** ANTIkor ANTIochrana, alebo ako prísť o nervy **

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Sú Accenty pozinkované ??

Vraj Áno
20
32%
Vraj Nie
22
35%
Neviem
20
32%
 
Celkem hlasů: 62

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: ** ANTIkor ANTIochrana, alebo ako prísť o nervy **

Příspěvek od Andy4 »

Keď to budem mať chuť odfotiť tak to odfotím. Môj predošlý príspevok bol plný hnevu a zlosti. Verím tomu, že sme schytali zlý kus. Nakontaktoval som sa na pána, ktorý kupoval identické auto len pár dní po nás a on žiadny problém nemá. (rovnaká farba, motor, výbava, a dokonca býva o pár ulíc nižšie, čiže aj rovnaké klimatické podmienky)

Bratranec je právnik a celú vec rieši. Ak by som chcel vysúdiť vrátenie kúpnej ceny (t.j. 448 000,-SK - 14 870,- Eur), prišiel by som o nervy. Ono celá táto situácia sa zamotáva, nakoľko v servise sú tak vychcaní kokoti, že prvú korekciu laku zapísali do servisnej knižky ako následok mechanického poškodenia. Píšu to rukou, je problém to vôbec prečítať. Neviem či servisný technik nedostal nariadenie "zhora" a pri druhej lakovačke úplne odignoroval zápis do servisnej knižky, a odôvodnil to tým, že ho skrátka nedonútim urobiť zápis proti jeho vôli. Vraj auto máme nastriekané tak čo... Nechápem ako takáto spoločnosť vôbec môže fungovať. V Hyundai HaH auto okrem jediného človeka pracujú asi iba HOVADA. Medzi tým, sa servisní technici v Hyundai Košice menili, a začalo sa to odznova. Keď auto začalo po 2. lakovačke zase javiť známky korózie, tak "noví" ľudia zase nič nevedeli, zase musel prísť niekto z bratislavi si auto odfotiť a zase sme museli čakať na schválenie opravy (pretože záznam o predošlej oprave neexistuje). Ono lakovať 2x auto čo má dva roky naozaj svedčí o niečom !! Všetky tieto jednania prebiehali po ústnej dohode, nakoľko nikto sa nechcel pod nič podpísať (vraj ich vyhodia z práce) . Z blavy mi tiež iba volali, že auto si mám dať prestriekať. Pri odovzdaní auta, len podpis na preberací protokol s diagnózou "korekcia laku" alebo nejaká taká blbosť.
Ja som posledný rok fest zaneprázdnený, mama rozbieha tiež iný biznis, rekonštrukcia domu a auto skrátka potrebujeme na ceste, nie v striekacej komore. A zvyšovať si denne tlak v servise, oponovať vyžratým ksichtom hrajúcich sa na debilov v bielom plášti je pod moju úroveň . Právnik to rieši, ale je to na dlho skrátka. Vysúdiť si nákupnú cenu auta s5 je nemožné (min 6 rokov ťahaníc, súdnoznaleckých posudkov, chemických rozborov atmosféry v košiciach atď...) skrátka je8em na to. Chceli sme výmenu plechov za nové, lebo naša karoséria je absolútne neochránená. Ale to vymenia len ak to prehrdzavie durchom...

uľavilo sa mi.

A keď teraz čítam ako tie facelifty úplne ohlodali kôli zníženiu ceny, tak som fakt zvedavý ako a kedy sa tá "kvalita" na tých "chrómovaných" accentoch prejaví.


EDIT: pre Hyundai sme sa rozhodli kôli veľmi dobrým skúsenostiam známych, rodiny, kamarátov.....a tu na fóre som pre kúpou bol tiež a hltal informácie. To čo Hyundai kazí sú ľudia, ktorí v Hyundai pracujú. Aspoň tu v Košiciach určite.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: ** ANTIkor ANTIochrana, alebo ako prísť o nervy **

Příspěvek od Andy4 »

Zdravím po dlhej dobe. Cez víkend som po dlhej dobe dal accentíka do poriadku a na čo som pri umývaní auta naĎabil mi vzalo dych. Pod lakovanou ochrannou lištou na oboch pároch dverí sa vytvára jemný náznak korózie cca 1mm nad hornou aj spodnou hranou spomínanej lišty po celej dĺžke predných AJ zadných dvier. Neviete mi povedať akým spôsobom sú tie lišty prichytené ku plechom?
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: ** ANTIkor ANTIochrana, alebo ako prísť o nervy **

Příspěvek od Vilda »

Andy4 píše: Neviete mi povedať akým spôsobom sú tie lišty prichytené ku plechom?
Mám takový pocit, že do dveří lišta bude namáčknutá na trnech .... když sundáš tapecírunk, tak to zevnitř dveří bude vidět ....

Kolega v práci si je měnil za chromované, tak jestli ho uvidim, tak se ho zeptám .... ale budou tam jen nacvaknutý :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“