Fólie na okna

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Fólie na okna

Příspěvek od CzechJoker »

Chci se zeptat, jestli je mezi námi někdo, kdo by si nechal dát na okna fólie. Fórum jsem prošel, něco přečetl, ale přesto by mě zajímalo, jak je tato úprava populární mezi novými majiteli.
Sám uvažuji o fóliích na zadní skla.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Reklama
 

Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Ja mam na accentovi folie, nechcel som uplne cierne, lebo to sa mi az tak moc nepaci, tak som dal nejake svetlejsie a nakoniec su az moc svetle :lol: Mohli byt o nejaky ten stupienok tmavsie, ale co uz...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Tak ja osobne kdyz jsem si auto kupoval tak sem vyskemral cerne folie na zadni sklo+ prave a leve zadni okno. Jsou to od LLumaru a atest na zadnich sklech je s oznacenim "15" (bohuzel nevim ty zbyla cisla a k autu ted nejdu:)Nicmene tak po pulroce jsem porad tak premejslel a dal jsem si folie tedy i na predni leve+prave okno. No jenze folie to nebyly "15" ale "5". Takze nejvetsi uhle od LLumaru. No a tak jsem si nakonec nechal dat cernoty i dopredu aby nevypadalo auto dvoubarevne. Nicmene tedko to vypada fakt elegantne. Cerny auto, cerna skla..:)No mrkni na fotky do profilu a uvidis sam.:)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Příspěvek od rokolo »

No já budu mít černého Accenta a po zkušenostech z minula si nechám též nalepit fólie. Vzadu tmavší, vpředu o něco světlejší. Za tmy mne nikdo ze zadu neoslňuje svými světly (není potřeba odklánět zpětné zrcátko), ve dne mi nikdo nekouká "přes rameno do hrnce" a v létě to do auta tolik nepálí....... Nevím, asi je to už síla zvyku, ale bez ztmavených skel si v autě připadám jak nahý:-)))
pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od pexobb »

dantasik píše:Tak ja osobne kdyz jsem si auto kupoval tak sem vyskemral cerne folie na zadni sklo+ prave a leve zadni okno. Jsou to od LLumaru a atest na zadnich sklech je s oznacenim "15" (bohuzel nevim ty zbyla cisla a k autu ted nejdu:)Nicmene tak po pulroce jsem porad tak premejslel a dal jsem si folie tedy i na predni leve+prave okno. No jenze folie to nebyly "15" ale "5". Takze nejvetsi uhle od LLumaru. No a tak jsem si nakonec nechal dat cernoty i dopredu aby nevypadalo auto dvoubarevne. Nicmene tedko to vypada fakt elegantne. Cerny auto, cerna skla..:)No mrkni na fotky do profilu a uvidis sam.:)
Vy mozte mat folie aj na prednych dverach??? :shock:
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

Pokud vím, tak u nás je povoleno mít okna zatmavená tak, že musí procházet minimálně 75% procent světla u předního okna a 70% světla u předních bočních oken. Takový skla má accent už z výroby. Takže kdo si dá fólie dopředu, tak pozor na policajty, podle mě to není legální.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

jaara píše:Pokud vím, tak u nás je povoleno mít okna zatmavená tak, že musí procházet minimálně 75% procent světla u předního okna a 70% světla u předních bočních oken. Takový skla má accent už z výroby. Takže kdo si dá fólie dopředu, tak pozor na policajty, podle mě to není legální.
tak, tak.. na vodicovom skle je napisane "Transparencija 70%". a kvoli tym 5% vzadu sa to asi neoplati.. ale je to ako s diskami.. ak ti nie je extremne, tak si to ani policajti ani STK nevsimne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

pexobb píše:
dantasik píše:Tak ja osobne kdyz jsem si auto kupoval tak sem vyskemral cerne folie na zadni sklo+ prave a leve zadni okno. Jsou to od LLumaru a atest na zadnich sklech je s oznacenim "15" (bohuzel nevim ty zbyla cisla a k autu ted nejdu:)Nicmene tak po pulroce jsem porad tak premejslel a dal jsem si folie tedy i na predni leve+prave okno. No jenze folie to nebyly "15" ale "5". Takze nejvetsi uhle od LLumaru. No a tak jsem si nakonec nechal dat cernoty i dopredu aby nevypadalo auto dvoubarevne. Nicmene tedko to vypada fakt elegantne. Cerny auto, cerna skla..:)No mrkni na fotky do profilu a uvidis sam.:)
Vy mozte mat folie aj na prednych dverach??? :shock:

Samozrejme ze ne!.)Nicmene ja jsem jezdil pres pulroku jen s foliema vzadu. Jenze ono to na tomdle aute neni az tak markantni tady stim jezdi v okoli kde kdo.Ale pravda ze kdyz jsem jel do nemecka tak sem mel strach:)Jinak jeste co mam na aute a neni podle vyhlasky jsou xenony(nejsou odstrikovace, ani autonaklapeci system) Jenze policajti vetsinou kdyz vidi cocku = xenon. Zatim jsem stim za ten pulrok co jezdim s temi cernymi foliemi vepredu jediny problem.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Příspěvek od rokolo »

Na zadní okna davá firma co nalepuje fólie atest, takže nikdo nemůže nic říct. Co se týče předních oken, tak policiajti jsou většinou tolerantní....samozřejmně, pokud ty fólie nejsou nějaký brutální (hodně tmavý, zrcadlový atd.) Horší situace nastává na STK. Někdy se musí fólie na předních oknech i sundat a potom nezbývá nic jiného, než ji znova nalepit :wink:
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Ja mam atest i na ty folie vepredu, nicmene na papire + stitky je neco jineho nez realna folie...Viz fotky:) Nejsou sice zrcadlovky ale do auta videt proste neni :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od pexobb »

jaara píše:Pokud vím, tak u nás je povoleno mít okna zatmavená tak, že musí procházet minimálně 75% procent světla u předního okna a 70% světla u předních bočních oken. Takový skla má accent už z výroby. Takže kdo si dá fólie dopředu, tak pozor na policajty, podle mě to není legální.
Od vyroby ved su normalne ako mam doma okno ziadne zatmavenie, aj ked v predajni bolo napisane, ze tonovane skla ale to si nemyslim.
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od pexobb »

dantasik píše:
pexobb píše:
dantasik píše:Tak ja osobne kdyz jsem si auto kupoval tak sem vyskemral cerne folie na zadni sklo+ prave a leve zadni okno. Jsou to od LLumaru a atest na zadnich sklech je s oznacenim "15" (bohuzel nevim ty zbyla cisla a k autu ted nejdu:)Nicmene tak po pulroce jsem porad tak premejslel a dal jsem si folie tedy i na predni leve+prave okno. No jenze folie to nebyly "15" ale "5". Takze nejvetsi uhle od LLumaru. No a tak jsem si nakonec nechal dat cernoty i dopredu aby nevypadalo auto dvoubarevne. Nicmene tedko to vypada fakt elegantne. Cerny auto, cerna skla..:)No mrkni na fotky do profilu a uvidis sam.:)
Vy mozte mat folie aj na prednych dverach??? :shock:

Samozrejme ze ne!.)Nicmene ja jsem jezdil pres pulroku jen s foliema vzadu. Jenze ono to na tomdle aute neni az tak markantni tady stim jezdi v okoli kde kdo.Ale pravda ze kdyz jsem jel do nemecka tak sem mel strach:)Jinak jeste co mam na aute a neni podle vyhlasky jsou xenony(nejsou odstrikovace, ani autonaklapeci system) Jenze policajti vetsinou kdyz vidi cocku = xenon. Zatim jsem stim za ten pulrok co jezdim s temi cernymi foliemi vepredu jediny problem.
A to sa daju dat aj take cockove xenony? Ja co som hladal na nete tak vsade boli iba prestavbove sady a to boli klasicke ziarovky akurat ze xenony. :shock:
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

pexobb píše:
dantasik píše:
pexobb píše: Vy mozte mat folie aj na prednych dverach??? :shock:

Samozrejme ze ne!.)Nicmene ja jsem jezdil pres pulroku jen s foliema vzadu. Jenze ono to na tomdle aute neni az tak markantni tady stim jezdi v okoli kde kdo.Ale pravda ze kdyz jsem jel do nemecka tak sem mel strach:)Jinak jeste co mam na aute a neni podle vyhlasky jsou xenony(nejsou odstrikovace, ani autonaklapeci system) Jenze policajti vetsinou kdyz vidi cocku = xenon. Zatim jsem stim za ten pulrok co jezdim s temi cernymi foliemi vepredu jediny problem.
A to sa daju dat aj take cockove xenony? Ja co som hladal na nete tak vsade boli iba prestavbove sady a to boli klasicke ziarovky akurat ze xenony. :shock:
A co myslis ze je za cockou ? :)Ja tam ma cocku originalne, akorat ze za ni puvodne byla zarovka (H7 klasika), ja udelal jen to ze jsem koupil prestavbovku na xenony H7. Misto te zarovky tam das tu xenonovou vybojku a je to:)Zadna veda :)Jeste protahnout kabely skrz krytku a zapojit...
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od pexobb »

dantasik píše:
pexobb píše:
dantasik píše:
Samozrejme ze ne!.)Nicmene ja jsem jezdil pres pulroku jen s foliema vzadu. Jenze ono to na tomdle aute neni az tak markantni tady stim jezdi v okoli kde kdo.Ale pravda ze kdyz jsem jel do nemecka tak sem mel strach:)Jinak jeste co mam na aute a neni podle vyhlasky jsou xenony(nejsou odstrikovace, ani autonaklapeci system) Jenze policajti vetsinou kdyz vidi cocku = xenon. Zatim jsem stim za ten pulrok co jezdim s temi cernymi foliemi vepredu jediny problem.
A to sa daju dat aj take cockove xenony? Ja co som hladal na nete tak vsade boli iba prestavbove sady a to boli klasicke ziarovky akurat ze xenony. :shock:
A co myslis ze je za cockou ? :)Ja tam ma cocku originalne, akorat ze za ni puvodne byla zarovka (H7 klasika), ja udelal jen to ze jsem koupil prestavbovku na xenony H7. Misto te zarovky tam das tu xenonovou vybojku a je to:)Zadna veda :)Jeste protahnout kabely skrz krytku a zapojit...
aha tak ty si mal cocku. a to sa cocky davaju aj ked neni su xenony? zaujimave. ja som tiez myslel, ze cocka= xenon :lol:
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

pexobb píše:Od vyroby ved su normalne ako mam doma okno ziadne zatmavenie, aj ked v predajni bolo napisane, ze tonovane skla ale to si nemyslim.
Nevím jak na Slovensku, ale u nás jsou tónovaný. Je to na tom skle i napsaný, TRANSPARENCY MIN 75% nebo tak něco. Na předních sklech je to zatmavený na maximum, co u nás povoluje zákon.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“