Ruční brzda a pohyb kola

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od sefina »

Zdravím, tak dnes jsem přezouval na letní kola a čeho jsem si všiml na zadní nápravě při dotahování kol, že na jedné straně se mi kolo při dotahování pohybuje *-1cm a na druhé straně je úplně nehybné při zatažené ruční brzdě. Je to jen předokolka, takže nějaké vůle nehrozí. Kdybych nepoužil momenťák na dotažení, tak si toho ani nevšimnu, protože běžně používám pneumatickou utahovačku. Co to je !!!! Zase nějaká vlastnost :hyu: ne bo co? :D ](*,)
Naposledy upravil(a) sefina dne 06 dub 2014, 21:25, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Reklama
 

petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Ruční brzda

Příspěvek od petr.s »

Takhle na dálku se to těžko lokalizuje, ale jen nechápu proč by předokolka nemohla mít vůle na zadní nápravě, jak píšeš, že nehrozí. Co by to teda potom bylo?
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Ruční brzda

Příspěvek od sefina »

Takovéto vůle jsem měl na diferáku u Iveca s 450 tis. km, ale tady diferák vzadu není a tak mne nenapadá z čeho to může být, aby se mi kolo při zatažené ručce pohybovalo *- 1cm a pak je natvrdo zabrzděné. Druhá strana je ok, tam se mi to nehlo. Ještě to zítra znova zvednu a kouknu na to, ale je mi to divné.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Ruční brzda

Příspěvek od petr.s »

Čistě teoreticky to může být i na silentbloku na rameni, ale záleží jaký je to pohyb? Jestli má spíš snahu se jakoby pootočit nebo jestli se hýbe spíše dopředu a dozadu?
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Ruční brzda

Příspěvek od sefina »

Zítra to znova projdu, obě zadní kola a dám sem vědět.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od Karamusa »

křivý buben ? parkovací brzda je v bubnu
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od sagen »

Mozno nesumerny ucinok parkovacej brzdy, odborne bordel v bubne, nepresiel si hlbsiu vodu alebo blato ? Po takom off road vykone mi po nejakom case prestal santa brzdit na rucnej, zistil som pri vyjazde z podzemnej garaze. Na STK tiez nebola moc presvedciva. Pomohlo rozobrat a vycistit. Ale kvoli 1cm je to zbytocne vela roboty, pokial sa ti auto na rucnej udrzi v kopci. Teda ak si sa nechcel pochvalit novym momentovym klucom :D/
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od sefina »

Sagen ted jsi mne odhlalil, doopravdy jsem se chtel pochlubit 30 let starym a poctivym momentakem z totace. Porad funguje, ale ted vazne. :wink: Zacinam si pripravovat notysek a psat zavady, at maji o garance co chlapci delat. Parkovacku bezne k zivotu nepotrebuji, pro mne zbytecnoct. Vsude davam rychlost a pri rozjezdu do kopce diky letum praxe opravdu pouzit parkovacku nepotrebuji.
Uz mi :hyu: pripada jak cinska ctyrkolka, tam se taky sralo uplne vsechno. Plasty ztracely barvu, brzdy nebrzdily, srouby praskaly, benzinove hadicky puchrely a tekly, geometrie nesla seridit atd. Navic vsude se prohlasovalo jak jsou kvalitni a levne a servisak aby se z to pos.... Moje zkusenosti ze servisu. Ne kazdy sikmooky umi udelat kvalitni a spolehlivou vec. Mel jsem 5 let Mitsubishi a na nej jsem za celou dobu ani nesahl. U :hyu: taky 5 let nesahnu diky "zaruce" ale co bude potom :D
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od mikodim »

Nieje to závada, stretol som sa stym u viacerých znaciek. Aj moj Accent /aj svokrov/ ma "volu" asi 1cm pri zatiahnutej rucne brzde. Sposobuje to zadne oblozenie v bubne, čeluste sú uchytene na pevno v hornej casti ale spodok je volny a to je dovod tej vole ,a aj to trochu klepe ked rukov skusas tú voľu.. Ked to uvidite rozobrate tak to bude kazdemu jasne :) Záhada je v tom, ze preco len na jednej strane ti to robý...
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od 69pavel »

tot je bezny jev,je to dane prevodem lanovodu,proste jedno kolo zatahne a zabrzdi ze stim nehnes ale druhe je o neco malo volnejsi,staci aby byly pruzinky na celistech nektera unavenejsi ,o neco malo vice sjete oblozeni nez na druhem kole,vetsi vule na serizovaci rozperce mezi paknami a vysledek je co popisujes.

pokud chces mit jistotu ze to je vse spravne tak se nejdriv podivej na lanovody jestli neni pridreny,pote na oblozeni zda je v poradku.jestli neni mastne,znecistene,nema na povrchu sklovinu,zkontroluj povrch bubnu pro oblozeni rucni brzdy muze byt prepaleny(oblozeni misto brzdeni jen klouze),pote serid rozperky mezi paknami na spravnou vuli,pote serid lanovody na spravne pocet zubu,pak zatahni rucku na doraz co jde ,a potom vyzkousej jestli je porad tvuj problem s pohybem kola

nekdy se stava ale toto by snad nemel tvuj pripad ze ti novodobi radobymechanici pri oprave brzd pouzijou jiny typ oblozeni nez je na druhem kole(meni oblozeni jen na jedne strane -prece si nebude pridelavat praci a piplat se s druhou stranou kdyz je dobra zejo),a pote ma kazde kolo jine slozeni oblozeni a vysledek ucinek brzd je na kazdem kole jiny
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
kombajnista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 23 úno 2013, 16:29

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od kombajnista »

Můžu se zeptat, jak vypadá takový buben/pakny u Ix35? Doteď jsem měl totiž za to, že jsou vzadu kotoučové brzdy, ale rád si rozšířím znalosti..
Nejkvalitnější SUV na zeměkouli
Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od mario74 »

No na accente ma vzadu kotuc v strede rozsirenie a v nom je bubon na rucnu brzdu.
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od mikodim »

zadný kotuc na fotke konkretne na IX35.. brzda kotucova, ručná bubnová
Přílohy
preview.jpg.ashx.jpeg
preview.jpg.ashx.jpeg (5.5 KiB) Zobrazeno 4433 x
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
kombajnista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 23 úno 2013, 16:29

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od kombajnista »

Díky za rozšíření obzoru. Člověk se pořád učí.
Nejkvalitnější SUV na zeměkouli
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Ruční brzda a pohyb kola

Příspěvek od sefina »

Zdravím, díky za rady, po dnešním prozkoumání obou stran, tak vůle je vlastnost vozidla. Je na obou stranách stejná a jak zde někdo psal, vychází z konstrukce bubnové brzdy - parkovačky. Jen při montáži disků se mi vůle projevila jen na jedné straně a to levé, když jsem utahoval směr "dozadu". Na pravé straně při utahování směr "dopředu" se neprojevila, ale vůle tam je také. Obě strany jsou stejné.

Malá drobnost, dávejte si pozor na typové listy k novým diskům. Dnes jsem byl zapsat disky do TP a zjistil jsem, že mi k diskům byl poslán omylem jiný typový list. Takže 3 telefonáty dovozci a 2x STK a 1x přihlášení. Sranda na celé dopoledne.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Odpovědět

Zpět na „ix35 Podvozek a řízení“