LAK - problemy & ochrana

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od 69pavel »

Vilda píše: Jinak z lakem na Accentíkovi nemám absolutně žádné problémy .... jak se tady ze začátku psalo, jak je měkký, nekvalitní a já nevím co ještě ... když skoro sedmileté auto umeju a naleštím, září jako když jsem si ho přivezl ze salonu =D>


nazdar plantazniku,no jo ty konstatujes svuj lak kdyz v zime jezdis salinou a v lete na choperu,vetsinu roku ti accik prostoji v garazi tak lak mas jak novej,az budes jezdit v zime denne a po cestach kde se sype struskou,ci kamennou drti tak budes mit predek od kaminku ani nemrknes,to co ja mam na acciku za tukance sem nikdy na jinych autech nemel a to byly pritom obycejne vypalovacky,podotykam ze auto denne jezdi zima nezima, a taky kdyby u vas v praze zacli pouzivat misto solanky kamennou drt tak to byste si uzili,i kdyz na tu vasi snehovou kalamitu kdyz mate na Vaclavaku 3cm snehu by to bylo skoda kameni :lol:
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od rokolo »

To samé jako Zdeněk, na drobné ťukance od kamínků používám lak na nehty.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Georges »

Mám stejný problém, jako Vilda. Odřený přední nárazník od nějakého dobrodince na parkovišti. Chtěl jsem to lehce překytnout , obrousit a stříknout. I když se prodává metalický lak ve spreji, aspoň přibližný odstín jsem zatím nesehnal. Ve velkém techničáku je uvedeno " světle modrá metalíza". Už jsem měl dva spreje, ale odstín nebyl ani přibližný ...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak ta barva ma snad nejake cislo podle ktereho ti namichaji presnou barvu.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Mexican »

urcite nedoporucuje vyberat farbu od oka. A urcite nedoporucujem to streikat samodomo nejakym pofidernym sprejom. Ak to stve, treba si to nechat nastriekat v nejakej dobre lakovni. Mne striekali zadne dvere + nejake drobne kitovanie kedze som trafil zadnym podbehom jeden pruser. je to 3 roky dozadu, vyzera to stale perfektne, cena 3200 kc.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od 69pavel »

Georges píše:Mám stejný problém, jako Vilda. Odřený přední nárazník od nějakého dobrodince na parkovišti. Chtěl jsem to lehce překytnout , obrousit a stříknout. I když se prodává metalický lak ve spreji, aspoň přibližný odstín jsem zatím nesehnal. Ve velkém techničáku je uvedeno " světle modrá metalíza". Už jsem měl dva spreje, ale odstín nebyl ani přibližný ...
a co se podivat na vyrobni stitek na aute vedle winka,bud na stredovem sloupku u ridice nebo pod pravou sedackou, je tam kod barvy budes tam napis paintcode neco...

a nebo jestli mas fakturu tak na ni byl kod barvy napsan nebo zajdi do autosalonu a tam ti presne podle winka reknou kod barvy
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od benny »

Kod na barvu je na štítku na sloupku u řidiče. Já mám zlaťáka ten má kod - G9 - , jak píše Pavel , je to myslim hned vedle winka , bude to nějaké písmeno a číslo .
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Georges »

Vím, že ze štítku na sloupku řidiče se dá zjistit odstín barvy. Pro začátek jsem si nechal namíchat asi 20 ml na drobné opravy. Bohužel, po dlouhém studování štítku odstín netrefili docela o dost. Takže na drobné ťukance používám taky lak na nehty.
Poslechnu Mexicana a nechám nastříkat celý nárazník.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od 89majlo96 »

Nestaci len opisat kod farby, farba musi sediet aj s rokom vyroby auta. A pozor ja mam napriklad jednu z prvych triciatok vyrobenych v roku 2007 ale nastriekane este zostatkovou farbou z roku 2006 ktora sa striekala na nejaky iny model. Kody farby sedia, len rozdiel je v roku a zlozeni farby. Dobra lakovna musi mat dostatocne mnozstvo vzorkovnikov inak sa to nepodari trafit.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od 69pavel »

jinak pro upresneni kod barvy ma jeste cca tri pododstiny,ale ty se lisi od oka pohledem odstinu barvy
nekde byl odkaz ale ted ho nemuzu najit,jak najdu dodam ale odstiny byly v jinych barvach znatelne videt
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Mexican »

zabudate na jednu extremne podstatnu vec a to je vek a opotrebenie laku, to znamena ze odtien bude iny ako pred 5-7 rokmi. Autolakovna lak miesa podla aktualnej situacie a preto tak nejak stojim za svojim povodnym tvrdenim
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od 89majlo96 »

No to podla mna nie je najstastnejsie riesenie. Ked by sa aj trafil s lakom na aktualny stav, tak co ked si zmyslis po roku ze das prelestit auto. Starej farbe sa vrati povodny odtien a s novou ti nespravi nic a zrazu bude rozdiel. Treba rozmyslat aj dopredu.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Mexican »

jezkove voci, snad si nemyslis ze odtien v lakovni beru z auta, ktore im tam pristavis po zime s 1mm soli a bahna. Lak sa na jednom mieste (zvycajne strana ktoru budes lakovat) dokladne ocisti a nasledne sa zmera. Mne to lakovali v malej autolakovni, neriesili ziadne VIN, nepouzili odtien od Hyundai. Ako som pisal, lakovali to tri roky dozadu (cca 80 000km dozadu) a aj ked som to auto lestil (kazdy rok raz, tak proste laickym okom nepoznam rozdiel. Jasne, lak bude mat inu hrubku a podobne, ale volnym okom nic nepoznat. Najma si myslim, ze je je hlupost to lakovat v origo servise. Jednak tam nie su o nic lepsi majstri a stoji to strasne prachy. Mysliet si ze to bude vysledok ako z fabriky, ehm. skuste to - je to vas boj. Ak chcete poradit firmu z Brna, dajte vediet.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od 89majlo96 »

to nema vyznam nieco ti aj pisat, aj tak si pojdes svoje =D> :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Vilda »

69pavel píše: nazdar plantazniku,no jo ty konstatujes svuj lak kdyz v zime jezdis salinou a v lete na choperu,vetsinu roku ti accik prostoji v garazi tak lak mas jak novej,az budes jezdit v zime denne a po cestach kde se sype struskou,ci kamennou drti tak budes mit predek od kaminku ani nemrknes,
Sám si plantážník :D Accentík v garáži nestojí už od června minulého roku, kdy jsem z ní dostal výpověď :( a v Praze taky občas sypou drtí, když je velký mráz a sůl jim nezabírá. Když jsem měl Renolda, měl jsem na předku oťukaný lak, protože byl sice tvrdý, ale křehký. Na ácovi mám jednu ďubku na okraji kapoty a nic víc. Takže bych řekl, že má kvalitnější lak, než frantík ..... Jediné, co mám otlučené, jsou boční lišty na dveřích od " ohleduplných " debilů, kteří neumí otevřít dveře vozu jinak, než že třísknou do boku vedle stojícího auta ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“