jak eliminovat dementní otázky - hlavně nováčků?

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jak eliminovat dementní otázky - hlavně nováčků?

Příspěvek od Farrael »

Jo to by taky šlo implementovat. To s tou povinností použít hledat před založením tématu bych ale určitě implementoval pokud to bude jen možné. Už jen protože je to výchovné :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: jak eliminovat dementní otázky - hlavně nováčků?

Příspěvek od Chasnik »

Některé nápady jsou dobré, ovšem jako celek je to spíš boj s větrnými mlýny :( Tady jsem sice nováček, ale znám situaci na různých fórech (nejen automobilových). Zkušenosti jsou podobné: o tom, nakolik uživatel dodržuje pravidla fóra a snaží se udržovat přehled, nerozhoduje ani tak doba strávená na fóru nebo počet příspěvků, ale přístup jednotlivce. Někdo sem vleze, jenom když něco potřebuje a je mu šumák, kam svůj dotaz prskne, někdo si fóru pravidelně prochází, hledá nové zajímavé věci a snaží se pomoct, když může.

Rozdělení fóra na "smetiště pro nováčky" a "dospělácké plnotučné" je kontraproduktivní, protože se obávám, že ti zkušení, kteří by mohli poradit, do smetiště třeba ani chodit nebudou. Implementace funkce hledat při zadávání příspěvků je podle mě dobrý nápad, otázka je, nakolik je to programátorsky složité. Taky mě napadlo, aby každý nově registrovaný člen dostal automatickou zprávu, ve které budou základní informace, jak se na fóru chovat. Tato zpráva by byla vystavena viditelně na fóru tak, aby bylo možno ji rychle a jednoduše najít (nejlépe na stránce "Obsah fóra" pokud možno co nejvýše a třeba barevně, pokud je to technicky možné.)

Ohledně OFF-topic příspěvků: cca 2 roky se starám o hráčské fórum jedné internetové hry (téma rozdílné, typologie práce obdobná), a přestože příspěvky mimo téma většinou mažu a při větší frekvenci hráče napomenu, tak to má něco do sebe: je vidět, že se někteří uživatelé znají a že to tady není mrtvý :) Většinou to funguje tak, že nějaký příspěvek mimo téma promíjím, když se to rozjede, tak hráče stopnu a pošlu do Pokecu s tím, že v sekci, kde se "neoprávněně" rozkecali, jim to druhý den promažu... A jsou i takoví, kteří po 1,5 roku strávených u hry prostě nevědí, jak se na fóru orientovat, protože ho ignorují a lezou tam jen, když něco sami potřebují - toto se nedá nikde eliminovat.

A že někdo neumí napsat srozumitelný nadpis nebo popsat problém a specifikovat svoje auto? Jednoduchá rada - žádné odpovědi, dokud nedoplníš. Není to žádné pruzení, ale dodržování základního principu - já chci pomoc a musím se co nejvíce snažit, aby ti, kteří mi případně chtějí pomoci, s tím měli co nejméně práce.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: jak eliminovat dementní otázky - hlavně nováčků?

Příspěvek od alarm »

trochu sa ale zastanem nováčikov:
ak sa niečo poondie, a on ani nevie čo je to, ako s to volá,na čo to je, tak dosť ťažko kvalifikovane popíše problém.On dokonca ani nevie ako a hlavne čo má hladať, lebo nevie, ako sa to volá....
začal by som napríklad tým, že pri registácii musí byť podpis, aby bolo jasné o akom aute sa bavíme, lebo pár krát tu už bolo, že "pomoc neštartuje mi auto" bez toho aby bolo jasné, že je to Accent 96...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: jak eliminovat dementní otázky - hlavně nováčků?

Příspěvek od adam221 »

Na konkurencnom fore ta zase nezaregistruju ak si nezadas bydlisko.... Tiez by to pomohlo..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“