Hyundai Accent 1.4 - len jeden kľúč

Potahy, sedadla, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Caapo2
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2019, 17:28

Hyundai Accent 1.4 - len jeden kľúč

Příspěvek od Caapo2 »

Ahojte,

kúpil som jazdený Hyundai Accent 1.4 rok výroby 2007 a pri kúpe som dostal, len jeden kľúč. Vie mi niekto poradiť či sa dá vyrobiť kópia aj niekde inde ako v Hyundai? Nemám žiadnu kartičku s kódom alebo niečo podobné. Mali tieto autá aj diaľkové ovládače? Auto má centrál a toto mi fakt chýba. Riešil niekto z vás takéto veci? Vopred ďakujem za odpoveď.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.4 - len jeden kľúč

Příspěvek od Mexican »

diakovy ovladac na centra ja osobne mam. na zvazku klucov mam kod, podla neho ide vyrobit duplikat.
otazku ci niekto vie vyrobit duplikat povazujem v roku 2019 za trochu smiesnu z dvoch dovodov

1, duplikat vyrobi v podstate kazdy zamocnik
2, nie je to kluc k skode 120. Takze ak nemas v kluci aj imobilizer, tak ten kluc bude dobry maximalne na otvorenie kufra. A ak mas alarm, tak po snahe otvorit dvere klucom sa ten alarm spusti.

spominam si ze za duplikat chceli v Hyundai par rokov dozadu 2000kc, to nie je moc a urcite to nestoji za to riesit to nejak pokus-omyl niekde u zamocnika
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai Accent 1.4 - len jeden kľúč

Příspěvek od Richard555 »

Nevím jak na Accentu, ale u Nubiry co jsem měl dřív ti klíč udělal kdokoli (zámečník) kdo měl polotovar klíče Daewoo s imobilizerem. No a pak jsou dvě možnosti buď naprogramovat do čipu klíče stejný kod jako v klíči co máš (klon) nebo nechat kod z dodělávaného klíče diagnostikou vložit do ř.j. a klíč povolit k užívání :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Caapo2
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2019, 17:28

Re: Hyundai Accent 1.4 - len jeden kľúč

Příspěvek od Caapo2 »

Ahoj Richard,

ďakujem za odpoveď. Vidím, že si mal/máš? Moskvič. Tak som si nepriamo spomenul na čom som v mojich začiatkoch jazdil. K 18 nástke som dostal od dedka Moskvič 412 najazdené 23 000 km. Na tom by sa dnes mala robiť autoškola, hneď by žiak zistil čo je limit auta a cit pre jazdu :wink:
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai Accent 1.4 - len jeden kľúč

Příspěvek od Richard555 »

k 18 jsem od táty dostal Moskvič 403 r.v. 1964 což byl mezityp mezi 407,404,403 a 408 412 motor 1360 asi 50 koní ještě ve staré kastli, ale už čtyřstupňová převodovka - samozřejmě řazení pod volantem což byla v té době nutnost :D
Nejlepší byly stěrače, převodovka stěračů nebyla poháněna elektromotorem, ale od vačkového hřídele, takže stěrače stíraly tak rychle jak rychle běžel motor (progresivní řízení rychlosti stěračů :D ) Když pršelo hodně musel jsi motor na trojku vytočit a pak stěrače ustíraly i hurikán Catrina :D :D :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Caapo2
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2019, 17:28

Re: Hyundai Accent 1.4 - len jeden kľúč

Příspěvek od Caapo2 »

Ahojte,

takže kľúč je hotový. Kópia spravená v kľúčovej službe OBI Hodonín. Kľuč pani vložila do nejakej krabičky. Potom som čakal 15 min kým príde odpoveď z Hyundai. Následne sme išli so starým kľúčom do auta na ktorý sa priložila čítačka. Dva krát sa otočil do polohy rozsvietenia kontroliek a nový potom zakódovala podľa môjho imobolizéru. Troška bol problém, lebo novým som otvoril dvere dosť ťažko a v spínacej skrinke sa neotočil vôbec. Dva krát ho ešte jemne prebrúsila ale to nepomohlo. Pri porovnaní dĺžky začiatku ozubenia a konca (posun ozubenia po dĺžke) bol rozdiel. Musel sa urobiť nový. Mala tam katalóg podľa ktorého kľúč vyberala a po chvíľke premýšlania a porovnovánia zmenila na druhom smer brúsenia. Tento kľúč už bol ok. V katalógu bol zakreslený naopak. Cena 1750 CZK. Som sa rozpísal :D ale snáď niekomu pomôže.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Interiér“