Predne brzdy

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Predne brzdy

Příspěvek od forreHC »

Menil ste uz niekto predne brzdy komplet ? aku znacku ste davali?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Predne brzdy

Příspěvek od Richard555 »

Myslím, že jsem to tu už někde psal , dával jsem kotouče Zimmermann a desky Textar, dobrý, brzdí to slušně a moc to nešpiní kola. Když budeš měnit kotouče očisti pořádně dosedací plochu na náboji , já ji trochu namázl měděnou pastou. Taky mázni ty šrouby co drží kotouč abys je příště zas povolil.
Samozřejmostí je i vyčištění a namazání uložení třmenu, musí být absolutně volné a já dávám pod prachovky pístků injekční stříkačkou trochu glycerinového oleje - kupuji v lékárně :wink: Na zatlačení pístku není potřeba žádný přípravek (já používám truhlářskou svěrku)- nemusíš s ním nijak točit i když teď bych už přípravek použil protože ho mám na Mazdu a je to s ním jednodušší :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Re: Predne brzdy

Příspěvek od forreHC »

Davam to robit do servisu, len mi dali taku cenu na komplet material ze som mal pocit ze mi chcu aj servis predat :roll: :roll: dam tam asi komplet d TRW kotuce + platnicky
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Predne brzdy

Příspěvek od Hugo11 »

Vecne tema... Vzhledem k dnesni situaci s kvalitou dilu bych si vybral nejlevnejsi z normalnich znacek a doufal, ze mi neprijdou padelky, nebo alespon trochu rozumne kvalitni :)
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Predne brzdy

Příspěvek od lumix »

Taky bych to viděl tak, ze je větší loterie jestli to bude originál nebo padelek. Je to smutné, ale je to tak. Naposledy co koupil známy NGK svíčky a po namontování motor vynechával a spatne startoval. Jelikoz to byl stejný typ jako u mého auta, tak jsme je zkusili prohodit a ty moje fungovaly normálně 🤔
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Predne brzdy

Příspěvek od Mi.Ha. »

Tak ono to hlavně chce nakupovat v ověřených prodejnách a nebo eshopech,nekoumat jestli to mám koupit na Allegro nebo nějaký pochybný shop co funguje půl roku.
Já osobně beru v Kelly. Včera jsem dělal Mazdu Cx3 ,jen přední a zadní destičky,originál daly 87000km,bylo tam Ferodo,teď jsem dával Roadhouse,cena necelých 1400kc.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Predne brzdy

Příspěvek od lumix »

Já většinou beru v Granex. Jinak co se tyče vydrže tak třeba u Octavie (služební automat) vydrží i přes 130.000, ovšem velkou část jízd dam na dálnici. A brzdy na e46 mám Textar desky a Zimmerman kotouče, nestezuji si, brzdí to slusne, ani jednou to nezapiskalo.
slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Predne brzdy

Příspěvek od slabostka »

Richard555 píše: 03 lis 2023, 22:11 Myslím, že jsem to tu už někde psal , dával jsem kotouče Zimmermann a desky Textar, dobrý, brzdí to slušně a moc to nešpiní kola. Když budeš měnit kotouče očisti pořádně dosedací plochu na náboji , já ji trochu namázl měděnou pastou. Taky mázni ty šrouby co drží kotouč abys je příště zas povolil.
Samozřejmostí je i vyčištění a namazání uložení třmenu, musí být absolutně volné a já dávám pod prachovky pístků injekční stříkačkou trochu glycerinového oleje - kupuji v lékárně :wink: Na zatlačení pístku není potřeba žádný přípravek (já používám truhlářskou svěrku)- nemusíš s ním nijak točit i když teď bych už přípravek použil protože ho mám na Mazdu a je to s ním jednodušší :wink:
- zhodou okolností som dnes hľadal načože sú tam nie "šroubky co drží kotouč" - pretože na toyotách nič také nieje a kotúč drží len dotiahnutím kolesa no a v "literatúre" som našiel že sú v podstate zbytočné, slúžia na "nastavenie" polohy ale žiadnu ďalšiu funkciu nemajú - okrem toho že urobia problém keď sa zažerú. Možno jedna vec - keď sa kotúč bez tých bazmekov pri výmene kolesa uvolní je tam riziko že sa tam zadrbe nejaká hrdza a kotúč potom na náboj nesadne celkom dobre.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Predne brzdy

Příspěvek od Richard555 »

No na Mazdě je nemám, ale vím jistě že na IX55 jsou. Trochu mi vadí, že když u Mazdy sundáš kolo "kvrdlá" ti kotouč a drží ho jen desky ve třmeni. Já osobně bych raději ty šroubky prostě se mi zdá, že si ten kotouč nemusí v každém případě správně sednout na plochu náboje......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Predne brzdy

Příspěvek od slabostka »

... ja zase nie - problém som s tým nemal a viem si predstaviť ako odvrtavam skrutku s dodrbanou hlavičkou :oops:
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Re: Predne brzdy

Příspěvek od forreHC »

Teraz som tam mal platnicky Bosch a vydrzali 45 000 km, a to nejazdim stylom brzda plyn,zadok sa robil minuly rok nakomplet aj s rucnou tiez je tam komplet od TRW, Prave mechanici ma odradzali od Zimmerman,alebo textar ze to je blato, ](*,) BTW Hyundai servis origos mi nacenil len material na 640 euro 2xkotuc + 2x platnicky
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Predne brzdy

Příspěvek od Mexican »

textar rozhodne blato nie je. Je to u aftermarketou rozhodne to lepsie co sa da kupit. Ja som v zadase verny Meyle (rada HD) ale to je ciste z osobnych dovodov :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
forreHC
*
Příspěvky: 38
Registrován: 03 led 2019, 20:36

Re: Predne brzdy

Příspěvek od forreHC »

Tak Meyle som v ponuke v obchodoch veru ani nevidel,Jedni tvrdia tak druhy tak, ze je strasne vela FAkeov napr tych textarov, Jedni tvrdia ze ATE a TRW su top na trhu, druhy ze zase Textar a Zimmerman, Clovek aby sa v tom vyznal :roll: :lol:
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Predne brzdy

Příspěvek od lumix »

Textar by měla být mekka deska a Zimmeman tvrdý kotouč, výborná kombinace, což se mi potvrdilo podle toho jak destičky ubývají a kotouč je zatím bez hrany. Pokud nekdo dá kombinaci mekka deska a měkký kotouč (nebo obráceně) tak je to samozřejmě spatne.
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Predne brzdy

Příspěvek od Mi.Ha. »

Richard555 píše: 04 lis 2023, 19:56 No na Mazdě je nemám, ale vím jistě že na IX55 jsou. Trochu mi vadí, že když u Mazdy sundáš kolo "kvrdlá" ti kotouč a drží ho jen desky ve třmeni. Já osobně bych raději ty šroubky prostě se mi zdá, že si ten kotouč nemusí v každém případě správně sednout na plochu náboje......
Taky mám raději, když je kotouč přišroubovaný , nehrozí špína mezi nábojem a kotoučem. Pokud nejde povolit,tak ho stačí odrazit kulatinou o trochu menším průměru,než je hlava šroubu. To už dělám preventivně jako první a nikdy se mi nestalo,aby nešel povolit.
Odpovědět

Zpět na „iX55“