční stranou, vzali ho zpět a vrátili mi peníze (Hyundai Praha Butovice). Pak jsem koupil jiný akumulátor (typově) a mám ho tam dodnes.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od caruser »

Slecnasju píše:A ako dopadol zakaznik?
Alteria zilina dva krat, trencin raz.
Pravdupovediac, už si ani nepamätám, ako to skončilo. Neviem to nájsť, ale skúsim ešte hľadať.

Servis v ZA sa k problému stavia štýlom, že žiadna závada sa neprejavila?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od JirN »

Přesné znění (českého) občanského zákoníku:
§622 (2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li síce o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.
Je to tak, jak uz psali - nase soudy (CR, ale myslim, ze je to dokonca nejaky EU predpis na ochranu spotrebitele nebo alespon doporuceni) u tohoto paragrafu pouzivaji ("má se za to") zvyklost:
a) opětovné vyskytnutí vady = třetí a další výskyt STEJNÉ závady
b) větší počet vad = čtyři nebo více vad, nezávisle jestli se vyskytnou najednou nebo postupně, tj. čtyři různé vady najednou nebo čtvtá závada postupně.
Nastuduj si slovensky občanský zákoník. Z hlediska zákona je úplně jedno, jestli se jedná o cetku z a10 Kč nebo o auto za 5 milionů.

Ale bacha na jednu věc, měla by bát každá závada zdokumentována a potvrzena! A "nic se nezjistilo" není potvrzení. Zato, pokud svítila kokntrolka i v servisu, jenom nezjistili, proč se rozsvítila a v návodu k autu máš napsané, že v případě rozsvícení máš jít do servisu, protože se jedná o nejakou závadu, tak potvrzení servisního protokolu, že konktrolka svítila stačí.
Já jsem taky někdy chtěl vrátit auto pro nadměrný výskyt závad, táhlo se to pár měsíců (bez soudu), nakonec jsem se domluvil s dovozcem a prodejcem o prodloužení záruky a oni pořádně (opravdu!) proklepli auto. Auto jsem potřeboval na dojíždění a peníze na druhé jsem neměl... Ale oni věděli, že jsem v právu a na soud nechtěli.
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Je mozne odstupit od zmluvy a vratit hyundaiu auto spat?

Příspěvek od JoKo »

hyundai sa s tebou podla mna nebude bavit - nema s tebou ziaden obchodny vztah. vratit vozidlo mozes podla mna predajcovi u ktoreho si vozidlo kupil.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“