Atos otáčky motoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mart.vlcak
Příspěvky: 4
Registrován: 10 lis 2014, 18:39

Atos otáčky motoru

Příspěvek od mart.vlcak »

Ahoj.Mám Atose99,1.0gls.Jelikož doted jsem jezdil pouze naft. motory,tak mě zajímá,zda chod motoru na Atosovi mám v pořádku.Nezdá se mi,že při nastartování tepleho i studeneho motoru mi vždy vylítnou otáčky motoru cca na 2500 otáček a pak hned spadnou na normální hodnotu.U studeného motoru bych to neřešil,ale je to normální i za provozní teploty?Dále mi při jízdě při vymačknutí spojky ještě chvíli drží vyšší otáčky,než klesnou na cca 900ot.Skusil jsem vyčistit klapku,reset jednotky,vyměnil jsem všechny možny čidla,je je to pořád to samé.A ještě jeden dotaz,má Atos pouze jedno čidlo teploty vody,nebo sou tam dvě?Našel jsem pouze jen to nad termostatem.Děkuji vám za vaše skušenosti s tímhle motorem.
Reklama
 

jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Atos otáčky motoru

Příspěvek od jaroslav5 »

Niektoré typy maju čidlo aj na chladiči,ktoré ovláda ventilátor pre nutené chladenie. Ak tam nie je,tak čidlo je len jedno na tom termostate. Pomalé klesanie otáčok bude spôsobené zanesením/pridretím/ volnobežného ventilu. Treba ho vyčistit aby sa pohybol volne.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
mart.vlcak
Příspěvky: 4
Registrován: 10 lis 2014, 18:39

Re: Atos otáčky motoru

Příspěvek od mart.vlcak »

Díky.Tak tam mám pouze jedno čidlo,na chladiči sem žádný nenašel.Na ten volnoběžný ventil zítra kouknu.
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Atos otáčky motoru

Příspěvek od Azor »

Promiňte mi tento asi hloupý dotaz, ale kdybych chtěl ten volnoběžný ventil hledat, tak kde je? Žádnou příručku nemám, tak u Atose občas tápu. :oops:
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Atos otáčky motoru

Příspěvek od jaroslav5 »

Ventil je priskrutkovaný na obale škrtiacej klapky /hliniková kocka/.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Atos otáčky motoru

Příspěvek od MICHAL77 »

No nevím, ale mě toto dělal accent X3, bylo mi řečeno že to tak některá háčka prostě dělají, výměna obtokového ventilu to neopravila. Po roce mi odešla váha a ejhle po namontování nové toto odstraněno.
.........
mart.vlcak
Příspěvky: 4
Registrován: 10 lis 2014, 18:39

Re: Atos otáčky motoru

Příspěvek od mart.vlcak »

Tak sem oddělal ten ventil volnoběhu,nebo jak správně nazvat,vyčistil jsem a otáčky už po vymačknutí spojky padají normálně.Dokonce už mi nejde tolik do otáček při startování.Chtěl jsem ho nejprv vyměnit z motoru co mam na díly,ale tam je uplně jiný,se třema pinama na zásuvce,a já tam mám pouze se dvěma,tak nevím,jestli se v tom už někdo předemnou neďoubal....
Odpovědět

Zpět na „ATOS“