Budu Tunit, tak potřebuji pár rad

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Budu Tunit, tak potřebuji pár rad

Příspěvek od Joker »

Jelikož moje lantra právě prochází skoro generální opravou a ještě dlouho procházet bude, páč nemám koruny naráz, ale z každý výplaty se dělá něco, tak jsem se rozhodl, že nebudu jen opravovat, ale taky upravovat. Nebudu ale upravovat do sportovna, to mě ani nenapadlo. Chci z lantry udělat tak trošku luxusnější vozítko a jako zdroj věcí mi doufám poslouží sonata. Proto potřebuji pár rad. Líbil by se mi kůží obšitý volant, jestli se do sonaty dával a potom taky kožený sedačky(vím, že se dávaly) pokud možno s vyhříváním a tak se ptám, jestli ten volant bude pasovat a taky sedačky. Jde o to, jestli hyundai dělá všechny modely tak nějak univerzálně nebo se to nějak liší. Pod sedadlem řidiče mám nějaký svazek drátů s tím konektorem, tak by mě zajímalo, jestli je to na vyhřívání sedaček nebo ne?? Už se to v lantráckým fóru probíralo, ale kloudnýho konce se to nedobralo. Sonaťáci, jak je to s vyhříváním u těch sedaček?? je spínač na sedačkách, že fungují jako samostatná jednotka, do který je jen přivedený proud nebo je spínač někde úplně jinde a v nich je jen topné těleso?? Ještě mě taky zajímá, jestli jsou u sonaty zadní sedačky sklopné.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Já Ti můžu akorát říct,že Sonata má sklápěcí sedáky a jak to vím??? Sem dneska na to tak dupnul(na brzdu),že se mi složily!! :shock: :lol: :lol:
Sem si říkal,že se mi něco nezdá :?
Ale jinak vím prd o tom a vyhřívané sedačky nemám,ale vzhledem k tomu,že zadní sedáky jsou větší,tak asi budou problém je tam dostat,ale přední by neměl být problém,bač rozteč šroubů by měla být shodná,ale nevím to jistě ,to si musíš změřit!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Díky, aspoň nějaký ohlas :) jsem zvědavej, jestli to dotáhnu dokonce, to co jsem si namyslel. Dneska jsem byl koukat na klimu, že bych ji přendal z jedný zbořeniny do mojí lantry a bude to asi docela pakárna. Milion pět a půl hadiček, který jsem tak blbě naohýbaný, že je tam asi jen tak nedostanu.......Práce jak sviňa, času málo a peníze na to abych to někomu dal udělat nemám.......
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

spínače na vyhřívání sedaček jsou u řadici páky ... a pod sedadlem je jen konektor na který sedačky připojíš ... takže jak maš pod sedačkama nějake konektory .. měl by s je pak mít i pod krytem řadicí páky ...
Obrázek Obrázek
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Ten volant tam asi nedostanes,radeji sezen z coupatka 97.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Cypisek: díky za ty fotky. Ten konektor dole vypadá stejně, tak ještě rozdělám plasty u ručky a kouknu, jestli je tam svazek k těm vypínačům.....

Hujer: člověče, to jsem ani nevěděl, že kupátko mělo až takový vymoženosti. O sedadlech jsem věděl, ale o koženým volantu ne.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

jj některý coupátka maj kůží obšitý volanty, já jsem ho neměl, a těžko jsem sháněl....naštěstí jsem sehnal, včetně hlavice řadící páky, ještě jednou díky Hujere za přehození :wink:
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

Tiburon_FX píše:jj některý coupátka maj kůží obšitý volanty, já jsem ho neměl, a těžko jsem sháněl....naštěstí jsem sehnal, včetně hlavice řadící páky, ještě jednou díky Hujere za přehození :wink:
koženou hlavici řadící páky mám. Asi ty auta skládali z toho co jim zrovna přišlo pod ruku :-D Jinak když jsi to přehazoval je v tom nějakej zádrhel nebo stačí jen povolit ty šroubky, co jsou zezadu volantu. Samozřejmě předtím odpojím baterku ať mi pytel nepošle hlavu do kufru.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

dneska jsem koukal na nějaký lantry, a zdá se mi že teda jako maj vůplně stejnej volant jako kupátka! dokonce jsem i v některejch viděl že byl obšitej kůží (musim teda říct že už byl řádně vodrbanej) myslim že Hujer minimálně odpojoval pojistku airbagu (tušim že něco řikal ještě o jedný pojistce), kdyžtak mu napiš SZ a optej se, aby ses nějak nezranil!!!! (nevim jak je to u Hyundaie, ale tušim že v některejch autech může pytel vystřelit i když je odpojená baterka) jinak co se pamatuju, tak ten původní volant nešel z toho tisícihranu skoro sundat, Hujer musel pořádně zabejčit a hezkou chvíli lomcovat...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Alfonzo V6
*
Příspěvky: 37
Registrován: 22 říj 2006, 08:52
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

sedačky

Příspěvek od Alfonzo V6 »

mám vyhřívané sedačky(přední)je v nich vyhřívací těleso,ale vypínače jsou za řadící pákou na středove tunelu,zadní jsou sklopné 1:2
Alfonzo c. m.
Hyundai Sonata Y3 3.0 V6 GLS
www.njteam.cz www.hyundaiclub.eu
Odpovědět

Zpět na „Tuning“