Signalizácia rozopnutých bezp. pásov

Potahy, sedadla, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: AIRBAG

Příspěvek od CzechJoker »

Nechápu, proč si prostě neseženeš koncovku od pásu a nestrčíš ji tam. Tohle používají taxikáři a funguje to zcela spolehlivě. Včetně airbagu, když neodhadneš garáž :twisted:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Reklama
 

Mirci BB
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2008, 10:46
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

koncovka

Příspěvek od Mirci BB »

Pretoze niekedy si pas chcem zapnut a vtedy by som ju musel vyberat ... aj ja som taxikar.
lato
*
Příspěvky: 37
Registrován: 16 dub 2008, 19:53
Bydliště: Levice

Příspěvek od lato »

Radar : "Spomínaný káblik nie je možné testovať na jeho pripojenie do systému pretože je dvojžilový"
TAK TOTO SNÁĎ NEMYSLíŠ VÁŽNE !!! Trochu sa zamysli nad tím čo napíšeš! Prepáč za rozhorčenie , ale je kopa aj (primitývnych) spôsobov ako testovať dvojžilové spojenie. Trebárs sa zamysli nad tým, či by si dokázal sledovať dvojvodičové spojenie alarmu s reproduktorom (sirénou) ! :evil:
Hyundai Accent 1,5 CRDi 2007/ 98000km
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Promiňte mi, ale já nechápu o čem se tady vede diskuse. Jezdit nepřipoutanej? Tuny papíru, mraky webových stránek, desítky TV reportáží o účelnosti poutání a o nebezpečnosti airbagu v případě nepřipoutání... Při zajíždění do garáže je pravda ono pípání nepříjemné, na druhou jak dlouho do té garáže zajíždíte? 15s?
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Mirci BB
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2008, 10:46
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

pasy

Příspěvek od Mirci BB »

Nazdar Rudolf. Ja ako taxikar si pas nedam uz len preto aby som sa mohol branit v pripade konfliktu vo vozidle. Dokonca aj vyhlaska mi to umoznuje z hladiska dopravneho pristupku. Pas teda vycsinou nepouzivam a do maximalnej moznej miery si davam pri jazde pozor aby som nehodu nemal. Pravda je aj to ze nehodu moze sposobit niekto iny v tom pripade je to na skodu. To je, ale ani z voza ani na voz. Druha moznost je pas si dat vzdy a keby bolo najhorsie a mal by som pocit ze to nema dobre dopadnut mozem to strhnut dade mimo cesty a dufat ze ten co ma ohrozuje bud pas nema, alebo prirodzene bude sediet na tej horsej strane vo vozidle. Toto je, ale len specificky pripad ktory sa tyka mna. Preco ostatny bezny uzivatelia potrebuju vypinat signalizaciu a nedavat si pas netusim. To uz je ich blbost.
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od Radar »

lato píše:Radar : "Spomínaný káblik nie je možné testovať na jeho pripojenie do systému pretože je dvojžilový"
TAK TOTO SNÁĎ NEMYSLíŠ VÁŽNE !!! Trochu sa zamysli nad tím čo napíšeš! Prepáč za rozhorčenie , ale je kopa aj (primitývnych) spôsobov ako testovať dvojžilové spojenie. Trebárs sa zamysli nad tým, či by si dokázal sledovať dvojvodičové spojenie alarmu s reproduktorom (sirénou) ! :evil:
Tak to čo som napísal myslím vážne a nad sebou sa zamýšľať nemusím. Trochu uber pary a prispej konštruktívnymi pripomienkami. Vysvetlím: Pri dvojvodičovom spojení v alarmoch je testovanie prepojenia alarmu so sirénou respektíve reproduktorom alebo ďalšími senzormi riešené aktívnou alebo pasívnou formou. Aktívna spočíva vtom že alarm doslova komunikuje po týchto dvoch vodičoch s proťajškom čo si vyžaduje aj zložitejšie zariadenie na konci (reproduktor plus obvod pre komunikáciu). V našom prípade to tak nieje. Pasívna spočíva vtom že alarm nepretržite meria odpor pripojeného reproduktora, sirény, senzora. Akonáhle sa roztrhne zmení sa odpor čo má za následok podľa ohmovho zákona zvýšenie napätia na maximum a zároveň zníženie prúdu na nulu v testovanom vedení. Na základe týchto veľkých zmien elektrických veličín je jednoduché stanoviť že sa jedná o rozpojenie. V našom prípade však máme pripojený na káblik spínač, ktorý nadobúda v normálnej prevádzke práve maximálne hodnoty. A pokiaľ káblik odpojím tak vznikne znova len jedna z normálnych prevádzkových hodnôt a to je že nesedím na sedadle. Ha samozrejme že aj toto sa dá otestovať. A to tak že spínač premostíme odporom o známej hodnote, ktorú v prevádzke testujeme alebo jednoduchšie premostíme spínač diodou, čím vzniknú na dvojlinke z pohľadu BCM modulu 3 stavy: 1.nulový odpor v oboch smeroch dvojlinky-sedím na sedadle, 2.nulový odpor v jednom smere a zároveň maximálny v opačnom smere-nesedím na sedadle, 3. maximálny odpor v oboch smeroch-káblik je odpojený. Toľko na vysvetlenie že niesom hlupák . No ale v mojom prípade je to tak že na spínači nieje ani odpor a ani dióda. Z čoho vyplýva moje jednoznačné tvrdenie v predošlom príspevku. A aby toho nebolo málo aj toto by som vedel ešte testovať. A to tak že by som vysielal do vedenia VF signál a na strane BCM by som meral pomer stojatých vĺn, čím by som získal informáciu nielen o rozpojení kábliku ale aj o tom v akej vzdialenosti od BCM modulu došlo k rozpojeniu. Táto metóda sa však využíva pri meraní VF trás od rádiových staníc k anténam a je dosť nákladná.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
lato
*
Příspěvky: 37
Registrován: 16 dub 2008, 19:53
Bydliště: Levice

Příspěvek od lato »

No nehnevaj sa, ale slovo hlupák som nepoužil, a horeuvedením príspevkom si len dokázal , že testovať sa dvolinka dá! Presne natoto som myslel. Vonkoncom nepoznám zapojenie senzora , ale snáď sa zhodneme , že keby to výrobca chcel, tak to ľavou zadnou vyrieši. Takže 2 linka sa testovať dá a to mnohými spôsobmi. Na senzore to nezáleží! (len spôsob ako to testovať napr. ako si už spomínal zaradiť pred senzor seriovo , alebo paralelne rezistor). O nič iné mi nešlo a nič iné som netvrdil. A ešte k tomu meraniu PSV. Iste by sa dal detekovať zopnutý a rozpojený senzor , ale tá vzdialenosť meraním PSV ? Viac rokov som pracoval ako servisák RDS, (firma MÚR), ale ako zmerať meraním PSV vdialenosť - dĺžku kábla? No nechám sa poučiť. (Len mi prosím netvrď, že by si meral dobu odozvy apod. S PSV metrom to nedokážeš!). Ale ak môžeš pomohol by si mi ako si sa dostal k schémam accentu. Ten cyklovač mi tiež ide na nervy. Mám záujem o kúpu buď
hotového výrobku, alebo schemu zapojenia a zdrojak pre PIC. Napalovačku mám. (Vymýšlať už niečo čo funguje mi pripadá ako luxus, ktorý si nemôžem dovoliť...)
Prajem veľa úspechov L.T
Hyundai Accent 1,5 CRDi 2007/ 98000km
lato
*
Příspěvky: 37
Registrován: 16 dub 2008, 19:53
Bydliště: Levice

Příspěvek od lato »

Aby som bol presný - s meraním PSV by sa dal zmerať stav konca kábilka (senzoru) len v určitých prípadoch. Napr. pre veľmi dlhý vodič by ti PSV meter nereagoval na spojenie alebo rozpojenie káblika. Ale je to aj o voľbe vhodnej frekvencie... :D
Hyundai Accent 1,5 CRDi 2007/ 98000km
Mirci BB
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2008, 10:46
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

PSV

Příspěvek od Mirci BB »

Tak merat PSV na dvojvodicovej linke by asi nebolo stastne riesenie.
1.dvojlinka nema stabilne parametre a preto by to meranie boli ovplyvnovane polohou kabla, okolitymi predmetmy a pod. Toto meranie by si musel robit na koaxialnom vedeni aby meranie reagovalo len na stav ktory by sa menil na konci vedenia.
2. Vzdialenost by som PSV asi nezmeral. To skor by som logicky meral casy signalov. Tak teda asi radsej nejaky analyzator vedeni, nie PSV meter.
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

A co si to nechat odpojit v servisu,možná ,že by to za těch pár peněz stálo. :lol:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Pavel M píše:A co si to nechat odpojit v servisu,možná ,že by to za těch pár peněz stálo. :lol:
tak v servise ti to samozrejme neodpoja.. minimalne nie oficialne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Proč si myslíš ty jsi se ptal :?:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

TOHLE JSEM NAŠEL NA NETU TAK TO SEM JENOM DÁVÁM,ALE MOŽNÁ,ŽE TO JE NESMYSL KDO VÍ

Na Santa Fe mi vadilo pípanie nezapnutia pásu. Dá sa zablokovať odspájkovaním vodiča mikrospínača v zámku pásu. Sedačku je treba nastaviť do polohy s najlepším prístupom k úchytu. Treba odskrutkovať úchyt tiahla zámku. Odpojiť úchytku kábla zo šasi. Po povytiahnutí zámku z úchytu odklopte plastový kryt na strane červeného tlačítka šroubovákom zapáčením zospodu a posunutím dole odnímte kryt. Potom stačí odspájkovať jeden drát mikrospínača a zasunúť koniec do bužírky. Pri montáži naspäť dbajte na dostatočné dotiahnutie skrutky tiahle zámku. Elektronicý policajt nezapnutia pású vás už nebude otravovať pípaním. :!: :?: :idea: :?:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Příspěvek od Matejsl »

to je taky problem otvorit otkladaciu skrinku a odpojit konektor od pipaka????????????? uz to tu pisem asi po treti krat.........je to 5 minut roboty
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Edrien
Příspěvky: 6
Registrován: 03 úno 2008, 21:39

Příspěvek od Edrien »

Matejsl píše:to je taky problem otvorit otkladaciu skrinku a odpojit konektor od pipaka????????????? uz to tu pisem asi po treti krat.........je to 5 minut roboty
Pravda, aj ja som to spravil, je to najbezpecnejsi sposob :arrow: odporucam!!!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Interiér“