Převedení na nové servery

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od black_sheep »

tenhle údaj se ale ukládá do databáze, nebo ne?

protože když jsem něco přečetl na jednom zařízení a pak to otevřel v jiném, tak o sobě zároveň věděli; takže problém se session to nebude. není to ani problém s cache, protože teď odpovím a normálně to zešediví jako přečtené, ale potom co někdo přispěje tak je to zpět. podívám se na to z jiného zařízení odpoledne.

prohlížeče používám různé a mám je nastavené správně.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od Martun »

Mexican píše:namisto styloveho :hyu: je teraz ikona webu take nejake hipisacke slnko s nejakmkcharom.Pekne #-o
Jojo, taky jsem si ráno všimnul že se mi místo loga :hyu: objevila nějaká přejetá kobliha.... :shock:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od Farrael »

Mno uvidíme jak to bude vypadat. Mne milosh zatím uklidnil tak doufám, že to opravdu tak zůstane jak to je. Akorát teda ta adresa mě pejří. Kdo si to má pamatovat. Já sice vím, že mě stará odkáže, ale tak celkově líp vypadala :-D Kdyby aspoň v té adrese bylo to Hyundai na začátku a ne v prostřed, kde jsem to musel chvilku hledat, abych si byl jistej, že nejsem blbě :mrgreen:
PS: Mě se jinak příspěvky nové a staré zobrazují správně. Spíš mě štve, že mi to třeba tady neskočí rovnou na konec a musim se prokliknout což na starém nebylo. Takže to musim takzvaně dělat jako na metallum, kde musim nejdřív kliknout buď na ikonku poslední příspěvek, nebo na poslední stránku (to musim dělat tady) což mě nebetyčně otravuje. Nejde to nastavit tak, aby to rovnou skočilo na konec?
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od black_sheep »

mimochodem z hlediska vyhledávačů si fórum pěkně nasralo do bot tou změnou URL :-) alespoň že jsou jednotlivé url přesměrované, ale takovej seznam z toho bude mít stejně na dlouhou dobu zmatek :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od milosh »

To vim bohuzel taky, no co aspon bude zase co ladit a optimalizovat :wink:
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od Tringi »

Zdá se že se rozbil upload (fotky, avatary, ...).
Adresář ./files/
Tipuju práva nebo plný disk.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od black_sheep »

mě ta chyba mimo jiné poskočila. už mi to skáče na zprávu o kus dál, ale pořád ne na aktuální. divné že jen v tomto tématu... hm?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od milosh »

Tringi a bleku, az se HoticeCars vrati z prodlouzeneho vikendu urcite se na to podiva, ja uz na ftp hyundaiclubu pristup nemam.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od Farrael »

Hele a když k tomuhle nemáš už přístup tak se ti pak to forum spravuje trochu blbě ne? Bych čekal, že takovej přístup mít budeš.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od milosh »

No, to jsou veci ktery se nastavuji pouze po nove instalaci pripadne pri presunu fora, jinak veskere zmeny, co se pridavani odkazu web ci jinych grafickych zmen tyce, se daji delat pres administraci fora coz je webove rozhrani a s tim nemam problem :wink: Ale pokud pristup na ftp budu potrebovat neni problem mi jej vytvorit 8)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od Yurii »

Nedá mi to a taky se vyjádřím, už tu jsem aktivním členem přecejenom nějáký ten pátek. Proti vývoji na pozadí webu vůbec nejsem ale změnu primárních adres vnímám jako takové slápnutí vedle hlavně z pohledu indexování vyhledávačů...kdysi jsem stejnou situaci řešil v práci když si šéf vymyslel že změní jméno firmy a náš pagerank to citelně poškodilo. Protože Zjendodušeně řečeno, s novou adresou se začíná od nuly ](*,) I když www.cars.cz je poměrně navštěvovaný server takže by to mohlo i pomoct... no nevím. :-k

Pakliže má jít o to, aby bylo vidět že je provozovatel fora server Cars.cz volil bych spíš cestu zachování veškerých stávajících adres a směrování a vytvoření lištičky v horní části stránky (podobně jako má cars.cz lištičku centrum.cz) kde by bylo něco ve smyslu "Member of Cars.cz forums" , odkaz na mateřský web a "přejetá kobliha" :lol:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
hoticeCars

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od hoticeCars »

Yurii píše:Nedá mi to a taky se vyjádřím, už tu jsem aktivním členem přecejenom nějáký ten pátek. Proti vývoji na pozadí webu vůbec nejsem ale změnu primárních adres vnímám jako takové slápnutí vedle hlavně z pohledu indexování vyhledávačů...kdysi jsem stejnou situaci řešil v práci když si šéf vymyslel že změní jméno firmy a náš pagerank to citelně poškodilo. Protože Zjendodušeně řečeno, s novou adresou se začíná od nuly ](*,) I když http://www.cars.cz je poměrně navštěvovaný server takže by to mohlo i pomoct... no nevím. :-k

Pakliže má jít o to, aby bylo vidět že je provozovatel fora server Cars.cz volil bych spíš cestu zachování veškerých stávajících adres a směrování a vytvoření lištičky v horní části stránky (podobně jako má cars.cz lištičku centrum.cz) kde by bylo něco ve smyslu "Member of Cars.cz forums" , odkaz na mateřský web a "přejetá kobliha" :lol:
Přesměrování je řešené přes permanentní redirect (http://www.jakpsatweb.cz/seo/presmerova ... avace.html), což je z hlediska vyhledávačů ten správný a podporovaný způsob, jak jim oznámit, že se změnila adresa webu. Kdyby to nebylo ošetřené, pak by to opravdu znamenalo dočasné problémy s indexací.

Z našeho pohledu byl tento krok nezbytný, tak už nám to prosím odpusťte :)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od Farrael »

Mne dnes trochu naprdlo toto. Vyskočilo to na mne při otevírání právě tohoto příspěvku. Upřimně mě to docela otravuje, aby na mne skákaly takováto okna.
Obrázek
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od Haer »

prevod na nove servery - u me dobry :) Jako uzivatel, ktery sem pravidelne nakoukne, obcas nejake tema precte, zridkave i neco napise, tak mohu rici plna spokojenost (jako predtim).
Ani bych celou akci nepostrehl nebyt upozorneni, jine adresy v zahlavi a hlavne te hrozne ikony. Prejeta kobliha je fakt vystizne a vzdycky chvili premyslim, co je to za web, kdyz ji vidim v listech prohlizece (viz obr).
Primlouval bych se, aby se tam objevila zpet ta nase :hyu: , neslo by tam nejak nacpat?

Edit: A ted jsem si vsiml jedne veci - pri upravovani podpisu nejde vlozit odkaz na obrazek (napr. ikona spritmonitoru), a pise, ze je zakazany. To vzniklo prevodem na nove servery, nebo se to zakazalo uz driv nebo se mi nekde neco v minulosti prestavelo?
Přílohy
lista2.png
lista2.png (15.56 KiB) Zobrazeno 186332 x
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
hoticeCars

Re: Převedení na nové servery

Příspěvek od hoticeCars »

TADÁÁÁ, vaše oblíbená ikonka je zpět :)
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“