Imobilizer (kody, problemy)

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Občasný problém se startováním

Příspěvek od PabloPicaso »

Já mám podobný problém a začalo mi to "nestartovat asi v lednu" :( stává se to nečekaně, ale vypozoroval jsem, že když přijedu se zahřátým autem a zastavím vypnu motor a vyndám klíček, tak při znovu zandání a otočení se pouze točí motor(startér) a nenastartuji. :(
Byl jsem s tím v servisu hodili to na PC a nic neviděl... tak mi řekl, že až to bude dělat častěji tak objednají imobilizer ( taková malá krabička s anténkou) měl jí zrovna pro někoho objednanou tak mi jí ukazoval.
Stalo se mi to ještě párkrát ale je to tak 1 za měsíc, rada od technika zněla: vyndat na chvilku klíček ze zapalování otočitho o 180stupnů a zkusit to znovu... já to tak už dělal a vždycky jsem na podruhé max na potřetí nastartoval.
Za 3 týdny jdu na garančku tak jim to tam řeknu a uvidíme co uvidí na PC. #-o #-o 8)
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Reklama
 

clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: Občasný problém se startováním

Příspěvek od clovek »

Mam sice Getz, ale taky problem som mal aj ja, cez leto. Raz sa mi podarilo az ale na 10ty pokus nastartovat. Teda neskusal som vzdy startovat ale som na kontrolke videl, ci mi chytilo klucik alebo nie. V servise mi vymenili cievku imobilizera (v zaruke), zatial v pohode.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Občasný problém se startováním

Příspěvek od 69pavel »

1162 píše:Zdar všem !
Mám dotaz. Stalo se Vám už někomu že Vám Accent odmítl startovat ? Mě se to stalo asi 3x. Nejsem vůbec odborník přes auta, ale nepřijde mi to jako když nechtěla chytit stará 120. Spíše jako když jsem startoval bez imobilizeru. Motor se pouze otáčel, ale žádný náznak zážehu :D
Vrátím klíček zpět a na podruhé už to jde. Není to časté, jak říkám za poslední měsíc tak 3x. Možná bych to mohl přičítat zimě, ale ono se to stává naopak většinou když s autem už předtím jedu. Ale třeba jen kousek k benzínce či pro cigára a pak to chci znova nahodit. Taky mě napadlo zda žhavící kontrolka nezhasíná dříve než je skutečně připravena....
No teď babo raď :lol: Já jsem rád že najdu volant... :roll:

podivej se jestli kdyz startujes sviti kontrolka imobilizeru,pokud jo tak servis -vymena antenky nebo ridici jednotky , dela to imobilizer a neprenese kod z klice do ridici jednotky, pokud ti reknou v servisu ze ti prekodujou klice tak tam budes za chvili zpet
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Občasný problém se startováním

Příspěvek od palčo »

Dnes som bol v servise: je to anténka imobilizéra. Pred štartovaním má svietiť. Ak bliká, neskôr zhasne (ešte pred štartovaním) je problém a nenaštartujem. Objednajú, vymenia a malo by to byť OK.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Občasný problém se startováním

Příspěvek od palčo »

Týždeň po výmene anténky všetko OK. :D/
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
regnak
*
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2010, 18:37
Bydliště: okres RS

Re: Občasný problém se startováním

Příspěvek od regnak »

palčo píše:Dnes som bol v servise: je to anténka imobilizéra. Pred štartovaním má svietiť. Ak bliká, neskôr zhasne (ešte pred štartovaním) je problém a nenaštartujem. Objednajú, vymenia a malo by to byť OK.
mám rovnaký problém, po zasunutí kľúča do spínacej skrinky a otočení do polohy 1 sa ikona imobilizéra ani nerozsvieti a auto pri pokuse o štart len na prázdno točí, musím vytiahnuť kľúč a vložiť ho nazad až kým sa nerozsvieti ikona imobilizéra a auto potom naskočí na 1*...
zajtra som objednaný na výmenu "antény" imobilizéra...
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi Elegance
Farba: gold beige
Kúpený: 05/2008

Opel Astra 1.4, 16V, 66kW, r.v. 7/2007
Uživatelský avatar
disius
*
Příspěvky: 80
Registrován: 09 úno 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Problem so startovanim CRDi

Příspěvek od disius »

Ahojte, potreboval by som poradit. Uz 2x sa mi stalo, ze mi auto nenastartovalo na prvy krat. Prvy krat som to povazoval za nahodu, ale ked sa mi to stalo dnes tak som zacal mat obavy. Rano mi auto chitilo normalne, siel som asi 2km a zastal som. O 5min. som auto startoval opet a tento krat mi uz nechcelo chitit. Motor naskocil az na stvrty pokus. Pocas naslednej jazdy som nepostrehol ziaden pokles vykonu ani nic podobne. Vedel by mi niekto poradit v com by to mohlo byt? :-k
Hyundai Accent, 1.5 CRDi Elegance, Vine Red, 14" Rial Campo
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem so startovanim CRDi

Příspěvek od Enigmatique »

disius píše:Ahojte, potreboval by som poradit. Uz 2x sa mi stalo, ze mi auto nenastartovalo na prvy krat. Prvy krat som to povazoval za nahodu, ale ked sa mi to stalo dnes tak som zacal mat obavy. Rano mi auto chitilo normalne, siel som asi 2km a zastal som. O 5min. som auto startoval opet a tento krat mi uz nechcelo chitit. Motor naskocil az na stvrty pokus. Pocas naslednej jazdy som nepostrehol ziaden pokles vykonu ani nic podobne. Vedel by mi niekto poradit v com by to mohlo byt? :-k
Nazdar, nevsimol si si nahodou ako sa spravala kontrolka immobilizera ?
Je to take auticko s klucikom, ktore sa zobrazi hned po otoceni klucika a sucasne sa rozsvecuju a zhasinaju ostatne kontrolky.

Teoreticky to moze byt aj immobilizerom, pokial ti ta kontrolka auticka zacne blikat. Inac by sa mala rozsvietit a asi po 30 sekundach zhasnut. Ked sa mi to stalo prvykrat, takisto som si nevsimal tu kontrolku, ale potom som uz vedel.
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
Uživatelský avatar
disius
*
Příspěvky: 80
Registrován: 09 úno 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem so startovanim CRDi

Příspěvek od disius »

Hmmm...no skusim sa na to zamerat, ak sa tento problem zopakuje, lebo tentokrat som si tuto kontrolku nevsimol zeby svietila..
Hyundai Accent, 1.5 CRDi Elegance, Vine Red, 14" Rial Campo
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Problem so startovanim CRDi

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Že by váha vzduchu??
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem so startovanim CRDi

Příspěvek od David C3 »

s odpojenou váhou vzduchu auto startuje a jede do 3tis otáček... vím to :-) servis mě ji nezapojil, vytáhli mě konektor
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Josef Bahulik
Příspěvky: 1
Registrován: 09 srp 2010, 16:10

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od Josef Bahulik »

Dnes jsem byl v Olomouckém servisu s poruchou Imobilizéru. Velmi mě překvapilo, že mi dokázal technik říct po telefonu jaká je to závada. Nejspíš by se měly zamyslet nad konstrukcí než jezdit s takovým problémem do servisu. Naštěstí mám auto ještě v záruce. 1.6 CVVT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problemy s Imobilizérom

Příspěvek od alarm »

Pred pol rokom som riešil podobný problém. Pomohlo (klop klop na drevo) len prekódovanie klúčov.
Ale bol som dosť sklamaný s toho, že servis nevie určiť, čo je vadné, aj keď sa napichli na diagnostiku. Predstavoval som si, že pri diagnostike technikovi vypíše "nefunkčné ......." vymení, a ide sa ďalej. Vtedy som pátral, čo môže byť príčinou, a ak som dobre pochopil, sled možných vadných vecí je nasledovný.
1)prekódovanie klúča
2)výmena klúča
3)výmena cievky(anténa)
4)výmena riadiacej jednotky immobilizéra
5)výmena riadiacej jednotky auta
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Miroslav82
Příspěvky: 5
Registrován: 28 kvě 2010, 09:29
Bydliště: BA

Re: Problem so startovanim CRDi

Příspěvek od Miroslav82 »

Zdar, mne sa pred pár dňami stalo to isté, sadnem, zasuniem, štartujem a nič... Vytiahnem kľúč pozerám jak Fico na výsledky volieb, zasuniem znova a už to nabehlo, včera sa mi to stalo zas...
Tiež ma napadol imobilizér, že kľúčik nekomunikuje tak som ho dnes
vymenil za náhradný a zatiaľ štartuje hneď, tak budem testovať...
Žeby sa "pokazil" kľúč po roku? /Teoreticky môže ten RFID chip v kľúči vplivom prostredia zaštrajkovať/ hmm /kontrolku imobilizéra som si nevšimol či blikala.

Hyundai Accent 1.5 CRDI Red wine
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem so startovanim CRDi

Příspěvek od Rudolf »

Miroslav82 píše:Zdar, mne sa pred pár dňami stalo to isté, sadnem, zasuniem, štartujem a nič... Vytiahnem kľúč pozerám jak Fico na výsledky volieb, zasuniem znova a už to nabehlo, včera sa mi to stalo zas...
Tiež ma napadol imobilizér, že kľúčik nekomunikuje tak som ho dnes
vymenil za náhradný a zatiaľ štartuje hneď, tak budem testovať...
Žeby sa "pokazil" kľúč po roku? /Teoreticky môže ten RFID chip v kľúči vplivom prostredia zaštrajkovať/ hmm /kontrolku imobilizéra som si nevšimol či blikala.
Už se to probíralo jinde. U Accentů odchází anténa imobilizéru, která je u spínací skříňky. Někdy to nastartuje napoprvé, někdy napodruhé, někdy..... Do servisu a nechat vyměnit.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“