Vhodné pneu pre Getz 1.1

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

ty MAMy nejsou spatny ... za ty prachy :o)

Příspěvek od ROOOM »

Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Reklama
 

Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

internetový obchod pneu

Příspěvek od Juraj »

:D ...včera mi dosli tu do Košíc, 4ks pneu Continental ContiEco 3 čo som si objednal z AAA-pneu.Treboň.cz
Všetko je OK a dnes ich idem obuť na Getzíka. Rozmýšlam že dám do pneu plyn Pneumix.
....výsledok zdelím pak.... 8)
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

nové pneu v praxi

Příspěvek od Juraj »

... tak práve som spravil, prvých pár km na nových pneu Continental Conti EcoContact 3 v rozmere 165/70R14. Pneu váži len o 0,3kg viac ako pôvodné Kumho PowerStar 758 165/65R14, ale nárast v profilovom čísle je cítiť, pretože pneu svojou vyššiou výškou výborne tlmia nerovnosti vozovky preto jazda je komfortnejšia a celkovo auto dostáva menej otrasov čo mu len prospieva :wink:
...čo sa týka hlučnosti sa zatiaľ posúdiť nedá, lebo pneu sú úplne nové a musia si sadnúť a trocha sa zjazdiť. Snáď po prvých 500 až 1000km. :?: Terajšiou hlučnosťou sa vyrovnajú pôvodným Kumho, takže očakávam že klesne, prípadne zostane na rovnakej úrovni.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

pneu

Příspěvek od Juraj »

8) ...jasné odfotím ho a pošlem, len musím počkať kým milosh sprovozní foto galeriu.
Getz s týmto rozmerom pneu, vyzerá dospelejšie a solídnejšie. Výška pneu je väčšia o cca 8mm a obvod kola o cca 3% čiže nič moc. Čo sa týka komfortu, tak je to evidentné a ihneď citelné. Predsa len pneu s nižším profilom nedokáže poskytnúť v tomto smere, to čo pneu s vyšším profilom. :) Do pneu som dal plyn Pneumix, ten mi zaručí že nepotrebujem pneu dofukovať, kola sú o niečo lahšie a fakt sa tým šetria pneu. Už dlhšie ho používam na Octavii TDi a som max spokojný.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

pneu

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

nevidim to tak tragicky ... prece 1.3 co se dovazi maji standartne 175/65/14 coz je vyska pneu 113,75 a popisovane 165/70/14 maji 115,5 takze, ze by se to neveslo do podbehu se nebojim. celkove 0,5cm rozdil na cele kolo.

Je to Fabioidni rozmer, prijde mi to dost vysoky profil na Getze, prece jen je vyssi nez Fabie ... tech 175/65/14 mi pripada rozumne. Ale co se tyce komfortu to asi bude neoddiskutovatelne, jen ta stabilita ...kdyz vim jak to na 165/65 na dalnici "žilo".

A posledni argument bude urcite cena ... vsichni delaj akce na pneu pro Skoda a koncernove vozy ... ale zkuste si koupit treba 195/55/15 a 195/50/15 ... pro mne nepochopitelne rozdily +/- 800 na stejnem vyrobci a typu ???
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

pneu

Příspěvek od Juraj »

:lol: ...áno rozhodoval som sa medzi rozmermi 165/70R14 a 175/65R14
no nakoniec som zohľadnil, že je to predsa len 1.1 motor a nevidel som dôvod mu prídávať širšie pneu a tým zvyšovať valivý odpor, spotrebu a hluk aj keď rozdiel by bol minimálny :roll:
Podvozok je super a stabilita aj s rozmerom 165 je dobrá. Išlo mi o to, aby som mal kvalitné pneu s dobrými výsledkami v testoch, aby boli bezpečné na vode aj na suchu a pohodlné. Rozmer 165/70R14 som si už odskúšal na Getzi cez zimu, na zimných pneu SAVA Eskimo S3 165/70R14
ktoré sú podarené a hlavne tiché :!:
Zimné MATADOR MP58-Silika som vrátil do shopu pre ich hlučnosť a na BARUM som už nemal odvahu :x

Čo sa týka cenotvorby u pneu tiež som sa prekvapil, nakoľko rozmer 175 bol lacnejší ako 165 u toho istého dezénu ContiEco Contact 3 ...asi dumpingovanie cien pre podporu predaja :idea:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juraj »

8) ..pokial chceš presné čísla ohľadne výšky pneu a obvodu kola klikni si na http://www.e-pneu.cz/
potom klikni na konvektor výpočtu kola zadaj jednotlivé šírky pneu a uvidíš výsledok 8)
každopádne je minimálny rozdiel vo výške medzi 165/70 a 175/65 avšak obidva sú väčšie ako pôvodné 165/65 a vyzerajú good.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

vyska

Příspěvek od ROOOM »

Ja myslim ze staci kouknout na jakykoliv 1.3 Getz ... se 175/65/14 v salonu Hyundaie .... to je soro presne ta vyska ....

Videl sem tu v Plzni i Getze na 185/65/14 ... predvadeci vuz ...byly to pekne backory, zimni ... hadam, ze slo o demonstraci komfortu :o) s touhle vyskou uz to musi odpruzit faaaakt vsechno.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Jooooooojojo

Příspěvek od ROOOM »

Tak sem to dokazal .... :D

a jsem poucen, ze to opravdu neni jen tak ...

Popisu to od zacatku...

Vyzvedl jsem si TP na Leasingovce s plnou moci o nakladani s TP (duvod:"zapsani variabilniho provedeni vozidla")

od Alcaru jsem obdrzel Typovy list, na ktery se mi mel podepsat prodejce a nasledne i technik "K" ze stanice technicke kntroly.

Na mem TYPOVEM listu byl vsak jako technik podepsan PNEUservis, ktery montaz provadel. :o( ano skoro jsem na DI plakal ... chteli to cele znova,
ale asi jsem plakal dost :o) takze prepsani nakonec stacilo ... to jsem jeste netusil jak "prepisovani" miluji

Nasledne jsem byl odeslan na STK ke kontrole. Tam tvrdili, ze toto nikdy pro nikoho ndelelali (a delat nehodlaji :o), nakonec provedli kontrolu "na zadost zakaznika" a za 150,- mi napsali papir kde potvrzuji, ze na vozidle jsou namotovana kola dle Typoveho listu :o)))) (proc bych tam asi jel s jinyma, ze?)

http://www.rtech.eu/download/getz/Alcar_final.jpg

Odtud zpet na DI opet ke stejne referentce .... Koukam pane, ze vozidlo je na ICO ... zivnostensky list prosim (ano moje chyba, nemel jsem = dalsi 3 min. place)

Nasledne diskuze o tom, ze mi mohou zapsat pouze rozmer pneu na vozidle v tuto chvili osazeny :o/ .... kdyz jsem argumentaci doprovodil zurivou gestikulaci a odvolavanim se na vsechno mozne .... prisel sam o velky sef-ik oddeleni a rozhodl, ze ANO :o) ... velmi se mi ulevilo a zapisu rozmeru, byt mensiho na 14", jsem se vzdal a radsi ani nepokousel v duchu se radujice, ze je to "TAM" ..... omyl :o)

Pani vse vytiskla ja zaplatil 50,- a vyskotacil z kancelare .... a i pred dnesnich 28stC mne polil pot jeste vice ... ta ...ta ...REFERENTKA jedna oskliva ... zku...a ten nejdulezitejsi radek ... proste za tech svejch 50,- nedokazala ani opsat typovy list. Jak to vyresila se kouknete sami ...

http://www.rtech.eu/download/getz/TP_vyjimka.jpg

Nejhorsi je, ze uz jsem ji v tom spechu nedonutil napsat si to qsobe do toho jejich evidencniho systemu ... holt tam jeste zavolam a nedelam si iluze, ze tam budu muset jet.

Jen pro Vasi predstavu se mi toto vse podarilo v neuveritelnych 60min. (v 17:00 DI zavira)

Ani si nedovedete predstavit jak sem stastnyyyy :wink:
Naposledy upravil(a) ROOOM dne 14 led 2007, 17:48, celkem upraveno 1 x.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

to bo ale pôrod

Příspěvek od Juraj »

... :shock: uf tak to si mal ale ťažký pôrod hochu...hm, u nás by si veru na DI PZ nič nevyplakal a mal by si smolu.
Ale gratulujem ti k úspešnému zlegalizovaniu kol :P
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Na stránkách Hyundai je nová letní nabídka orig. litých kol na Getze za 2199,- Kč vč. DPH :wink:
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Vhodné pneu pre Getz 1.1

Příspěvek od famfulin76 »

Zdarec! Akorát mně přišly nový elektrony i s typovým listem. Jsou to Dezenty RE 5,5x14, ET35. Příští týden je chci dát na auto a pak budu muset postoupit to martýrium s úřadama kvůli zapsání do TL. :-k Dám vědět, jak to probíhalo u mě. :shock:
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vhodné pneu pre Getz 1.1

Příspěvek od Hardcam »

Ja mam elektrony 6x14 ET myslim taky 35, ale v TP je nemam :mrgreen:

jinak to behani po uradech neni tak strasny, tam pujde jednou
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
moukes
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 říj 2008, 18:05
Bydliště: Račice nad Trotinou

Re: Vhodné pneu pre Getz 1.1

Příspěvek od moukes »

famfulin76 píše:Zdarec! Akorát mně přišly nový elektrony i s typovým listem. Jsou to Dezenty RE 5,5x14, ET35. Příští týden je chci dát na auto a pak budu muset postoupit to martýrium s úřadama kvůli zapsání do TL. :-k Dám vědět, jak to probíhalo u mě. :shock:
Tu velikost kol musíš mít zapsanou v TP. Jakou velikost pneu tam budeš dávat?
Hyundai Getz 1.1, r.v. 2002
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Vhodné pneu pre Getz 1.1

Příspěvek od famfulin76 »

Budou tam Conti 175/65 14ky. Líp by asi vypadaly širší gumy, ale je to přece jenom 1,1... :cry:
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
Odpovědět

Zpět na „GETZ“