Hmlovky (svetla do hmly)

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od Vilda »

Máš recht, jsem slepej :oops: já myslel, že se tady debatí o montáži DLR světel, do mlhovek, beru zpět a házim omluvu ... sorry :D
Naposledy upravil(a) Vilda dne 27 srp 2010, 12:30, celkem upraveno 2 x.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Já jsem to teda tady nepochopil :-k
Pokud nemá světla pro denní svícení, tak nevím, jak je to u vás na Slovensku, ale u nás musí mít řidič zapnutá světla.
Když narveš do mlhovek xenon (je mi jedno, jestli xenon, nebo žárovky), tak s mlhovkama stejně nesmíš svítit a když tě chytnoubenga, tak budou mít keci a nebo zaplatíš...(zase v ČR...nevím, jakou vyhlášku máte u vás v SK). Takže ůpokud nemusíte svítit a měl by to jenom za nepřízně počasí (šero), tak by to asi stejně nepohl takto praktikovat, nebo jsem si to blbě vysvětlil? :x
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od Engineer »

:) Vilda, nič sa nedeje, beriem na vedomie :mrgreen:

ZdenekSvoboda: Hmlovky po inštalácii budú spĺňať účel hmloviek, t. j. zapínať sa budú iba za zníženej viditeľnosti. Adam221 ich chce namontovať skrz slabej svietivosti hmloviek s 35W žiarovkami. 55W tam nechce dať lebo by hrozilo rozpálenie a roztečenie paraboly pripadne skla na hmlovkách (od tepla). A preto teda tie Xenóny vychádzajú ak zaujimavá ale drahá alternatíva... Malo by to svietiť omnoho lepšie.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahááá, tak to už chápu :lol:
Díky za uvedení do obrazu :wink:
Pokud se na to adam221 dostane, jsem zvědav na fotky :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od Engineer »

Išiel by som s ním do toho ale radšej si počkám ako dopadne on :lol:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od adam221 »

Mexican> ja nepotrebujem image, ale funkcnost :)

Vilda> v poho, aj mne sa to obcas stava.... Denne svietenie nepotrebujem, podla mna su to zbytocne vyhodene $ a na aute mam nabehanych 61800km a zatial mi odisla jedna predna parkovacka a jedna zadna brzdova dvojvlaknovka...
H4 som zatial nemenil, su tam odnovoty a ich smiesna cena ma nedovedie k tomu aby som kupoval DLR...

Engineer> jasne, otestujeme, uvidime, ponaucime sa na chybach a potom namontujeme aj tebe :)

Zdenek> chcel by som dopadnut ako ten chlapcisko na youtube :)

all> riesim to preto, lebo ked som prednedavnom behal druhom aute - facku, bol som na Myjave...
Vonku velka hmla, zapol som predne mlhovky a zrazu sok.... Ja vidim :D/
Ked som kupil accenta, tak som to moc neriesil, lebo na predchadzajucom aute som hmlovky nemal, a na aute este predtym som si uz nepametal ako to svietilo. Pri nastaveni hmloviek na accente som zistil, ked ich dam vyssie, tak ich ako som pisal nieje skoro vobec vidiet, ze by svietili. Tymto nechcem vyriesit design, lebo na to su tieto hmlovky dobre.. Chcem vyriesit funkcnost, aby to nebolo iba, ze pekne hmlovky, ale aby splnali svoj ucel... Kamosi co maju auta, napr. Laguna III ten ked zapne hmlovky, su 4x lepsie ako nase... Na facku su minimalne 2x lepsie ako tie nase..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od Vilda »

Až to chlapci uděláte, nahoďte prosím fotky ... pokud možno, jak to svítí s normálníma žárovkama a jak po výměně za silnější .. já mám dojem, že mlhovky mě svítí stejně jako na Renaultu ... ale proč nezkusit něco lepšího :idea: už jenom proto, že mlhovky používám hodně a považuju je, za velmi dobrou věc ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od adam221 »

jeeej moj 500cty prispevok :)

Prestavbove sady - mate s tym skusenosti? pripadne akeho vyrobcu odporucit? Este som rozmyslal najst na nete dake lacne a kupit 2 sady a jednu nechat na nahradne diely.. Predca len to je china a neviem aku to bude mat zivotnost a niekde potom zhanat hb3 xenon ako vybojku a davat za nu 30e ked sa da zohnat za 70e komplet cela sada, 2x balaster, 2x vybojka a komplet kabelaz...

v tomto mam este trosku dilemu...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od 69pavel »

ouzo1 píše:Zas takový zázrak přední mlhovky nejsou [-X . Osobně je vůbec nepoužívám, jak u Accenta, dodávky ani na velkém autě. Rozdíl viditelnosti je minimální a akorát to oslňuje ostatní řidiče. Rozsvítit si třeba za deště, jak přední, tak zadní mlhovku je nesmysl. Přední na vodě oslňují a zadní snižují viditelnost brzdových světel :!: .Také se najdou jedinci, kteří používají mlhovky v koloně ve městě #-o a to je potom super výhled. Všeobecně jsou mlhovky specialitou šoférů z východní evropy a od hranic na západ se téměř nepoužívají :!: .Firemně hodně cestuji, tak mám tu možnost porovnávat.
PeterTretto: Peníze bych investoval asi jinam.
nemuzu s tebou souhlasit o zadnich mlhovkach za husteho deste na dalnici, kdyz jedes 130 a dojedes takoveho co jede v levem 90 nebot ma strach jet vice a je schovany za mlhovinou kterou za sebou nechava virenim vzduchu tak mas co delat abys do nej nenarazil,u auta bez ABS jsi ve smyku jen to hvizdne. takze v tomto pripade je mlhovky treba, neco jineho je treba kdyz moc neprsi a je jen mokra cesta a nekteri jedou s mlohovkama tak to bych jim posbiral ventilky at jdou pesky.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od 69pavel »

adam221 píše:Caute, mate niekto nainstalovane v hmlovkach xenony?
Rozmyslali ste nad tym?
Moc by som to neriesil, ale ked je naozaj vonku hmla tak su dost slabucke..
V hmlovkach mame 35w ziarovku na patici HB3. V starom aute som mal H1 55w a bolo to ine caffe.

nieco taketo:

http://www.youtube.com/watch?v=A25zr37S ... ure=search
zarovka nema 35W ale 27W a patice PG27(HB3)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od 69pavel »

jinak k mlhovkam na Aciku, aby dobre svitily musi trochu seridit,z vyroby nebo v servisu je namontujou a maj je serizene do zeme,takze je zapotreni je zvednout a seridit,tak aby paprsek sel ve vysce zarovky,pak sviti jak maj. a jak uz tu bylo zmineno predni maj ucel podsvitit mlhu,kdo jel v huste mlze ze neni videt na 15m tak mlhovky oceni ze je ma na aute. jinak 100lidi 100 nazoru a kazdy bude mlit ten svuj, jsem ridic z povolani a jezdil jsem na hodne autech a muzu rict ze i na kamionu,autobusu kdyz jsou mlhovky umistene jak maj byt tak je snimi daleko lepsi jizda v mlze nez bez nich a tam se sedi dost vysoko oproti autu. jiste pokud jsou mlhovky spatne serizene tak oslnujou a pak v nekterych rezimech pocasi kdy je nekteri ridici neumi naprosto pouzivat.takze potom nadavame na tupce co jede s mlhovkama,pritom on si mysli ze dela dobre pro svou bezpecnost, ale to problem z autoskoly ze je to nenaucili.

jinak v autokelly ted maj mlhovky na Acika jedno za 1403,- http://e41.autokelly.cz/#PATH=3761801;1 ... SD=0|ST=0|
k tomu nejake rele + kabelaz,takze do 6000 by to mohlo vyjit oproti servisu 10500. to jestli je v aute priprava na mlhovky je treba zjistit,nektere auta uz to mely,jinak je treba natahnout draty,coz pro skuseneho autoelektrikare je hracka.
a pozor na tu zarovku nesmi tam prijit silnejsi , musi se tam dat ta 27W ,jinak v pripade silnejsi W hrozi rozteceni a deformace mlhovky.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od Vilda »

69pavel píše:jsem ridic z povolani a jezdil jsem na hodne autech a muzu rict ze i na kamionu,autobusu kdyz jsou mlhovky umistene jak maj byt tak je snimi daleko lepsi jizda v mlze nez bez nich a tam se sedi dost vysoko oproti autu.

AMEN.
když sedíš pomalu dva metry nad zemí :D a vidíš jen bílou zeď ... a 70 dětí za zadkem :? jak mlhovky bodnou ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od JoKo »

69pavel píše:jak uz tu bylo zmineno predni maj ucel podsvitit mlhu,kdo jel v huste mlze ze neni videt na 15m tak mlhovky oceni ze je ma na aute. j
ak je hmla s viditelnostou 15m, tak akou bezpecnou rychlostou mozem ist? :o
ak pojdem 50tkou, tak reakcna draha je 14m a brzdna draha je tiez dalsich 14m...

ak pojdem 30tkou, tak reakcna draha je cca 8metrov a brzdna draha z tejto rychlosti bude niekde pod 10metrami. povedzme, ze by som ltt mohol zastat pred prekazkou.


ja nejazdim dlho, len nejakych 7rokov a na konte mam okolo 100 000km, co naozaj nie je vela a niektori z vas mate tolko nacuvane, ale za ten cas som taku hmlu, ze som videl pred sebou mozno na 20m mal asi len raz a hmlovky mi boli na figu - vytvarali len vodorovnu stenu nad vozovkou :|
neviem, ci accent predchadzajucej generacie mal dobre tlmene svetla, ale hmlovky som na nom zapinal len zo zvedavosti a uistenia sa, ze su mi na figu. na cliu som mal taktiez predne hmlovky a v hmle mi boli na <>. to, ze vidim viacej do strany par metrov pred auto mi v absolutne v nicom nepomoze.

mozno mali hmlovky zmysel pri starych autach, ako je favorit, kde tie tlmene svetla naozaj svietili dost na figu a hmlovky trosku tomu pomohli, ale co som jazdil na novych autach, tak tam vsade mi hmlovky pomohli osvietit tesne pred kapotu auta a to by som musel ist asi maximalne desiatkou, aby som stihol zareagovat na prekazku...

p.s.: kedysi davno som v casopise stop, alebo mot videl graf {schemu} osvetlenia hmloviek. hmlovky by mali svietit cca 20metrov pred autom, cize priblizne na tu 30tku...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od 69pavel »

pro Joko
ono je jeste jeden hacek kdysi se zapojovaly mlhovky tak ze musely svitit s potkavacimi svetly soucasne at uz predni nebo zadni. pak to zmenili a predni mohly svitit i pri parkovackach, a to je pak vyhoda kdyz je to mliko a vidis na 30 m takze vypnes potkavaci a jedes na mlhovky,zadni musi sviti jen pri potkavacich(kdysi mohly i pri parkovackach) coz je pak nevyhoda,nebot pri zhaslych potkavackach jedes jen na obrysy,ale kdyz mas nove lampy tak jsou videt,horsi je to u starych lamp.
jedna takova prihoda se mi stala jednou na vysocine,kdy jsme jeli v celkem huste mlze a jeli jsme porad 70-90,pritom auta nektera jela sotva 50, bylo to veleke riziko nebot clovek nikdy nevi co druhy udela, ale na druhou stranu pokud se nekdo neciti tak at vubec neleze na cestu,natoz do auta a sedi doma.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: new accent - hmlovky

Příspěvek od adam221 »

69pavel píše:
adam221 píše:Caute, mate niekto nainstalovane v hmlovkach xenony?
Rozmyslali ste nad tym?
Moc by som to neriesil, ale ked je naozaj vonku hmla tak su dost slabucke..
V hmlovkach mame 35w ziarovku na patici HB3. V starom aute som mal H1 55w a bolo to ine caffe.

nieco taketo:

http://www.youtube.com/watch?v=A25zr37S ... ure=search
zarovka nema 35W ale 27W a patice PG27(HB3)

Beriem spat.... Ano mas pravdu 27W a nie 35W.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“