Automatická klimatizace

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

E.xentry
Příspěvky: 6
Registrován: 26 čer 2013, 08:13

Automatická klimatizace

Příspěvek od E.xentry »

Vypíná kllimatizace v automatickém provozu nebo je stále v provozu? Zkoušel jsem různé teploty a kontolka stále svítí
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od XMira »

Tuším, že se vypne jen když začne být venku kosa. (ale kontrolka bude i tak svítit). Jinak jede pořád, dokud nevypneš A/C.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od miskinsr50 »

klima ide pokial ju zapnes stale. V lete - chladi, v zime - hreje.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od kentanjack »

miskinsr50 píše:v zime - hreje.
Klimatizace nehřeje. V zimě se pouští proto, aby vysušovala vlhkej vzduch => nemlžily se skla, navíc při sušším vzduchu je i menší pocit chladu.

Lednička, která funguje na podobným principu, ti taky při umístění na mráz nezačne uvnitř topit.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od idam.i »

No ja to vidím tak.Klima síce nekúri,ale automatika obhospodaruje komplet režim.To znamená,že ked klesne vonkajšia teplota pod nastavenú hodnotu,tak odoberie teplo z chladiaceho okruhu.Navyše vzduch vysušuje a tým zabezpečuje aby sa nezahmlievali okna.Tak to vidím ja,no pokial sa mýlim,rád sa nechám i. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od johny_r »

Pánové, prosím o radu. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak funguje nastavení klimatizace? Konkrétně mi jde o následující:
1. Mám zapnuté A/C, nastavenou teplotu, větrák tak na dvojku (žádný konkrétní výdech zapnutý) a jedu. Vše je ok, žádné foukání nepociťuju, teplota v pořádku. Najednou to na mě začne foukat (výdechy kolem volantu). Žádná kontrolka se nerozsvítí, na displeji pořád 2 čárky na větráku. Musím to vyřešit nějakým přepnutím výdechů. Čím to je?

2. Jak funguje automatické odmlžování? Z návodu jsem to naprosto nepochopil. Občas se tam objeví ikona, ale nějak víc to foukat nezačne. Když naopak někdy ručně zapnu max na okno, pak ho vypnu a zůstane tam svítit AUTO. V ten moment nejde vypnout nebo zapnout A/C. Nechápu.

Díky
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od idam.i »

Úprimne,som ťa nepochopil.Vysušovanie okna funguje v AUTO režime.V podstate mám klimu stále v režime AUTO s nastavenou teplotou aká mi vyhovuje.Niekedy,keď nastúpim do vyhriatého auta,klima to chce rýchlo ochladiť ,tak uberiem výkon ventilátora velkým kolečkom.Vtedy vlastne ukončím režim AUTO.Keď sa teplota zníži,tak opäť zvolím Auto a už viac neriešim.Tak,u mná asi takto.Dúfam,že ti to aspoň trochu pomohlo. :lol:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od Dalin »

johny_r píše:Pánové, prosím o radu. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak funguje nastavení klimatizace? Konkrétně mi jde o následující:
1. Mám zapnuté A/C, nastavenou teplotu, větrák tak na dvojku (žádný konkrétní výdech zapnutý) a jedu. Vše je ok, žádné foukání nepociťuju, teplota v pořádku. Najednou to na mě začne foukat (výdechy kolem volantu). Žádná kontrolka se nerozsvítí, na displeji pořád 2 čárky na větráku. Musím to vyřešit nějakým přepnutím výdechů. Čím to je?

2. Jak funguje automatické odmlžování? Z návodu jsem to naprosto nepochopil. Občas se tam objeví ikona, ale nějak víc to foukat nezačne. Když naopak někdy ručně zapnu max na okno, pak ho vypnu a zůstane tam svítit AUTO. V ten moment nejde vypnout nebo zapnout A/C. Nechápu.

Díky
1. Foukání kolem volantu je OK snaží se regulovat teplotu v autě na tebou nastavenou hodnotu.
2. Senzor zjistí, že máš zamlžené čelní sklo a přepne na ofuk skla, zapne se klima, rychlost ventilátoru se nezmění objeví se ti ikona. Dokud je zamlženo a běží odmlžování nelze vypnout AC. AC jde vypnout v klasickém nastavení pootočením kolečkem nastavení rychlosti ventilátoru.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
mobil5o
*
Příspěvky: 66
Registrován: 08 kvě 2013, 18:38

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od mobil5o »

johny_r píše: 2. Jak funguje automatické odmlžování? Z návodu jsem to naprosto nepochopil. Občas se tam objeví ikona, ale nějak víc to foukat nezačne. Když naopak někdy ručně zapnu max na okno, pak ho vypnu a zůstane tam svítit AUTO. V ten moment nejde vypnout nebo zapnout A/C. Nechápu.
na lavej strane od vnutorneho spatneho zrkadla mas sensor (defogging sensor)
tento kontroluje stav vlhkosti na okne a jeho okoli

pokial si zapnes ofuk max.na celne sklo, pusti sa ti aj klima
pokial sensor registruje v tom case vlkost nedovoli ti vypnut klimatizaciu presne ako popisujes (az do doby nez ti zhasne ikona na displayi ovladaca klimatizacie)
aldai30
**
Příspěvky: 161
Registrován: 15 čer 2013, 20:21

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od aldai30 »

Doplňující dotaz. Takže v režimu auto si směr ofuku při zhasnutých LED na jednotlivých tlačítcích řídí automatika? Může se rosvítit třeba nožní prostor, ten pak zhasne a třeba se rosvítí ofuk ze středního panelu?
i30 trikolor 1.4 CVVT | rv. 2013
Uživatelský avatar
Kossik
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2013, 18:54
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kossik »

Tuším, že při zapnuté automatice to samovolně mění jednotlivé ofuky bez jejich signalizace LEDkami, jednoduše podle potřeby. ;)

Odesláno z Hongmi pomocí Tapatalk.
Hyundai i30 kombi 1.6 MPI CVVT, r.v. 2013, paket Parking, barva Cool Red
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od idam.i »

Presne tak,len keď potrebuje prudko ochladiť interier,tak uzavrie nasávanie vzduchu z vonku a vtedy mi to signalizuje aj cez LED diodu.

P.S.Kossik,ako si spokojný s Red Rice ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
kongresman
**
Příspěvky: 261
Registrován: 08 dub 2014, 17:33

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od kongresman »

Přátelé a kamarádi :D :D/ .

Mám :hyu: i30, 1.6, 120 k, jenom pro upřesnění a mám klasickou klimu, ne automat. Mám dotaz, tak jsem to dal sem. Na středovém panelu jsou dva čudlíky, jeden na vyhřívání zadního okna, ten pravý, na levo na odmrazení čelního okna. Ještě jsem to nepotřeboval, auto mám od poloviny letošního února a zima byla mírná. Občas jsem to ze zvědavostí zapnul. Mám např. nastaveno ofukování čelního skla a nohy a když zapnu to vyhřívání čelního skla, tak se mi automaticky zapne klima (rozsvítí čudlík A/C). Proč ? Mám to vypnout, nebo jak to vlastě funguje celé funguje, např. při zaledování čelního okna a u studeného motoru ? Zima se blíží, pokuste se mi to vysvětlit, prosím. Z manuálu jsem z toho opravdu tak nějak mimo a ještě na ta malá písmenka skoro nevidím. A praxi a zkušenost ničím nenahradíš Děkuji. #-o
Hyundai Tucson 1,6 GDI, Fiery Red, edice Best of Czech (v provozu od 28.11. 2017)
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od milda h »

Pročti si zde : https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=86&t=21890. Třeba Ti to pomůže, je to podobné.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
kongresman
**
Příspěvky: 261
Registrován: 08 dub 2014, 17:33

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od kongresman »

Děkuji. :D
Hyundai Tucson 1,6 GDI, Fiery Red, edice Best of Czech (v provozu od 28.11. 2017)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“