Technologické problémy v novém Tucsonovi

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Husky
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 říj 2021, 11:14

Technologické problémy v novém Tucsonovi

Příspěvek od Husky »

Zdravím a mám několik dotazů. Doufám, že mi někdo poradíte :wink:
Mám Tucson, benzín, 110 KW, manuál, SMART, 10/2021

1) Carplay - ani po aktualizaci software entertainmentu mi nedrží kabelové připojení. Vždy po nějaké době (15 - 30 min) se mi propojení zruší. Mám certifikovaný, pevný kabel. Iphone aktualizován na poslední verzi a stejně. Cca 2 měsíce mi to fungovalo bez problémů. Pak se to začalo kazit... Nevíte, co s tím?
+ bonusová otázka - bylo mi řečeno, jelikož mám hynudai navigaci, že nebudu moct nikdy mít bezdrátové připojení carplay. Je to opravdu tak? Nedá se to i tak nějak nastavit? Četl jsem nějaké návody u starších typů vozů hyundai a tam to po lehkém hrabání v nastavení šlo. Máte s tím nějaké zkušenosti?

2) DAB rádio - stává se mi, že jedu a rádio se mění úroveň hlasitosti. Je slyšet normálně, pak skočí zvuk jakoby pod vodu, pak se to zase vrátí. U jakéhokoliv rádia. U jiného přehrávání zvuk nekolísá. Myslím si, že to není automatické přelazování - to poznám, když to přechází mezi FM a DAB, kus rádiové stopy je pak slyšet znova. Toto bych chápal. Ale když se jen upravuje hlasitost a je zvuk jakoby slyšet pod vodou...
Netušíte?

3) Hyundai navigace - zde spíše jen dotaz. Když použiji navigaci, na trase mám různé barvy šipek směru provozu. Nevím, jestli je to dle aktuální dopravy. Zelená by měla znamenat, že je silnice volná. Červená naopak, že je tam kolona. Je to tak? Moc to online ale asi nefunguje. Kolikrát je červená trasa a nikde ani auto. Je zde nějaká časová odezva oproti reálu? Nevíte?

Moc děkuji za jakékoliv rady, odpovědi.
Lukáš
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1732
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Technologické problémy v novém Tucsonovi

Příspěvek od slabostka »

reklamuj alebo sa na hlúposti v aute nepodstatné pre jazdenie vykašli. to čo popisuješ nikto neporieši a nevyrieši. H. nie je jediný komu tieto hračičky nefungujú.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Technologické problémy v novém Tucsonovi

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

1) Přesně tak, auta s vestavěnými NAVI nebudou mít bezdrátové propojení. Podle informací od sesterské značky se jedná o problém právní nikoliv technický - má se jednat o konflikt práv. Detaily bohužel neznám. S kabelovým propojováním zkušenost nemám, takže netuším. Většinu problémů (myšleno obecně) způsobovaly málo kvalitní či poškozené kabely.
To hrabání se týkalo systémů bez NAVI.
2) DAB nemá úplně stabilní signál (zatím). Já třeba mám na trase přesně dvě místa kde zvuk vypadne úplně a jedno, kde zvuk "zmizí v sudu". V Tvém případě by to chtělo vyzkoušet na stejné trase s jiným autem. Problém v samotném autě vyloučit samozřejmě nelze.
3) Ano, zelená volno, žlutá hustý provoz, červená až kolona. systém jede on-line a aktualizuje neustále, ale problém všech těchto systémů je hustota provozu. Pokud dojde k problému a ostatní to začnou objíždět, tak poslední info je zácpa a dokud se nezačne projíždět plynule, tak silnice nebude "zelená". Mám v živé paměti výzvy Wazu, aby v autobusech lidi appku vypínali, protože kolem zastávek to generuje zácpy :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Syr
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 led 2018, 19:27

Re: Technologické problémy v novém Tucsonovi

Příspěvek od Syr »

Niečo také na bezkáblové pripojenie AA.

https://www.motorolasound.com/audio-pro ... d-auto/ma1
Husky
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 říj 2021, 11:14

Re: Technologické problémy v novém Tucsonovi

Příspěvek od Husky »

Mr. HYUNDAI píše: 01 úno 2022, 17:49 1) Přesně tak, auta s vestavěnými NAVI nebudou mít bezdrátové propojení. Podle informací od sesterské značky se jedná o problém právní nikoliv technický - má se jednat o konflikt práv. Detaily bohužel neznám. S kabelovým propojováním zkušenost nemám, takže netuším. Většinu problémů (myšleno obecně) způsobovaly málo kvalitní či poškozené kabely.
To hrabání se týkalo systémů bez NAVI.
2) DAB nemá úplně stabilní signál (zatím). Já třeba mám na trase přesně dvě místa kde zvuk vypadne úplně a jedno, kde zvuk "zmizí v sudu". V Tvém případě by to chtělo vyzkoušet na stejné trase s jiným autem. Problém v samotném autě vyloučit samozřejmě nelze.
3) Ano, zelená volno, žlutá hustý provoz, červená až kolona. systém jede on-line a aktualizuje neustále, ale problém všech těchto systémů je hustota provozu. Pokud dojde k problému a ostatní to začnou objíždět, tak poslední info je zácpa a dokud se nezačne projíždět plynule, tak silnice nebude "zelená". Mám v živé paměti výzvy Wazu, aby v autobusech lidi appku vypínali, protože kolem zastávek to generuje zácpy :mrgreen: .
Já moc děkuji za užitečné rady/tipy. Toto mi pomohlo to příjmout a nechat tak, jak to je :D Díky
Odpovědět

Zpět na „TUCSON“