Škrábance na předním skle

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Borek: to jsem netušil že má paní Borková takovou sílu :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Rasty píše:Borek: to jsem netušil že má paní Borková takovou sílu :lol:
To si piš.Proto jsem si manželku vybral-aby mě na rukou nosila. Obrázek
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

rybana1 píše:sklo zalepene, vyzera to ovela lepsie, snad to aj vydrzi
@Majco: na to pivo by to chcelo nejaky zraz aj s prespanim :roll:
no to nie je zlý nápad 8)
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
Butani
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2009, 17:34
Bydliště: Zlín

Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od Butani »

Ahoj, prosím máte někdo zkušenost s nějakými opravami čelního skla? Mám na autě najeto asi 23 tis. a čelní sklo je v horším stavu, než mají šroty s najetými 350 tis. Do této situace jsem se dostal denním ježděním po silnici R52 z Brna do Pohořelic, jejíž sedmikilometrový úsek se na podzim silničáři rozhodli "opravit" velmi zajímavou metodou - seškrábnutí slaboučké vrstvy koberce, nastříkání asfaltem a posypání štěrkem. Ten štěrk dodnes nikdo neuklidil a všichni od nás z práce, kdo po silnici jezdí, mají sklo v katastrofálním stavu.

Zkoušeli jste někdo opravy skla pryskyřicí? Dá se to použít jenom lokálně, nebo existuje i něco na "zahlazení" celého povrchu skla?

Myslíte, že by mělo cenu zkoušet se dohadovat se s ŘSD na téma náhrady škody, nebo to nemá smysl?
Accent 1.4 Elegance Celadon Blue 2/2009
__________________________________
bylo:
Škoda 105 S oranžová
Škoda Favorit 135 LS bílá
Škoda Favorit 135 LSe vínová
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od pepan »

ty ho nemáš pojištěný??,
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od matysekul »

To poslední nemá smysl.Nejrozumnější řešení vyměnit na pojistku.Ať Tvou,nebo někoho jiného.Nejlepší chytit auto ŘSD a říct mu,že Ti rotbil okno :mrgreen:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Butani
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2009, 17:34
Bydliště: Zlín

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od Butani »

Ještě upřesnění: Sklo není prasklé, s pavoukem nebo něco takového. Je to jen jedna malilinká ťupka vedle druhé, sem tam nějaká větší.

Sklo pojištěné nemám a myslím si, že by mi to bylo za těchto okolností stejně nanic. Totéž s povinným ručením - to bych si jako měl vybrat jednu z cca padesáti milionů dírek ve skle, říct "udělal mi to ten a ten", nechat si to od něj podepsat a chtít po pojišťovně celé sklo? :)

Tam prostě není věc, která by se dala považovat za jednorázově vzniklou závadu, kterou lze při jejím vzniku zjistit. To sklo je zkrátka poškozené dlouhodobým provozováním vozidla v naprosto nevyhovujících podmínkách.
Accent 1.4 Elegance Celadon Blue 2/2009
__________________________________
bylo:
Škoda 105 S oranžová
Škoda Favorit 135 LS bílá
Škoda Favorit 135 LSe vínová
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od matysekul »

Butani píše:Sklo pojištěné nemám a myslím si, že by mi to bylo za těchto okolností stejně nanic. Totéž s povinným ručením - to bych si jako měl vybrat jednu z cca padesáti milionů dírek ve skle, říct "udělal mi to ten a ten", nechat si to od něj podepsat a chtít po pojišťovně celé sklo? :)
I to je možnost 8-[ A budeš se divit,dost častá.Na rozsáhlé poškození Ti pryskyřice moc nepomůže.Ale musel by to vidět spíš někdo,kdo to dělá.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od cert »

Zdravím pánové, včera ráno (jel jsem do práce) jsem dával přednost na křižovatce, proletěl náklaďák a rána do čelního skla jak sviň. Odpoledne už za světla jsem to kontroloval a je tam trochu ďubka (prasklý to není, ale mám to akorát před očima). Nevíte jak to je s tou pryskyřicí na opravu skel? Nechá se to udělat doma nebo jen specializovaný servisy? Máte někdo zkušenost? Cena?
Díky.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od XMira »

cert píše:Zdravím pánové, včera ráno (jel jsem do práce) jsem dával přednost na křižovatce, proletěl náklaďák a rána do čelního skla jak sviň. Odpoledne už za světla jsem to kontroloval a je tam trochu ďubka (prasklý to není, ale mám to akorát před očima). Nevíte jak to je s tou pryskyřicí na opravu skel? Nechá se to udělat doma nebo jen specializovaný servisy? Máte někdo zkušenost? Cena?
Díky.
Já jsem si kdysi nechával opravit něco podobného na Vectře. Přicucnou na poškozené místo přísavku, a do praskliny natlačí pryskyřici. Prý se tam pak nedostane voda a sklo dál nepraskne. Dělá se to v servisech, které opravují autoskla. Stálo to, myslím, cca. 1200Kč. Neměl jsem ale možnost dlouhodobějšího pozorování, protože jsem auto vyměnil za Getzánka. Co ale vím, je, že při pohledu z venku prasklina opravdu na 99% zmizela. Když ale na okno zasvítilo slunce, byla zevnitř stejně vidět.

Butani: Co se leštění skla týče, mám jenom tuhle zkušenost: Máti měla na R19 podřené okno od stěračů. Nevím kde, ale v nějakém servisu to sklo vyleštili tak, že bylo skoro jako nové. Když jsem se po něčem podobném sháněl, bylo mi řečeno, že to nedělají, protože se sklo ztenčuje a nepravidelným leštěním se může i deformovat a pak je přez něj špatně vidět (pokroucený obraz). Mě to přijde jako kravina, ale píšu, co jsem slyšel.
Naposledy upravil(a) XMira dne 06 úno 2010, 12:19, celkem upraveno 1 x.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od alarm »

Keď som mal Š 100, tak som si urobil veľký handrový kotúč do vŕtačky, a v Optike zohnal biely prášok- ako sádra na leštenie a výroba sklených čočiek.Skúsenosť veľmi dobrá. Okno, ktoré bolo pôvodne až biele ,ostalo číre :D/ a ja som prešiel cez STK. Je ale možné, že dnešné sklá majú iné zloženie (viac prímesí plastov).
Vyrezal som ako pekár kým som to urobil, ešte ak hov...na záchode boli pár dní biele :mrgreen:
Možno by ti pomohlo toto:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=40&t=14974
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od XMira »

Že by bílý prášek byl vídeňské vápno? Já s tím, s úspěchem, leštil nerez :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od cert »

alarm píše:Možno by ti pomohlo toto:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=40&t=14974
Hmm, to bude asi jen na plasty, ne? Myslím, že sklo půjde leštit daleko hůř :( .
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od ouzo1 »

Čert: Když jsem dříve dělal v servisu, tak se to u nás taky zalepovalo. Postup byl stejný, jak popisoval XMira a to už je deset let. Přelep prasklinu průhlednou lepenkou, aby tam nepřišla voda, sůl, atd. Nedávno jsem nechal lepit firemní a cena byla cca kolem 500kč za sekanec. Úspěšnost je ovlivněna stářím praskliny, velikostí a čistotou. Když prasklina zakrývá zorné pole, tak Tě nevydají kartičku. Sadu na zalepení prodávají v Halfordsu za cca 1200kč.
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Čelní sklo poškozené štěrkem

Příspěvek od alarm »

čert:
Neverím ,že čelné sklo je čisté sklo [-X .
Na tej krabičke sú ale skutočne vyobrazené len veci z plastu-predné,zadné svetlá, okná prívesov, štít na motorke... to , čo je na báze acrylu.
XMira: neviem, čo to bolo za sairait :lol: , to, čo mi zostalo som dal do sáčku na horšie časy, a švagor to použil ako sádru ](*,) ](*,) ](*,) . Teda ,chcel, ale netuhlo.... :mrgreen:
Z príspevkom sa mi zdá, že došlo k nepochopeniu toho, čo chce. On nepotrebuje zalepiť prasklinu, sklo je v kuse, ale má drobné ďubky, šrkabančeky,odreniny, jamky.......... ktoré pri slnečnom dni strašne rozptylujú svetlo a zle sa cez to pozerá.
Tak je???
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“