Stále aktivní 12V zásuvka?

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Gandalf »

Hrozně nerad zakládám nové vlákno, klidně ho přemístěte, ale nenašel jsem tu nic příbuzného a zvlášť v současných mrazech mě tenhle problém dost rozčiluje.
Ve všech předchozích autech jsem měl zásuvky na palubce (zapalovače, apod) stále aktivní a tak jsem je mohl používat v garáži pro připojení malé udržovací dobíječky. U Accenta jsou zásuvky aktivní až po otočení klíčku, což je pro tuhle věc k ničemu. Tak se chci zeptat jestli nějaký zkušenější elektrokutil neřešil, jak upravit stávající zapojení zásuvky nebo (pokud možno) jednoduše "vyrobit" někde novou, použitelnou pro tento účel, abych v elektroinstalaci nezpůsobil víc škody než užitku.
Díky předem :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od cert »

No, asi bych někam k motoru usochal nějakej držáček a do toho klasickou palubní zásuvku 12V. Tu bych napojil na baterku přes přes extra pojistku napřímo a basta.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Martun »

Gandalf píše:Hrozně nerad zakládám nové vlákno, klidně ho přemístěte....
Nene [-X Krásně se ti to povedlo umístit! =D> :lol: Kam bys to taky chtěl jinam dát? Do pneumatik? To už bych brblal.. ale takhle máš pochvalu :mrgreen:
Vidíš, já ani nevěděl že po vypnutí klíčku je zásuvka neaktivní... :-k Dávám tam jen navigaci a tu po vytažení klíčku odnáším ssebou...
Asi bych použil návrhu Čerta.. nejjednoduší... a klidně bych ty káble píchnul do origo zásuvky s vloženou pojistkou.. Prostě bys ji vyjmul z okruhu elektroinstalace...
Ale pokud bys se stím nechtěl dělat (známe tvé názory na úpravy) :lol: Proč , když už jsi zavřenej v ty garáži, neotevřeš haupnu a nepíchneš to rovnou na kontakty baterky? ... když už tady nemáš ten luxus píchnutí konektoru do autozásuvky...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Gandalf »

Martun: Na té malé dobíječce (používám ji ve větších mrazech spokojeně už celá léta) je konektor do zapalovače, který používám i do dalších aut. Navíc tohle provádím přes víkendy na chalupě a garáž je tam uzavřená jen ze tří stran, ne uzamčený objekt. Jen si neumím představit to Tvoje "Prostě bys ji vyjmul z okruhu elektroinstalace..." - co to reprezentuje za úpravy? Říkal jsem si, že k jedné z těch zásuvek bych přivedl kabely třeba od pojistek, taky aby byla stále pod proudem nebo zkrátka nevím, nejsem takový odborník na auto-elektro :) Navíc nevím, jak bych spočítal hodnotu pojistky, kterou bych tam měl vložit. Holt spousty otázek, jejichž odpovědi jen generují další... :)
A když si kabel od téhle mini-nabíječky upravím přímo na kontakty akumulátoru, tak tam takový malý zdroj můžu píchnout, aniž bych odpojoval aku od palubní sítě (nevím, kdy je to při dobíjení nutné a kdy ne)?

Jinak děkuji za pochvalu, ale jinam to fakt dát nešlo :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Martun »

Když jsi aku dobíjel přes zásuvku, taky jsi nic neodpojoval, tudíž to bude stejnej efekt jako když to dáš natvrdo na baterku. Navíc podle toho co píšeš, se jedná o jakousi "udržovací nabíječku" čili ten nabíjecí proud je asi malý a ne jak z klasické nabíječky...

Jediný co mě napadá, kde je napětí i bez klíčku, to jsou varovný světla... ale to je jen úvaha, nevím ted tady od pc přes jakou to je pojistku a jesli je identická s pojistkou od zásuvky... asi ne, páč u zásuvky se počítá s větším odběrem...

Vyjmout z okruhu jsem myslel tak, že bys na baterku dal do svorek pod matky kable s očky a ty protáhl do kabiny (viz Zdenek Svoboda, ten už protahopval, tak ví kudy) a na dalčí jazíčkový konektory to nasunul na autozásuvku... Tudíš za zásuvkou by sse ti už jen "povaloval" původní konektor jaksi nevyužitý... A pojistku bych tam dal stejnou, jaká je nyní.. to musíš zjistit pohledem na pojistkovou skříňku v autě..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od mechoun »

Elegantní je vytáhnout z přívodu k zásuvce fous k baterce přes diodu a pojistku směrem na + baterky. Funkce zásuvky "přes klíček" zůstane zachovaná a přitom přes ní půjde i dobíjet baterka.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Gandalf »

Kabely bych mohl zkusit protáhnout od motoru, ale až po záruce. Nebo pokaždé otvírat motor a mít zásuvku někde přímo u aku, jak navrhoval cert.
Je to fakt šikovná věcička, zvlášť v zimě. Když jsem přijel v pátek na chalupu a do neděle připojil, akumulátor byl celou zimu v pohodě. Kupoval jsem to ještě kdysi za totáče v Mototechně, ale i dnes se obdoba prodává:

http://www.nejlevnejsiautobaterie.cz/in ... ts_id=4394
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Yurii »

Pokud máš auto ještě v záruce, udělal bych to přes krokodýlky přímo na baterku... kabel ze sítě jenom přivřeš pod kapotu a tím se to vyřeší. Taky bych se asi nehrabal v elektrice ještě když to je v záruce... U Scoupe plánuju zásuvky časem přepojit aby fachčily pořád ale řekl bych že u New Accenta to bude o něco větší problém
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Gandalf »

Yurii: Asi to bude nejlepší řešení, jen musím vymyslet elegantní vyvedení "kroko" od zapalovačové zástrčky, protože tu používám na další auta, abych u všech nemusel pořád lítat do motoru...

Díky všem za názory a rady :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Martun »

Udělej si protikus, kup si zásuvku. Od Filsonu je kolem 30kč, nevim přesně. A na druhej konec si pridelej na kabliky svorky a máš po starostech.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Stále aktivní 12V zásuvka?

Příspěvek od Yurii »

Přesně tak to mam já pro nabíječku akumulátorů pro svojí RC buggynu :) Krokodýlky s protikusem a pak tam tu nabíječku jenom píchnu :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“