Zasterky (alias lapace necistot ;-) )

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
EB trupo
**
Příspěvky: 142
Registrován: 26 čer 2008, 21:08
Bydliště: poprad

Příspěvek od EB trupo »

s estetikou musim len suhlasit, ale na druhu stranu su trochu kratke a len velmi malicko vycnievaju do bokov, takze pri dazdi mam cely bok az po listy zasrajkany :? na predosle auto som si namontoval tie universal - vyzerali, no povedzme, ze "dobre", ale ucel plnili vynikajuco - ale ta montaz :x , aby to drzalo, musel som vrtat do plechu a do plastov :evil: vysledny efekt na 1., moznost hrdze vsak vysoka (napriek silikonu)
Accent 1,5CRDi VGT 6/2008 Elegance EB, 205/45 R16 Firestone SZ90
Reklama
 

Uživatelský avatar
HCD
**
Příspěvky: 215
Registrován: 20 pro 2007, 10:51
Bydliště: Slaný - okres Kladno

Lapac

Příspěvek od HCD »

Zdravim,

ja kdyz jsem si byl nechat montovat parkovaci senzory, chtel jsem i puvodne ty lapace. Ale technik z Hyundaie (ac byl sam proti sobe) mi to rozmluvil, protoze pry ty lapace nakonec nadelaji vic skody nez uzitku. Dostavaji se mezi plech a lapce necistoty a ty potom na tom plechu za par let udelaji peknou paseku. Tak jsem se na ne nakonec vybodl..

Ale jak rikam, je to nazor technika, ktery jen predavam dale:)
Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE - 12/2008
Ebony Black - loketka, parkovacky, vyhrivani sedadel, bocni airbagy, tonovani skel, HF, zasterky

RIP - Hyundai Accent 1,5 CRDi ELEGANCE Celadon Blue - 12/2007
Uživatelský avatar
EB trupo
**
Příspěvky: 142
Registrován: 26 čer 2008, 21:08
Bydliště: poprad

Re: Lapac

Příspěvek od EB trupo »

HCD píše:Zdravim,

ja kdyz jsem si byl nechat montovat parkovaci senzory, chtel jsem i puvodne ty lapace. Ale technik z Hyundaie (ac byl sam proti sobe) mi to rozmluvil, protoze pry ty lapace nakonec nadelaji vic skody nez uzitku. Dostavaji se mezi plech a lapce necistoty a ty potom na tom plechu za par let udelaji peknou paseku. Tak jsem se na ne nakonec vybodl..

Ale jak rikam, je to nazor technika, ktery jen predavam dale:)

mas pravdu... trochu som tomu pomohol - uvolnil som plasty a presilikonoval :wink: nemam rad zakutia kde sa drzi bordel, ale hlavne v zime sol...
Accent 1,5CRDi VGT 6/2008 Elegance EB, 205/45 R16 Firestone SZ90
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

na žadném autě sem je neměl ale po tom co jsem měl na C3 po 150tis km ošlehané přední blatníky až na plech a hned mě to zrezavělo sem je tam dal protože napr posipová drt dává autu dost zabrat.. a ty lapače jsou velmi pěkné a vůbec neruší vzhled mého autka..
Obrázek
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

DEXTER píše:mne sa auto paci bez tych lapacov ale nechcem mat dvere obuchane od kamienkov a ta cena co chce za to hyundai je fakt drzost tak sa necham prekvapit :)
DEXTER : Prosim Tě, jestli ty univerzální zástěrky namontuješ, nafoť je a dej na klub. Vypadali dost dobře a hlavně cena byla super !!
Jinak moje zkušenost, zástěrky dávám vždycky a hlavně dopředu. Na předním blatníku, u prahu je kapsa. U Twinga jsem je otevřel a vydlabal s každé skoro půl kila bláta a písku. A to za dva roky provozu ! Taky to tam bylo pěkně chycený rzí. Kapsy jsem vyčistil, vymazal vazelínou s olejem a namontoval zástěrky. Nedávno jsem to kontroloval a kapsy jsou prázdné a mastné 8) Takže můj názor je, zástěrky v každém případě namontovat :!: i neoriginály. A když pojedu na garančku, tak je prostě sundám ...........

..............................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

ak ich namontujem urcite odfotim ale bojim sa ze budu moc velke a to sa mi nepaci tak ich mozno zrezem no najprv mi ich musia doniest :)
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

zasterky

Příspěvek od _miv_ »

ked auto jedine so zasterkami. Zasterky rullllez 8)
aj na nexii som mal... auto nie je ochvystane...
aj ked teraz na accente je zachvystane aj ked su namontovane (ze by mala ucinnost?siroka pneu...), ale vzdy menej ako keby neboli!
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vilda píše:
DEXTER píše:mne sa auto paci bez tych lapacov ale nechcem mat dvere obuchane od kamienkov a ta cena co chce za to hyundai je fakt drzost tak sa necham prekvapit :)
DEXTER : Prosim Tě, jestli ty univerzální zástěrky namontuješ, nafoť je a dej na klub. Vypadali dost dobře a hlavně cena byla super !!
Jinak moje zkušenost, zástěrky dávám vždycky a hlavně dopředu. Na předním blatníku, u prahu je kapsa. U Twinga jsem je otevřel a vydlabal s každé skoro půl kila bláta a písku. A to za dva roky provozu ! Taky to tam bylo pěkně chycený rzí. Kapsy jsem vyčistil, vymazal vazelínou s olejem a namontoval zástěrky. Nedávno jsem to kontroloval a kapsy jsou prázdné a mastné 8) Takže můj názor je, zástěrky v každém případě namontovat :!: i neoriginály. A když pojedu na garančku, tak je prostě sundám ...........



..............................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue



A proč bys je Vildo sundával???
Na to se snad taky vztahuje záruka??
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Čistě prevence, nevíš na jakýho lojzu narazíš v servisu :? a pak se s někým hádej ........ znáš to
..................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Pallew
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2008, 17:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasterky (alias lapace necistot ;-) )

Příspěvek od Pallew »

Zaujimalo by ma ci sa namontovanie zasteriek pise do servisnej knizky a teda ci "nejaky Lojza" ma ako zistit ze ich mas montovane doma, alebo v servise.

Btw, mam vinove auto 1 mesiac a uz som nasiel dva brutalne skrabance. Neviete ci sa na to vztahuje nejaka zaruka ? V predu na kapote mam doslova dieru v laku od nejakeho odleteneho kamienka a v zadu hore na kufri mam skrabanec dlhy 30 cm.. nechapem ako sa to mohlo stat, ale som z toho smutny :-(. Ako to auto bude vyzerat o 5 rokov ?

Pallew
Accent 1.4 rok 2008
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasterky (alias lapace necistot ;-) )

Příspěvek od cert »

Pallew píše:Zaujimalo by ma ci sa namontovanie zasteriek pise do servisnej knizky a teda ci "nejaky Lojza" ma ako zistit ze ich mas montovane doma, alebo v servise.

Btw, mam vinove auto 1 mesiac a uz som nasiel dva brutalne skrabance. Neviete ci sa na to vztahuje nejaka zaruka ? V predu na kapote mam doslova dieru v laku od nejakeho odleteneho kamienka a v zadu hore na kufri mam skrabanec dlhy 30 cm.. nechapem ako sa to mohlo stat, ale som z toho smutny :-(. Ako to auto bude vyzerat o 5 rokov ?

Pallew
Accent 1.4 rok 2008
Mám je na autě hned za salonu a nic v servisce dopsanýho není - ani montáž závěsnýho zařízení, ale ta je uvedená v TP a musí jí provést autorizák aby nepadla záruka. Takže lapače nečistot se do servisky tuty nepíšou. Pokud budeš mít ale nějaký neoriginální, tak to "každej Lojza" pozná i bez servisky...
Záruku na lak máš popsanou v návodu, myslím, že se to na kamínky a škrábance nevztahuje. Zkus prodejce, ale myslím, že to neuzná.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Zasterky (alias lapace necistot ;-) )

Příspěvek od SlavoRK »

Pallew píše:Zaujimalo by ma ci sa namontovanie zasteriek pise do servisnej knizky a teda ci "nejaky Lojza" ma ako zistit ze ich mas montovane doma, alebo v servise.

Btw, mam vinove auto 1 mesiac a uz som nasiel dva brutalne skrabance. Neviete ci sa na to vztahuje nejaka zaruka ? V predu na kapote mam doslova dieru v laku od nejakeho odleteneho kamienka a v zadu hore na kufri mam skrabanec dlhy 30 cm.. nechapem ako sa to mohlo stat, ale som z toho smutny :-(. Ako to auto bude vyzerat o 5 rokov ?

Pallew
Accent 1.4 rok 2008

Ahoj, ja som mal 2 mesačné auto a šiel som na Slovensko cez Makov, doma som na prednej kapote našiel 2 diery od kamienkov-odlúpnutá farba, po bokoch tiež 2-3... Stane sa. Nechal som si namiešať farbu, zapatlal som to, na to lak a rozleštil a je kľud. Alebo si zožeň korekčnú tyčinku- farebnú.. Bolo tu toho o tom popísané dosť..
No a teraz našťastie už toho moc nepribúda- max nejaké obité miesta na bočných lištách, od magorov, čo nevedia parkovať a hlavne opatrne otvárať dvere...
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: Zasterky (alias lapace necistot ;-) )

Příspěvek od peaty »

SlavoRK píše:Ahoj, ja som mal 2 mesačné auto a šiel som na Slovensko cez Makov, doma som na prednej kapote našiel 2 diery od kamienkov-odlúpnutá farba, po bokoch tiež 2-3... Stane sa. Nechal som si namiešať farbu, zapatlal som to, na to lak a rozleštil a je kľud. Alebo si zožeň korekčnú tyčinku- farebnú.. Bolo tu toho o tom popísané dosť..
No a teraz našťastie už toho moc nepribúda- max nejaké obité miesta na bočných lištách, od magorov, čo nevedia parkovať a hlavne opatrne otvárať dvere...
SlavoRK, co mozem chapat pod pojmom "namiesat farbu"?
A k tej korekcnej tycinke, no neviem, podla toho co tu bolo pisane, sa ta farba az tak s originalom nezhoduje, na to, ze je to priamo z hyundaiu...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: Zasterky (alias lapace necistot ;-) )

Příspěvek od SlavoRK »

No, zašiel som do predajne Autolaky, tam mi holka mrkla na kod farby na štítku, spýtala sa, koľko toho chcem. Ešte na niekoľkokrát doladila odtieň farby a v plechovke som dostal farbu, lak a tužidlo laku. Udělej si sám... :D
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: Zasterky (alias lapace necistot ;-) )

Příspěvek od peaty »

No paradicka, tak to skusim teda asi aj ja. Skus napisat trosku viac podrobnosti, ako je napr. cena, ci sa ta farba zhoduje s originalom, ako sa to aplikuje a aky je vysledny efekt, dik :)
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“